Tuvalet Eğitimi 2 yasindaki kizimla wc egitimi gunlugumuz..

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.
Onu bi oyun haline getirin zorlamayin bi sure oyuncaklarinin yaninda tutun. Kiyafetleriyle kapagi acip otursun bi sure ben kizima boyle alistirmistim:)
Benim oğlumun oyuncakla işi yok pek basketbol futbol yanına oyuncak alırsa da hiç konsantre olamaz die düşünüyorum bir iki ay daha bekleyeceğim 2buçuk olsun bakalım belki konuşmaya başlar o zamana kadar

Burayı okudukça halime şükrediyorum gerçekten umarım boşyere heveslenmiyorumdur hep böyle devam eder inşallah bugün kaka kaçırması hariç hiç kaçırmamız olmadı

Ne yapayım bebeğim bi koşturmayla geçiriyoruz günleri bu sene hiç acıkmıyorum valla iyi geçiyo çok şükür sen ne yapıyon nasıl gidiyo
Al bendende okadar vala okadar is guc kostutuyom cok acikmiyom aksamda misafirm var benimde yari dawet yari misafir gunler geciyo inanki oruucda kalmdi kiz vala varya

Benim oğlumun oyuncakla işi yok pek basketbol futbol yanına oyuncak alırsa da hiç konsantre olamaz die düşünüyorum bir iki ay daha bekleyeceğim 2buçuk olsun bakalım belki konuşmaya başlar o zamana kadar
Benim kizda oyleydi elinde birşeylr girsin yada akli kalsin birseyde tuvaleeteyken yapmiyodu yapamiyodu heralde konsatre olupda

Burayı okudukça halime şükrediyorum gerçekten umarım boşyere heveslenmiyorumdur hep böyle devam eder inşallah bugün kaka kaçırması hariç hiç kaçırmamız olmadı
Soylemesi ne guzel:)) bizde bugun 5 kere tuvalete yaptik kacirma hic yok. Tabi benim goturmemle keske soylese bakalim hayirlisi

Benimki hep kendi söyledi bugün evimizde klozet var alturka tuvalet yok bugün demmeme amaçlı halasına götürdüm ordada sıkıntı yaratmadı çok şükür ama eve gelince fark ettim sabah uyanıp seslenmemiş galiba birazcık yatağa yapmış alt açma örtüsü nemliydi suluğuyla yatıyor sumu acaba diye heveslendim kokladım baktım çiş kokuyor neyse dedim olur o kadar kaka Nasıl olacak kara kara düşünüyorum ama... TurkuazKrampon TurkuazKrampon

Yaaa birinizde bana akil verin ne olurrrr cildirmak uzereyim cis gayet guzel soyluyorrr sorun yok gece islatmiyor ama kakayiiii soylemiyor kaka yaptigini fark edince tuvalete giturmek istiyorum ortaligi yikiyor kendini yerlere atiyor......kucuk degil kiii 3 yasinda....

Gunde 6 ile 9 kere arasinda yapiyor cildirmak uzereyim ....her defasinda poposunu silerken anlatiyirum kizim kaka buraya diyorum tamam anne diyor ama 1 saat sonrayineee ayniiii...kakayi fark etmeyelim diye cisede gitmiyor tutuyor kendini....vee popodaki kakadan hiic rahatsiz olmuyor isterseniz 3 saat gezsin temizle demiyor....ancaaa cis cok sıkıştırıp caresiz kalinca kakayi fark ettiriyor....

Bi oneri verin ne olur her defasinda uyararak popoyu temizleyince he he diyor ani kurtariyor yine yapiyor...

Benimki hep kendi söyledi bugün evimizde klozet var alturka tuvalet yok bugün demmeme amaçlı halasına götürdüm ordada sıkıntı yaratmadı çok şükür ama eve gelince fark ettim sabah uyanıp seslenmemiş galiba birazcık yatağa yapmış alt açma örtüsü nemliydi suluğuyla yatıyor sumu acaba diye heveslendim kokladım baktım çiş kokuyor neyse dedim olur o kadar kaka Nasıl olacak kara kara düşünüyorum ama... TurkuazKrampon TurkuazKrampon
Onu soylemesi 1 2 ayi buluyormus sen cisi halletmissin gerisi de gelir ins.

Yaaa birinizde bana akil verin ne olurrrr cildirmak uzereyim cis gayet guzel soyluyorrr sorun yok gece islatmiyor ama kakayiiii soylemiyor kaka yaptigini fark edince tuvalete giturmek istiyorum ortaligi yikiyor kendini yerlere atiyor......kucuk degil kiii 3 yasinda....

Gunde 6 ile 9 kere arasinda yapiyor cildirmak uzereyim ....her defasinda poposunu silerken anlatiyirum kizim kaka buraya diyorum tamam anne diyor ama 1 saat sonrayineee ayniiii...kakayi fark etmeyelim diye cisede gitmiyor tutuyor kendini....vee popodaki kakadan hiic rahatsiz olmuyor isterseniz 3 saat gezsin temizle demiyor....ancaaa cis cok sıkıştırıp caresiz kalinca kakayi fark ettiriyor....

Bi oneri verin ne olur her defasinda uyararak popoyu temizleyince he he diyor ani kurtariyor yine yapiyor...
Cnm sen ustune dustugun icin boyle yapiyor bence ustune dusme birak kakali gezsin hicbi tepki verme. Sen ona konustukca daha da inat yapior orali bile olma gun icinde hic kaka lafini bile acma..o zmanla soylemeye baslicak 1 2 gun yapma bunu 1 2 ay yap ins gelisme olur

Yeni bir yontem buldum gibi en azindan 2 saattir otutturuyorum klozetin uzerinde elbet denk gelir kaka...ise yararsa paylasirim bir hafta bunu deneyecem...

Merhalar arkadaslar benim kizimda 2 yasina girecek pazartesi günü.. Ben arada söyletiyorum. Daha kucukken kendi soyluyordu ama kiş diye fazla üstüne düşmedim. Birazda korkuyorm . nasil bir süreç beni bekliyor hic bilmiyrm . benim kizim kabiz oldugu icin bes aydir filan kakasini tuvalete yapiyor. Sadece ciş alişkanligi kazanmasi lazim. Kolay mi peki ? Seviyor tuvalete gitmeyi gece alistirmaktan cok korkuyrm.

Merhalar arkadaslar benim kizimda 2 yasina girecek pazartesi günü.. Ben arada söyletiyorum. Daha kucukken kendi soyluyordu ama kiş diye fazla üstüne düşmedim. Birazda korkuyorm . nasil bir süreç beni bekliyor hic bilmiyrm . benim kizim kabiz oldugu icin bes aydir filan kakasini tuvalete yapiyor. Sadece ciş alişkanligi kazanmasi lazim. Kolay mi peki ? Seviyor tuvalete gitmeyi gece alistirmaktan cok korkuyrm.
Aslinda tam tersine gece daha kolay oluyor bence. Masallah size aslinda kakayi cok zor ogreniyorlar siz zor kismi halletmissiniz geriye cis kalmis. Ne zman baslicaksiniz?

Ihtiyaciniz olan sey ic camasiri ve bol bol sabirrr:))

Aslinda tam tersine gece daha kolay oluyor bence. Masallah size aslinda kakayi cok zor ogreniyorlar siz zor kismi halletmissiniz geriye cis kalmis. Ne zman baslicaksiniz?

Ihtiyaciniz olan sey ic camasiri ve bol bol sabirrr:))
Ramazan oldugu icin pek evde olamiyorum. Evde olmak daha kolay olur degil mi ? Evet ya zor olani hallettik. Benim eltimin uc kizida gece bezleniyor 8 yasinda en buyugu ondan korkuyorum.

Ramazan oldugu icin pek evde olamiyorum. Evde olmak daha kolay olur degil mi ? Evet ya zor olani hallettik. Benim eltimin uc kizida gece bezleniyor 8 yasinda en buyugu ondan korkuyorum.
Oooo neden ki? Her cocuk bir olmaz gozunuzu korkutmayin evde olmak daha iyi tabi ben evden ciimiorum bu surecte ama eve kapanmak da iyi degil arada bi gezdirip hava aldiriyorum suanda da misafirlikteyim ve kacirdi:)))

Ayni Benim kizda böyle di kisdan bu yana gittil hep tuvalete ama bagliyodum kakasi gelince rahatsiz oluyodu kakasini yapiyodu tuvalete çiş de yapıyordu bu arada derken bezi yasina girmedn 1 ay once birakdik zorlu 15 gunummuz oldu kacirdi gunduzleri falan gece yapmadi hic cok sukur 1. 5 ay oldu suan alistik yani
Bence baslayim gec kalmyin bakin okursanis arkadaşlar 3 yasinda ki cocuklariyla sikinti yasiyo aslında siz bilirsiniz genede..

Sakin bezleyeyin sonra is dediginiz yere kadar gidiyo , ramazan zorlu surec olabilir sizin icun ama bu surecde en azindan gunde 1 2 defa tuvalete gidebilrinz mesela kakasini yapacagi zamani bilrisniz az cok o ara çıkartın yapsin tuvalete aarada da çiş ben oyle yaptim cok sukur 2 yas 1 aylik kizim alistik

X