Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

merhaba kızlar.güya dün cevaplayacaktım mesajları ama kalabalık bi gurup misafir ağırlağıdımdan çok yorgundum.ve resmen sızmışım.sabahta hayli geç kalktım...

silviyacım çok özür diliyorum haklısın hayatım ama dün inanki kızımın okul gezisi vardı ve ben evde yoktum

bide orda oğluş ateşlendi geldik onu dra götürdük hiç pc başına geçicek vakit olmadı tekrar özür diliyorum

peki canım anlıyorum.oğlunada çok geçmiş olsun. a.s.

günaydın , cenazemiz olduğu için memlekete gidip geldim , ne yedim ne içtim bilmiyorum hatta kilom ne onuda bilmiyorum . beni aynı kiloda görebilirsiniz.herkese kolaylıklar dilerim

başın sağ olsun canım Allah sabır versin.o hastalıkta artık ailenizden uzak olsu inşallah..

kızlar kusura bakmayın nolur dün cok kotu bi gun gecirdim gece baya fenalaştım bugunde cok rahatsızım ilk haftadan böle bisey olduu için üzgünüm.. bi daha iki elim kanda olsa olmaz sozzz

aman canım sen yine bildirmi zamanında yapmaya özen göster ama elin kanda falan olmasın. a.s.

2. TAKIM **106 ETAP**
benim yaptığım bir yanlışlık yüzünden bahar listede yoktu.onu düzeltmek istedim inşaallah olmuştur...

dikkatin ve özenin için teşekkürler.mutlu oldum canım. a.s.

selamlar kızlar çok acelem var hemen listeyi düzeltip yazdım.ama reyhan eksik.oda uğrar sanırım.ben oğluşumla birazdan arkadaşa çıkacağım.yürüyerek gidecem uzak ama olsun.dünki hezimetten sonra ne kadar yorulsam azdır bana.ceza olsun.ölçülerimide gelince eklerim.silvişim uyarıyı büyük yazıyla yazman iyi olmuş canım.yeni arkadaşlarımız okumalılar.ben karara defteri sayfasını sık kulanılanlara ekledim.her perşembe ordan açıp bakıyorum hesaplamayı nasıl yapayım diye.nedense her hafta unutuyorum ya.halbuki ne kolay.kontescim yapmamıştı ben hallettim onun yerine ama inşallah doğrudur.
.

hesaplam aslında gerçektne kolay canım ama dahada kolaylaştırabilmek adına bişey düşündüm.onu paylaşım alanına ekliycem.mesajı yazdıktan sonra linkini takımada bırakrım.

canım cok rahatsız edici bi kilom yok aslında evet ama sağlıklı hissetmiyorum kendimi ve yeme alıskanlıgım o kadar kötüye gidiyodu ki.. hayatımın hiç bi döneminde öglen cok kacırdım aksam dikkat ediim,1 kilo almısım bu aralar yediklerime özen gösteriim diebilen bi insan olmadım dolayısıyla kilolar üstüste bindide bindi:)) simdi kilo vermekten ziyade beslenme alıskanlıgımı degiştiriyorum buna calısıyorum en azından sizlerinde destegiyle:))

zaten bu yolda yapılabilecek en doğru şey beslenem alışkanlığını değiştirmek.bunu zorlanmadan başarırsın umarım.

cnm kaçmak asla yok hem bildirim yapıp yapmıcamdan emin diildim hemde problemli bi gündü.. azmine hayran kaldım ve kesinlikle destekliyorum seni.. erkeklerin bu herseyi bilirim ben en iisini yaparım tavırlarına sinir oluyroum zaten bilgisayarmıs,araba kullanmakmıs,elektronikmiş böle seyler soz konusu olunca bizi vasıfsız sanıyolar.. aslında belkide kötü bilgisayarcına teşekkür etmek gerek.. hayatta hiçbirsey tesaduf diil çunku ben buna inanıyorumm.. basarılarının dewamını diliyorum we cok opuyorum seniii

canım yeni üye hezimetlerinden okadar bulnamıştım ki o yüzdne kaçmak yok dedim.umarım alınıp kızmadınız bana.zaten öylesine bi laftı kaçacak olan beni dnleyecek değil ya :) buyüzden şahsi olarak algılamayın.

evet erkeklerin bu tripleirnden hiçbir kadın hazzetmiyo bende tabiki :) mesela şu araba kulalnma ve park etme meselesi. Sevgili Üstün Dökmen bigün bir porgramında bundan bahsetmişti. Erkeklerin bu mevzuda kadınlra karşı nekadr haksız davrandıklarını söylemişti ve olayı erkeklerin araba ile nekadar erken tanıştıkalrını örnekleyerek izah etmişt. mesela 2 yaşında babalarının kucağında dreksiyona geçerler.oyuncalarnın büyük bir kısmı arablardan oluşur.dahası belli bi yaşa geldiklarında (10-15) gizlice babalarının arablarını kaçırıp ve bişey hissetirmemek için binbir güçlükle aldıkları pozisyonda parkedebilek için çabaladıklarını böylece bu işi öğrendikleirni anlatmıştı.kız çocuklar ise olaya herzaman uzak ve ancak ehliyet kursuna gititkleirnde arabayla tanıştıkları için daha geç öğreniyolar gibi şeyler söylemişti.çok haklı.mesela benim kuzenim benim babamın anahtarlarıyla uyur uyanırdı ve daha çok küçük yaşta arabayı kaldrımayı parketmeyi heşeyi öğrenmişti.ama ben ancak ehliyet kursunda tanuıştım dreksiyonla o ise kendi arabasına sahip olana kadar bir sürü araba kullandı.şimid aynı yaşta olmamıza rağmen o profesyonel bi sürücü ben ise vasat durmdayım.

kızlar ne güzel kilolar vermişsiniz kutlarım hepinizi.
en kısa zamanda kilo kayıpları görebilirim bende inşallah.
silvişim ben daha önce okumuştum ve aklımda kalan mekik çekmenin kalori yakma açısından pek bir faydasının olmadığı şeklinde idi.bende bu konuda özürlü olduğum için yürüyüş en iyisi benim için diye düşünmüştüm. yanlış hatırlıyo olabilirmiyim?bir kez daha okurum ilk fırsatta.

evet singingim mekik fazla kalori yakmayı sağlamıyo ama yağtığı daha güzel bişey var.kasları güçlendirmek.hani hep plates içinde söyleniyo ya yağ yakmıyo ama inceltiyo diye.olay bu.kasları güçlendiriyo.kasların güçlenmesi ne demek peki aslında oda yağ yakmak.şöyleki bi metabolimza lafı tuturmuş giidyoruz ya işte bunu en direk etkileyne şeylerdne biri kaslar.çünki kaslar sürekli enerjiye ihiyaç duyuolar.bir aletin içindeki pilin alet çalışmıyoken bile bitmesi gibi bişey.işte kaslarımız ne kadar fazla ve güçlüyse işte bizde hiçbişey yapmadığımzda bile yinede enerji harcarız.
başka bi konu ise yapılan kardiyo egzerzileri bir miktar kas kaybına nedne olur doalyısıyla kardiyo egzersileri kasları güçlendirecektürde başka egzersilerle desteklenmelidir ki kas kaybı bir nebze önlenebilisin. olay budur.seçim senindir.sağlığını tehdit edecek hiçbişey yapma.vücudunu en iyi sen tanırsın.benikiler sadece öneri.

tamam nalansu,
aynen hadi göster kendini.inan başaracaksın. bak neleri başarmışsın bunumu başaramıyacaksın. ancak bizlerin sorunu zaten kendimizi frenliyememek.vites küçültüyoruz ama tekrarlamamak için yeme alışkanlığına dönüştürmek gerekiyor. biliyorumda uygulamada hatalarım var. yani pratiğim eksik.
bu sefer başaracağım. verdiğimde az değil bende 83 le karar vermiştim ve bugün burdayım. daha fazlasını yapmam öncelikle kendim,sonrasında sevdiklerim ,sonundada beni çekemiyenler içinmirmirmirmir

aynen singingim.teorik bilgiyle donanmış durmdayım ama iş pratiğe gelince irade engelini atlayamıyorum.bu engelli koşu ne zamn biticek bilmyorum :nazar:

benimde kilo wermek istediimi duyanlar zayıflık sana yakısmaz diolar gıcık oluyorum..anneminde gün sezonu ewe girilmiyo bide maalesef tatlı kısmından ben sorumluyumdur yapıp yememek cok koyucak ama yapıcak bisey yok bugune kadar yediklerimize saymalıyız.. ben bu kararlılıkla tahonez die bisey war bilmiyorum duydunuz mu onu bırakmıs insanım zor koptuk ama farklı dünyaların insanlarıyız:p senin işinde cok zor canım ewe o kadar abur cubur girip gözünün önünden gecerken ama ben inanıyorum ki zayıfladıkca daha da hırslanıcaz we gözümüz bile gormucek:)) ben silviya nın yazısından dolayı onumde ltlerce kola tuketilmesine ragmen bi yudum içmedim o gunden beri cok caydırıcı oldu gercekten.. bu tip paylasımlar inanılmaz yararlı bende bi kitap wardı bulabilsem ondan kahve ile ilgili olanları yazıcam da size yok birine werdim heralde.. bi arastırma lazım..:emir_bebek::sm_cool:

tahonezi ilk kez şimdi duydum hemen google amcaya sordum söyledi ne olduğunu :) tahin pekmez karışımı bişeymiş galiba.eskiden tahta kutularda vardı öyle bişey ama sanırm bunun tadı biraz daha farklı.neyse bırakabilmen iyi olmuş pekmez neysede tahin full yağ olduğu içn korkun kalorili bişey :)

kola ile ilgli yazıya tesadüfi astladım çünki artık pek fazla dolaşmırum kk da veya nette zayıflama yoları aramıyorum :) ama iyiki de gözüme çarmış ve paylaşmışım.faydalı olmasına sevindim.seninde bizler için faydalı olablieck paylaşımlarını bekliyoruz canım.

evet silviacım ölçülerimi bildiriyorum gözünüz gönlünüz açılsın biraz
bel:84
karın:102
baldır:56
kalça:105

ve yediklerim

öglen: yok
ara:bi kase yogurt 2 dilim etimek 3 kaşık kısır

akşama daha çok var :)) şimdilik bu kadar yedim
kızlar yaz temizligi derdindeyim biraz geç kaldım bu sene ama arada gelip bakıyopm sayfamıza şimdi eşimle beraber oturdugumuz odayı boyuyoz şimdi yapalımda bari hafta sonumuz ziyan olmasın dedik kollarım kırıldı ya ..ölçülerim nasıl kızlar ..banu alkan gibiyim dimi 90-60-90- ..ayva göbegimde var ohhhh verecez verecez kızlar gidecekler toptan bu kilocuklarımız hadi şimdilik u kadar canlar sonra gelirim yine ..:eek:

saol canım not alıcam bilgileri.sadece bel altı ölçülerin ivermişsin.omuz, göğüs ve mide biligleirnide verisen iyi olur.emin ol kilo veirnceonlardada çok farklılık oluyo.

silviş,
sanırım dikkatinizden kaçti lily nin kilosu kaça düşmüş görünmüyor.
en kötü durumda benim birde moon var. veremeyen.
silviş . kutlarım seni sözünü tutuyorsun.
haftada yarım kilo.

uffffffffff ufffffffffben ne yapacağpım

singingim doğrusu bahsettiğin hata nerde görmedim ama dikkatin içn teşekkürler.malesef şu zincir işi takımda hala istediğmgibi kusursuz yürüymüyo.bende mesajlardan bilgileri tek tek alıp temiz bi listede yerine koyduktan sonra kendim baştna hesaplıyorum.şu olay yeirne oturmuş olsaydı herşey çok daha güzel olacaktı.ha belki diyeblirsin madem baştna yapıysoun nedne bize de yaptırıyosun.işte bir ümit belki bigün sornsuz olarak yapıır diye bekliyorum :)

slm arkadaşlar.. gördüğüm kadarıyla herkes güzelce kilosunu veriyor. süpersiniz ne diyeyim.
ya yorgunluktan yazamıyorum bile. spordan geliyorum 3 saat spor yaptık. ayaklarım çok ağrıdı ama geçen güne göre iyiyim daha az acı hissediyorum. bakalım 1 ay sonra etkisi ne olacak ne kadar inceleceğim.

bugün nasıl kötü oldum anlatamam. arkadaşlar karşımda hamburger, kebap yediler ben dayandım. o kadar spor yapıyorum boşa veremem. bu işi başaracağız başka yolu yok!!!
yediklerime gelince;
sabah; klasik kahvaltı
ara yok
öğle; yarım paket tuzlu bisküvi ( ya hep fast food türü yiyecekler vardı mecbur kaldım)
akşam; 2 parça tavuk, 3 kaşık pilav salata
gece; meyve ve süt
kusura bakmayın şu kota işini aşınca hergün düzenli yazmaya başlayacağım. hepinizi öpüyorum. iyi akşamlar iyi hafta sonları..

canım iradeni kontrol edebilmişisn bu güzel ama ızgara tavuk salatagibi şeyler yieblirdin emin ol bisküviden daha iyi olurdu.spor işininde düzenli gitmesne çok sevindim.mutlaka meyvelerini toplarsın bir müddet sonra.ama ölçüleri al ki sonucu farkedebilesin.

megicim ve silviacım nasıl zayıfladıgımı anlatmamı istemişşiniz evet kızlar ben her diyete başladıgımda ilk 10 gün içerisinde hızla veriyorum daha sonra haftada 1 kiloya düşüyorum sanırım bu 3 kilolun öncelikli sebebi düzenli olarak hiç yapamayacagım yogun günümde bile 5 dakikalıgına bile spor yapmam ve bol miktarda sıvı tüketmem .sudan hariç olarak yag yakma ve metebolizma hızlandırma amaçlı sıvılarıda tükettim .mesela sabah kalktıgımda ilk işim lahana ve maydanoz suyumu küçük bi tencerede kaynatıp onu yatana kadar tüketiyorum ve ayrıca her sabah ,öglen ve yatarken iki elim kanda bile olsa mutlaka elma sirkeli ballı ılık suyumu içiyorum .elma sirkesini canım istemesse ona eşdegerde olan limonlu ballı ılık suyumu içiyorum ve tabi yiyeceklerimede dikkat ettim ,gün içerisinde aldıgım kalori miktarını mutlaka spor yaparak geri verdim .bi görseniz küçük bi not defterim var hep kalori hesaplarıyla dolu .bu 10 gün içerisinde direkt olarak yag vücaduma hiç girmedi desem dogrudur yani .ay yürüyüşü dedigim spor aleti zaten zayıflamak için birebir gerçekten kızlar her yeriniz çalışıyor ve hiç yormuyor insanı en güzel yanıda bu zaten yoruldugunuzu hiç hissetmeden çalışıyorsunuz ben koşu bandımdan daha çok buna bindim .yani kilo vermemi önce ay yürüşüme sonra sıvı alımıma ve daha sonrada yediklerime borçluyum .öyle bi diyet lisesine başvurmadım bu sefer digerlerinden farklı olarak kendi listemi kendim hazırladım ama eminim bundan sonra kilom hafata bire düşecek çünkü bu 10 gün vücudumdaki suyu attım .birincide olmuşuz kızlar ayyy çok sevindim inanın bizde buazim varken daha çoookk seviniriz ..allahın izniyle sizinle beraber 65 i görecem hep beraber ideal kilolarıma kavuşacagımıza inanıyorum bir kez daha ve yine hepinizi şimdi daha çok seviyorum ..çok iyi geldi bu birincilik olayı ya bravo bize kızlar ..herkesi çooookkk ama çooookkk öptüm ..bi sabah olsada yazışşak yaa ..:emir_bebek::lepi:

saol canım paylaştığın için. bende mesajı burdan alıp ilgili yere kopyalarım.tabi bize hitap eden kısmlarını keserim. :)

günaydın arkadaşlar bugün okadar yorgun uyandımki kolumu kıpırdatacak hal kalmamış .dün ki temizligin yorgunlugu hep .arkadaşlar bugün biraz üzgünüm annem in biraz saglık problemi var ve bugün umre topraklarında ablalarım ve yigenlerimle birlikte işallah başına bişey gelmeden döner .yedilerime gelince domates salatalık bir demet maydanoz 3 dilim etimek ama yorgunluktan olsa gerek kendimi inanılmaz aç hisssediyorum birazdan bir kase yogurt yicem .şimdilik hoşçakalın kızlar ..öpüyorum hepinizi..bu arada baharcım teşekkür ederim canım e o kadar aç kaldık hepimiz. birincilik hakkımız dimi canım var gücümüzle spora devam ..bby

annene geçmiş olsun canım.belki hava değişikliği sebebiyle rahatsızlanmış olablir.(ne gibi bi rahatsızlığı var bilmiyorum ondan bölye söyleidm).Umarım bir an önce düzelip vazifelerini rahatça yerine gitiri.Allah umaresini kabul etsin.

iyi akşamlar
ayy bugün var ya bi tuhafım çok mutluyum çok heyecanlıyım.çok duygusalım.oğluşumu haziranda memlektte sünnet ettireceğiz.bugün gidip sünnet kıyaftei falan aldık.düğün yapmayacaz ama işte annem çok ısrar etti illa ben alacam diye.heves ediyor oda.ama oğluşuma kıyafetleri giydirince çok yakıştı yaa.görmeliydiniz.resimleri eklerim bi ara profilime bakarsınız sizde.rabbim damatlık giydiği günleride gösteriri inşaallah.
ya kızlar şu alt alta alıntı mesaj olayını nasıl yapıyonuz bakem.ben yapamadım yahu.bi anlatıverin hele.
mooncum başınız sağolsun.ben kaçırmışım demek.ne illet bir hastalıktır şu kanser.bende çok korkarım her yıl muhakka dr. görünürüm.aman sizlerde ihmal etmeyin özellikle meme ve rahim ağzı kanseri için.neyse bu can sıkıcı meseleleri bi kenara bırakalım.sonuçte hepimizin gideceği yer aynı,Rabbim sadece sebep yaratıyor...
baharcım sana katılıyorum spor yapınca insan daha bi dinç uyanıyor cidden.bende 1 aydan fazladır pilates yapıyorum ya ne sırt ağrısı kaldı ne bişi.oğlum olduğundan beri beşiğe eğil kalk belim bayağı zorlanıyordu ama bayağı iyi geldi.
ay silvişim ben yine unuttum ölçülerimi tüh ya.neyse şimdi çok su içtim şiş karnım.ama yarın sabah muhakka yazacağım.telime alarm kurayım hemende unmutmayayım.ayy silviş gerçekten hesap işi yani herkesinkini yapmak zor.ama yanlış yapanı yanlış hesaplamışsın diye yaz bence.mesela ben inşaallah doğru yapmışımdır diye hep endişeliyim.birazdan hazırladığın tabloyuda inceleyeceğim bakalım nasıl bişey.ben pek anlmama gerçi ama.eşimden yardım alırım öğretir banada.

şimdi neler yediğime geçeyim
ctesi neler yedim:
sabah :klasik kahvaltı.
ara :4-5 dilim domates.1 fincan limonlu ılık su
öğle :3 kaşık patates yemeği,3 kaşıkta yoğurt çorbası
ara :yarım simit
akşam :tavuk sote,maalesef 2 dilim ekmek

aahh aah yarın kara pazar.inşaallah irademe sahip çıkabilirim...

iyi akşmlar arkadaşlar en fur tu cum demek sünnet ettiritoysun hayırlı olsun canım valla bende bu yaz yıllık izne çıkmadan halledecem allah izin verirse ikisini birden başedebilecemmi onuda bilmiyorum ama napalım büyük 4 yaşına geldi daha fazla büyümeden aradan çıksın istiyorum .birde sana katılıyorum bende bilmiyom alt alta alıntı işini ha birde bu plates nasıl bişey ya işe yarıyomu mutlaka yarıyordurda sen netten mi bakıyon hareketlerine yoksa kendi kendinemi yapıyorsun eger iyiyse bende alayım aslında utanır oldum eşimden ya evde zayıflama adına aldıgım bi sürü şey var .diyet bant yapıştırılan ,diyet hap bir ton baharat ..neyse kızlar yediklerime gelince
sabah yazmıştım
ara:bir kase yogurt
öglen:bir kabak bir biber dolması (uzun süredir ilk defa ev yemegi yedim )
akşam:bir tabak semiz otlu yogurt

2.5 litre su, 5 bardak mısır püskülü-kiraz sapı çayı,2 bardak fanta ,2 bardak ılık limonlu su .yatmadanda elma sirkeli suyumu içtinmi bugün biter artık .spor olarakta
ip atlama :200
mekik:20
ters mekik:40
yürüyüş:yarım saat (bantta)
neyse canlarım hepinizi yanacıklarınızdan öpüyorum yarın pazar allah bizi kalorisiz yiceklerden korusun AMıNNNNN

iyi akşamlar
ayy bugün var ya bi tuhafım çok mutluyum çok heyecanlıyım.çok duygusalım.oğluşumu haziranda memlektte sünnet ettireceğiz.bugün gidip sünnet kıyaftei falan aldık.düğün yapmayacaz ama işte annem çok ısrar etti illa ben alacam diye.heves ediyor oda.ama oğluşuma kıyafetleri giydirince çok yakıştı yaa.görmeliydiniz.resimleri eklerim bi ara profilime bakarsınız sizde.rabbim damatlık giydiği günleride gösteriri inşaallah.
ya kızlar şu alt alta alıntı mesaj olayını nasıl yapıyonuz bakem.ben yapamadım yahu.bi anlatıverin hele.
mooncum başınız sağolsun.ben kaçırmışım demek.ne illet bir hastalıktır şu kanser.bende çok korkarım her yıl muhakka dr. görünürüm.aman sizlerde ihmal etmeyin özellikle meme ve rahim ağzı kanseri için.neyse bu can sıkıcı meseleleri bi kenara bırakalım.sonuçte hepimizin gideceği yer aynı,Rabbim sadece sebep yaratıyor...
baharcım sana katılıyorum spor yapınca insan daha bi dinç uyanıyor cidden.bende 1 aydan fazladır pilates yapıyorum ya ne sırt ağrısı kaldı ne bişi.oğlum olduğundan beri beşiğe eğil kalk belim bayağı zorlanıyordu ama bayağı iyi geldi.
ay silvişim ben yine unuttum ölçülerimi tüh ya.neyse şimdi çok su içtim şiş karnım.ama yarın sabah muhakka yazacağım.telime alarm kurayım hemende unmutmayayım.ayy silviş gerçekten hesap işi yani herkesinkini yapmak zor.ama yanlış yapanı yanlış hesaplamışsın diye yaz bence.mesela ben inşaallah doğru yapmışımdır diye hep endişeliyim.birazdan hazırladığın tabloyuda inceleyeceğim bakalım nasıl bişey.ben pek anlmama gerçi ama.eşimden yardım alırım öğretir banada.

şimdi neler yediğime geçeyim
ctesi neler yedim:
sabah :klasik kahvaltı.
ara :4-5 dilim domates.1 fincan limonlu ılık su
öğle :3 kaşık patates yemeği,3 kaşıkta yoğurt çorbası
ara :yarım simit
akşam :tavuk sote,maalesef 2 dilim ekmek

aahh aah yarın kara pazar.inşaallah irademe sahip çıkabilirim...

canım hayırlı olsun... daha vakit var ama biz şimdiden iyi dileklrde bulunalım :) Allah damatlıklarında göstersin inşalalh...

ölçü konusan gelince unutmuş sayılmazınpazartesiye kadar göderebilirsin.

çoklu alnıtıy nasıl yaptığımıda anlatayım

ÇOKLU ALINTI YAPMA

mesajın sonudna 3 buton var Alıntı yap MQ Hızlı cevap işte o üç butondan ortadaki MQ butonuna basıyosun ve bastığında butonun rengi açık pembeye dönüyo.aynı şekilde alınıtlamak istediğin bütün mesajlarda MQ butonuna basıyosun.Alınıtlama işlenim bititktensonrasa büütn mesajların en altında sayfanın sonuna doğru olan CEVAP YAZ butonuna basıyosun ve tüm mesajlar alıntlanmış şekilde karşına çıkıyo.sonra mesayların arasına kendi yazmak istedikleirni yazıyosun ama eğer yazman gereken yeri karıştırırsan mesajın alınıtladığın mesajın arasına yazılır ve farkedilmeyeblir. hermesajın bitiş noktasıdaki kod [ QUETO / ]
dur siz mesajınızı bu koddan sonra yazacaksınız mesajın ilk başlangıcında ise yine buna benzer bi kod var ama orda üyenin adı ve bir numara ilebilirkte görünüyo.bu noktalra dikkat edin....

iyi akşmlar arkadaşlar en fur tu cum demek sünnet ettiritoysun hayırlı olsun canım valla bende bu yaz yıllık izne çıkmadan halledecem allah izin verirse ikisini birden başedebilecemmi onuda bilmiyorum ama napalım büyük 4 yaşına geldi daha fazla büyümeden aradan çıksın istiyorum .birde sana katılıyorum bende bilmiyom alt alta alıntı işini ha birde bu plates nasıl bişey ya işe yarıyomu mutlaka yarıyordurda sen netten mi bakıyon hareketlerine yoksa kendi kendinemi yapıyorsun eger iyiyse bende alayım aslında utanır oldum eşimden ya evde zayıflama adına aldıgım bi sürü şey var .diyet bant yapıştırılan ,diyet hap bir ton baharat ..neyse kızlar yediklerime gelince
sabah yazmıştım
ara:bir kase yogurt
öglen:bir kabak bir biber dolması (uzun süredir ilk defa ev yemegi yedim )
akşam:bir tabak semiz otlu yogurt

2.5 litre su, 5 bardak mısır püskülü-kiraz sapı çayı,2 bardak fanta ,2 bardak ılık limonlu su .yatmadanda elma sirkeli suyumu içtinmi bugün biter artık .spor olarakta
ip atlama :200
mekik:20
ters mekik:40
yürüyüş:yarım saat (bantta)
neyse canlarım hepinizi yanacıklarınızdan öpüyorum yarın pazar allah bizi kalorisiz yiceklerden korusun AMİNNNNN

bu ne pehriz bu ne lahana turşuus diye bi laf vardır ya onu değiştiriyorum bu ne pehriz bu ne fanta :roflol: canım şu zararlı içecelerden kurtulmaya çalış ne güzel bitkisel içecekler içiyosun ama yanıdna bunalrıda içince ne faydası kalıyo. ayrıca artık hiçbir zayıflama ürünü tuzağına düşme.artık eşinede bişey aldırma.yapman gerken tek şey beslenme artı spor.hiçbir ek ürüne gerek yok.

nalansu canım senin ev sanırım ufak bir aktar görünümünde olsa gerek.bugünde kiraz sapı falan içmişsin.valla sen çok azimlisin bacım.elimin altında soğanlar ama 1 aydır haşlayıp içemedim ha.dur senden özendim bende yatmadan elma sirkeli su içeyim bari ama arada fantayı görmedim sanma sakın.
sünnet için bayağı araştırdım ben.ya 2 yaşına kadar yaptırın yada 6 yaşına kadar yaptırmayın 6 dan sonra yaptırın diyor uzmanlar.anlamıyorlar ya o küçük yaşlarda daha iyi oluyor.6 dan sonraya kalıncada usulünce anlatıp yaptırıyorsun.eğer bir daha Rabbim nasip ederde oğlum olursa 3günlükken yaptıracam vallaha.

canım hayırlı olsun... daha vakit var ama biz şimdiden iyi dileklrde bulunalım :) Allah damatlıklarında göstersin inşalalh...

ölçü konusan gelince unutmuş sayılmazınpazartesiye kadar göderebilirsin.

çoklu alnıtıy nasıl yaptığımıda anlatayım

ÇOKLU ALINTI YAPMA

mesajın sonudna 3 buton var Alıntı yap MQ Hızlı cevap işte o üç butondan ortadaki MQ butonuna basıyosun ve bastığında butonun rengi açık pembeye dönüyo.aynı şekilde alınıtlamak istediğin bütün mesajlarda MQ butonuna basıyosun.Alınıtlama işlenim bititktensonrasa büütn mesajların en altında sayfanın sonuna doğru olan CEVAP YAZ butonuna basıyosun ve tüm mesajlar alıntlanmış şekilde karşına çıkıyo.sonra mesayların arasına kendi yazmak istedikleirni yazıyosun ama eğer yazman gereken yeri karıştırırsan mesajın alınıtladığın mesajın arasına yazılır ve farkedilmeyeblir. hermesajın bitiş noktasıdaki kod [ QUETO / ]
dur siz mesajınızı bu koddan sonra yazacaksınız mesajın ilk başlangıcında ise yine buna benzer bi kod var ama orda üyenin adı ve bir numara ilebilirkte görünüyo.bu noktalra dikkat edin....

bu ne pehriz bu ne lahana turşuus diye bi laf vardır ya onu değiştiriyorum bu ne pehriz bu ne fanta :roflol: canım şu zararlı içecelerden kurtulmaya çalış ne güzel bitkisel içecekler içiyosun ama yanıdna bunalrıda içince ne faydası kalıyo. ayrıca artık hiçbir zayıflama ürünü tuzağına düşme.artık eşinede bişey aldırma.yapman gerken tek şey beslenme artı spor.hiçbir ek ürüne gerek yok.

vallahada yaptım billahada yaptım.silvişim çoook teşekkür ederim caney..iyi dileklerin için sağol ayrıca.sanada RABBİM böle bir bebiş nasip etsin inş.tabii önce bebek yapacak bi eş...

nalansu canım senin ev sanırım ufak bir aktar görünümünde olsa gerek.bugünde kiraz sapı falan içmişsin.valla sen çok azimlisin bacım.elimin altında soğanlar ama 1 aydır haşlayıp içemedim ha.dur senden özendim bende yatmadan elma sirkeli su içeyim bari ama arada fantayı görmedim sanma sakın.
sünnet için bayağı araştırdım ben.ya 2 yaşına kadar yaptırın yada 6 yaşına kadar yaptırmayın 6 dan sonra yaptırın diyor uzmanlar.anlamıyorlar ya o küçük yaşlarda daha iyi oluyor.6 dan sonraya kalıncada usulünce anlatıp yaptırıyorsun.eğer bir daha Rabbim nasip ederde oğlum olursa 3günlükken yaptıracam vallaha.

denemek için kendi mesajımıda alıntıladım.kusura bakmayın artıkın

vallahada yaptım billahada yaptım.silvişim çoook teşekkür ederim caney..iyi dileklerin için sağol ayrıca.sanada RABBİM böle bir bebiş nasip etsin inş.tabii önce bebek yapacak bi eş...

denemek için kendi mesajımıda alıntıladım.kusura bakmayın artıkın

enfurtu canım tam 4 yıldır zayıflamaya çalıştıgım için herşeyi ögrendim ama uygulamayı başaramadım ne neye yarıyor hangi organa hangi ilaç iyi geliyor biliyorum fakat uygulama yok ama kızlar inanın burdan 65 le ayrılmassam gözüm açık gider ..neyse tatlım öpüyorum bby

bu ne pehriz bu ne lahana turşuus diye bi laf vardır ya onu değiştiriyorum bu ne pehriz bu ne fanta :roflol: canım şu zararlı içecelerden kurtulmaya çalış ne güzel bitkisel içecekler içiyosun ama yanıdna bunalrıda içince ne faydası kalıyo. ayrıca artık hiçbir zayıflama ürünü tuzağına düşme.artık eşinede bişey aldırma.yapman gerken tek şey beslenme artı spor.hiçbir ek ürüne gerek yok.[/QUOTE]

evet silviacım bende alıntı işini ögrendim valla .silviacım ben birşeyler içmeden duramıyorum ki napim nasıl edim bilmiyorumda vazgeçemedim gitti ya ..neyse burda 3 kilo gitti işallah koladan da burda kurtulacam .yani umarım .öptüm şekerim bby

ay vallaah bu gece aştım kendimi.eşimle hafta içi pc açmama anlaşmamız var.haftasonu yasak kalkıyor.o şimdi laptopunda 101 oynuyor bende kk dan çıkamadım bu gece yahu.
bu arada oğluşumun resimlerini yükledim profilime.ziyaretlerinizi bekleriz...

hepinize iyi geceler dilerim.inşaallah rüyanızda incecik bedenli halinizi görürüsünüz.

olur hayatım böyle şeyler sorun değil sağolasın,dayımın eşini kaybettik ,kanserdi. hem genç yaşda ölüm hem de ailemden herkesin kanserden ölmesi yıkıyor insanı ister istemez. birazda bunu bildiğim için kendime genç yaşda iyi bakmak ve sağlıklı beslenmek istiyorum....
canım başın sağolsun. malsefe kanser çağımızın hastalığı kendimize iyi bakmaktan başka çaremiz yok. son zamanlarda tv de bununla ilgili birçok bilgi aktarılıyor hangisi doğru hangisi yanlış ayırt edemez olduk. sanırım en doğrusu sağlıklı beslenmeden geçiyor. elimizden geldiği kadarıyla buna dikkat etmeliyiz. rabbim dermansız hastalıklar göstermesin kimseye..
iyi akşamlar
canım hayırlı uğurlu olsun. oğluşun erkek oluyor desene. asker olup damatlıkta giyer inş.turkbayragi ayrıca sporu sevmene çok sevindim. sağlığımız için sporu yapmaya devam edelim..

ben dün spor yapamadım ama yürüyüş yaptım. bildiğiniz gibi ben haftada iki gün spora gidiyorum. fırsat bulunca plateste yapıyorum. inanın spordan ayrılmayı hiç istemiyorum bana çok iyi geldi.
yediklerime gelince;
sabah; klasik kahvaltı
ara; 1 küçük kase keşkül
öğlen; 2 dilim ekmek, domates, çorba
ara; 1 elma
akşam; 2 köfte, 1 dilim ekmek, salata
gece; erik, yarım bardak süt
2 litre su içtim, malesef bir bardak kola( aslında kolayı hiç sevmem ama dün dolapta soğuk olan tek o vardı biliyorsunuz adana çok sıcak mecbur kaldım. çok özürr)
annem ve ben hiç kola sevmeyiz ama babam deli olur. o yüzden mutlaka alır. aslında eve koymamak lazım ama dinleyen kim! neyse kızlar herkese hayırlı günler. hoşçakalın

moonserose0cum başın sağolsun. Allah size sağlık versin.
Dün nete giremedim ablam geldi 40 günlük bir kızımız var.Günümün çoğu onunla geçti.Yediklerime dikkat etmeye çalıştımyine de sabah klasik ama 1 dilim kepekli kahvaltı öğlen bir kepçe nohut yemeği iki kaşık pilav biraz yoğurt akşam ise salata bir dilim ekmek aralarda meyve yedim
bugün sabah klasik kahvaltı.
Kilo bildirimini perşembe mi yapacağız.

enfurtu canım tam 4 yıldır zayıflamaya çalıştıgım için herşeyi ögrendim ama uygulamayı başaramadım ne neye yarıyor hangi organa hangi ilaç iyi geliyor biliyorum fakat uygulama yok ama kızlar inanın burdan 65 le ayrılmassam gözüm açık gider ..neyse tatlım öpüyorum bby

evet silviacım bende alıntı işini ögrendim valla .silviacım ben birşeyler içmeden duramıyorum ki napim nasıl edim bilmiyorumda vazgeçemedim gitti ya ..neyse burda 3 kilo gitti işallah koladan da burda kurtulacam .yani umarım .öptüm şekerim bby

canım bukadar çeşitli içeceklerlede böbreklerini fazla yokrma.çünki çokğu diüretik olduğu için böbreklere yük bindirir.sen sağlık sektöründesin bazı detayları bendne daha iyi bilirsin.tereciye tere satmayalım :)

alınıt işinide azcık karıştırmısın şeker.kodları sildiğinen mesajlar birbiirne girmiş.bu yüzden o kısmalra birazcık daha dikkat et.

moonserose0cum başın sağolsun. Allah size sağlık versin.
Dün nete giremedim ablam geldi 40 günlük bir kızımız var.Günümün çoğu onunla geçti.Yediklerime dikkat etmeye çalıştımyine de sabah klasik ama 1 dilim kepekli kahvaltı öğlen bir kepçe nohut yemeği iki kaşık pilav biraz yoğurt akşam ise salata bir dilim ekmek aralarda meyve yedim
bugün sabah klasik kahvaltı.
Kilo bildirimini perşembe mi yapacağız.

rehyancım diğer erkadaşlar bu hafta listemize girdiler ama sen bilirm ypamadığın için listedışı kladın.deneme süresinde paylaşım konusunda gerekli performansı göstermedin malesef.en önemli şartımıızn düzenli paylaşım ve kularrlara uyma olduğundan bahsetmiştik.bağımsız olarak yedikleirninden bahsedip çıkn malesef yeterli değil bizim için. üzgünüm..

kızlar eveet yarın büyük gün.artık tam anlamıyla bi düzene giriyoruz.ve sizden yapamınız isteidkleirmi aşağıda yazıcam.lütfen bunlara uyalım.ve gerçektne takım olarak aynı hareket edelim.

ilk yapmanızı istediğim küçük bi not defteri edinmek.ve bunun içine günlük olarak yaptıklarınız aşağıda yazacağım başlıklar altında not etmek.

ikincisi takıma mesajlarınız gönlünüzce yazın ,alınıtlarnız yapın aralarda isteidklerinziden bahsedin ama onlar dışında kine kastettiğim başlıkların bulunuduğu tek bi mesaj halinde mesajınızı yazın çünki bu mesajlar benim takibimi kolaylaştıracak ve ben onları dikkate alarak sizn hakknızda notlarımı alıcam.

Boy:

Göğüs:
Mide:
Bel:
Karın:
Basen:
Sağ bacak:
Sol bacak:
Sağ Baldır:
Sol Baldır:

not: ölçüler le ilgili mesaj yalnıca ayda 1 kez ve aynın ilk günü yazılacaktır.dilerseniz öllçülerinizi özel mesajla gödereblirsiniz.
Haftanın Günü:
Mekik:
Squat:
Kardio:
Tüketilen Su Miktarı:
Günlük Beslenme:
Sabah:
Ara:
Öğle:
Ara:
Akşam:
Gece:

---------
Açıklamalar:

Haftanın Günü: yazdılarınızı hangi gün yğatığınız yazınız. örnek Pazartesi ,salı... not defterinede tarih olarak not alınız.
Mekik: Uyuldu/uyulmadı
Squat: Uyuldu/uyulmadı
Kardio: Uyuldu/uyulmadı
Spor ile vereceğim programa uyulup uyulmadığını yazınız.eğer katımıyosanız Katılmıyor diye belirtiniz.
ve gerçektne engleleyen bi sağlık probleminiz yoksa katılmaya özen gösteirniz.

Tüketilen Su Miktarı: 1 bardak bile olsa lütfen yaznız.
Günlük Beslenme: yediğiniz veya yemdiğiniz her lokmayı belirtniz.
Sabah:
Ara:
Öğle:
Ara:
Akşam:
Gece:

l.i.l.y cim 200 hundred sit-ups programnı önerne sendin dimi.şu an okadar kafam karışıkki yanlış hatırlıyosam kusuruma bakmayın.programı yazmaı için sitesine girdim ama initial test diye bişeydne bahsediyo.testin amacı kişiye uygun doğru programı seçmek ama doğrusu tesit nasıl yapcağımız ben anlamadım.eğer bilgin varsa açıklama bekliyorum.ancak cevaptan sonra spor porgramını ekleyebliecem.

slm silviya.. canım biliyorsun ben spor proğramına katılmıyorum yinede ölçümleri yazmam gerekiyormu? eğer yazmamı istiyorsan şu; bel, mide ,karın ölçüsü demişsin anlamadım yaf. hepsi yan yana değilmi zaten::roflol: ya kusura bakma ben pek ölçü almam da cahilliğimi bağışla:)

iyi akşamlar arkadaşlar bugün ancak açabildim sayfamızı.evlendigimzden beri eşimle cumartesi günleri hep çok geç yatarız dünde sabah ezanı okunmuştu yattıgımızda ve pazar gününüde şanına yakışır bi şekilde gevşek gevşek geçiririz bide elektrikler kesikti bütün gün tam güzel oldukyani .bugün yediklerime gelince
sabah :2 domates 2 salatalık 4 dilim etimek
ara:yok
öglen :bir kase yogurt
ara:yok
akşam :3 adet tavuk ızgara salata veee utanıyorum ama malesf bir bardak kola ekmek yok
içtiklerime gelince
3 litre su, 2 bardak mısır püskülü kiraz sapı çayı ,2 bardak ılık limonlu su

spor olarakta
mekik :20
yürüyüş :20 dak (bantta)

ölçülerimide silviacım tam olarak mideyi felanda ekleyip yarın sabah yollarım sana tamammı canım. bu arada kızlar 19 aylık olan oglum konuşmuyodu daha bugün anneye benzer bişeyler geveledi işallah devamını getirir gerçi büyük oglum yani efe de 2 yaşında dile gelmişti ve hala suturamadık dün gece bu hayatta en çok kimi sevdigini sordum kardeşimi dedi kimi sevmedigini sordum ellerini havaya kaldırmış bi şekilde anneee ben bütün insanları seviyorum savulun ey insanlık gelecegin deniz gezmişi geliyor ..allahım onları bize bagışlasın işallah kurban oldugum ..hadi kızlar hepinizi çok öpüyorum görümek üzere bby

slm silviya.. canım biliyorsun ben spor proğramına katılmıyorum yinede ölçümleri yazmam gerekiyormu? eğer yazmamı istiyorsan şu; bel, mide ,karın ölçüsü demişsin anlamadım yaf. hepsi yan yana değilmi zaten::roflol: ya kusura bakma ben pek ölçü almam da cahilliğimi bağışla:)

tama canım zaten katılmayanalr belirtsin dedim.ama sende bize spor porgramından bahsetsen iyi olur.ne kadr ne yapıyosunuz hangi günler onu yaz. ölçülerinide bildir mutlaka.sonuçta spor yapıyosun ve biray sonraki farkı görelim.

ölçü alma işini nasıl analtacağımı bilmediğim için bende resim eklemeyi uygun gördüm.ekli dosyadan bakablirsin.kırmızı ile çizili olan bölgenin çevresini ölçüp mezurayla bana bildir canım.

Son düzenleme:
nalancım oğlunun kouşmasına sevindm.genelde erkek çocuklar biraz geç konuşuyolar.malum biz cins olarak konuşmaya dırdıra daha meyilliyiz ya ondan erken başlıyoruz :roflol:
ölçüleride totan tekrar alayım o zaman.ben artık kkdan çıkıyorum.spor programnı daha ekleyemedim.yanış eklemek istemdiğimdne ama gece yamadan tekrar bi inceler duurma göre eklerim.şimdilik hoşçakalın

sağol silviyacğım anladım. yarın ölçümlerimi yazarım.
spor proğramına gelince haftada 2 gün yapıyorum. çarşamba ve cuma günleri
1 saat açık hava koşu ve yürüyüş. 2 saat ise kondisyon aletleri. sonra eve yürüyerek dönüyorum.
bakalım 1 ay sonunda nasıl verim alacağım. yinede evde sizin proğamada uymaya çalışırım.

X