Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Haftanın Günü:
Mekik:40( 20 sabah 20 akşam)
Squat:
Kardio:
Tüketilen Su Miktarı:3 litre su ,3 bardak çay,3sbardagı ılık limonlu su
Günlük Beslenme:
Sabah:yok
Ara:yok
Öğle:2 domates 1 salatalık 5 dilim etimek
Ara:bir kase yogurt
Akşam:bir tabak salata 2 etimek
Gece:yok

herkese iyi geceler hanımlar öptüm bby

sevgili nalansu senigüldürebildiysem ne mutlu bana .insanlarla iletişim kurabilmek birtakım şeyleripaylaşabilmek herkes gibi banada çok haz veriyor. tekrar bir paylaşım fırsatı yakalamışken değerlendirmeliyim. bazende birden kesilir mesajlarım oğlum gelmiş pc elimden gitmiştir çünkü.
bende yazıcam ölçülerimi
boy 163.
göğüs

Haftanın Günü:
Mekik:
Squat:
Kardio:
Tüketilen Su Miktarı:2 litre su bir fincan yeşil çay
Günlük Beslenme:
Sabah:1 dilim light ekmek bir ince dilim kaşar
Ara:bir adet çikolatalı gofret
Öğle:4 5 adet kiraz
Akşam:bir kase çorba 4 kaşık barbunya 2 kaşık makarna

sevgili nalansu senigüldürebildiysem ne mutlu bana .insanlarla iletişim kurabilmek birtakım şeyleripaylaşabilmek herkes gibi banada çok haz veriyor. tekrar bir paylaşım fırsatı yakalamışken değerlendirmeliyim. bazende birden kesilir mesajlarım oğlum gelmiş pc elimden gitmiştir çünkü.
bende yazıcam ölçülerimi
boy 163.
göğüs

singincim ölçülerin yarım kalmış sanırım oğlun geldi pc elinden uçtu sabırsızlıkla bekliyorum ölçülerini benimkiler maşallah baya bi mandacık ölçüleri ahı ahı ahı:roflol::roflol:

sağol silviyacğım anladım. yarın ölçümlerimi yazarım.
spor proğramına gelince haftada 2 gün yapıyorum. çarşamba ve cuma günleri
1 saat açık hava koşu ve yürüyüş. 2 saat ise kondisyon aletleri. sonra eve yürüyerek dönüyorum.
bakalım 1 ay sonunda nasıl verim alacağım. yinede evde sizin proğamada uymaya çalışırım.

canım sporu haftada 3 güne çıkaralım mı ne dersin? mesela pazarteside 1 saat yürüyüş yap.diğer günler yeterince yoğun yapıyosun 1 saat veya 40dk yürüyüşü pazartesiye eklersen süper olacaktır.

iyi geceler kızlar
oğluş çok hasta oldu şükür bugün biraz iyi ama hem ishal hem ateş 5 gündür eridi yavrum pc başına geçemedim

canım çok geçmiş olsun.ufaklığın bünye zayıf mı biraz?dikkat et aman...

moonserrose başın sağ olsun,handemi geçmiş olsun,
enfurti Allah damatlığınıda göstersin. 2 . akşam çok zor.oluyor
nalansu merak etme oğlun konuşur. çok tv izliyormu*
benimki 3.5 yaşında 3 ay önce falan başladı konuşmaya. silviş bilir yazıp duruyordum sanırım burda.
hamdolsun Rabbime konuştuğunuda gördüm.
lily tam okuyamadım ama dert etme kendine. daha neler yaşıyacaksın zaman içinde. en güzel geçmesi gereken zamanlarının kıymetini bil ltf.
b

evet singingim bilirim.huselinde kızı konuşmuyodu.tarık ta nazlıydı :) bu arada günleridr aklıma takılıyo tarikim.acaba ne yaptı. sanrım dönmüştür USA' e ama uzun zmandır ses çıkmadı.profilinede bakamadım hiç girmiş mi arada.girmiş de bize uğramamış mı diye hafiyelik yapcamda hep kalıyo...

canlarım selamlarrr:)) çok ozledim hepinizi konuları okuyamadım ewe gec geldim we bissuru misafir wardı ancak odama cekilebildim we cok yorgunum hemen size bi bakmak istedim silviyacım super bi liste hazırlamıssın ölçülerimi bende ölçtüm wericem ama sanırım ozelden wermek daha mantıklı:KK66: bahsettiğin initial test die bisey yok benim teldeki programımda:KK43: linki bana yollasan baksam daha sağlıklı olucak yrn sanırım

canım 200 sit ups diye sornca googla amcaya hemen çıkıyo site.testin amacı kişiye en uygun programı seçmek. 3 gurup var. mesela biri 4 mekikler başalrken diğeri dahafzla mekikle başlıyo.tabloları ekliycem artık siz hang iprogramla başlamak istediğinizi kendinz seçin.

Boy:1.76

Göğüs:90
Mide:77
Bel:71
Karın:83
Basen:95
Sağ bacak:50
Sol bacak:51
Sağ Baldır:36
Sol Baldır:36.5

[/B]benim ölçülerim bu canım. inş. temmuz ayında ölçülerimi 90 65 90 olarak görürüm:) 60 olmak isterdim ama hele bir 65 olsunda öncelikle.
ya kızlar sinir oldum ölçülünce çünkü benim bacaklarım erimemiş göğsüm gitmiş.. ne yapacağım ben ya lütfen bana bir çare gösterin. zayıflayacağım diye erkek gibi olmak istemiyorum. gögüslerim çok küçüldü bir akıl verin lütfen[/B]:çok üzgünüm:

inşallah canım kavuşursun istediğin ölçülere.göğüs için ağırlık egzersizleri yap.ama eğer sırtın çok geniş değilse 90 ölçü hiç te fena değil :) sitenin spor blöümünde göğüs için egzersizler var ordan faydalanablirsin.

günaydın hatunlar,iyi bir hafta geçirmemizi dileyerek başlamak istiyorum söze he hepinize tek tek başsağlığı mesajlarınız için teşekkür ederim. silviyacığım dün nete girmediğim için ölçi işim benim yarına kaldı,bu akşam ölçülüp yarın sabah bildiririm.
baharcığım göğüs kaslarını geliştirecek sporlar yapmalısın canım
dünki yediklerim;
sabah; klasik kahvaltı
ara; 1 avuç erik
öğle: davette olduğum için 4-5 kaşık kısır,1 dilim börek yedim
ara; meyve salatası
akşam;1 tas sebze çorbası

2,5 lt den fazla su içtim, 3 saate yakında tempolu yürüyüş yaptım.

gerkese kolaylıklar dilerim

tamam canım yazarsın en kısa zamanda ...

günaydın arkadaşlar işallah hepiniz iyisinizdir ben bugün acayip bi karın agrısıyla uyandım amasebebini buldum dün çok fazla kayısı çaglası yedim tuza bastım bastım yedim napim olmamış olan bütün meyveleri çok seviyorum henüz kahvaltı yapma fırsatı bulamadım çocuklar malum.ölçülerimi aldım hemen aç karnına moonn serose canım bence ölçülerini sabah alman gibime geliyor akşam aldıgımız sıvılarla beraber yanlış alabilirsin

boy:1.72

gögüs:99

mide:86

bel:84

karın:102

basen:104

sag bacak:54

sol bacak:54
sag baldır:34

sol baldır:33
işte arkadaşlar ölçülerim bunlar .baharcım gördügün gibi benimkler daha vahim .gögüslere gelince hani derlerya kalem koyacakmışşın gögsün altına durmuyorsa tam yerinde duruyorsa vehamet aynen öyleyim şimdi bırak kalemi milli egitim bakanlıgını koysan tutar benimkiler heralde (alıntı bi filmden )
neyse canlar hadi öpüyorum herkesi bby

ah be güzelim dünya kadar su içersin ödme attıracak sonra oturp çağlayı tuza banarsın.lahana turşusunuda geçti bu :roflol:

sanırım silvişim günlük yediğimiz şeyleri vede yaptıklarmızı bir mesaj olarak yollamamızı isityor.yani selam vermeden o mesajda yalnızca diyet adına neler yaptığımız yazmalı ki,oda rahatça takip edebilsin.
daha sonrada günlük yazışmalarımız yaparız
silvişim,hazırladığın taablo maalesef bende açılmıyor.çünkü kullandığım pcnin ramı çok düşük olduğu için bazı programlar yüklenmedi.yalnızca elzem olanlar var.çok ağırlaştırıyor diye.ama eğer illaki yüklemelisin dersen tabiikide yüklerim şekerim.

evet canım aynen öyle istiyorum .teşekkür ederim güzelce doldurmuşsun.tami istediğim gibi olmuş.tabloda şart değil sadece kolaylık olsun diyeydi.önemi yok yani.

Boy:1.68

Göğüs:100
Mide: 89
Bel: 95
Karın: 104
Basen:100
Sağ bacak:58
Sol bacak: 57
Sağ Baldır:35
Sol Baldır:34.5

pazar
Mekik:
Squat:
Kardio:
Tüketilen Su Miktarı:3 lt.
Günlük Beslenme:maalesef pekte iyi bir beslenme olmadı
Sabah:1-2 dilim biberli ekmek ve çay
Öğle:2 dilim biberli ekmek
Akşam:2 kaşık pilav,patatesli tavuk yemeği,cacık
Gece:1 bard. süt

---------

işte tam olarak bölye istiyorum arkadşalar. tek fark bundan sonra ölçülerin olduğu bölüm olmayacak.

şimdiiii arkadaşlar her ay başı beden ölçülerimizi veriyoruz diğer bilgileride gün gün rapor ediyoruz değil mi doğrumu anlamışım fisfisfis

Haftanın Günü:
Mekik:40( 20 sabah 20 akşam)
Squat:
Kardio:
Tüketilen Su Miktarı:3 litre su ,3 bardak çay,3sbardagı ılık limonlu su
Günlük Beslenme:
Sabah:yok
Öğle:2 domates 1 salatalık 5 dilim etimek
Ara:bir kase yogurt
Akşam:bir tabak salata 2 etimek

herkese iyi geceler hanımlar öptüm bby

haftanın günü kısmınada lütfen enfurtunun yaptığı gibi günü yazmayı unutmayın.bazen bu yünün listesini ertesi gün vermeiz gerekeilbiyo böylece listelerin karışmasını engellemiş olucaz.açıkacası bunu kendim için istiyorum sırnaşık şey

umarım doğru olmuştur ama ben hala spor olayını anlamış değilim kızlar

anlamaman çok normla canım çünki daha hiçbişey yayınlayamadım.uyuya kalmışım.dolayıısyla erken gelip ekleyemedim listeyi.

benim listem

PAZARTESİ
Mekik:
Squat:
Kardio:30 dk yürüyüş
Tüketilen Su Miktarı:1lt su,1 şişe soda
Günlük Beslenme:
Sabah:2 dl ekmek , 1 parça peynir, 1 tatlı kaşığı vişne marmelatı.
Ara:1 çay
Öğle:1 tabak keşkek, 1 bardak ayran
Akşam:yok (uyuya kalmışım)
Gece:1 bardak ayran.

PROGRAM
1.HAFTA

PAZARTESİ

Kardiyo:30 DK süre ile. Templolu yürüyüş,Bisiklet,Hafif koşu,Ay yüryüşü,Yüzme gibi sporlardan herhangi biri.

SALI

TEST

ÇARŞAMBA

MEKİK+SQUAT 1.Gün

PERŞEMBE

Kardiyo:30 DK süre ile. Templolu yürüyüş,Bisiklet,Hafif koşu,Ay yüryüşü,Yüzme gibi sporlardan herhangi biri.

CUMA

MEKİK+SQUAT 2. Gün

CUMARTESİ

DİNLENME

PAZAR

MEKİK+SQUAT 3. Gün

TEST VE TABLO İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
Test tablolarında görüldüğü gibi 3 sütun var. 1. sütunun başlığı "UNDER 30 YEARS" (30 yaş altı) ,2. sütunun başlığı "30-39 YEARS" (30-39 yaş arası) ,3. sütun başlığı "40 AND OVER" (40 ve üzeri)

yapanız gereken aşağıda açıklayacağım gibi hareketleri yağmanız ve yapabildiğiniz maksimum sayıyı bulmanız.

örnek: yere uzandınız ve hiç ara vermeden 20 mekik çektiniz.yaşınız ise 32.tabloya bakarak nerde olduğunuzu bulalım.

size uyan kısım en alt satırdaki POOR satırı ile 30-39 YEARS sütunun kesiştiği nokta.yani orta kolonda yer alıyosunuz.

Simdi gelip egzersiz tablosuna bakıyoruz.
bizzim egzersiz süresince takip etmemiz program ortasütunda yer alıyo yani 11-20 sit,ups başlığı altındaki sütunda.
egzersiz 5 setten oluşuyo ve her set arasında 60 saniye dinlenme süresi var.
yani
9 mekik çekip 60 sn dinleniyoruz sonra tekrar 9 mekik çekiyoruz yine 60 sn dinleniyoruz
sonra 6 mekik çekip 60 sn dinlenme tekrar 6 mekik ve tekrar dinlenme 5. sette max (at least 8) ifadesinin yazdığını görüyoruz.buda şu demek.çekeblidiğiniz kadar çekin ama 8 den az çekmeyin ( bu noktada eğer yanlışsam singingim veya megilaram beni düzeltsin)
aynı şeyler quat testi ve squat egzersiz tablosu içinde geçerli.
YEŞİL tablolar mekik
TURUNCU tablolar squat için
9668

MEKİK HAREKETİ İLE İLGLİ AÇIKLAMALAR

goodform_s.jpg

mekik çekerken resimde görüldüğü yere sıt üstü düz uzanıyoruz.
ayaklar ve dizler birleşik.ayaklar yere tam düz basıyo.yaklaşık 45 derecelik açı ile duruyo ayaklar.
eller ensede birleşse bile asla boynu zorlamıyoruz.yani boyundan bi itme harketi yapmıyoruz.
tamamen kalkılmayacak sadece mide bükülecek.yani tam kıvrılıp kalkma söz konusu değil.
hareket çok hızlı yapılmayacak.kasların hareketi hissedilcek
yukarı kalkarken nefes verilip aşağı inerken nefes alınacak.

SQUAT İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR.

female_beach.jpg

resimde görüldüğü gibi çökme hareketidir. 90 derecelik açı ile çökebilmek ilk zamanalrda mümkün olmayablir.kendinizi çok zorlamayın
hareketi yavaş yavaş ve kasları hissederek yapın
çökerken nefes verip yukarı çıkarken nefes alın​

Son düzenleme:
sabah sayfaya girdiğinizde mesaj bombardımanına uğramış gibi hisedeblirsiniz ama napim bişeyler yapmak için çabalıyorum.feneri bu gece hiç söndürmeden sabah oldu.eğer öneirleirniz değiştirlmesi gerekn nokta görüyosanzı lütfen yazın veya aklınıza takılan açıklmaayı unutuğum bi kısm varsasorun.gözden kaçırmış olablirim.görüşmek üzere arakdaşlar....

merhaba arkadaşlar,nasılsınız bugün? ben sabah ölçildüm ve çok sevindim çünkü 1 ay kadar önce belim 2 cm daha kalındı kaydirigubbakcemile3
Boy:1.55

Göğüs:90
Mide: 87
Bel: 85
Karın: 89
Basen:95
Sağ bacak:56
Sol bacak: 55
Sağ Baldır:34,5
Sol Baldır:34

pazartesi
Mekik:
Squat:
Kardio:
Tüketilen Su Miktarı:3 lt.
Günlük Beslenme:

sabah ;klasik kahvaltı(çavdar ekmekli)
ara; 2 adet kuru kayısı
öğlen;1 tabak bezelye yemeği
ara;2 diyet bisküvi
akşam;1 tas köfteli yoğurt orbası

herkese kolaylıklar dilerim

kızlar merhaba, yoğun bi çalışma dönemi + haftasonu derken ancak gelebildim yanınıza. silvia en yakın zamanda sana ölçüleri bildiricem. bende bi 250 gram daha eksilme var, bakalım zaman ne göstericek. hepinize güzel bi hafta diliyorum. bi de ne güzel yaz artık ciddi ciddi geldi. havalar süper.. sabah yürüyüşleriniz çok olsun, çiçekli böcekli, kuş sesleriyle daha da süper olsun.
hepinize sevgiler..

canım sporu haftada 3 güne çıkaralım mı ne dersin? mesela pazarteside 1 saat yürüyüş yap.diğer günler yeterince yoğun yapıyosun 1 saat veya 40dk yürüyüş

inşallah canım kavuşursun istediğin ölçülere.göğüs için ağırlık egzersizleri yap.ama eğer sırtın çok geniş değilse 90 ölçü hiç te fena değil :) sitenin spor blöümünde göğüs için egzersizler var ordan faydalanablirsin.
[/B]

silviyacığım şunu belirteyim; haftanın 2 gününü tam anlmıyla spora ayırıyorum ama evdede hafta içi hergün 40 dk plates yapmaya başladım. biliyrosun sınavlar bitti artık evdeyim oyüzden platesi yapmadan dışarı çıkmıyorum. bu yeterli değil diyorsan yinede pazarteside yürüyüşe giderim.

ama canım benim boy 1.76 dolayısıyla belimde biraz geniş. o yüzden göğüsüm baya bir küçüldü yani. ben direk üst taraftan terlerim anlamadım gitti. o kadar bacak hareketleri yapıyorum hala üst taraf inceliyor:çok üzgünüm:

Haftanın Günü:1haziran pazartesi
Mekik:30dk plates hareketleri
Squat:
Kardio:30dk yürüyüş
Tüketilen Su Miktarı:2litre su, 3 bardak şekersiz çay
Günlük Beslenme:
Sabah:2 dlim kepk.ek. 4 zeytin. peynir domates
Ara:2 tane çizi
Öğle:5 kaşık fasulye, yoğurt, 1kep.ek.
Ara:1.b süt
Akşam:1kase çorba,3kaşık pilav,çoban salata,1dlim k.ek
Gece:1kup vanilyalı dondurma:eek:

herşey iyi gidrken dondurmayı görünce dayanamadım. çok seviyorum ne yapayım bugün dengelemeye çalışacağım. herkese mutlu günler hoşçakalın.

merhaba arkadaşlar,nasılsınız bugün? ben sabah ölçildüm ve çok sevindim çünkü 1 ay kadar önce belim 2 cm daha kalındı kaydirigubbakcemile3

çok sevindim canım.demekki çabaların karşılığını veriyo :)

kızlar merhaba, yoğun bi çalışma dönemi + haftasonu derken ancak gelebildim yanınıza. silvia en yakın zamanda sana ölçüleri bildiricem. bende bi 250 gram daha eksilme var, bakalım zaman ne göstericek. hepinize güzel bi hafta diliyorum. bi de ne güzel yaz artık ciddi ciddi geldi. havalar süper.. sabah yürüyüşleriniz çok olsun, çiçekli böcekli, kuş sesleriyle daha da süper olsun.
hepinize sevgiler..

bende diyorum nerelerde bu kontes.ne güzel boğaz maceralarını anlatıyodun içimiz açılıyodu özledik ya :)

silviyacığım şunu belirteyim; haftanın 2 gününü tam anlmıyla spora ayırıyorum ama evdede hafta içi hergün 40 dk plates yapmaya başladım. biliyrosun sınavlar bitti artık evdeyim oyüzden platesi yapmadan dışarı çıkmıyorum. bu yeterli değil diyorsan yinede pazarteside yürüyüşe giderim.

ama canım benim boy 1.76 dolayısıyla belimde biraz geniş. o yüzden göğüsüm baya bir küçüldü yani. ben direk üst taraftan terlerim anlamadım gitti. o kadar bacak hareketleri yapıyorum hala üst taraf inceliyor:çok üzgünüm:

yeter canım yetmez olur mu.ben söyleseniz bile unutabliyorum bazı şeyleri.tekrar tekrar söyleyip sizi sıkboğaz edeblirim.artık sabredin bana :) ve hatırlatın böyle. malum yaşlı bi bayanım ben :roflol: harrdiskim dolu ve hatırlayamıyorum herşeyi :eek:

Haftanın Günü:1haziran pazartesi
Mekik:30dk plates hareketleri
Squat:
Kardio:30dk yürüyüş
Tüketilen Su Miktarı:2litre su, 3 bardak şekersiz çay
Günlük Beslenme:
Sabah:2 dlim kepk.ek. 4 zeytin. peynir domates
Ara:2 tane çizi
Öğle:5 kaşık fasulye, yoğurt, 1kep.ek.
Ara:1.b süt
Akşam:1kase çorba,3kaşık pilav,çoban salata,1dlim k.ek
Gece:1kup vanilyalı dondurma:eek:

herşey iyi gidrken dondurmayı görünce dayanamadım. çok seviyorum ne yapayım bugün dengelemeye çalışacağım. herkese mutlu günler hoşçakalın.

yeidklerin gayet düzenli ve başarılı canım.dondurmayı gece yemeseydin iyi olurud ama tolere edersin artık.bugün yarım lirte daha fazla iç suyu.

megicim bu arada derece almışsın :lepi: tebrikler

Not: Tabloda yer alan notlar takım mevcudunun % kaçının sınıfı geçtiğini göstermektedir.
8. Takım analiz istemediği için, 3. Takım da zamanında cevap vermediği için tablo dışı kalmıştır.

Not: Tabloda yer alan puanlar yarışmacıların, Mayıs ayında yapılan genel analizlerinden aldıkları karne notudur.
Karne notu; kilo-süre ilişkisine göre hesaplanmaktadır. Bu nedenle de eski üye olup, bu listede yer alanlar için alkış! :hooray:

Haziran 2009 Analiz Programı :

12 Haziran 2009 / 108. ETAP : 1. / 2. / 4. Takımların analizleri yapılacaktır.
19 Haziran 2009 / 109. ETAP : 5. / 6. / 7. Takımların analizleri yapılacaktır.
26 Haziran 2009 / 110. ETAP : 9. / 12. / 13. / 14. Takımların analizleri yapılacaktır.
3 Temmuz 2009 / 111. ETAP : Haziran Ayı Analizlerine genel bakış.

===yapanız gereken aşağıda açıklayacağım gibi hareketleri yağmanız ve yapabildiğiniz maksimum sayıyı bulmanız.

örnek: yere uzandınız ve hiç ara vermeden 20 mekik çektiniz.yaşınız ise 32.tabloya bakarak nerde olduğunuzu bulalım.===

selamlar
a.s.silivşim gece uyumamışsın tablolarımızı eklemişsin.ellerine sağlık canım.ben çok heyecanlandım.ciddi ciddi takımca yeni bir sayfa açaçcağız.hepimiz ayrı şehirlerde olsak bile hep beraber aynı sporları yapıp zayıflayacağız.işte takım olmak bu demek.takım kaptanımızı yani seni kutluyorum:lepi::hooray:
:uhm: ben üstte alıntı yaptığım cümleyi anlayamadım canım.setlere başlamadan önce 20 mekik çekip öle mi başlayacağız?
:uhm::uhm: bugün şu test kısmını yapacağız sanırım.ben o kısmıda anlamadım.test kısmında bana uyan tablo 30 yaş altı.o tabloda poor ile kesişen yerde 0-39 yazıyor.ben şimid bugün 39 tane mekik mi çekeceğim?lütfen anlayan arkadaşlar bana açıklarlarsa sevinirim.ben biraz geç anlıyorumda kuusra bakmayın.
:lepi: şimid gelelim neler yediğme...

31.05 09 pazartesi
mekik :
sguat :
kardio :30dk.yürüyüş
tüketilen su miktarı:2 lt. su,3 bard. çay
günlük beslenme
sabah :2 dilm ekmek,peynir,dom. vede sal.yoğurt kaymağı
ara :simit(dayanamıyorum simit görünce yaa
öğle :yok
ara :meyve kiraz erik
akşam :3 kaşık pilav,3 kaşıkta tavuklu patates yemeği,yoğurt
gece :misafirlikteydim,1 dilm bisküvili puding yedim.dayanamadım .....

akşama yemeğe misafirim var oyüzden şimidilik benden bu kadar.sizlerden cevap gelene kadar mekik falan yapmayacağım.bekliyorum ona göre.
hepinize kalorisiz günler.....

===yapanız gereken aşağıda açıklayacağım gibi hareketleri yağmanız ve yapabildiğiniz maksimum sayıyı bulmanız.

örnek: yere uzandınız ve hiç ara vermeden 20 mekik çektiniz.yaşınız ise 32.tabloya bakarak nerde olduğunuzu bulalım.===

selamlar
a.s.silivşim gece uyumamışsın tablolarımızı eklemişsin.ellerine sağlık canım.ben çok heyecanlandım.ciddi ciddi takımca yeni bir sayfa açaçcağız.hepimiz ayrı şehirlerde olsak bile hep beraber aynı sporları yapıp zayıflayacağız.işte takım olmak bu demek.takım kaptanımızı yani seni kutluyorum:lepi::hooray:
:uhm: ben üstte alıntı yaptığım cümleyi anlayamadım canım.setlere başlamadan önce 20 mekik çekip öle mi başlayacağız?
:uhm::uhm: bugün şu test kısmını yapacağız sanırım.ben o kısmıda anlamadım.test kısmında bana uyan tablo 30 yaş altı.o tabloda poor ile kesişen yerde 0-39 yazıyor.ben şimid bugün 39 tane mekik mi çekeceğim?lütfen anlayan arkadaşlar bana açıklarlarsa sevinirim.ben biraz geç anlıyorumda kuusra bakmayın.
:lepi: şimid gelelim neler yediğme...

güya örnekleyerek daha iyi anlatırm diye düşünmüştüm ama iyce kafan karışmış senin canım.o zaman sen sölyediğimi yap ben ve cevabı bana yaz bende senin için uygun olan programı sana söyliyim.

haftanın günleirni yazdım ve bu haftanın salı günü yani bu güne denk gelen kısmında test yazıyo dikkat ettiysen.yani bugün testimizi yapıyoruz.testin amacı da bize uygun programı seçeiblmek için yardım.

şidmi sen bu gün bitmeden. uygun bi anında karnının çok olmadığı bi zamanda yani en son yemek yediktne sonra aradan 2-2,5 saat kadr geçmiş olsun.
resimdeki gibi yere uzan ve ordaanlatıldığı gibi hiç durmadan mekik çek.en son yapamıyorum yoruldum dediğin noktada dur.ve o sayıyı bana söyle.
1-mekiler çok hızlı çekilmiycek ,kasların hareketi yaparken hissedilecek
2-nefes alış verişlere dkkat edilecek
3-boyun zorlanmayacak...

X