Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

slm kizlar birturlu gelemedim dunden beri cok yorgunum bugun sabah arkadaslari cagirdim manti donturdum eriste kestirdim cok yogundum yanii benim oglan cok seviyor mantiyi oyuzdenn ona yaptim yanlis anlamyin bazilari sevinmesin neslihan manti yiyecek diye hic canim cekmiyor cunkuu
ama sabah yine kacam yaptim valla pogoca yedim bir tane ama birazda buyuktuu
sonrasindada iki kasik sadece manti yedim oda tadimlik aksama artik shakerimdan icecegimm yemek yok yaniii
iste boyle
minnos sekerim sanada cook sevindim hadi bakalim suprizini merakla bekliyorum gecmise bakmadim ya su bulasiklari yikayim bakarim opuldunuzz

canım ben önermiyorum...
zamanla bağırsaklar kitleniyor.ve bu durum daha da kötü..
benim önerim:
sabah-zengin
öğle-memur
akşam-fakir sofrası..kilo vermenin hem de kalıcı kilo vermenin sırrı buyerimseniben

offf evett haklısın akrebım neyapsamkı off nebılımm kendımce bısıler yapıyım ısteesenağlama

herkese slm kızlar, geçmiş olsaun dilekleirnize çok teşşekkür ederim. ben moral bozukluğundan ne spor yapıyorum ne doğru düzgün besleniyorum. canım hiçbişey yapmak istemior.bu hafta vermeyi bırak almışımdır kesin, tartılmak ta istemiyorum.. oofff çok stresliyim

kizlar sabah nette bir problem oldu firmayi aradim görevli kiz yüzüme kapadi telefonu ben de homepage lerinde sikayet mektubu yazacak adres bulamadim tekrar aradim telefonda kaydettirdim tüm ayrintilarini felan filan.... saatler sürdü bu islem ama sonunda sikayetimi üstlerine ulastirdim. nasil internet firmasiysa e-mail adresleri yok :eek:klava:

aksama da karniyarik yaptim. haftasonuna da misafirimiz varmis bizde kalacaklarmis. yusufun yatagini bizim odaya tasicaz mecburen.

selam arkadaşlar bu gün moralim cok bozuk artı cıktım neden oldu bilmiyorum hiç kacamak yapmadım midem davul gibi şiş canım sıkıldı
tatlım sıkma canını..yeşil çay iç.soğuk şeylerden uzak dur..sabah ta erken kalk..
ben tuvalete cikamadigim zaman kilom fazla cikiyor :kedi:
benimde:eek:
ama çok şükür son üçgündür nerdeyse üç öğün çıkıyorum yaa hihoyyyt şaka gibi ama valla gerçek sositososito süpper karışımım yüzüneee alkisalkisalkis valla kavanoza koyup yanımda taşıyorum..
az önce yedim bişiiler ve karnım gurul gurul makineler çalışmaya başladı..amanın tutmayın beni ben wc yee gidiyoruuummm:eek: :roflol:
slm kizlar birturlu gelemedim dunden beri cok yorgunum bugun sabah arkadaslari cagirdim manti donturdum eriste kestirdim cok yogundum yanii benim oglan cok seviyor mantiyi oyuzdenn ona yaptim yanlis anlamyin bazilari sevinmesin neslihan manti yiyecek diye hic canim cekmiyor cunkuu
ama sabah yine kacam yaptim valla pogoca yedim bir tane ama birazda buyuktuu
sonrasindada iki kasik sadece manti yedim oda tadimlik aksama artik shakerimdan icecegimm yemek yok yaniii
iste boyle
minnos sekerim sanada cook sevindim hadi bakalim suprizini merakla bekliyorum gecmise bakmadim ya su bulasiklari yikayim bakarim opuldunuzz
hihoyyythihoyyythihoyyyt kıs anla sen neye sevindiğimi wc ye gitmem lasıımmkafamçokkarıştı
offf evett haklısın akrebım neyapsamkı off nebılımm kendımce bısıler yapıyım ısteesenağlama
bana takıl şekeer uff zor tutuyoruummmohaoldumsmile
herkese slm kızlar, geçmiş olsaun dilekleirnize çok teşşekkür ederim. ben moral bozukluğundan ne spor yapıyorum ne doğru düzgün besleniyorum. canım hiçbişey yapmak istemior.bu hafta vermeyi bırak almışımdır kesin, tartılmak ta istemiyorum.. oofff çok stresliyim
kuşum sakin ol..herşey bizim için...olumunekankayizsmile
kizlar sabah nette bir problem oldu firmayi aradim görevli kiz yüzüme kapadi telefonu ben de homepage lerinde sikayet mektubu yazacak adres bulamadim tekrar aradim telefonda kaydettirdim tüm ayrintilarini felan filan.... saatler sürdü bu islem ama sonunda sikayetimi üstlerine ulastirdim. nasil internet firmasiysa e-mail adresleri yok :eek:klava:

aksama da karniyarik yaptim. haftasonuna da misafirimiz varmis bizde kalacaklarmis. yusufun yatagini bizim odaya tasicaz mecburen.

posiii o karnıyarıklardan yemicen dimi akşam akşam..sen yarın öğlen ye onları..yarın tartılıyorus unutma..ben uçuyorumm wc yeeee..

Kilonuzu korumaya yardımcı 23 öneri

--------------------------------------------------------------------------------

Sevgili okurlar, yaza giriyoruz derken ilk haftayı geride bıraktık bile. Bu pazar da size, sağlıklı yaşam ve sağlıklı kilo verme konusunda bazı püf noktalarını yazmaya devam ediyorum. Bu 23 maddeyi iyice okursanız, sıkı diyet yapmadan, sadece bu kurallara uyarak sağlıklı kilo verebilirsiniz.

Hiçbir zaman beyninize “Yapamayacağım”, “Ya veremezsem”, “Versem de geri alırım” gibi olumsuz mesajlar yüklemeyin.

1. Beyaz un, beyaz şeker, ağır yağlı kızartma, ağır şarküteri ürünleri ve şekerli meşrubatlardan uzak durun.

2. Her şeyden önce inanın, karar verin. Zayıflama beyinde başlar, unutmayın.

3. Başlamaktan önemlisi olan istikrarlı olmak ve devam etmektir. Kendinizi sürekli motive edin.

4. Yemek aralarında ılık, sıcak su, ayrıca başta yeşil çay olmak üzere sık sık bitki çayları için.

5. Bir adım ölçer alın ve onu günde 10 bine tamamlamaya çalışın. Eğer alamıyorsanız her gün 1 saat tempolu yürüdüğünüzden emin olun.

6. Zencefil, sivri biber, kekik, biberiye gibi toksin atmaya yardımcı baharatları günlük tüketim listenize ekleyin.

7. Akşam geç ve ağır yemeyin. Dolu mideyle yatağa girmeyin.

8. Mutlaka kahvaltı edin, asla öğün atlamayın. Ara öğünlerde başta meyve olmak üzere minik, sağlıklı atıştırmalar yapın.

9. Doğru nefes aldığınıza emin olun ve gün içerisinde 20-30 kez sık sık geriye doğru esneyip burundan nefes alıp ağzından verin.

10. Beslenme programınızda tam buğday, yulaf ezmesi, yağsız süt ürünleri, balık, tavuk etinin beyaz kısmı, yumurta beyazı, yeşillikler, bakliyatlar, mevsim sebzeleri, az şekerli mevsim meyveleri ve ölçülü miktarda zeytinyağı olsun.

11. Düzenli olarak kan tahlili yaptırın. Kilo veremiyorsanız veya zayıflarken kendinizi kötü hissediyorsanız mutlaka bir hekime başvurun.

12. Birden aşırı kaçamak yapmak yerine az miktarlarda olmak koşuluyla özlediğiniz gıdalardan az az, nefsinizi köreltecek şekilde tüketin.

13. L-Ornitin doğal hapları kiloyu hemen geri almamak konusunda yardımcı olabilir.

14. İştah patlamalarına engel olmak için sık sık iştahı baskılamaya yardımcı olabilen yeşil elma, zerdeçal, nane kokularını koklayın.

15. Beden tipinize göre beslenmeyi öğrenmek ve size kilo aldırabilirken başkasına aldırmayabilen gıdaları öğrenmek için ayurvedaya göre beden tipinizi öğrenin. Bu konuda ayurveda kitapları içindeki testler size yardımcı olacaktır.

16. Mutlaka kendinize sözünü dinleyeceğiniz bir sağlıklı yaşam, diyet dostu edinin. Bu kişi haftada bir kilonuzu ölçsün ve sizi ara sıra kontrol etsin. Bu kişi sözünü size geçirebilecek herhangi bir kişi olabilir. (Komşunuz, iş arkadaşınız, patronunuz, eşiniz, anneniz, babanız, dayınız, öğretmeniniz, amcanız vs.)

17. Eğer aşırı iştaha engel olamıyorsanız hekime danışarak bazı destekleri kullanabilirsiniz. Çok özel durumlarda ise ancak ve ancak tıbbi kontrol ile hekime danışarak kimyasal ilaçlara başvurulabilir.

18. Ömür boyu hiç aksatmadan düzenli spor ve egzersiz yapmak çoğu kişi için neredeyse olanaksızdır. Zaten bunu başarabilenler kilo almıyorlar. Ama zayıfladıktan sonra da haftada 3 kez olsun spor veya egzersizi bırakmayın, devam edin. Hiçbir şey yapamıyorsanız evde yarım saat kadar hızlı hızlı dans edin. En azından nabzınızı hızlandırın ve ter atın. Hiç vakti olmadığını ve spor salonlarına gidemediklerini söyleyenlerin bile en azından yarım saat dans etmeye vakti vardır.

19. İnsanda stresin ve gerginliğin azalmasını sağlayarak daha bilinçli yemek yemeye yardımcı olan bir rahatlama, gevşeme tekniğini öğrenmenizde sayısız yarar var. Çünkü günlük yaşamın koşturmacası gittikçe iç dengeleri bozar ve kişinin kendine bakmasına engel olur.

20. Düzenli masaj yapın, eğer yaptırabiliyorsanız yaptırın. Kişi ara sıra soyunmalı ve kendi bedenini kontrol etmeli. Ciddi bir değişiklik varsa erkenden farkında olmalıdır. En azından haftada bir kez kendinizi iyice kontrol edin ve fazlalık olan yerlerinize konsantre olarak o bölgelerinizin inceldiğini hayal edin.

21. Ayda 1 kez aynı giysiyle fotoğraf çektirin ve her ay aradaki farkı gözlemleyin. Bu fotoğraflardan kendinize bir albüm yapın ve sırasıyla tarihlendirin.

22. Doğru yemeği biliyorsunuz ama doğru içmeyi biliyor musunuz? Yine pek çok kişi “Ben az yiyiyorum ama kilo veremiyorum” der. Ben de onlara içeceklerini sorarım. Gün boyu az yemek yediği halde çok miktarda yağlı ayran, kefir, kolalı içecekler, meşrubatlar, şeker eklenmiş sıcak içecekler gibi asitli ve tatlı içecekleri tüketen kişilerde görünmeyen bir kalori ve bazen de yağ alımı olur. Dikkat edin! Az yiyor olabilirsiniz ama içeceklerle tahmininizden çok daha fazla şeker veya yağ alıyor olabilirsiniz. Bu nedenle sık sık hatırlatıyorum ki sadece ne yediğiniz değil ne içtiğiniz de önemlidir.

23. İçinde 7 şifalı maddenin bulunduğu bitkisel destelerden de kullanabilirsiniz. Kilolarınızı daha kolay vermeniz ya da verdiğiniz kiloları korumak için işe yarayacaktır.

Ender Saraç

kuzular hepinizmi kurtlar vadisini seyrediyosunuz bakiim:jeyyar:
bnde unutmuşum az önce aklıma geldi yaa..bi sürü yapıcaklarım vardı hepsi kaldı..
tek seyrettiğim dizi bu oluncaturkbayragi

akrep paylaştığın şiir mükemmeldi çok beğendim, teşşekkür ederizopuyorumnanaktan
verdiğin kalıcı zayıflama formülleri de çok iyi, keşke günlük uygulayabilsek,ünlüler günlük uyguladıkları için çıtı pıtı zayıf geziyorlar

bugün stres atmanın tek yolunun spor olduğunu gördüm, 40 dakka falan spor yaptım, kendime geldim bir parça, herşey insanlar için doğru amaaa ben daha insanlıkta profesyonel olamadım,malesef duygularıma yeniliyorum hep:nazar:

neyse bugün yaptığım hareketler:

düz mekik 20*3
ters mekik 20*3
yan mekik 20*3
bacak kalıdırp indirme 10 kez
çapraz hareketle bacak kaldırma 20 kez
sopa çevirme: 5 dakka süreyle
ileri- geri tekme: 50 kez
ip atlama 50 kez
görünmez sandalye 1 dakka süreyle
düz cenin pozisyonunda popo kaldırma 10 kez
yüzükoyun pozisyonda bacak kaldırma 15 kez
yan bacak 75*2

Son düzenleme:
slm bayanlarr
akrep guzelimm ne habersin kiz sendemi kurtlar vadisini izliyonn yuh sana benim kocamda izliyorr citt cikarttirmiyorr
dellendirdi beni geldim baska odayaaa

bu arada akrep, tartıldım, yarın paylaşamayacağım için bu akşamdan paylaşyım, sonuca şaşırmadım, çünkü bu hafta doğru düzgün ne spor yapabildim ne beslenmeme dikkat edebildim.bu hafta kilo veremedim, inşallah haftaya bomba gibi girmek istiyorum

kilom geçen hafta da 69 du bu hafta da 69...

slm kızlar.bende bugün 1 saat yürüyüş 1 saat aerobik yaptım :) akşamda sadece 1 tabak corba ıctım ve 1 dilim börek yedim:kedi: suan karnım cok aç.vakıt gecsın dıye oyalanmaya çalışıyorum ama aklım yemekte :) en ıyısı yatıp uyuyum ben.:)yoksa her an kendimi mutfakta bulabılırım

karamel ben hiç farketmmeiştim, sen mersin de okuyorsun galiba, ben de mersinliyim:içelim:

karamel ben hiç farketmmeiştim, sen mersin de okuyorsun galiba, ben de mersinliyim:içelim:

yaa .hemşerim benim.alkisalkisalkis:teytey:
baba tarafım mersinli annem hataylı benım :) konyada okuyorum.yüksek lisansa başladım bu sene.buraya tasındık ailecek.ama sık sık gıdıyoruz mersine.babamın bütün akrabaları orda :)

akrep paylaştığın şiir mükemmeldi çok beğendim, teşşekkür ederizopuyorumnanaktan
verdiğin kalıcı zayıflama formülleri de çok iyi, keşke günlük uygulayabilsek,ünlüler günlük uyguladıkları için çıtı pıtı zayıf geziyorlar

bugün stres atmanın tek yolunun spor olduğunu gördüm, 40 dakka falan spor yaptım, kendime geldim bir parça, herşey insanlar için doğru amaaa ben daha insanlıkta profesyonel olamadım,malesef duygularıma yeniliyorum hep:nazar:

neyse bugün yaptığım hareketler:

düz mekik 20*3
ters mekik 20*3
yan mekik 20*3
bacak kalıdırp indirme 10 kez
çapraz hareketle bacak kaldırma 20 kez
sopa çevirme: 5 dakka süreyle
ileri- geri tekme: 50 kez
ip atlama 50 kez
görünmez sandalye 1 dakka süreyle
düz cenin pozisyonunda popo kaldırma 10 kez
yüzükoyun pozisyonda bacak kaldırma 15 kez
yan bacak 75*2
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis
slm bayanlarr
akrep guzelimm ne habersin kiz sendemi kurtlar vadisini izliyonn yuh sana benim kocamda izliyorr citt cikarttirmiyorr
dellendirdi beni geldim baska odayaaa
tabiki ne sandıın..reklam aralarında da işlerimi yapıyorum..mutfak bitti..şimdi balkonları yıkicam.daha sonra da ev silicem..soora daa sporlaelaelaelaelaelülülülülülü sen poğaçanla mantını nasıl eriticen onu düşünlülülülülülü
bu arada akrep, tartıldım, yarın paylaşamayacağım için bu akşamdan paylaşyım, sonuca şaşırmadım, çünkü bu hafta doğru düzgün ne spor yapabildim ne beslenmeme dikkat edebildim.bu hafta kilo veremedim, inşallah haftaya bomba gibi girmek istiyorum

kilom geçen hafta da 69 du bu hafta da 69...
inşallah canım
slm kızlar.bende bugün 1 saat yürüyüş 1 saat aerobik yaptım :) akşamda sadece 1 tabak corba ıctım ve 1 dilim börek yedim:kedi: suan karnım cok aç.vakıt gecsın dıye oyalanmaya çalışıyorum ama aklım yemekte :) en ıyısı yatıp uyuyum ben.:)yoksa her an kendimi mutfakta bulabılırım
cnm bir kase yoğurt ye..yada bir bardak süt iç
ayy sendemi mersinlisin...hemşerilerim çoğalıyor:lepi:
yaa .hemşerim benim.alkisalkisalkis:teytey:
baba tarafım mersinli annem hataylı benım :) konyada okuyorum.yüksek lisansa başladım bu sene.buraya tasındık ailecek.ama sık sık gıdıyoruz mersine.babamın bütün akrabaları orda :)

hmm..yani sen şimdi konyadasın öylemiCADIARZU

çitlenbikim yarın yazamazsın belki şimdiden yaz canım kilonu

selma bu ne bacım.ne kadar az yemişsin.hala hastamısın yoksa nasıl oldun.CADIARZU

çitlenbik şu çayını merak ettim doğrusu.nasıl yapılıyor?

bu arada bugünkü yediklerimi yazayım
sabah 1 dilim peynir 5 tane yeşil zeytin annemin yaptığı domatesli sostan azıcık yedim.1 dilim ekmek ve 1 bardak cay
öğlen midem çok kötü olduğu için bişey yiyemedim.bşrazcık diyet cubuk kraker yedim
akşam 2 tabak mercimek corbası cok azda ekmek yedim
1 elma 1 mürdüm eriği yedim az öncede
canım 3 yeşil elma 1 tane kabuk tarçın 1 limon bir kaç tane karanfil ve bir kaç
tane karabiber 3 litre suda kaynat gün içinde iç
herkese iyi akşamlar, ağlamak istiyorum:gitme: zaten regl sıkınıtsı başladı üstüne babamdan hiç iç açıcı haberler almadım:a015:delireceğim sanki:çok üzgünüm: babam bypass olacak ama her gittiği hastane durumun çok krtik demiş, acilen ameliyata girmen gerek, ameliyat da çok riskli demişler.

ooff ya kardeşim askerde, yanlarında ilgilenecek kimse yok, ben onlardan uzakta:eek:klava:

elimden sadeceyarın Adana daki kalp hastanesi ne de sor baba, demek geldi, yarın Adana ya gidecek sanırım. Ooff yaa orda ameliyatn olsa kimseyi tanımıyoruz kanı nasıl bulacağız:eek:klava: yanlarında olamadğım için delireceğim:a015:
cancağızım çok geçmiş olsun rabbim yardımcın olsun

çitlenbikim yarın yazamazsın belki şimdiden yaz canım kilonu

hehehehe tamam akrebim şimdi yazayım kilomu ama eğer yetişirsem sabahki kilomuda yazarım bide artık 2 ye kadarmış galiba kilo bildirimi dimi

ya bu arada bugun çok yoruldum ya okuldan geldim koşa koşa alışveriie
ordan eve yemek hazırla misaifr geldi hazırlık yaptım
tam kilo bildrimi öncesi olca şeymi ya
körelesece boğazımı tutatmadım malumm misaifrr
akrebim kilom 55.9 veremiyoru eskisi gibi yaaaa

ayy sendemi mersinlisin...hemşerilerim çoğalıyor:lepi:

hmm..yani sen şimdi konyadasın öylemiCADIARZU[/COLOR][/FONT]

sende mi mersinliydin akrep :) burda baya hemşerim varmış.
evet akrepcim suan konyadayım.bayramdada gidemedim mersine.çok özledim:KK43:
özellikle sahille form burnumda tütüyor :ecrin_bebek::1no2:

canım 3 yeşil elma 1 tane kabuk tarçın 1 limon bir kaç tane karanfil ve bir kaç
tane karabiber 3 litre suda kaynat gün içinde iç

tadı güzele benziyor:) deneyicem en kısa zamanda.

faydası neymiş peki çitlenbik

bende uyandığımda sıcak suya bırazcık elma sirkesi koyup ıcıyorum.iştahım kesılıyor hemen.ayrıca tok tutuyor.faydasını gördüm .tavsiye ederim herkese

X