Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Silvişim öncelikle teklifin için çok tşk ederim. beni onure etti.
ancak bunu öncelikle gönüllü arkadaşlara bırakmak isterim.çünkü ben şimdiye kadar bir kez bile kopyalama işini beceremediğim için yapmadım senin yada kocaelinin yapmasını bekledim.bunun sorumluluktan kaçmak gibi algılanmasını istemem ama şu aralar bunu yüklenebilecek konumda değilim.
iznin olursa bu konuda gönüllü arkadaş arayalım.benim önerim muhasebeci bir arkadaş var o iyi olacaktır.
BU ARADA MEGİLARADA 68.3 63.3 E DÜŞMÜŞTÜ AMA 0 GÖRÜNÜYORDU. HERHALDE YANLIŞLIK OLDU DİYE DÜZELTTİM. BİR DİKKAT EDİVER LTF.

peki singingim.satece bi teklifti sen nasıl istersen...meginin bildirminde hata benim.listeyi editlerken sanırm yanlış tuşa bamışım.teşekkür ederim dikkatin için. a.s.

ayyyy ben onu yanlış yazmışım yaa
68.3 olacaktı
sabit yani bu hafta malesef

megicim sen gönderdiğinde doğruydu ben listeyi değiştirirken yanlışlık yapmışım.senin olayda bi payın yok yani.

evet kızlar şimdi yardımcı konusna gelelim. takımda yardımcı olmaya gönüllü arkadş arıyorum. ben varım diyen lütfen bir adım öne çıksın :)

unutmadan bu gün yeidkleirmide yazayıjm öyle çıkayım.
khavlatı : 1 dl karper,1 dl çok tahıllı ekmek 1 bardak süt
ara yok
öğle: kuurfasülye , pilav,salata ve şehriye çorbası. 2 minik dilim mısır ekmeği
ara: meyveli yoğurt
akşam:pırasa.
30 dk yürüyüş. 1 lt su

hepinize iyi geceler... bide bide son olarak bu hafta çok kötüydük. takımda bendne başka gr oynatan olmamış malesef.nasıl yapcakz hiç bilmiyorum

günaydın arkadaşlar nasılsınız? sanırım benim yapacağım birşey yok yeni üye olduğum için değil mi silviya ?

dünki yediklerim;
sabah : klasik kahvaltı
öğlen: 1 tabak yoğurtlu ıspanak
3 kaşık bulgur pilavı
ara:4-5 adet kuru üzüm
akşam: 1 tas ezogelin çorba
1 tabak sebzeli hamsi
ara:4-5 adet fındık

herkese kolaylıklar dilerim

Ogün tüm vucudumu ayna karşısında detaylıca inceledim. Bunu yapmanızı tavsiye ediyorum gerçekten etkili oluyor kızlar.

Bu cümle gerçekten de önemli.. Diyet yaptığım dönemlerde aklımdan ne zaman muzur şeyler geçse, ilk müsait ortamda aynanın karşısına koşar şöyle bi'çırpıda sıyırıverirdim kıyafetlerimi..
Aynadaki görüntüden sonra iştahım kapanırdı nedense.. :roflol:

Kocaelicim.. "eski sen" e yeniden kavuştuğun için tekrar tebrikler.. a.s.

Kiloyu korumak da en az kilo vermek kadar disiplin gerektiren bir şey.. Bu nedenle de üst sınırı 2 değil 1 kilo olarak düşünmeni öneririm.. Tecrübe konuşuyor.. yerimseniben
..ve unutma vücut sisteminin yeni kilonu "geçerli" kabul etmesi için ortalama 2 sene koruman gerekiyor.. Yoksa gümbür gümbür yerleşiverirler yeniden.. Allah korusun.. Ya da bir zamanlar işkembe kılıklı olan midelerimiz korusun. Amin.. :roflol:

bu arada silviya ben takım kadrosuna alındımmı alınmadımmı bilmiyorum ama dün sabah tartıldım 63.5 tum 62.1 kg olmusum ... onu da bildireyim dedim

günaydın arkadaşlar nasılsınız? sanırım benim yapacağım birşey yok yeni üye olduğum için değil mi silviya ?

dünki yediklerim;
sabah : klasik kahvaltı
öğlen: 1 tabak yoğurtlu ıspanak
3 kaşık bulgur pilavı
ara:4-5 adet kuru üzüm
akşam: 1 tas ezogelin çorba
1 tabak sebzeli hamsi
ara:4-5 adet fındık

mooncum yeni olman önemli değil. önemli olan vakit ayrıabilmen aslında.zaten mümkün olduğunca iş bırakmamaya açlışıyorum ama bazen bazı şeyleri unutabilyorum veya zaman ayıramıyorum bu gibi durmlarda sendne nesdtek bekliyo olucam.zaten bildimrle ilgili bi zorlukta yok basit bi yüzde hesabı onuda bendne iyi yapacağına eminim.eğer vekit ayırırabilirm diyosan detayları anlatırım.

slmlar nasılsınız kızlar silviya nasıl gıdıyor takım
hepinize başarılar

teşekkürler ececix bişeyler yapmaya çalışıyoruz işte.yaz geldi dimi artık iyi olmak zorundayız :) sen nasılsın neler yapıyosun?

bu arada silviya ben takım kadrosuna alındımmı alınmadımmı bilmiyorum ama dün sabah tartıldım 63.5 tum 62.1 kg olmusum ... onu da bildireyim dedim

rockercım ben saan mesaj yazmıştım ama görmedin sanırm.eğer dün öğleden önce kilonu bildirmiş olsaydın takım listesinde yer alacaktın fakat daha yeni yazmışsın.takımda üyelr kilolarını perşembe günü yazıyolar.bi aksilk durmunda en geç cuma öğleye kadar yarmış olmaları gerekli.bendne öğleden sonra gelip bildirmle ilgileniyorum.şu sırlaar zaten takımda çok faza üye açığımı var davet ettikleirmin çoğuda bir kez yazıp kayboldular.lütfen sende kaybolma ve düzenli paylaşıma söz ver canım.anlaştık mı?eğer paylaşımlarında aksma olmazsa bu cuma listeye alıcam seni.

mrb arkadaşlar..nasılsınız? ben ; eh işte.. sivilceler ile uğraşıyorum çok kötü oldular ve ağzımın içindede yaralar çıktı . sanırım bunlar sivilce değil:çok üzgünüm:doktora gitmeyi ihmal ettim ama pazartesi gideceğim bakalım neden kaynaklanmış..
yediklerime gelince;
sabah: 2 dilim ekmek, yumurta, 1 üçgen peynir,domates çay
ara: 5 tane yeşil erik
öğle: bir kase mantar çorbası, 2 dilim ekmek, ve yeşillik
ara: 1 bardak tarçınlı süt, 6 tane yeşil erik
akşam: 1 kase çorba,1 dilim ekmek, ve sebzeli omlet
bugünlük böyle kendimi biraz toparlarsam yarım saat aerobik yapacağım..
görüşmek dileği ile şekerler.. hoşçakalınnn:eek:

merhabalar canlarımmm
baharcım çok geçmiş olsun canım.ağzında yaralar çıkmış.bebeğiminde ağzında çıkmıştı acaba onun gibi bir şey mi?ben oğlumun ağzını karbonatlı pamukla sildim.bir haftaya kalmadan geçti.ne bu stresten mi oldu acaba.dikkat et kendine.
silvişcim inşaallah en kısa sürede yardımcı bulursun kendine gerçekten zor işin.bu arada ben bu hafta neden gram bile veremedim anlamadım.cuma günü 73.3 tartıldım.akşam ise 72.5 çıktı.halbuki bu hafta çok ümitliydim.pazartesiden beri 4 gün yürüyüş,5 günde pilates yaptım.hiç dikkat etmediğim kadar çok dikkat ettim.benm tartıda bi problem var biliyorsun.bakalım haftayada aynı tartarsa eşime biraz cilve yapıp yeni bi tartı aldırmam gerekiyor.
bugün neler yediğimi gece gelip yazacağım.karışıklık olmasın diye.aynı mesajda olsun yediklerim çünkü günün bitmesine daha çok var.
hepinizi öpüyorum.bazen düşünüyorumda ,aynı şehirde olsaydıkta hep beraber spor yada yürüyüş yapsaydık.ne güzel olurdu.neyse;görüşmek üzere.

silvişim alıntı yaparak hedefimi yazdım ama çok kısa diyor sürekli,.
birde renleri göremedim tekrar denerim ama burayada yazayım.
hedefim
temmuza kadar 68 kg ya düşebilmek.
geçen yıl en son 68.8 i görmüştüm.
inşallah bu sene temmuzda 68 olacağım
yanı hedef 2 ayda 5 kg vermek.

tekrar denedim. 5 karektere yükseltin diyor.
hedef temmuz 1 e kadar 68kg olabilmek.
bugün yürüyüşümü yaptım.
bütün gün yediklerim.

2 dilim ekmekli kahvaltı
2 enginar
1 tabak nohut yemeği
2 domates ten yapılma salata
30 dakika yürüyüş

Son düzenleme:
Silviya gerçekten görmedim yazını afedersin valla ben daha gruba katılamadan 60 kiloya kadar ineceğim galiba :)
bugün yediklerimin listesi
Sabah:uyuyordum :)
öğlen:7-8 tane köfte biraz salata
akşam:peynir -ekmek (öğrencilik..)
tek sorunum su konusu içemiyorum o kadar fazla...

baharcım aman ihmal etme git tabi doktora.sonrada ne dediğini bizede haber var anlaştık mı. bugün yeidkleirn güzel gürnüyo.devamet böyle..

enfurtuucm
bilmeiyorm nedne öyle oldu.daha göz atamadım haftalık ydikleirnize toptan.yarın bakabilirm inşalalh.ona göre bi yorum yapmaya çalışırım yazdıkarına göre..

singingim tama ben eklerim mesaja ve tolu bişekilde ileticem analiz topiğine.sağol canım.umarım tememuzde ulaşırsın 68 e.

rockercım tamam. ama yedikleirne dikkat et.öğrencisin diye düzensiz beslenmen gerekmiyo.azcık özen gösterisen olur bu iş

silviş bugün ne yedi.
geç kalktığım için kahvlatı yapamadım

kahvlatı:yok
öğle: kara lahana yemeği ,1 dl tahıllı ekmek, 2 kaşık yoğurt
ara: 3 kaşık yoğurt içine 3 ceviz ve 4 kayısı doğradım
akşam: yine kara lahana yemeği ve 1 dl ekmek yanıdada 1 bardak ayran.

bugün tek çeşit beslenmiş gibi oldum biraz ama napim böyle geçti
1/2 lt maden suyu
1 lt su
30 dk bisiklet

herkese iyi pazarlaar
dün gce gelip neler yediğimi yazacaktım ama akşam bi düğüne gittik.ordanda geç geldik.oğluşuma mama yediridm ,uyuttum derken gece 1.30 oldu.uykusuzluktan bitap bi haldeydim vallaha.bugün yazayım neler yediğimi.
cumartesi neler yedim:
sabah:peynir,domates,salatalık,2 dilim ekmek
ara :3-4 çilek
öğle :2-3 kaşık çorba,3 kaşık et sote
ara :nescafe
akşam:düğüne gidceğim için aceleyle bişeyler yapmam gerekiyorddu.dolaptaki pizzalar aklıma geldi.maalesef dün akşam pizza yedim.ama abrtmadan.
2,5 lt. suyumu içtim.yürüyüşümü yaptım.hemde 1,5 saat

benm cumartesim böyle geçti.bugünün menüsnüde akşam yazarım.silvişim sevgili kaptanım,pazar günü eşim değişik kahvaltılıklar yapmamı istiyor.bu yüzden bi kaç çeşit birden oluyor.sabah kahvaltısı 11 gibi yapıyoruz pazarları.e kahvaltı uzun sürünce ben öğle yemeğini ve ara öğünümü yemeyeceğim.

hepinize mutlu pazarlar

herkese meraba
kızlar izmirden annemler ve ankaradan kıxz kardeşimle eşi bizde oldukları için sık giremiyorum
yediklerimi de bir ara yazarım

kızlar nerelerdesiniz enfurtu ve megilaradan başka uğrayan olmamış. haftasonu rehavetimi?
bu gün yien anne kuş beni terk etti.bi kuzenin nikahı vardı ona gitti.evdede yemek yok bende bugün bardak çorbalarla idare ettim çünki yapacak zamanımd olmadı

kahvlatı: 1 kk beyaz peynir,5 zeytin, 2 dl çok tahıllı ekmek ,1 bardak greyfurt suyu
öğe:peynirli makarnalı çabuk çorba
ara:müsli bar (122 cal)
akşam: 1 bardak kremalı mantar çorbası ve 2 dl etimek.
kendimi pek tok hissetmiyorum saat 8 gibi ufak tefek bişeyler atıştıırm
1 şişe madne suyu
daha sutumu içmedim sporumuda yapmadım.saat 9 civarı bisiklet çevirip erkenden yatıcam bu gün.

enfurtucum anlıyorum seni.sonuçta bütün aile bir arada bişeyler yiyo kendini soyutlaman çok zor.aranızda en şanslı benim.zaten be ndüzenli yesem annemde bana uyyuo.zaten onunda şekeri son tahlillerde biraz cık yüksek çıktı dotor onada diyet verdi ama hemen akaibnde seyahate çıktığı için oralarda pek dikkat edememiş kendine şimdide yine evde değil.ama gelsin bu hafta onuda düzene sokucam inşalalh :)

iyi akşamlar..gerçekten hafta sonu rehaveti var takımımızda sanırım.
pazar günü yediklerim:
sabah :patates kızartması,peynirli omlet,çay,ekmeği biraz kaçırdım sanırım.:KK43:(
ara :yok
öğle : 1 simit,1 karper
akşam :ızgara tavuk,bol salata
gece boyu su içmeye devam.spor yapamadım ama yürüyüşümü yaptım sayın kaptanım:))

silviş sana bişey daha sorayım,hatta diğer takım arkadaşlarımızda bu konuda fikirlerini söylesinler.şimdi ben her gün muhakkak salata yapıyorum.yemeğimi tabağıma az dolduruyorum.porsiyon küçültme hesabı yani.ee doymayınca bol salata yiyorum.yani diyet öncesi yemekle doyururken şimdi yemeği az yediğim için salataya dadanıp doyana kadar yiyorum.şimdi;peygamberimizin sofradan 3/1 aç kalkın hadisini yerine getirip aç mı kalkmalı.ki muhakkak bi hikmeti vardır.yoksa salata zaten yağsız kalorisiz diye karnımı onunla mı doyursam?yani bence aç kalmalıyım ki bi anlamı olsun diyetin.belkide o yüzden gram bile veremiyorum.

şimdilik hepinize selamlaaaaaar,öpücükleeeeeeeeerrr.....

teşekkürler ececix bişeyler yapmaya çalışıyoruz işte.yaz geldi dimi artık iyi olmak zorundayız :) sen nasılsın neler yapıyosun?

valla canım ben aynı bıraktıgım gıbıyım bı degısıklık yok sıze basarılar arada bakıom kım kaç kılo vermış dıye :)a.s

iyi akşamlar..gerçekten hafta sonu rehaveti var takımımızda sanırım.
pazar günü yediklerim:
sabah :patates kızartması,peynirli omlet,çay,ekmeği biraz kaçırdım sanırım.:KK43:(
öğle : 1 simit,1 karper
akşam :ızgara tavuk,bol salata
gece boyu su içmeye devam.spor yapamadım ama yürüyüşümü yaptım sayın kaptanım:))

silviş sana bişey daha sorayım,hatta diğer takım arkadaşlarımızda bu konuda fikirlerini söylesinler.şimdi ben her gün muhakkak salata yapıyorum.yemeğimi tabağıma az dolduruyorum.porsiyon küçültme hesabı yani.ee doymayınca bol salata yiyorum.yani diyet öncesi yemekle doyururken şimdi yemeği az yediğim için salataya dadanıp doyana kadar yiyorum.şimdi;peygamberimizin sofradan 3/1 aç kalkın hadisini yerine getirip aç mı kalkmalı.ki muhakkak bi hikmeti vardır.yoksa salata zaten yağsız kalorisiz diye karnımı onunla mı doyursam?yani bence aç kalmalıyım ki bi anlamı olsun diyetin.belkide o yüzden gram bile veremiyorum.

şimdilik hepinize selamlaaaaaar,öpücükleeeeeeeeerrr.....

şimdi canım pazar günü yedikleirni yorumlarsak
kızartma tercih etmiyoruz pek yağlı olduğu için ama madem yedin bari ekmeği kontrol edebilseymişis.n güzel olurmuş çünki zaten patatste ekmek görevinde
sonra bi güzel tam simit de yemişsin :)
akşam tavuk ızgra ve salata gayet güzel ve masum olmuş tabiki salata bol yağlı değil ve tavukta derisiz ise.

hadis olayına gelelim.zaten yüzyıllar önce gerek Sevgili Peygamberimizin söylediği gerekse Kuran da yer alan ayetler hala incelenmekte ve uzmanların kendi keşfettikleirni sandığı şeyler zaten İlahi kaynaklı olarak daha önce söylenmiş olduğu anlaşılmaktadır.zaten bizde bu sünnete uygun beslensek ne kilo problemimiz olun nede sağlık
Peygamberimiz az yiyin ,az uyuyun diye buyuurmuştur.
midenin 1/3 ü su 1/3 ü yemek 1/3 de nefes için ayrılmalıdır.e biz napıyoruz okadr çok yiyoruz ki bazen nefes alacak yer kalmıyo.mesela bugün gayet az yedim ve midme okadar rahatki anlatamma size.zaten çok yediğim zamanlar genellikle 4-5 saatten daha zun süre aç kaldığım zamanlar oluyo. yani karnım doysa bile gözüm doymadığıdna bi tabak daha yiyorum. şimdi senin sorundaki salatanın işlevi çok yiyereg genişletmiş olduğumuz midemiz haliye küçük porsiyonlarla ttmin olmuyo.dolayısıyla bunu yağsız veya max. 1 tatlı kaşıyğı yağ ekleyerek yaptığımız salatalarla takbiye ediyoruz.ama eğer bikaç gün küçük porsiyonlar şeklinde yiyip karnın acıktığındada kendini tutablirsen mide kendii toplamaya başlıyo ve daha sonra az yediğindede doyabiliyosun (tecrübe ile sabittir) ama bu demek değil ki vücudunun ihtiyacından daha az ye.bu konuya dikkat et.uygun miktarda ye.fazlasını yememeye çalış. çok uzun yazdım kusura bakma canım.umarım okurken sıkılmazsın.

valla canım ben aynı bıraktıgım gıbıyım bı degısıklık yok sıze basarılar arada bakıom kım kaç kılo vermış dıye :)a.s

canım dikkat et kendine.bak ben ipin ucunu bıraktım zor topluyorum şimdi.sende negatife düşmek için caba göster.

evvet bugün herşey çok güzeldi.kendimi tutum ve hiç fazla bişey yemedim.akşam bişeyler atıştırm dmeiştim.yarım paket kepelki çubuk kraker vardı onunla 1 bardak ayran içtim ve böyle yatıcam.karnım aç ama bikaç gün böyle direnirsem artık midem toparlanmış olucak.

slm arkadaşlar.. şimdi doktordan geldim.. vücut direncim kırıldığı için bu tarz yaralar çıkmış. ayrıca boğazım iltihaplanmış antibiyotik yazdı. doktorum B1 B6 vitaminleri yazdı bunlar kendimi toparlamama yardımcı olurmuş. yüzüm içinde krem yazdı. umarım tez vakitte geçer yoksa bunalıma gireceğim..

hepinize ilginiz için bir kez daha tşk ederim.. SıLVıYA cığım yeme düzenimi beğenmişsin aynı yolda devam etmeye çalışacağım.
pazar günü 1,5 saat yürüyüş yaptım.
pazar günkü yediklerim ise;
sabah;2 dilim ekmek, domates peynir, 4 zeytin
ara: yok
öğle; 1 sandviç,1 bardak ayran
ara: 1 bardak süt: 6 çilek
akşam; 3 tane kabak dolması, 2 bardak ayran
gece;1 bardak süt,ve çilek
bugün ise;
sabah;2 dilim ekmek, 1 yumurta, yarım bardak süt
ara: 1 elma
gerisini bilmiyorum:) neyse kızlar ben çıkıyorum görüşmek üzere hepinizi öptüm. mutlu günler..Şeniz

Son düzenleme:
merhaba hatunlar,nasılsınız? geçmiş olsun bahar ALLAH şifa versin.
bugün çok yoğun olduğum için ancak yazabiliyorum. silviya ben rapor konusu için yapaccak birşeyim varmı diye sormuştum.yardımcılığın için iyi bir aday değilim çünkü yoğun çalışıyorum ve vakit bulamam sanırım.
dün misafirimiz vardı ve özel istel üzerine karadeniz yemeklerinden oluşan bir menümüz vardı .bu sebepten dolayı pazar günü kaçamak yapmadım 1 tas karalahana çorbası ve 2 dilim hamsili mısır ekmeği ile günü kapattım.sabahta yine klasik kahvaltımı yapmıştım. akşamda ara öğün olarak 2 adet küçük elma yedim.

geçmiş olsun bahar ALLAH şifa versin. [/QUOTE .!.:
çok tşk ederim..
of kızlar bugün evdeyim çok canım sıkılıyor.. bu güzel havada evde oturup ders çalışmaktan zor birşey yok.. konsantremi zor topluyorum. arada buraya girip göz atıyorum yoksa sıkıntıdan patlayacağım.. sınavlar yakın o yüzden sürekli ders çalışmak zorundayım ve hareketsiz kalıyorum umarım bu kilo vermemi kötü yönden etkilemez..
neyse ben gidip yeniden dersimin başına oturayım öpüldünüz hoşçakalın.

X