Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

merhabalar 2 takım üyeleri ve denemedeki arkadaşlar umarım güzel ve sağlıklı bir gün geçirmişsinizdir.benim kız hazır yokken yazayım dedim.bgün güzel ve stresli bir gündü.kızım beni çok üzüyo. 3 yaşında ve kakasını sölemiyo bilerek çamaşırına yapıyo .napıcamı şaşaırdım . neyse gelelim menüye .
sabah :
aç karınla yeşil çay 1 bardak
1 dilim ekmek
1 adet domates
sade menemen zeytin yağlı
ara:3 adet form bisküvi
1 adet salatalık
5 dilim karpuz
öğle:1 kase yoğurt ve az havuç çorbası(akşamdan kalan )
ara:
1 adet domates
form mısır patlağı
birde dayanamadım 1 tane süt dilimi (kızıma aldım bide kendime aldım )
akşam:
1 porsiyon havuçlu patatesli bezelye
1 kase yoğurrt(bunları daha yicem)
2 kaşık pilav
gece :
1 bardak soğuk süt
2.5 lt su
aslında suyu daha çok içsem metabolizmam daha hızlı çalışır ama anca bukadar içebiliyorum.sanırım biraz fazla oldu ama napalım oldu artık.

Birazcık fazla olmuş evet canım ama zamanla abur cubur alışkanlığını bırakacağız olumunekankayizsmile Bu arada 1 adet kinder süt diliminde yaklaşık 150 kalori var akannehir

herkeze merhaba bu gün yediklerim şunlar:
sabah bol su içtim kahvaltı yapmadım karnım gerçekten hiç aç değildi
öğlen:5 kaşık zeytinyağlı taze fasülye +1 dilim ekmek
ara:8 tane fındık yarım bardak kayısı suyu
akşam :yarım baget haşlanmış derisiz
1 top sade dondurma
aralarda maden sodası su 1 bardak kahve içtim
not: akşam yemeğimi en geç 6 da yemiş oluyorum

ben oğlumada hepatit b aşısı yaptırdım hiç ateşi çıkmadı ama eğer çıkarsa parasetamol türevi bir ailaç alırsanız. iyi gelicektir
gerçi ben oğluma aşı yapılmadan nolur nolmaz diye 1 kaşık içirmiştim

Canım kolum çok ağrıdı ve ateşim de çıktı ama 1 adet minoset içince geçti çok şükür

normal canım bu belirtiler ateş olmamıştı ama aşı olan yerde yanma şişlik kızarıklık oluyo normal endişelenme
şişerse kolonyalı pamukla kompres yaparsanız iyi gelir :doktor bu öneriyi vermişti

ÇARŞAMBA

SABAH
2 dilim çavdar ekmeği
2 çatal omlet
1 bardak açık ve esmer şeker ile tatlandırılmış çay
1 domates
1 salatalık

ARA ÖĞÜN

1 şeftali

ÖĞLEN
1 kase yoğurt
1 adet haşlanmış mısır

ARA ÖĞÜN
Limonlu roka

AKŞAM
1 kase soğuk ayran çorbası

Gün içinde 1.5 lt su

Menüyü kesinlikle çok yetersiz ve dolayısı ile de sağlıksız buldum canım. Takıma girdiğim zamanlar bende de hiç ara öğün denilen bişey yoktu taaa ki Püsküütcüm beni uyarana dek. Menülerime ara öğünleri kattığımdan beri diyet yaptığımı anlamıyorum bile. Ayrıca metobolizmanın da canlı ve hareketli olmasını istiyorsan ara öğün şart tatlım kaydirigubbakcemile5

iyi de ben arada acıkmıyorum ki, ev işi cocuk derken akşam oluyor,
bi de basta dediğim gibi benim özel bir diyetim yok, aburcubur yemesem kilo veririm çunku yemeklere zaafım yok zaten eşim zorla yemek yedirtiyor. bugun kahvaltı hazırlamaya vakıt olmadı ama normalde ihtiyacım olanları kahvaltıda yiyorum, pekmez, yumurta, peynir.... her bunye farklıdır

Merhaba herkese iyi akşamlarr a.s.
ay giremedim bugün hiç,yine dışardaydık zerrinle kaydirigubbakcemile3

sabah ve öğlen karışık
1 porsiyon kıymalı yumurtalı pide (ne yapayım annemle olunca kaçamak yaptıkk :kedi: ) yanında zero kola
akşamüstü
2 bardak açık çay
1 bardak limonata
akşam
3-4 tane inegöl köfte ve 1 dilim ekmek yiyeceğim

merak eden arkadaslar icin de , bugün ultrasona gittim cünkü 2 ayda bir gidiyorum , onkolojiden istiyorlar.
2008 aralıkta sol yumurtalıgım alındı o yüzden.

Selammm Kızlarrr !!!lülülülülülülülülülülülü
Bugünüm biraz daha iyi bence
Sabah

1 bardak şekersiz çay
1 haşlanmş yumurta
2 dilim domates,2 dilim salatalık,2 küçük parça peynir

Öğle

2 yağsız köfte
çeyrek pors. pilav

5 çayı boshayallersmile

1 tane halley
1 şekersiz çay

Akşam

1 yağsız omlet
1 şekersiz çay

Bi de şimdi 72 cal lık bi kaçamak yaptım o da sıcak çikolata :içelim:

Merhaba herkese iyi akşamlarr a.s.
ay giremedim bugün hiç,yine dışardaydık zerrinle kaydirigubbakcemile3

sabah ve öğlen karışık
1 porsiyon kıymalı yumurtalı pide (ne yapayım annemle olunca kaçamak yaptıkk :kedi: ) yanında zero kola
akşamüstü
2 bardak açık çay
1 bardak limonata
akşam
3-4 tane inegöl köfte ve 1 dilim ekmek yiyeceğim

merak eden arkadaslar icin de , bugün ultrasona gittim cünkü 2 ayda bir gidiyorum , onkolojiden istiyorlar.
2008 aralıkta sol yumurtalıgım alındı o yüzden.

canım sen daha dün kumpir yemedinmi????bugün yine kendini ödüllendirmişsin???ayrıca kola içiyorsun yine:umursamaz:
ben menünü beğenmedim sabahda kıyma yani kırmızı et tüketmişsin ve akşam yine et inegöl köfte!!!!ayrıca ekmekte yemişşsin bari ekmeğin kepekli olsa:))))
canım biraz daha dikkat etsen kg veririsin ama menülerin çok ağır ve bu durumda kg veremmezsin.su da yok menünde artı sporda yapmıyorsun canım benim...
geçmiş olsun cnm

Selammm Kızlarrr !!!lülülülülülülülülülülülü
Bugünüm biraz daha iyi bence
Sabah

1 bardak şekersiz çay
1 haşlanmş yumurta
2 dilim domates,2 dilim salatalık,2 küçük parça peynir

Öğle

2 yağsız köfte
çeyrek pors. pilav

5 çayı boshayallersmile

1 tane halley

1 şekersiz çay

Akşam

1 yağsız omlet
1 şekersiz çay

Bi de şimdi 72 cal lık bi kaçamak yaptım o da sıcak çikolata :içelim:

güzel cnm beğendim menünü:)

herkeze merhaba bu gün yediklerim şunlar:
sabah bol su içtim kahvaltı yapmadım karnım gerçekten hiç aç değildi
öğlen:5 kaşık zeytinyağlı taze fasülye +1 dilim ekmek
ara:8 tane fındık yarım bardak kayısı suyu
akşam :yarım baget haşlanmış derisiz
1 top sade dondurma
aralarda maden sodası su 1 bardak kahve içtim
not: akşam yemeğimi en geç 6 da yemiş oluyorum

Canmm 6 dan sonra bişey yememen iyi bence.. alkisalkisalkisalkisalkisalkis
ayrıca aralarda fınfık yemek de iyi seçimm .Tebrikkkk !!!:smiley-cool:a.sa.sa.s

canım sen daha dün kumpir yemedinmi????bugün yine kendini ödüllendirmişsin???ayrıca kola içiyorsun yine:umursamaz:
ben menünü beğenmedim sabahda kıyma yani kırmızı et tüketmişsin ve akşam yine et inegöl köfte!!!!ayrıca ekmekte yemişşsin bari ekmeğin kepekli olsa:))))
canım biraz daha dikkat etsen kg veririsin ama menülerin çok ağır ve bu durumda kg veremmezsin.su da yok menünde artı sporda yapmıyorsun canım benim...
geçmiş olsun cnm

kumpiri yiyen bendim kardeşim değilsengözlerimebaksanab yorumları bırbırıne karıstırmayalım lütfenopuyorumnanaktan

Canmm 6 dan sonra bişey yememen iyi bence.. alkisalkisalkisalkisalkisalkis
ayrıca aralarda fınfık yemek de iyi seçimm .Tebrikkkk !!!:smiley-cool:a.sa.sa.s

canım çok teşekkür ederim

oh kumpir:)tadını unutmuşum valla afiyet olsun cnm.yanlız kumpir çok ağır bir seçim olmuş mayonez tereyağla o patates karışımı felan::umursamaz:kolaya gelince ne kadarda zero yada light olsun inanmayın içmeyin nolur keşke yanında ayran felan içseydin pek yakışmadı kumpiri yanına ama sağlığna yakışırdı:))))nolur kızlar colayı bırakalım çok şeker var bütün gün yürüyüş yapsanız dahi o içindeki şekeri eritemezsiniz....

yorumun için teşekkur ederim,lıght colada seker var ama zeroda yok(diyabetiklerin kullandığı tatlandırıcılardan var(bkz)fenilalanin)annem babm seker benım onlar ıcıyo doktor bı sakınca gormedı,ayran ıcmek mantıklıydı ama mayonezle ayran ıkısı pek hoş bi ikili değil 1 saat yuruyus 100 kcal verdiriyo yani butun gun yuruyus yapıp yorulmayın kızlar :emir_bebek:

genclıkte olur boyle yerimseniben
aksam dengelemıssın sekerım

tesekkur ederımolumunekankayizsmile zaten ben kcalrı hesabı yaparak yıyorum o zaman sınırı aşmıyorum bazen butun hakkımı bı oğunde bazende 4e 5e bölerek yiyorum canım cekıyo napıyım :kedi:

lolocum fındık fıstık tarzı şeyler yag yapıyor kilo yapıyor diye biliyorum, emzirirken yiyodum da sut yapsın diye

genclıkte olur boyle yerimseniben
aksam dengelemıssın sekerım

tesekkur ederımolumunekankayizsmile zaten ben kcalrı hesabı yaparak yıyorum o zaman sınırı aşmıyorum bazen butun hakkımı bı oğunde bazende 4e 5e bölerek yiyorum canım cekıyo napıyım :kedi:

canım nasıl yapıyorsun o hesabı bana da anlatsana

X