Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

aydasu uyarını dikkate alıcam
zaten oğlumun gözlerindde bozukluk var gözlük kullanıyo başka bi sorun daha yaşamak istemem

aslında böyle kalabalık olmak daha iyiymiş
mesela benim ağır yediğim çok dikkatimi çekmedi yerken
ama çok yemişin diye uyarılınca insan kendine daha dikkat etmeye başlıyo
evet artık kola çikolata hamurişi
yemicem dondurma yıda az yerim akşamda çok hafif geçirirsem bi sorun olmaz
anladığım kadarıyla yeşil çay tüketiyosunuz
yarın bende alıcam
içmeye başlıcam

Merhaba herkese a.s.
ay cok gezdik bugün zerrinle cok yorulduk :KK1:

evett bugün yediğim
sabah :
elma sirkesi-bal karışımı -yesil cay icemedim
öğlen :
kokorec-cok az patates kızartması-zero kola
ara:
yesilcaylı nestea
aksam:
ekmeksiz tavuk kalamar yiyecegim birazdan da.

ve tabi ki de 3 lt su , 1,5 lt falan ictim daha.

kızlar bu arada not tuttuğum defterimi buldum diyete kaç küsüratlı başladığım yazıyordu 83.7 ile baslamısım ve bu sabah 83 cıktım ama tabi regl falan da olmustum bilmiyorum artık.

Son düzenleme:
aydasu sen sorunca ben d emerak ettim baktim netten:

Esmer şeker, şeker kamışı ya da şeker pancarının ikinci şurubundan doğal olarak elde ediliyor. Rafine edilmediği için glisemik indeksi beyaz şekere oranlar daha düşük, ama buna sakın aldanmayın çünkü sıralamada beyaz şekerden hemen sonra geliyor.

Kalori bakımından esmer şeker ve beyaz şeker arasında çok az fark bulunuyor; onun da sebebi içindeki su oranı. 100 gram beyaz şekerde 396 kalori bulunurken, 100 gram esmer şekerde 373 kalori bulunuyor. Ancak dikkat edilmesi gereken birşey var: Esmer şeker kristalleri daha küçük olduğu için, daha fazla sıkıştırılabiliyor. Yani aynı hacimde esmer şeker, beyaz şekere oranla daha yüksek kalorili oluyor. Örneğin 1 tatlı kaşığı esmer şeker 48 kalori iken, 1 tatlı kaşığı beyaz şeker 45 kalori! Tadı da biraz daha karamelimsi. Aynı tatlılığı yakalamak için biraz daha fazla kullanmanız gerekebilir.

Yaptığım araştırmalar sonucu, esmer şekerin sağlığa az zararı olduğuna dair birşey görmedim. Sadece beyazıyla kıyasladıklarında, daha sağlıklı denilmiş. Hemen hemen tüm yazılarda, “Şeker, her şekilde şekerdir ve sağlığa en ufak bir yararı yoktur.” şeklinde yaklaşılmış. Bilginize…

canım tesekkur ederım
emegıne sağlık opuyorumnanaktan

Gerçekten sağlıklı bi gün olmış canmmm!! Tebrikklerrrrrrr yerimsenibenzemuszemus
Ayrııcanaakk içinden gelennlere ihtiyacımız var canmm =) durdurma onlarıı :eek:

yerimseniben
akılma geldıkce bıldıklerımı paylasmaktan keyıf alıyorum

aydasu uyarını dikkate alıcam
zaten oğlumun gözlerindde bozukluk var gözlük kullanıyo başka bi sorun daha yaşamak istemem

Allah korusun tatlım...
İnşallah cok keyıflı gecer tatılın...

haşimoto tiroit bezi iltihabı oluyo
ayağımdada halluks valgus artı bunyon (ayak baş parmak çıkıntısı vardı)
ameliyat oldum

Canım genc yasında epey sey gecırmıssın
Allah beterlerınden saklasın

:lepi:
of dışarda yürüdüğüm o günleri öyle arıyorum ki :2:

aman lolocum dıkkat et
benden kucuk bır uyarı gunes gozlugunumutlaka tak cocuguna da taktır
cıplak gozle gunese bakmayın emı

göz hastanesınde tıbbı sekreterım
uyarmak ıstedım canım yerimseniben

:lepi:vereliniortak

hanı oğlen yemegı :eek:lmaz:
soyle sebze ya da tavuk tarzı bısı olsaydı ya da kurubaklagıllerden olmamıydı canım
aksam da yemeyecegım dıyorsun
yemeden vucut savunmaya gecer
uzuluyorum ya :2:

:lepi:
menunu cok begendım
afıyet olsun

teşekkür edrim canım .ama çok tuhaf sanki vericeğime daha çok şişiyorum.neden böyle oldu anlamadım.canım çok sıkıldı .bu akşam tartıldım 93.3 çıktım moralim çok bozuldu.:gitme:

arkadaşlar fazla giremiyorum bende bier cadı var ilk bilgisayarıma su döktü bozdu bunuda bozmasın diye ondan kaçarak kullanıyorum .sizinle fazla paylaşımda bulunamıyorum .

herkese iyi aksamlarr
bugün yediklerim:
sabah:1 paket etiform,1 tane domates,1 tane salatalık,1bardak yesılcay,kıbrıt kutusu boyunda 2 ınce dılım peynır
öğlen:mısırlı,kaşarlı,rus salatalı kumpir,bi kutu zero:kedi:
(bılıyorum rejimin dışına çıktım ama hiç durmadan 4 saat dazırı dazırı alışveriş yaptık nazlıyla yani 2 saat koşmuş kadar olduk kaydirigubbakcemile2)
akşam:1 paket etiform,1 tane salatalık,1 bardak yesılçay,1 dilim peynir
yenı yedığım ıcın gec yazıyorum aksamı hafıf gecırerek oğleni affettirmişimdir umarım:eek:

herkese iyi aksamlarr
bugün yediklerim:
sabah:1 paket etiform,1 tane domates,1 tane salatalık,1bardak yesılcay,kıbrıt kutusu boyunda 2 ınce dılım peynır
(bılıyorum rejimin dışına çıktım ama hiç durmadan 4 saat dazırı dazırı alışveriş yaptık nazlıyla yani 2 saat koşmuş kadar olduk kaydirigubbakcemile2)
yenı yedığım ıcın gec yazıyorum aksamı hafıf gecırerek oğleni affettirmişimdir umarım:eek:

oh kumpir:)tadını unutmuşum valla afiyet olsun cnm.yanlız kumpir çok ağır bir seçim olmuş mayonez tereyağla o patates karışımı felan::umursamaz:kolaya gelince ne kadarda zero yada light olsun inanmayın içmeyin nolur keşke yanında ayran felan içseydin pek yakışmadı kumpiri yanına ama sağlığna yakışırdı:))))nolur kızlar colayı bırakalım çok şeker var bütün gün yürüyüş yapsanız dahi o içindeki şekeri eritemezsiniz....

of bugün hiç su içemiyorum midem bulanıyo
yarın sabah ultrasona girecegim icin , sabah bi yıgın su icecegim butun gun su icmem baska herhalde :KK1:

günaydın kızlar
yeni kalktım bu gün pek bişey yemeyi düşünmüyorum
dünden midem hala dolu midem küçülmeyemi başladı ne :)

teşekkür edrim canım .ama çok tuhaf sanki vericeğime daha çok şişiyorum.neden böyle oldu anlamadım.canım çok sıkıldı .bu akşam tartıldım 93.3 çıktım moralim çok bozuldu.:gitme:

senaycım moralını hıc bozma
hele bır ıkı had,fta gecsın vucut bır alıssın o zamandan sonra fazla cıkarsa kılon oyle uzulursun
bır de aksam tartılmak ıyı degıl kı
sabah ac karnına tartılacaksın hemıde çıplak aklinialirimsmile :roflol:

hıc moralını bozma
bak sabah uyandım tartıldım, gıttım kahvaltı yaptım 600 gr fazla cıktım
normal bunlar tamam mı canım yerimseniben

herkese iyi aksamlarr
bugün yediklerim:

genclıkte olur boyle yerimseniben
aksam dengelemıssın sekerım

of bugün hiç su içemiyorum midem bulanıyo
yarın sabah ultrasona girecegim icin , sabah bi yıgın su icecegim butun gun su icmem baska herhalde :KK1:

hayırdır nazlı ne ıcın ultrasyona gıdeceksın
onemlı bırsey yoktur umarım

Ay benim başıma gelenleri sormayın
Gece sporu yaptım mecburi olarak sempatiksalakcinni
Hadi dedim akşam erken yatayım da dinleneyim
Hı hı yattım bir saat sonra bizimkılerın cığlığı ıle uyandım
Mutfağı su basmış akannehir
Aman Allah ım bır gormelıydınız her yer göl laelaelaelaelae
Kova kova su döktüm
Alın size ağırlık çalışması :roflol:
Bir saatten fazla onlarla uğraştık, resmen kan ter içinde kaldım sempatiksalakcinni
Garip bir akşamdı vesselam kafamçokkarıştı

Ay benim başıma gelenleri sormayın
Gece sporu yaptım mecburi olarak sempatiksalakcinni
Hadi dedim akşam erken yatayım da dinleneyim
Hı hı yattım bir saat sonra bizimkılerın cığlığı ıle uyandım
Mutfağı su basmış akannehir
Aman Allah ım bır gormelıydınız her yer göl laelaelaelaelae
Kova kova su döktüm
Alın size ağırlık çalışması :roflol:
Bir saatten fazla onlarla uğraştık, resmen kan ter içinde kaldım sempatiksalakcinni
Garip bir akşamdı vesselam kafamçokkarıştı

ayy canım yaa çok geçmiş olsun..
fena olmuş..
senin içinde spor üstüne spor olmuş..
iyiki kış değilmiş..halılar felan daha zor olurdu..
benim başıma kışın gelmişti o durumkaydirigubbakcemile3

günaydın kızlar
yeni kalktım bu gün pek bişey yemeyi düşünmüyorum
dünden midem hala dolu midem küçülmeyemi başladı ne :)

günaydın canım
tabiki dikkat ettikçe küçülür midemiz.daha önce yediğimiz büyük porsiyonları asla yiyemeyiz daha sonraları

X