Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

kıslar sakin olun neler yazmışınız ....:1no2:

birbirinizi incitecek bişi yok . takım olmak kaptanıyla üyeleriyle bir olmak demek ..
takım iÇini pek bilmiyorum ama ne leylAyi nede asimin suçlanacak bir yanı yok birinin işi vardi bi digeride tatildeydi...
ayrıca püskütüümün gitme sebebide sadece takımdaki kopukluk deyil kendi içindeki azimden kaynaklıydı biraz ...:çok üzgünüm:
(şimdi duyuyorum ayrıldıgını .)
lütfen kırmayın birbiriniz belki bana laf düşmez ama butür olayları çok gördüm takımlara ..
birbirinizi kırmak için bir sebeb YOK ....a.s.

üzülme tatlışım ya..
biz gerçeklerdenbahsettik..genel anlamda olması gerekenlerden..
açıklama yapmak zorunda da değiliz aslında..
zira baksana sözleşme yok zorunluluk yok düşünce ypısnda olan insanlara ne açıklayabilirsnki

ben söylediklerimin arkasındayım..
üzücü olan sölediklerim kadar değlde karşımdakinin anlayabildiği kadar sınırlı olması
gereksiz uzatmalara gerek yok..

benim mazeretimi içeren msjımı okusaydınız eğer,bu kadar uzamazdı...düğünümüzün olduğu ve kardeşimle gitmeden daha çok vakit geçirmek istediğimi yazmıştım...eğer takımda bir eksiklik varsa onlardan biride yazılan msjların tam olarak okunmaması olabilir...

Sonuç olarak gergınlık olan bır ortamda durmak benı daha da gerer, uzer...
Ben musadenızı ısteyecegım...
Kımsenın kalbını kırmak gibi bır cabam olmadı bu gune kadar...
Hatamız olduysa affola...
Hakkınızı helal edın 2. takım...
Allah a emanet...

nereye gidiyorsun canım yaa
burdakilovermek için bir araya geldk.ve brlikte başarıcaz.
biryere gitmek yok

kıslar sakin olun neler yazmışınız ....:1no2:

birbirinizi incitecek bişi yok . takım olmak kaptanıyla üyeleriyle bir olmak demek ..
takım iÇini pek bilmiyorum ama ne leylAyi nede asimin suçlanacak bir yanı yok birinin işi vardi bi digeride tatildeydi...
ayrıca püskütüümün gitme sebebide sadece takımdaki kopukluk deyil kendi içindeki azimden kaynaklıydı biraz ...:çok üzgünüm:
(şimdi duyuyorum ayrıldıgını .)
lütfen kırmayın birbiriniz belki bana laf düşmez ama butür olayları çok gördüm takımlara ..
birbirinizi kırmak için bir sebeb YOK ....a.s.

bencede yok
ortamın bu kadar gerilmesini üzlerek karşılıyorum cidden..
beni sarsan buraya vakit ayırmak için sözleşme yapmadık denilmesi ve sanki hevesliler varmış gibi davranılması..
sanki dünkü çocuk gibi azarlanılmamız..
ne münasebet ya takımı da biliriz..sorumluluğuda

bencede yok
beni sarsan buraya vakit ayırmak için sözleşme yapmadık denilmesi ve sanki hevesliler varmış gibi davranılması..
ekrepcim sakın olun..
bak o bunu ,ben bunu dedim derseniz arkası kırıcı olur lütfen .....:1hug:

benim mazeretimi içeren msjımı okusaydınız eğer,bu kadar uzamazdı...düğünümüzün olduğu ve kardeşimle gitmeden daha çok vakit geçirmek istediğimi yazmıştım...eğer takımda bir eksiklik varsa onlardan biride yazılan msjların tam olarak okunmaması olabilir...

mesajları tam olarak okumayı iyi bilirim
takım kaptanı yokken yardımcısının yapması gerekenler vardır..o da yoksa farklı birine yönlendirilir geçici olarak..bu kadar kopukluk olmaz takımda..
toparlamak varken dağıtmak için neden bu kadar ısrarcısın anlamıyorum

ekrepcim sakın olun..
bak o bunu ,ben bunu dedim derseniz arkası kırıcı olur lütfen .....:1hug:

canım ben de hiç sevmem dedi dedim meselelerini
ama benim yazdıklarım alıntı yapılıpta konuşulunca cvp verme hakkım doğdu doğal olarak..
ve gerçekten çok kırıcı konuşuldu..
haklı olduğum bir konuda azarlanmaya gelemem..

mesajları tam olarak okumayı iyi bilirim
takım kaptanı yokken yardımcısının yapması gerekenler vardır..o da yoksa farklı birine yönlendirilir geçici olarak..bu kadar kopukluk olmaz takımda..
toparlamak varken dağıtmak için neden bu kadar ısrarcısın anlamıyorum

daha önceden takımda bulunmuş biri olarak...işleyişi bilen birisi olarak...ben ve yardımcı yokken takımı idare edip,gelmemizi bekleyeceğine neden kışkırtıcı,rencide edici msjlar yazarsın anlamıyorum... takımımızın çoğunluğu eski üye,işleyişten haberdar kişiler...ve ben de sadece adımla var olan bi takım kaptanıyım...böyle karar almıştık takımca...yani aslında hepimiz takımımızdan sorumluyuz,benim sadece adım var... ki sen de takımda kaç kişi var bilmeden kişi davet ettiğine göre bu durumdan haberdarsın...

daha önceden takımda bulunmuş biri olarak...işleyişi bilen birisi olarak...ben ve yardımcı yokken takımı idare edip,gelmemizi bekleyeceğine neden kışkırtıcı,rencide edici msjlar yazarsın anlamıyorum... takımımızın çoğunluğu eski üye,işleyişten haberdar kişiler...ve ben de sadece adımla var olan bi takım kaptanıyım...böyle karar almıştık takımca...yani aslında hepimiz takımımızdan sorumluyuz,benim sadece adım var... ki sen de takımda kaç kişi var bilmeden kişi davet ettiğine göre bu durumdan haberdarsın...

cidden artık bu çirkinliğe pes diyorum ve yorum yapmıyorum..yorumu okuyanlara bırakıyorum

üç haftadır burdayım blkmiyorum sormam gayet doğal..ama hala bilmiyor olmam sizlerin eksikliği bu kadar gergince cevap vermenin manası yok..
ayrıca bir eksiklik daha paylaşımda cevap vermemiz gereken bir konu var ama hala bizden çıt yok..çünkü ortada takım kaptanı ve yrdımcısı yok

ben olması gerekenleri ve burda gördüğüm eksiklikleri söyledim..gerçeklerden bahsettim
bu kadar gerilmenin manası yok..bazen gerçekler hakikaten acı olur maalesef..kabul etmek gerekirken üstüne üstlük söylenilenlere hayıflanılması şaşırttı beni...
ve yapılan sorumsuzluklar püskütümün gitmesine nedenoldu..
ne söylenirse söylensin boş.hemde çok boş

öncelikle burda kimse parmak kaldırma heveslisi değil..
hepimizin mücadelesi aynı..kilo verme..
herkesin frklı farklı soumluluarı var..
varsa bir mazeretimiz kısacık da olsa yazarak bildiririz.. diğr arkadaşlara duyuln saygıdn dolayı..
kims br sözleşm hazırlamaz buna gerek yok zaten..çünübilirizki buran sorumluyuz..
eğer gruptaysk sorumluluğumuzu yerin getririz.getiremiyorsak uygunbir dile anlatır ayrılırız..hem problem olmaz hemde saygısızlık..
şimdi
siizin adıza gerçeten çok üzüldüm.çıkan olumsuzluklardansomlu olak özür dilmeniz yerde
hem suçlu hem güçlü durmlarına girmek hoş değil.he de hiç hoş değil:1no2:

sözleşme konusunu saptırmışsın sevgili akrep. sözleşme imzalamadan gönüllü olarak yapıldığını kasdettiğimi gayet iyi anladığını düşünüyorum. benim işim var, benim çocuğum var, benim eşim evde, hastayım gibi mazeretleri üyeler yapabiliyor da kaptanlar ve yardımcıları yapınca topa tutuluyor ya onu diyorum. tamam biz ayrıldık görevden. senin tam anlamıyla yerine getireceğine inanıyorum bu sözlerden sonra

bana gore bunlar cok agır ıthamlar kımse buda parmak kaldırmaya heveslı degıl, cocuk gıbı azarlamak ne kadar doğru tartışılır
anlamadıgım fıkır beyan edınce bu sekılde mı yaklsım oluyormus, ne kadar ılımlı...
takımı tanıma konusuna gelınce sene 2008. 2. takım daha yenı kuruldu, ilk yarışmacılarda ılk mezunlardanım, emın olun takımı bılıyorum

dedıgım gıbı ben yıne de sıze kırılmıs olmanızdan oturu acıklama yaptım ızah ettım buna ragmen sert yaklasımınız devam ettı
ben de turkceyı en az sızın kadar ıyı bılıyorum
tek bır kelıme secerek hemfıkırı acıklamanız kırıcılıgı arttırdı
alınmıssınız bellı ama sız de kırmaktan cekınmıyorsunuz

hayır kımse kalkıp da höt höt birsey demedı kı
püsküütümde eksıklık oldugunu gordu GENEL MANADA ve gitti

işte bende bunu diyorum. kimse parmak kaldırmaya hevesli değil ama zamanında takım ortada kalmasın diye parmak kaldırmak zorunda olanlar tartışılıyor. bu gönüllü yapılan bir şeydir. iş yerinde maaşını aldığın bir işi yapmazsan patron azarlayabilir belki ama çocuk esirgeme kurumuna her ay para yardımı yaparsan bir ay da ekstralardan dolayı o parayı yollayamazsan suçlu musundur???
bu arada ben de eski 6. takım üyesiyim. takım tanımak şu anda içinde olduğun takımı tanımak demektir. 2008 deki 2. takım değil şu an burası
benim kimseyi kırmak gibi bir niyetim olmadı. sadece açıklama yaptım kendi adıma. kimin ne yaşadığını kimse bilmeden yapılan olumsuz yorumlara cevaptı.

üzülme tatlışım ya..
biz gerçeklerdenbahsettik..genel anlamda olması gerekenlerden..
açıklama yapmak zorunda da değiliz aslında..
zira baksana sözleşme yok zorunluluk yok düşünce ypısnda olan insanlara ne açıklayabilirsnki

ben söylediklerimin arkasındayım..
üzücü olan sölediklerim kadar değlde karşımdakinin anlayabildiği kadar sınırlı olması
gereksiz uzatmalara gerek yok..

sözleşme konusunda açıklamam ilk satırlarda. senin de anladığını biliyorum ne demek istediğimi

nereye gidiyorsun canım yaa
burdakilovermek için bir araya geldk.ve brlikte başarıcaz.
biryere gitmek yok

sen beni hatırlamıyorsun belki ama ben seni öncelerden hatırlıyorum akrepcim. hatta en son gruplara döndüğün zamanı da hatırlıyorum. son 2 ayda kaçıncı takımındı bu. direkt olarak takıma girdiğinden açıklamayı unutmuşsun
sen takıma ilk girdiğinde püsküütün dediği gibi bünyene hayranım. sık dişini 10 kiloyu 1 ayda ver. takımmış kaptanlıkmış sorumlulukmuş uğraşmazsın

bencede yok

azarlanmak mı bilmiyorumkismile
lütfen azarlandığın mesajı alıntı yapıp koyar mısın

cidden artık bu çirkinliğe pes diyorum ve yorum yapmıyorum..yorumu okuyanlara bırakıyorum

senden başka çirkinlik, saygızıslık, sorumsuzluk gibi ÇİRKİN ifadelerle mesaj yazan göremedim aklinialirimsmile

hı bu arada ben de 2008 9. takım (takımların takımı yapmıştık takımımı) kaptanıydım :KK70: hatırlayamayan varsa hatırlatayım dedim..hani nickimde değişti ya? önceki nickim alleysen...

Takımdan ayrılma nedenimi sanırım yeterince açıklayamamışım ki üzerine yorumlar dönmesine neden olmuş, bir kaç mesajda adım geçmiş..

Münakaşaya girmek hayatta tarzım olmamıştır.. Kimsenin olaylara bakış açısına yorum yapmak da hiçbir zaman benim haddime düşmez.

Bu nedenle amacım, sadece ayrılma nedenimi daha açık yazabilmek.. Dilerim bu sefer başarabilirim.

En önemli nedenim; takıma girdiğim günden bu yana, kendi içimde "eski püsküüt" ü bulamamak.. Çeşitli zamanlarda motivesizliğimi dile getirdim. Yani ayrılacağımın ya da ayrılmak istediğimin haberini hep verdim..

Eğer kendimi motive etmeyi başarsaydım zaten ayrılmazdım. Bunu cebe koyalım.

Ama ne oldu? Ben hem motivasyonumu KENDıM sağlayamadım. Hem de zeminin kaygan olması beni var olan motivasyonsuzluk ortamımdan daha da aşağıya çekti.

Bana göre, zemin neden kaygan?

1- Bu takıma ait karar ve kuralların belirlenmemiş olması ve belirlenme yolunda da herhangi bir adım atılmamış olması.
Bu ortam benim yapıma ters. Hayatımın her bölümü plan/karar ve hedefle belirlenir. Size komik bir şey söyleyeyim.. Benim kapımı hiçkimse habersiz çalamaz. Bu yapımı belirlemek için bir örnek.. sempatiksalakcinni Sosyal paylaşım muhabbetlerine açık bir insan değilim. Daha önce de söyledim msn miş yok face bilmemnesiymiş işim olmaz, bir dakikamı bile ayırmam..
Dolayısı ile içinde yer almaktan keyif alacağım ortam sadece ve sadece belli bir amaca hizmet eden ve alınmış kurallar çerçevesinde davranılan bir ortamdır. Sevgiyi umursamam, özlemden anlamam.. Benim hayattaki tek itkim saygıdır.

2- Kafasına göre muhabbet eden üyelerin olması. Canı istiyorsa mönüsü yazıyor, canı istemezse yazmıyor. Canı istiyor uğruyor, canı istemiyor uğramıyor. Ya da canı istiyor kendi mesajını yazıyor, başka mesajlara bakmıyor...vs Bunları çoğaltabiliriz. Takım kuralı denen bir hadise olmayınca da takım üyesi olarak bu konularda yaptırım uygulanamıyor.

3- Yeni üye konusu.. Takımca belirlemek amacıyla ortaya laf attım. Kaptan yok, yardımcısı yok, kalan kimseden de şöyle yapalım böyle yapalım gibi ÖNCE kendi içimizde konulup bir birlik sağlayan ve iyileştirici amaçlı bir yorum gelmedi. Ha-a sorabilirsiniz.. Çok mu meraklısın yeni üyeye.. Hayır. Hem de hiç değilim. Eski takımımı bilenler bilir, biz sonuna kadar 5 kişi yürüttük takımımızı.. Yeni üye almama konusunda da anlaştık. Sorumluluğunu bilen, günlük paylaşımını aksatmayan 5 kişi yetti de arttı bize o zamanlar.

......

Neyse arkadaşlar.. Yazdıkça uzar gider..

Bir kez daha söylüyorum.. Ben kendimi motive etmeyi BECEREMEDıM.
Bu ayrılma kararımın %80 ini oluşturuyor. :kedi:

Kalan %20 de takımda gördüğüm genel boşluk.. (bunu zaten defalarca dile getirdim)
ıştir, hastalıktır, hepimiz insanız.. Her şey bizim için. Hayat planını kendisi yapar, bizse plan yaptığımızı zannederiz en fazla.. kaydirigubbakcemile3

Sadece ve sadece kurallar belirlenmiş olsaydı, daha önce dile getirdiğim gibi, ikinci bir kaptan yardımcısı (belki daha çok) seçilmiş olsaydı belki takım olarak silkelenip, diskalifiye edilmesi gerekenler var mı, yeni üye alıyor muyuz, daha iyi nasıl kilo verebiliriz, paylaşımda kim ne yazmış, orada neler oluyor vs.. gibi burada bulunmamızın SEBEBıNı teşkil edecek bir ortam oluşturulabilirdi..

Çok uzun yazdım.. Gözlerinizi yordum istemeden..

Lütfen kimse birbirine karşı kırıcı olmasın.. tek temennim budur... ve ayrılmama sebep olarak kimse kendini görmesin.. Şikayetlerim takımın ortak ruhuna yöneliktir.

Kendinize iyi bakın lütfen.. opuyorumnanaktan

Takımdan ayrılma nedenimi sanırım yeterince açıklayamamışım ki üzerine yorumlar dönmesine neden olmuş, bir kaç mesajda adım geçmiş..

Münakaşaya girmek hayatta tarzım olmamıştır.. Kimsenin olaylara bakış açısına yorum yapmak da hiçbir zaman benim haddime düşmez.

Bu nedenle amacım, sadece ayrılma nedenimi daha açık yazabilmek.. Dilerim bu sefer başarabilirim.

En önemli nedenim; takıma girdiğim günden bu yana, kendi içimde "eski püsküüt" ü bulamamak.. Çeşitli zamanlarda motivesizliğimi dile getirdim. Yani ayrılacağımın ya da ayrılmak istediğimin haberini hep verdim..

Eğer kendimi motive etmeyi başarsaydım zaten ayrılmazdım. Bunu cebe koyalım.

Ama ne oldu? Ben hem motivasyonumu KENDİM sağlayamadım. Hem de zeminin kaygan olması beni var olan motivasyonsuzluk ortamımdan daha da aşağıya çekti.

Bana göre, zemin neden kaygan?

1- Bu takıma ait karar ve kuralların belirlenmemiş olması ve belirlenme yolunda da herhangi bir adım atılmamış olması.
Bu ortam benim yapıma ters. Hayatımın her bölümü plan/karar ve hedefle belirlenir. Size komik bir şey söyleyeyim.. Benim kapımı hiçkimse habersiz çalamaz. Bu yapımı belirlemek için bir örnek.. sempatiksalakcinni Sosyal paylaşım muhabbetlerine açık bir insan değilim. Daha önce de söyledim msn miş yok face bilmemnesiymiş işim olmaz, bir dakikamı bile ayırmam..
Dolayısı ile içinde yer almaktan keyif alacağım ortam sadece ve sadece belli bir amaca hizmet eden ve alınmış kurallar çerçevesinde davranılan bir ortamdır. Sevgiyi umursamam, özlemden anlamam.. Benim hayattaki tek itkim saygıdır.

2- Kafasına göre muhabbet eden üyelerin olması. Canı istiyorsa mönüsü yazıyor, canı istemezse yazmıyor. Canı istiyor uğruyor, canı istemiyor uğramıyor. Ya da canı istiyor kendi mesajını yazıyor, başka mesajlara bakmıyor...vs Bunları çoğaltabiliriz. Takım kuralı denen bir hadise olmayınca da takım üyesi olarak bu konularda yaptırım uygulanamıyor.

3- Yeni üye konusu.. Takımca belirlemek amacıyla ortaya laf attım. Kaptan yok, yardımcısı yok, kalan kimseden de şöyle yapalım böyle yapalım gibi ÖNCE kendi içimizde konulup bir birlik sağlayan ve iyileştirici amaçlı bir yorum gelmedi. Ha-a sorabilirsiniz.. Çok mu meraklısın yeni üyeye.. Hayır. Hem de hiç değilim. Eski takımımı bilenler bilir, biz sonuna kadar 5 kişi yürüttük takımımızı.. Yeni üye almama konusunda da anlaştık. Sorumluluğunu bilen, günlük paylaşımını aksatmayan 5 kişi yetti de arttı bize o zamanlar.

......

Neyse arkadaşlar.. Yazdıkça uzar gider..

Bir kez daha söylüyorum.. Ben kendimi motive etmeyi BECEREMEDİM.
Bu ayrılma kararımın %80 ini oluşturuyor. :kedi:

Kalan %20 de takımda gördüğüm genel boşluk.. (bunu zaten defalarca dile getirdim)
İştir, hastalıktır, hepimiz insanız.. Her şey bizim için. Hayat planını kendisi yapar, bizse plan yaptığımızı zannederiz en fazla.. kaydirigubbakcemile3

Sadece ve sadece kurallar belirlenmiş olsaydı, daha önce dile getirdiğim gibi, ikinci bir kaptan yardımcısı (belki daha çok) seçilmiş olsaydı belki takım olarak silkelenip, diskalifiye edilmesi gerekenler var mı, yeni üye alıyor muyuz, daha iyi nasıl kilo verebiliriz, paylaşımda kim ne yazmış, orada neler oluyor vs.. gibi burada bulunmamızın SEBEBİNİ teşkil edecek bir ortam oluşturulabilirdi..

Çok uzun yazdım.. Gözlerinizi yordum istemeden..

Lütfen kimse birbirine karşı kırıcı olmasın.. tek temennim budur... ve ayrılmama sebep olarak kimse kendini görmesin.. Şikayetlerim takımın ortak ruhuna yöneliktir.

Kendinize iyi bakın lütfen.. opuyorumnanaktan
sende iyi bak kendine canım benimŞeniz
yazmış olduğum mesajlar tamamiyle senin gidişine olan üzüntümden dolayı dile getirdiklerimdi..dedeğin gibi en önemlisi saygı
kararına saygı duymaktan başka da elimden bişii gelmiyoropuyorumnanaktan

Aman Allahım.. sahiden de çok uzun yazmışım.. :kedi:

kaydirigubbakcemile3opuyorumnanaktan

X