Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

slm kızlar ben geldimm.........
geldim ama takım nerdeyse dağılma aşamsına gelmiş...
bende listeden çıkmak için uğramıştım ama zaten geri dönmek üzere ayrıldı ibaresini gördüm ve içim rahatladı.
çünkü günlerdir canım daralmıştı. tatilim çok uzadı ve sizlere bildiremedim diye.....:kedi:

leylacığım gerçekten bizlerin ısrarıyla kaptanlığa aday olmuştu. yoksa işleri çok yoğun olan bir arkadaşımızdır.
püsküütümde motivasyonu sağlayamadı. halince insan kilo veremeyince bir isteksizlik oluyor. onada çok hak veriyorum. onunla aynı takımda olmaktan büyük zevk aldım. çok teşekkürler püsküütüm yolun açık olsun canım. inşallah tez zamanda motivasyonunu sağlar istediğin kiloya ulaşırsın..Şeniz

sizleri tanıdığıma çok sevindim.......
bende izninizle takımdan ayrılmak istiyorum. eğer musade ederseniz her fırsatta uğrayıp slm vermek isterim...
kilo durumuma gelince tatilimde sürekli aktif haldeydim ve 66 lara kadar indim.sırnaşıkşey memleketten gelince üzerine birde hastalandım mide spazmı geçirdim.
ve görenler yüzümün sararıp solduğunu sölediler... ve diyeti bir müddet hayatımdan çıkarmaya karar verdim.......(öldüm öldüm dirildimkafamçokkarıştı)

inşallah tüm takım arkadaşlarım istedikleri kiloya ulaşırlar...
sizleri çok sevdimmmmmm :1hug::1hug:
hepinize tek tek bu çiçekleri taktim ediyoruma.s. sık sık sizleri ziyaret edeceğim. hoşca kalınŞeniz
asiciğimmmma.s.
ikracığımmmmmŞeniz
ceydacığıma.s.
zümrütüma.s.
samanyolumŞeniz
sizleride unutttuğumu sanmayın. şu an bile kıvranıyorum.yeniden gelip devam edeceğima.s.
yeni gelen arkadaşlarada hoş geldiniz demeyi sölemeden gitmeyimyerimseniben

bende listeden çıkmak için uğramıştım ama zaten geri dönmek üzere ayrıldı ibaresini gördüm ve içim rahatladı.
çünkü günlerdir canım daralmıştı. tatilim çok uzadı ve sizlere bildiremedim diye.....:kedi:

leylacığım gerçekten bizlerin ısrarıyla kaptanlığa aday olmuştu. yoksa işleri çok yoğun olan bir arkadaşımızdır.
püsküütümde motivasyonu sağlayamadı. halince insan kilo veremeyince bir isteksizlik oluyor. onada çok hak veriyorum. onunla aynı takımda olmaktan büyük zevk aldım. çok teşekkürler püsküütüm yolun açık olsun canım. inşallah tez zamanda motivasyonunu sağlar istediğin kiloya ulaşırsın..Şeniz

bende izninizle takımdan ayrılmak istiyorum. eğer musade ederseniz her fırsatta uğrayıp slm vermek isterim...
kilo durumuma gelince tatilimde sürekli aktif haldeydim ve 66 lara kadar indim.sırnaşıkşey memleketten gelince üzerine birde hastalandım mide spazmı geçirdim.
ve görenler yüzümün sararıp solduğunu sölediler... ve diyeti bir müddet hayatımdan çıkarmaya karar verdim.......(öldüm öldüm dirildimkafamçokkarıştı)

hepinize tek tek bu çiçekleri taktim ediyoruma.s. sık sık sizleri ziyaret edeceğim. hoşca kalınŞeniz
asiciğimmmma.s.
ikracığımmmmmŞeniz
ceydacığıma.s.
zümrütüma.s.
samanyolumŞeniz
sizleride unutttuğumu sanmayın. şu an bile kıvranıyorum.yeniden gelip devam edeceğima.s.

geçmiş olsun canım allah şifa versin

Günaydınlar arkadaşlar...
Hayla düzelemedim...
Boğazlarım felaket...
öksürük aldı başını gidiyor, yer yerınden oynayacak yakında... :roflol:
Ama su pastıl ne ıyı bıseymıs valla cok memnun kaldım...

dun aksam bırav pılav ve koftelı patates yemegı yedım az da yoğurt

asiciğimmmma.s.
ikracığımmmmmŞeniz
ceydacığıma.s.
zümrütüma.s.
samanyolumŞeniz

Çok cok gecıs olsun
Allah tez zamanda şifa versın ınsallah arkadasım a.s.

kızlar bende ayrılıyorum takımdan yaşanan gerginlikler giden arkadaşlarım verilemeyen kilolar herşey üstüste geldi bende şevk motivasyom hiç bişey kalmadı valla geride kalan arkadaşlarımıza güzel günler diliyorum bana yardımcı olna destek olan sohbetini muhabbetini eksik etmeyen arkadaşlarımada çok teşekkür ederiyorum hoşçakalın

ikraa naptın
bana kal dedın mucadele ettın
ben de vazgecmıstım
kararını bırdaha gozden gecır canım

:roflol::roflol:

günaydın arkadaşlar

akrepcim hala çok üzgün hepimiz üzgünüz canım ama elden gelir bişey yol eski temponla dönmeni diliyorum

didomido hoşgeldin arkadaşım yeni arkadaşlar alıcaz evet ama önce kaptanımız bi gelsin takımı bi rayına oturtalım sen yinede gel takıma paylaşımda bulun olur mu a.s. bu arada didoya bayılırım sempatiksalakcinni

ceydacım su böreğinimi görmesem danetteyi mi bilemedim kafamçokkarıştı genel anlamdada az yemişsin canım ama ben az yemeye karşı değilim kendini iyi hissediyosan sorun yok nasıl olsa diyet yapıyoruz herşeyden yiyeceksek nasıl kilo vericez yediklerimizi azaltalımki kiilolarımızada yansısın bakalım sen benim menüde neyi dörmeyeceksin bilmiyorumkismile

dünkü menüm

sabah 2 dilim kavun az peynir

arada 20 tane kiraz

öğlen yarım tabak domates soslu makarna

arada küçük kase çikolatala parçalı dondurma ( tamamen ceydamın yüzünden o aklıma sokmasaydı yemeyecektimdelikafadulden buda bahenem hemen hazır :lepi:)

akşam 2 parça tavuk pirzola derileri ayrılmış ızgara salata bi bardak ayran

öğlene kadar fakir öğleden sonra kraliçe olmuş ikracım :roflol: bahaneni geçerli kabul ediyorum canım çikolatayı çok özlemişim n'apalım boshayallersmile bu arada tavuğun derilerini ayırman çook güzel olmuş. tebrik ederim vereliniortak

slm arkadaşlarım

esracım da söylemiş zaten takımdan ayrılıyorum. püsküütüm de ayrılmış. yolumuz açık olsun ne diyelim.

yalnızzzzz bu kadar abartılı ifadeler kullanılmasına ve bu ifadelerin ne takımı ne bizleri tanımayan kişilerden gelmiş olmasına çok güldüm... insanlık hali öyle değil mi. hepimiz buraya kendi isteğimizle geliyoruz. bizi bağlayan sözleşme falan yok. leyla da kendine ve oğluna ayırdığı vakti kısıp da burada kaptanlık yapmaya uğraştıysa teşekkür etmeliyiz sadece.
belki hastayız belki cenazemiz var belki netimiz kesik...

evet ayrılıyorum. daha iyi yapabilecek birileri kaptan ve yardımcısı olsun. bakalım kimler parmak kaldıracak. söylemek kolay ne de olsa :umursamaz:

Asiciğim, sen bilirsin tatlım. Gidenlerin ardından böyle bir bir üzülüyoruz :a015: :gitme:

29 HAZİRAN SALI

Sabah: 45 gr k flakes+150 gr sut

Ara: 1 bardak ayran

Öğle: 1 sımıt+40 gr peynır+domates

Ara: 4 kayısı

Ara: 12 kıraz

Aksam: 1 tabak patlıcan yemegı+150 gr yoğurt+2 dılım ekmek

Aydasu, akşam 2 dilim ekmek fazla olmuş bence. Bu arada ekmek olarak hangisini tüketiyorsun?

arkadaşlar gereksiz yere birbirinizi kırmaya değermi ortada bi yanlış anlaşılma var leyla yazmış bikaç gün giremiyeceğini sanırım biz görmemişiz genel olarak paylaşım eksikliği var doğru püskütde bu yüzden gitti doğru ama bu ne leylanın ne asinin suçu şimdi bizde gidelim takım kapansın ozman oylemi bu şekilde birbirimizi idare edicezki elbet toparlanacak takım

Haklısın İkracımm

Sonuç olarak gergınlık olan bır ortamda durmak benı daha da gerer, uzer...
Ben musadenızı ısteyecegım...
Kımsenın kalbını kırmak gibi bır cabam olmadı bu gune kadar...
Hatamız olduysa affola...
Hakkınızı helal edın 2. takım...
Allah a emanet...

akannehir

Takımdan ayrılma nedenimi sanırım yeterince açıklayamamışım ki üzerine yorumlar dönmesine neden olmuş, bir kaç mesajda adım geçmiş..

Münakaşaya girmek hayatta tarzım olmamıştır.. Kimsenin olaylara bakış açısına yorum yapmak da hiçbir zaman benim haddime düşmez.

Bu nedenle amacım, sadece ayrılma nedenimi daha açık yazabilmek.. Dilerim bu sefer başarabilirim.

En önemli nedenim; takıma girdiğim günden bu yana, kendi içimde "eski püsküüt" ü bulamamak.. Çeşitli zamanlarda motivesizliğimi dile getirdim. Yani ayrılacağımın ya da ayrılmak istediğimin haberini hep verdim..

Eğer kendimi motive etmeyi başarsaydım zaten ayrılmazdım. Bunu cebe koyalım.

Ama ne oldu? Ben hem motivasyonumu KENDİM sağlayamadım. Hem de zeminin kaygan olması beni var olan motivasyonsuzluk ortamımdan daha da aşağıya çekti.

Bana göre, zemin neden kaygan?

1- Bu takıma ait karar ve kuralların belirlenmemiş olması ve belirlenme yolunda da herhangi bir adım atılmamış olması.
Bu ortam benim yapıma ters. Hayatımın her bölümü plan/karar ve hedefle belirlenir. Size komik bir şey söyleyeyim.. Benim kapımı hiçkimse habersiz çalamaz. Bu yapımı belirlemek için bir örnek.. sempatiksalakcinni Sosyal paylaşım muhabbetlerine açık bir insan değilim. Daha önce de söyledim msn miş yok face bilmemnesiymiş işim olmaz, bir dakikamı bile ayırmam..
Dolayısı ile içinde yer almaktan keyif alacağım ortam sadece ve sadece belli bir amaca hizmet eden ve alınmış kurallar çerçevesinde davranılan bir ortamdır. Sevgiyi umursamam, özlemden anlamam.. Benim hayattaki tek itkim saygıdır.

2- Kafasına göre muhabbet eden üyelerin olması. Canı istiyorsa mönüsü yazıyor, canı istemezse yazmıyor. Canı istiyor uğruyor, canı istemiyor uğramıyor. Ya da canı istiyor kendi mesajını yazıyor, başka mesajlara bakmıyor...vs Bunları çoğaltabiliriz. Takım kuralı denen bir hadise olmayınca da takım üyesi olarak bu konularda yaptırım uygulanamıyor.

3- Yeni üye konusu.. Takımca belirlemek amacıyla ortaya laf attım. Kaptan yok, yardımcısı yok, kalan kimseden de şöyle yapalım böyle yapalım gibi ÖNCE kendi içimizde konulup bir birlik sağlayan ve iyileştirici amaçlı bir yorum gelmedi. Ha-a sorabilirsiniz.. Çok mu meraklısın yeni üyeye.. Hayır. Hem de hiç değilim. Eski takımımı bilenler bilir, biz sonuna kadar 5 kişi yürüttük takımımızı.. Yeni üye almama konusunda da anlaştık. Sorumluluğunu bilen, günlük paylaşımını aksatmayan 5 kişi yetti de arttı bize o zamanlar.

......

Neyse arkadaşlar.. Yazdıkça uzar gider..

Bir kez daha söylüyorum.. Ben kendimi motive etmeyi BECEREMEDİM.
Bu ayrılma kararımın %80 ini oluşturuyor. :kedi:

Kalan %20 de takımda gördüğüm genel boşluk.. (bunu zaten defalarca dile getirdim)
İştir, hastalıktır, hepimiz insanız.. Her şey bizim için. Hayat planını kendisi yapar, bizse plan yaptığımızı zannederiz en fazla.. kaydirigubbakcemile3

Sadece ve sadece kurallar belirlenmiş olsaydı, daha önce dile getirdiğim gibi, ikinci bir kaptan yardımcısı (belki daha çok) seçilmiş olsaydı belki takım olarak silkelenip, diskalifiye edilmesi gerekenler var mı, yeni üye alıyor muyuz, daha iyi nasıl kilo verebiliriz, paylaşımda kim ne yazmış, orada neler oluyor vs.. gibi burada bulunmamızın SEBEBİNİ teşkil edecek bir ortam oluşturulabilirdi..

Çok uzun yazdım.. Gözlerinizi yordum istemeden..

Lütfen kimse birbirine karşı kırıcı olmasın.. tek temennim budur... ve ayrılmama sebep olarak kimse kendini görmesin.. Şikayetlerim takımın ortak ruhuna yöneliktir.

Kendinize iyi bakın lütfen.. opuyorumnanaktan

Sen de kendine iyi bak canım a.s.

asiciğimmmma.s.
ikracığımmmmmŞeniz
ceydacığıma.s.
zümrütüma.s.
samanyolumŞeniz

Canım Dora'cım.. Allah acil şifalar versin. Umarım bir an önce iyileşirsin...

Gitmene elbette üzüldüm ama önce sağlığın önemli. Lütfen arada gelip bi selam ver. Hoşçakal :gitme: a.s. :1hug:

Günaydınlar arkadaşlar...
Hayla düzelemedim...
Boğazlarım felaket...
öksürük aldı başını gidiyor, yer yerınden oynayacak yakında... :roflol:
Ama su pastıl ne ıyı bıseymıs valla cok memnun kaldım...

dun aksam bırav pılav ve koftelı patates yemegı yedım az da yoğurt

Aydasu'cum, menülerini yarım olarak değil de tam olarak paylaşırsan sevinirim canım. Bu konu daha önce de konuulmuştu başka bi arkadaş da yarım paylaşıyordu bazen. Bu şekilde olunca yorum yazmak zor oluyor. Mesela sen akşam öğününe kadar belki güzel beslenmişsindir ama akşam çok yediysen onun karşılaştırmasını yapmak zor olur. umarım anlatabilmişimdir. yerimseniben a.s.

kızlar bende ayrılıyorum takımdan yaşanan gerginlikler giden arkadaşlarım verilemeyen kilolar herşey üstüste geldi bende şevk motivasyom hiç bişey kalmadı valla geride kalan arkadaşlarımıza güzel günler diliyorum bana yardımcı olna destek olan sohbetini muhabbetini eksik etmeyen arkadaşlarımada çok teşekkür ederiyorum hoşçakalın

ikracım lütfen.. bak ben buradayım, yalnız bırakma beni 2. takımı yeniden canlandırabiliriz.

ÇARŞAMBA

SABAH

1/2 simit
çok az tulum peyniri

ARA ÖĞÜN

2 adet form bisküvi

ÖĞLEN
1 bardak ayran 3 adet köfte

ARA ÖĞÜN

yok

AKŞAM

çok az arnavut ciğeri
1 dilim ekmek
1 kase yoğurt
1 şişe maden suyu

Aydasu, akşam 2 dilim ekmek fazla olmuş bence. Bu arada ekmek olarak hangisini tüketiyorsun?

çok acıkıyorum canım ara ogun yapsam da
bırde sonrasında hıc bırsey yemedıgım ıcın oyle tesellı edıyorum kendımı
ben kepek ekmegı tercıh edıyorum ama oyle bakkalda satılan ıcı fos degıl
alman ekmegı gıbı
tas gıbı

Aydasu'cum, menülerini yarım olarak değil de tam olarak paylaşırsan sevinirim canım. Bu konu daha önce de konuulmuştu başka bi arkadaş da yarım paylaşıyordu bazen. Bu şekilde olunca yorum yazmak zor oluyor. Mesela sen akşam öğününe kadar belki güzel beslenmişsindir ama akşam çok yediysen onun karşılaştırmasını yapmak zor olur. umarım anlatabilmişimdir. yerimseniben a.s.

aksam annem ne yapacak bılmedıgım ıcın gunduzde ertesı gune unutmayım dıye yazıyordum ama bır yere not alıyım canım
anladım ben senı Şeniz

ÇARŞAMBA

SABAH

1/2 simit
çok az tulum peyniri

ARA ÖĞÜN

2 adet form bisküvi

ÖĞLEN
1 bardak ayran 3 adet köfte

ARA ÖĞÜN

yok

AKŞAM

çok az arnavut ciğeri
1 dilim ekmek
1 kase yoğurt
1 şişe maden suyu

öğlen ekmek yemedın mı bacım

çok acıkıyorum canım ara ogun yapsam da
bırde sonrasında hıc bırsey yemedıgım ıcın oyle tesellı edıyorum kendımı
ben kepek ekmegı tercıh edıyorum ama oyle bakkalda satılan ıcı fos degıl
alman ekmegı gıbı
tas gıbı

aksam annem ne yapacak bılmedıgım ıcın gunduzde ertesı gune unutmayım dıye yazıyordum ama bır yere not alıyım canım
anladım ben senı Şeniz

öğlen ekmek yemedın mı bacım

yok yemedim canım zaten dün sabah evden 10.30'da çıktım, akşam 21.00'de geldim. Kayınvaldem,ben, görümcem alışverişe gittik. Yorgunluktan iştah da gitti anacım :hulya:

X