Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

akrebim... bu mönüyü anlamadım ben :roflol:
Hiç yemek yok ki burada.. Anladımmmm sen hemen verip gidecen kiloyu :roflol:
Monti diyetini zaten hiç bilmiyorum.. Ona uygun mu oluyor bu beslenme şekli..
Meyve bahçelerine mi taşıdın evini.. ? a.s.
Kaptanımız Leyla olduğu için karar onun olacak akrebim.. Demin yeşil ışık gördüm ama gelir herhalde..

akrepcim hoşgeldin canım montiye tam gaz devam anlaşınlan
hoşbuldum şekerŞeniz
evet montiye tam gaz devam tatlışım
Kaptanımız Leyla olduğu için karar onun olacak akrebim.. Demin yeşil ışık gördüm ama gelir herhalde..

yemek yok evet çünkü montiye uygun değildi menü tatlış..
akşam geç saatte yemek istemedim o yüzden meyve yedim bende.
ahh keşke meyve bahçelerinde yaşasam bayanssulusmile çokseverim ben meyveyiopuyorumnanaktan

Monti ile süper kilo veren iki arkadaşımızın karnesini eklemiştim hafta sonu.. Biri CaglayanCicek diğeri de ceren.. 4. Takımdan ikisi de..

Dudağım uçuklamıştı verdikleri kiloları görünce.. :nazar:

ikraaacığım da ters tepti monti nedense.. Anlayamadık.. Montiyi bıraktı kilo vermeye başladı.. Bu işler böyle zaten.. Her bünyeye uygun genel geçerli bir diyet olamıyor..

ınşallah sende de işe yarar akrebim.. a.s.

Ben kaçtım arkadaşlar.. Yarın görüşürüz.. a.s.

Monti ile süper kilo veren iki arkadaşımızın karnesini eklemiştim hafta sonu.. Biri CaglayanCicek diğeri de ceren.. 4. Takımdan ikisi de..

Dudağım uçuklamıştı verdikleri kiloları görünce.. :nazar:

ikraaacığım da ters tepti monti nedense.. Anlayamadık.. Montiyi bıraktı kilo vermeye başladı.. Bu işler böyle zaten.. Her bünyeye uygun genel geçerli bir diyet olamıyor..

İnşallah sende de işe yarar akrebim.. a.s.

Ben kaçtım arkadaşlar.. Yarın görüşürüz.. a.s.

haklısın canım..her bünye farklı
iki yıldır iniş çıkışlarla geçen kilo verme serüvenim en son 75 te çakılı kalmıştı ve inmiyordu bir türlü..
montiyle çok güzel devam ediyor
tabi ben bol kaçamaklı yaptım o yüzden hala 69 lardayım
ama artık kaçamak yapmak istemiyorum
gitsin artık bu kilolar:eek:lmaz:

günaydın kızlar

ben bugün izne çıkıyorum haberiniz olsun :teytey:
büyük ihtimalle önümüzdeki hafta sonuna kadar yokum delikafadulden

bu nedenle dün kutlama yaptık :kedi: neler yediğimi söylemeyeyim :kedi:
ama dönünce çok çok hızlı bir şekilde motive olup aldıklarımı vermeye kararlıyım. eylülde kaynımın düğünü var aklinialirimsmile

zümrütcüm çok geçmiş olsun canım. umarım kötü bir kırık değildir de bir an önce iyileşir

leylacım sen "secret" kitabını okudun mu. sanki reklam yapıyorsun kaydirigubbakcemile3 şaka bir yana söylediklerin inanılmaz. herşey üst üste gelir deriz ya hep demekki biz çekiyoruz olumsuzlukları. ben de deneyeceğim mutlaka bu yöntemi. ama ben biraz gerçekçiyim sanırım kaydirigubbakcemile3 kendim bile zor inanıyorum telkinlerde :KK1:

İyi tatiller diliyorum canım benim... güneşin, güzel havanın tadını çıkar..

asiciğim iyi tatiller canım......

bende bugünden sonra 2. haftalığına yokum kızlar bunu bildirmek için geldim.şehir hayatından dağ hayatına doğru bir uzantı yapacağız çocuklarımla....
eğer çok memnun kalırsam bu 3 haftada olabilir.
gelince görüşmek üzere. bende asim gibi inşallah bomba gibi döneceğim.
şu srtesli günlerimi arkamda bırakacağım. hepinizi tek tekŞenizŞenizŞenizŞeniz kendinize iyi bakınız.
sağlıcakla kalınız........................:1hug:a.s.

oh ne güzel tatile gidenler çoğaldı... :sm_cool: sana da iyi tatiller diliyorum canım benim... bomba gibi döneceğine eminim... olumunekankayizsmile

Dördüncü Hafta / PAZAR

10:00 2x karışık tost

14:00 Kiraz

19:00 Fırın poşetinde köfteli sebze türlü, 2 kaşık yoğurt, acı biber

22:00 Sade dondurma -100 ml

Günlük Spor Aktivitem:
Bisiklet (15 dk-150 kcal)
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi (15 dk)
Duvara vurma (3x100)
Dambıl (9x10 set)
Bulutla Dans (10 dk)

Açıklama : Bu hafta her gün corn flakes yememeye bir de dondurmaları yediğim günle corn flakes yediğim günün aynı olmamasına dikkat etmeye çalışıyorum. Bulutcuğumun haklı uyarısı ile de elimden geldiğince akşam yemeğini erkene çekmeye çalışıyorum.

öğlen çok hafif geçmiş püsküütcüm.. öpüyorum seni

ikraacım şöyle düşündüm.. Zaten iki tost yedim kahvaltıda.. Yani toplam 4 ekmek.. ÜStelik ne yazık ki Uno denge light (39 kcal) olan ekmeği bulamadığım için Uno Çavdar la yaptım ki bu da tamı tamına bir dilimi 70 kcal..

Sabah çok yüklendiğimi düşündüm e akşama da köfteli sebzeli misss bir yemek beni bekliyordu.. böyle atlatayım günü dedim. Ama hep kendimi dinledim.. eğer çok acıksaydım mutlaka bir şeyler daha en azından bir ara öğün niteliğinde bir şey daha yiyecektim..

Ama acıkmadım.. kaydirigubbakcemile2 demek ki tost sahiden fazla gelmiş bünyeye.. :roflol:

cevabımı almış oldum sırnaşık şey

dünden beri kimse uğramamış kızlar hu huuu nerdesiniz
günaydın herkese

dünkü menüm
sabah 1 dilim tam buğday ekmeği az peynir 5 zeytin

arada bi dilim karpuz

öğlen canım yemek istemedi bi dilim tam buğday ekmeğine sandaviç yaptım peynir domates

arada kiraz yarım kase

akşam 4 köfte salata ayran

4 kayısı

menün çok sağlıklı ikraacım.. gerçekten dengeli beslenme diyebilirim bu menü için.. hedefine bir an önce kavuşmanı diliyorum arkdaşım.. a.s.

Mönüye bayıldım.. :lepi: :nazar:
Hem meyveler çeşit çeşit..
Hem de kıyamadım bi'yandan sana.. Monti geleneğinden sıyrılmaya başladın herhalde di mi? Ekmek dilim sayısı sabah azalıp, öğlene de kaymış..

Hakikaten kimse yok.. 2 kişi tatilde, 4 arkadaşımız herhalde yoğunluklarından ötürü zaten genelde çok paylaşımda bulunmuyorlar.. Herkese yetişmeye çalışan Ceydamız da ortada olmayınca.. Takım topiğinde kurtlar kapacak bizi.. :roflol:

Geldim Püsküütcüm... :sm_cool:

Görümcemin düğünü yaklaştıkça alışveriş maratonumuz da bir o kadar hızlanıyor. Dün kına gecesi için kıyafetlerimiz de aldık.. eksikler azalıyor çok şükür.. Hırsız olayından sonra dağılan psikolojimi de bu yolla toparlama fırsatı buluyorum..

Sizi kimseciklere bırakmam ben ham yaparım :roflol:

PAZARTESİ

09:30 Corn Flakes

13:00 1 kase kiraz

15:30 1 haşlanmış mısır, 5 cherry domates, 1 salatalık, 5 acı biber

19:00 1 tabak köfteli sebze türlü (köftenin yağı dışında yağ eklemiyorum), 5 acı biber, 2 yk yoğurt, 1 dilim Uno denge light ekmek

22:00 2 tane wasa (tanesi 30 kcal), 2 çatal peynir, 5 tane kiraz

Günlük Spor Aktivitem:
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi (15 dk)
Duvara vurma (3x100)
Dambıl (9x10 set)
Bulutla Dans (10 dk)
Yürüyüş (İki ayrı seferde olmak üzere toplam 1.5 saat)

Not: Benim karnım Perşembeden bu yan şiş.. ve malum misafir gelemedi henüz. Bir şişkinliktir gidiyor..

Spor aktivitelerin gerçekten çok güzel ilerliyor canım.. Özellikle Bulut'la dans kısmı çok keyif verici olsa gerek a.s

kirazı bol, ekmeği az... mısırı, domatesi, biberi yerinde olan bir menü... :lepi:

Malum listeyi ekleyeyim bir de..

CUMA

11:00 Corn Flakes
14:00 Üç kraker, tulum peyniri, acı biber
17:30 2 domates, kavun
20:00 Köfte, çoban salata

CUMARTESİ

10:00 Corn Flakes
14:30 Kavun, kiraz
17:00 Menemen, çavdar ekmeği
20:00 Cacık, 4 kraker
Akşam 1 kraker
Gece Kiraz

PAZAR

12:30 4 kraker, tulum, acı biber
15:45 2 domates, 1 kase cacık
20:15 Köfte, çoban salata
Yatarken kabak çekirdeği

PAZARTESİ

10:00 1 tahıl bar
13:00 z.yağlı semizotu yemeği, cacık, 1 kraker
16:00 Kavun
19:30 Domates, yoğurtlu patlıcan salatası

SALI

11:00 2 kepek ekmeği, beyaz peynir, domates, biber
13:30 Kavun
15:40 Müsli, yoğurt
18:00 Tavuk, yoğurtlu patlıcan salata
22:00 1 elma
Gece kabak çekirdeği

ÇARŞAMBA

11:00 2 kepek ekmeği, beyaz peynir, domates, biber, salatalık
13:30 Karışık meyve tabağı
16:30 Müsli, yoğurt
18:15 Tavuk, domates
21:30 1 avuç leblebi
23:00 2 kase kiraz

PERŞEMBE
Lapa diyeti

Not: Bu liste ile 6 Temmuz 2007 haftasında (8. etap) 1 kilo vermişim. Cuma günü itibari ile aynı listeyi uygulayıp, ne işe yarayacağını öğrenmek istiyorum.

Tatlım bu menüler şu anda mevcut beslenme tarzınla pek uyumlu gibi gözükmedi.. Hayal kırıklığına sebep olmaz umarım.. Deneyelim ve görelim :1hug:

hmmm
bakalım dün ben ne yedim

07:00
1 adet nektari

08:00
3 adet erik

8:30
peynir,zeytin,yarım dilim tam ekmek,çay(hiç yemek canım istemedi)

12:00
1 büyük kase erik(tuzsuz )

13:30
salata,1 küçük kase yoğurt

18:00
1 adet yeşil elma,1 kase erik

akşam fırsat bulamadım yemek yemeye.geç olunca da yemedim misafirde vardı.meyve tabağı hazırladım montiye uygun olanlarından yedim..

22:00
3 adet nektari,1 şeftali,vişne,çilek

yatışşşş
naniknanik

Merhaba takımımıza hoşgeldiniz.. Menünüzü genel anlamda Montiye göre mi ayarlıyorsunuz acaba??

püskütüm aynı şeyi bende yaptım ceydanın son mesajına baktım olumunekankayizsmile belki netinde sorun vardır bugun gelir inşallah

ikraacım, püsküütcüm sizleri merakta bırkatığım için özür dilerim.. Not bırakmam gerekirdi ama olaylar ani geliştiği için istemeden de olsa aksattım takımımı... Tekrarının yaşanmamasını diliyorum.. a.s.

Herkese merhaba hihoyyyt

Hemen Cumartesi menümü paylaşıyorum..

SABAH
2 dilim çavdar ekmeği
3 adet siyah zeytin
1 ince dilim beyaz peynir
2 bardak açık ve çok az esmer şeker ile tatlandırılmış çay

ARA ÖĞÜN
1 avuç kiraz

ÖĞLEN
Evde temizliğe dalıp yemeyi unutmuşum :eek: kahvaltıyı geç yapmıştık zaten acıkmamışım da..

ARA ÖĞÜN
1 adet ufak şeftali

AKŞAM
Domates rendesi,siyah zeytin ve roka ile hazırlanmış 3 kaşık erişte
Yoğurtlu semizotu salatası (yağsız)

Dördüncü Hafta / PAZAR

10:00 2x karışık tost

14:00 Kiraz

19:00 Fırın poşetinde köfteli sebze türlü, 2 kaşık yoğurt, acı biber

22:00 Sade dondurma -100 ml

Günlük Spor Aktivitem:
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi (15 dk)
Duvara vurma (3x100)
Dambıl (9x10 set)
Bulutla Dans (10 dk)

Açıklama : Bu hafta her gün corn flakes yememeye bir de dondurmaları yediğim günle corn flakes yediğim günün aynı olmamasına dikkat etmeye çalışıyorum. Bulutcuğumun haklı uyarısı ile de elimden geldiğince akşam yemeğini erkene çekmeye çalışıyorum.

Püsküütm yediklerin baya az gibi ama görünüm güzel,lezzetli yerimseniben

Leyloşum hitloşum :roflol: tatlım benim eklemişsin corn flakes fotosunu teşekkürler.. Onu denemiştim ben, kafayı mı yedim nedir artık bilemiyorum. Çünkü tadına bakıp bırakmıştım. Neden diye sorarsan yoğun bir antibiyotik kokusu geldi burnuma.. sonra da soğudum zaten.. Yıllar önce denediğim vienetta dondurmalı pastadan sanayağı kokusu almam gibi.. :roflol:
Mönülerimde azaltmayı sormuşsun ikraacım da sormuş aynı şeyi.. Meraktan yapıyorum, böyle yersem ne olacak diye.. Ama endişelenmeyin.. Çünkü aç hissetmeyecek sınırda yapıyorum.. Dayanamam ki açlığa.. yerimseniben
Hafta sonu mönülerinde güzel :lepi: Ama özellikle daldan koparmalı meyveli ve üstüne de mangal sefalı bölüm çok hoşuma gitti.. a.s. Ama en çok hoşuma giden K-9 bölümü oldu… :lepi: Hayatımın regülatörü olan köpekleri yarattığı için Tanrıya her gün şükrediyorum..

antibiyotik kokusu:sinifsinif:bana gelmedi öyle bi koku ama normaldir..sonuçta içinde çeşitli vitaminler var...
Püsküütm mutfağımı bi görsen,her yer meyve dolukafamçokkarıştışeftali,erik,kiraz...doldurdular sağolsun...ben de bunların suyunu yapmayı düşünüyorum...sonra 1 günüm de sırf meyve suyuyla geçsin istiyorumşakkıdı
ya o k-9 var yaaa beni bitirdi...aklım halen ondaboshayallersmile bitane köpeğim var dı...bemmbeyaz bişey,cinsini bilmiyorum:KK1:büyük,hafif dik kulaklı,bembeyaz,karnında siyah siyah benekleri olan...kaydirigubbakcemile3neyse...bahçeye oturduğum zaman gelir kucağıma otururdu...bacağımı hafif kımıldatayım hemmen yan gözle bi bakışşş ardından diş gösterip hırlama:1ninca:beni tehdit eder gibi,istersen bi kalk der gibi:1ninca:

ikraacım.. bugün yetişebilir mi bilmiyorum ama en geç yarın bahsettiğim listeyi yazacağım..
Kesin kararımı verdim. Cuma itibariyle o listeyi birebir uygulayıp, son 3 yıl içinde metabolizmamda değişiklik olup olmadığını alamam lazım..

Tamam her hafta kilo veriyorum vermesine ama ben daha bu yılın Ocak yında 65-66 arasındaydım.. Biraz fazla şarap, biraz fazla çikolata, arada pizzalar ve kıymalı böreklerle aldığım bu kiloları, yeme biçimim düzelince hızla veririm diye hevese kapılmıştım. Henüz beklediğim hareketi göremedim. O yüzden sürekli bir şeyleri denemem lazım, diye düşünüyorum.. Misal bu hafta kafayı corn flakes e takmam gibi.. :roflol:

kıymalı böreeeekk..yutkunmak bu olsa gerek kaydirigubbakcemile3:KK1:

dünden beri kimse uğramamış kızlar hu huuu nerdesiniz
günaydın herkese

dünkü menüm
sabah 1 dilim tam buğday ekmeği az peynir 5 zeytin

arada bi dilim karpuz

öğlen canım yemek istemedi bi dilim tam buğday ekmeğine sandaviç yaptım peynir domates

arada kiraz yarım kase

akşam 4 köfte salata ayran

4 kayısı

canım listen süper:lepi:

Mönüye bayıldım.. :lepi: :nazar:
Hem meyveler çeşit çeşit..
Hem de kıyamadım bi'yandan sana.. Monti geleneğinden sıyrılmaya başladın herhalde di mi? Ekmek dilim sayısı sabah azalıp, öğlene de kaymış..

Hakikaten kimse yok.. 2 kişi tatilde, 4 arkadaşımız herhalde yoğunluklarından ötürü zaten genelde çok paylaşımda bulunmuyorlar.. Herkese yetişmeye çalışan Ceydamız da ortada olmayınca.. Takım topiğinde kurtlar kapacak bizi.. :roflol:

ya evet Püsküütüm..dün baktım kimsecikler yok...sonra benim de işim çıktı uğrayamadımbilmiyorumkismile

PAZARTESİ

09:30 Corn Flakes

13:00 1 kase kiraz

15:30 1 haşlanmış mısır, 5 cherry domates, 1 salatalık, 5 acı biber

19:00 1 tabak köfteli sebze türlü (köftenin yağı dışında yağ eklemiyorum), 5 acı biber, 2 yk yoğurt, 1 dilim Uno denge light ekmek

22:00 2 tane wasa (tanesi 30 kcal), 2 çatal peynir, 5 tane kiraz

Günlük Spor Aktivitem:
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi (15 dk)
Duvara vurma (3x100)
Dambıl (9x10 set)
Bulutla Dans (10 dk)
Yürüyüş (İki ayrı seferde olmak üzere toplam 1.5 saat)

Not: Benim karnım Perşembeden bu yan şiş.. ve malum misafir gelemedi henüz. Bir şişkinliktir gidiyor..

hmmm mönü süper:lepi: Püsküütüm papatya çayı,karabaş otu çayı bu gibi durumlarda bana iyi gelmiştir yerimseniben

PAZAR MENÜLERı...

SABAH
2 dilim çavdar ekmeği
3 adet siyah zeytin
1 bardak açık ve çok az esmer şeker ile tatlandırılmış çay
1 domates
1 salatalık

ARA ÖĞÜN
1 adet yeşil elma

ÖĞLEN

kahvaltı neredeyse öğlen saatlerinde yapıldığı için öğle yemeği yok...

AKŞAM
Saat 18.00' de

Mangalda pişen,
1 adet biftek, 2 adet kanat, 2 adet mantar, 1 adet yeşil biber
2 dilim ekmek (beyaz)
söğüş domates,salatalık,roka

hmmm
bakalım dün ben ne yedim

07:00
1 adet nektari

08:00
3 adet erik

8:30
peynir,zeytin,yarım dilim tam ekmek,çay(hiç yemek canım istemedi)

1 büyük kase erik(tuzsuz )

13:30
salata,1 küçük kase yoğurt

18:00
1 adet yeşil elma,1 kase erik

akşam fırsat bulamadım yemek yemeye.geç olunca da yemedim misafirde vardı.meyve tabağı hazırladım montiye uygun olanlarından yedim..

22:00
3 adet nektari,1 şeftali,vişne,çilek

yatışşşş
naniknanik

sıkı bi başlangıç,hem de yemeksiz:KK1:
ben de bu montiyi bi çözemedim gittişakkıdı

Püsküütüm tam geldim diyeceğim iş çıkıyor gidiyorumkafamçokkarıştı
annca oturabildim...

Herkese merhaba hihoyyyt

Hemen Cumartesi menümü paylaşıyorum..

SABAH
2 dilim çavdar ekmeği
3 adet siyah zeytin
2 bardak açık ve çok az esmer şeker ile tatlandırılmış çay

ARA ÖĞÜN
1 avuç kiraz

ÖĞLEN
Evde temizliğe dalıp yemeyi unutmuşum :eek: kahvaltıyı geç yapmıştık zaten acıkmamışım da..

ARA ÖĞÜN
1 adet ufak şeftali

AKŞAM
Domates rendesi,siyah zeytin ve roka ile hazırlanmış 3 kaşık erişte
Yoğurtlu semizotu salatası (yağsız)

Ceydacım kahvaltıyı geç yaptığın için önemli değil diye düşünüyorumşakkıdı
senin mönülerine hayranım:asigim::nazar:

PAZARTESı

SABAH
1 dilim çavdar ekmeği
3 adet ziyah zeytin
1 adet domates
1 adet, yeşil soğan ile harmanlanmış haşlanmış yumurta

ARA ÖĞÜN
1 adet haşlanmış mısır

ÖĞLEN
1 kupa Knorr çabuk çorba ( mantarlı)

Enerji 76 kcal/321kj
Protein 1.4 g
Yağlar 2.8 g
Karbonhidrat 11.3 g

ARA ÖĞÜN

Alış-verişte iken atlandı

AKŞAM
2 kaşık pilav
Marul, domates, salatalık, yeşil soğan, roka ve üzerine çok az zeytinyağı gezdirilmiş salata

X