Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Kızlar bugün aşırı tatlı isteğime karşı 1 ufak kase dr.oetker vanilyalı light puding yedim.

vanilyalı light puding,100 gramda...

enerji:62 kcal
protein:4,05 gr
yağ:0,15 gram
karbonhidrat:11,00 gram

Ceydacım hazır buradayken bir şey danışayım sana..
Senin önerinden sonra genel alışkanlıklar diye ekleme yaptım ya dün mönüme.. Sence o bölümü hergün tekrarlamak gerekir mi?
Ya da normal usulde (yağlı tuzlu) pişirdiğimde yanlarına normal diye mi yazayım?

püskütcüm haklısın öğlen bi dengesizlik oldu ama yiyemedim midem almadı daha dikkat edicem
bende normal çayı şekersiz içemiyorum ne yaptıysam başaramadım bu alışkanlığımdan kahvaltıyıda çaysız yapamam ama sadece kupaya bi tane atıyorum gün içinde en fazlada 2 tüketirim sanırım sorun yok senin izleniminde öğle anladım vereliniortak

Kızlar bugün aşırı tatlı isteğime karşı 1 ufak kase dr.oetker vanilyalı light puding yedim.

Güzel fikir.. :lepi:
Hemen dondurma ile karşılaştırmak istedim..
Sade dondurmanın 100 ml sinde
enerji : 151
protein : 4.85
yağ: 5,8
karbonhidrat : 18,7
kalsiyum : 216

Valla puding daha iyiymiş.. kaydirigubbakcemile2
O bir ufak kase dediğin acaba kaç gramdır.. Benim tahminimce 150-200 gr arasında olmalı..

Bu bildiğimiz hazır paket pudinglerden di mi?

Cevabını alayım sonra da kaçayım ben.. :eek:

Ceydacım hazır buradayken bir şey danışayım sana..
Senin önerinden sonra genel alışkanlıklar diye ekleme yaptım ya dün mönüme.. Sence o bölümü hergün tekrarlamak gerekir mi?
Ya da normal usulde (yağlı tuzlu) pişirdiğimde yanlarına normal diye mi yazayım?

rica ederim canım,

sen önceki mesajlarında gereken bilgileri vermiştin, bana kalırsa daha önce de dediğin gibi aksi bir durum olmadıkça belirtmene gerek yok diye düşünüyorum. Örneğin bahsettiğin şekilde genelde zeytinyağı kullanıyorsun yemeklerinde. farklı bir pişirme tarzı kullanıp bunun yanı sıra yağını da farklı kullanırsan belirtebilirsin yerimseniben

püskütcüm haklısın öğlen bi dengesizlik oldu ama yiyemedim midem almadı daha dikkat edicem
bende normal çayı şekersiz içemiyorum ne yaptıysam başaramadım bu alışkanlığımdan kahvaltıyıda çaysız yapamam ama sadece kupaya bi tane atıyorum gün içinde en fazlada 2 tüketirim sanırım sorun yok senin izleniminde öğle anladım vereliniortak

Bunun sebebi muhtemelen sabah yediğin 2 dilim ekmektir diye düşünüyorum ikraaacım.. Onu bire düşür sonra bakalım öğlen nasıl oluyor miden?
Deneme-yanılma yöntemi en güzeli bu konularda..
2 kupa, 2 şeker eder.. O kadar zararlı değil ikraaacım.. Aynen devam o halde.. yerimseniben
Ben de içemezdim eskiden, buraya dahil olduğum ilk günlerde limonlu çayla şekersiz içmeye alıştığımı anlatmıştım ya, aklında olsun, belki deneyesin gelir..

Güzel fikir.. :lepi:
Hemen dondurma ile karşılaştırmak istedim..
Sade dondurmanın 100 ml sinde
enerji : 151
protein : 4.85
yağ: 5,8
karbonhidrat : 18,7
kalsiyum : 216

Valla puding daha iyiymiş.. kaydirigubbakcemile2
O bir ufak kase dediğin acaba kaç gramdır.. Benim tahminimce 150-200 gr arasında olmalı..

Bu bildiğimiz hazır paket pudinglerden di mi?

Cevabını alayım sonra da kaçayım ben.. :eek:

Canım Dr. Oetker'e ait toz şekilde satılan paket pudinglerden. Kullandığım kase ise kahvaltılarda reçel servisi yapılan tek kişilik reçel kaselerinden. Umarım açıklayıcı olmuştur a.s.

rica ederim canım,

sen önceki mesajlarında gereken bilgileri vermiştin, bana kalırsa daha önce de dediğin gibi aksi bir durum olmadıkça belirtmene gerek yok diye düşünüyorum. Örneğin bahsettiğin şekilde genelde zeytinyağı kullanıyorsun yemeklerinde. farklı bir pişirme tarzı kullanıp bunun yanı sıra yağını da farklı kullanırsan belirtebilirsin yerimseniben
Tamamdır merkez :lepi:
Canım Dr. Oetker'e ait toz şekilde satılan paket pudinglerden. Kullandığım kase ise kahvaltılarda reçel servisi yapılan tek kişilik reçel kaselerinden. Umarım açıklayıcı olmuştur a.s.
Aman o kaseler 100 gr bile almaz.. Afiyet olsun.. a.s.

tamam püskütcüm yarın o şekilde denerim diycem ama yarın lapa günümüz cuma o şekilde deneyeceğim bakalım sonuç ne olucak çaya devam ozman zemuszemus
eğerki tatlı krizleriniz için çözümm arıyosanız bitter çikolatlı danetteyi öneririm
hele çikolaya sevenler için vazgeçilmez bi tat ben biara takmıştım buradaki arkadaşlar bilir bi küçük paketi 130 kaloriydi yankış hatırlamıyosan diye soyleyip hemen araştırma içine giriyorum :eek:

tamam püskütcüm yarın o şekilde denerim diycem ama yarın lapa günümüz cuma o şekilde deneyeceğim bakalım sonuç ne olucak çaya devam ozman zemuszemus
eğerki tatlı krizleriniz için çözümm arıyosanız bitter çikolatlı danetteyi öneririm
hele çikolaya sevenler için vazgeçilmez bi tat ben biara takmıştım buradaki arkadaşlar bilir bi küçük paketi 130 kaloriydi yankış hatırlamıyosan diye soyleyip hemen araştırma içine giriyorum :eek:

ebruş bana bu krizler için çubuk tarçınla yapılan çayı önermişti ama yine de bünye abur cubur diyor... puding diyor, çikolata diyor delikafadulden

geldim işte bu

100 grda
Enerji : 119 kcal/499 kj
Protein : 3 gr
Yağ : 4,3 gr
Karbonhidrat : 17 gr

2007 senesinde benii bu yarışmayaa sen davet ettin püsküüt sana çok teşekkür ederimm,
zayıflayıf mezun olmuştummmm

aaaaa lapa dedinizde bende çok yapardımm hatta püskütün tarifiyle yapardıkk herhaftaa çokk güze kilolar verdim bu diyetlede

Son düzenleme:
Aynen tahmin ettiğin gibi oldu bulutcum.. Sonraki mesajlarda okuyabildim..
Sana komik bir şey söyleyeyim şimdi.. Meyveyi ve salatayı hiç sevmeden yerim ben.. Çok seçerim, yok ne bileyim tadını değiştirmeye çalışırım vs..
İstersen yanında süt / peynir ile tüketmeyi dene..
Mesala kavuna ve şaftaliye süt inanılmaz yakışıyor..
Elma, kavuni karpuza da peynir..
Ara öğünler için günde 1 paket altınbaşak alıp onu yarıya bölüp birinde peynirle birinde yoğurtla yiyebilirsin..
Şimdilik aklımdakiler bunlar..
Aha unutmuşum..
Karpuzu azaltımak işe yaradı güzel haber.. kaydirigubbakcemile2

önerilerin için sağol püsküütüm. meyve için bunu deneyeceğim mutlaka. aslında ben diyete başlamadan önce yoğurdu da sevmiyordum. şimdi de pek sevdiğim söylenemez ama yiyorum işte. meyve ara öğüne girecek aklinialirimsmile bir de altınbaşak demişsin sanırım galetalarda olur buna uygun olarak. bugün hemen alıyorum. reglim yaklaştı ve yine içime kurt kaçtı. bugün burada abur cubur bulunsaydı mutlaka yemiştim bende. gerçi sabah çikolata ısmarladım kendime :kedi: canı hiç çikolata çekmeyen ben sabah sabah gittim marketten çikolata aldım kendime inanamıyorum bilmiyorumkismile

karnım şu an çok aç yine. sadece yoğurt yemek de iyice baydı midemi sempatiksalakcinni

canım bu arada menülerini okuyorum. herkesinkini okuyorum ama menülere yorum yapamıyorum. özellikle de kendi menümün daha kötü olduğu durumlarda eyvahedigeldismile

off bu puding iyi fikirmiş. reglim yaklaştı. kan şekerim düşmeye başladı sanırım. canım acayip tatlı şeyler istiyor. tarçın çayını bir deneyeyim. ama evde kalmamıştı galiba. onu da almalıyım

ebruş bana bu krizler için çubuk tarçınla yapılan çayı önermişti ama yine de bünye abur cubur diyor... puding diyor, çikolata diyor delikafadulden

daha neler neler diyo ama susuyoruz :1ninca:

ahh ahh :gitme:

X