Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

sporu unuttuumm sporuuu..

20 dk. normal tempoda yürüyüş..

20 dk. bisiklet

2 set 15 tekrar

Makina ile göğüs pres
Makina ile arkaya çekiş
Dumbellar ile yukarı itiş (1.5 KG )
Dumbel ile tek kol geriye bükme
Dumbel ile kol bükme
Makina da oturarak kol bükme
Dış bacak çalışması
ıç bacak çalışması
Karın çalıştırması

Son olarak yine 20 dk yürüyüş..

sen bi de yakından gör dermişimşakkıdı
Yarabbim ne kadar kendini beğenmiş oldumkaydirigubbakcemile3
sabah sabah eşimin fotoğrafçılık aşkı tuttu...düğün için giyeceğim elbiseyi kilo vermiş halimle giymemiştim hiç kocacığıma:eek:
ben de senin bu fotona hastayım,bayılıyorummmm...bu ne cilvedir yahuuuşakkıdızemuszemus çalım atar gibibayanssulusmile
E tutar tabii.. N'apsın adam.. :roflol:
Ben de bu fotoda eşime çalım atıyodum.. tatil köyündeydik ve akşam yiyeceklerimin heyecanına kapılmıştım.. :roflol:
biz de mezun olacağız inş. kaydirigubbakcemile2
İnşallah.. Ağzından bal damlıyor Ceydacım... a.s.
ahanda lor peyniri dedin beni bitirdin püsküütcüm. Ben genelde lor peynirin üzerine zeytinyağı ve baharat ekleyip bandıra bandıra yerim... yerim... yerdimm boshayallersmile Tahsildaroğlu'nun denemedim ama Muratbey'in ürettiği de güzel sositososito
Tuh! Ben ne bileyim öyle yediğini..
E tamam yine yağ koy ama az koy.. ve krakerle ye.. al sana ara öğün.. yerimseniben
Tahsildaroğlundan emin değilim ben.. markete gidince bakıp yazarım..
Leyloş senin bünyeni satın almak istiyorumm... :roflol:
Ben de açık arttırma teklif ediyorum.. :roflol:
BUGÜNKÜ LİSTELER...

KAHVALTI

2 dilim çavdar ekmeği
1 domates
4 siyah zeytin
çok az tulum peyniri

ARA ÖĞÜN

1 ufak kase (kasenin boyutlarını paylaşmıştım :KK1: ) Dr. Oetker vanilyalı light puding

ÖĞLE

1 tabak yoğurtlu ıspanak

ARA ÖĞÜN

2 adet eti form limonlu bisküvi
1 fincan 1 küp esmer şeker eklenmiş türk kahvesi

AKŞAM

5-6 kaşık (6.kaşık dayanamayıp kocişin tabağından alındı :jeyyar: ) bulgur pilavı

Salata (marul,roka,domates,yeşil soğan,limon ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile hazırlandı)

Ayrıca, bulgur pilavına salça eklemedim, bunun yerine kurutulmuş domates ile yaptım ve zeytinyağı kullandım.

Oohhh güzel mönü olmuş.. Pudingi görünce gülümsedim istemsizce.. olumunekankayizsmile
Salata da çok tahrik edici göründü gözüme.. (huyum mu değişiyor nedir?) sempatiksalakcinni

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3ne çok güldüm Yarabbiiimmmkaydirigubbakcemile3
ya tabi ki fazlası aldırııırrr...inanmakta önemli diyorum benşakkıdı
çikolataya diyorum ki ben senin bana faydalı olan tarafını seviyorum,faydasız olan taraflarını gönder gitsin:1closedeyes:arkasından ılık su içiyorum,içmeden önce canım ılık suyum ben az önce çikolata yedim ve seni onu iyice eritip biran önce vücudumdan çıkarmakla görevlendiriyorum falankaydirigubbakcemile3

yerimsenibena.s.
Senin bu diyalogları kesin ezberlemek lazım.. Bir ara konu açmıştık öyle.. Ay ne komikti oradaki diyaloglar.. Onu bulup ekleyeyim de güleriz yeniden..

Bu arada bugün sokaklarda deli danalar gibi güldüm arkadaşlar.. Yani tek başına yürürken kahkaha atan tipi düşünün.. Sebep şu..

Taksi durağının yanındaki kaldırımdayım.. O an yanından geçmekte olduğum şoför arabasını siliyor.. Bir yandan da önündeki sırada olan arkadaşına bağırıyor..
"Püsküüt ister misin?" diye.. ama aynen böyle söyledi.. Yazıldığı gibi.. :roflol: .roflol:

Yemek vakti geldiiiiiiiiiiiiiiiii... cokacimcoook

Ben de bu fotoda eşime çalım atıyodum.. tatil köyündeydik ve akşam yiyeceklerimin heyecanına kapılmıştım.. :roflol:

E tamam yine yağ koy ama az koy.. ve krakerle ye.. al sana ara öğün.. yerimseniben

Oohhh güzel mönü olmuş.. Pudingi görünce gülümsedim istemsizce.. olumunekankayizsmile
Salata da çok tahrik edici göründü gözüme.. (huyum mu değişiyor nedir?) sempatiksalakcinni

Senin bu diyalogları kesin ezberlemek lazım.. Bir ara konu açmıştık öyle.. Ay ne komikti oradaki diyaloglar.. Onu bulup ekleyeyim de güleriz yeniden..

Bu arada bugün sokaklarda deli danalar gibi güldüm arkadaşlar.. Yani tek başına yürürken kahkaha atan tipi düşünün.. Sebep şu..

Taksi durağının yanındaki kaldırımdayım.. O an yanından geçmekte olduğum şoför arabasını siliyor.. Bir yandan da önündeki sırada olan arkadaşına bağırıyor..
"Püsküüt ister misin?" diye.. ama aynen böyle söyledi.. Yazıldığı gibi.. :roflol: .roflol:

amanınnn.. püsküüt heee :roflol:

afiyet olsun a.s.

inşaallah canım benimm.. bu hafta büyük ilerleme bekliyorum. a.s.

eminim öyle olacak yerimseniben

sporu unuttuumm sporuuu..

20 dk. normal tempoda yürüyüş..

20 dk. bisiklet

2 set 15 tekrar

Makina ile göğüs pres
Makina ile arkaya çekiş
Dumbellar ile yukarı itiş (1.5 KG )
Dumbel ile tek kol geriye bükme
Dumbel ile kol bükme
Makina da oturarak kol bükme
Dış bacak çalışması
İç bacak çalışması
Karın çalıştırması

Son olarak yine 20 dk yürüyüş..

:lepi::lepi::lepi:

senin çalımını yesinler Şeniz

valla kimse şaka yapıyom sanmasın ben bu diyaloglarımda gayet ciddyim,çok ta faydasını gördüm:KK1:

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3püsküüüt ister misin?kaydirigubbakcemile3
ben de bugün facede bi video seyrettim...sevimli bi havhav minicik bebekle oyunlar oynuyor,onu güldürüyor falan...o videoya yorum yazacaktım az daha...yorum da şuydu ; bunu püsküüt görse bayılır:roflol::roflol:

ben de bugün facede bi video seyrettim...sevimli bi havhav minicik bebekle oyunlar oynuyor,onu güldürüyor falan...o videoya yorum yazacaktım az daha...yorum da şuydu ; bunu püsküüt görse bayılır:roflol::roflol:
Yazsaydın keşke :roflol: Okuyan dumur olup kalırdı.. sempatiksalakcinni
Bak merak ettim şimdi.. Ama msn kullanmayan facebook ve twitter gibi paylaşım sitelerine burnunun ucunu bile sokmayan biri olarak ne yapsam ne etsem de görsem acaba? :bbo:

Üçüncü Hafta / Altıncı Gün

09:30 Corn Flakes

12:30 Küçük bir kase dut

15:45 4 yk z.yağlı barbunya, 1 domates, 2 salatalık ve acı biber, 1 kibrit kutusu kadar peynir, 3 tane kepekli ve yağsız kraker (her biri orta parmak uzunluğunda)

18:00 Küçük bir kase kiraz

20:30 Mantar (suyunu salıp çekmiş sonra da soya sosunda döndürülmüş, sıfır yağ) ve yoğurtlu, sarmısaklı ıspanak haşlama (ıspanakları tencereye koyup suyunu çekene kadar haşlıyorum, sonra da sıkıp malzemeyi ekliyorum), 1 dilim uno denge light ekmek
Yemek tabağının 2/3 ünü doldurdum.. yarısı mantar yarısı ıspanak olacak şekilde..

Günlük Spor Aktivitem:
Bisiklet (15 dk-150 kcal)
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi (15 dk)
Duvara vurma (3x100)
Yürüyüş (iki ayrı seferde olmak üzere toplam 1.5 saat)

Açıklama : Meyve yerken bahsettiğim kasenin ölçüsü ise şu: Hani krem karamel pişirme kapları vardır ya.. ışte o bildiniz mi? yerimseniben Böyle taneli meyvelerde hep o kabı kullanıyorum ben..

15:45 4 yk z.yağlı barbunya, 1 domates, 2 salatalık ve acı biber, 1 kibrit kutusu kadar peynir, 3 tane kepekli ve yağsız kraker (her biri orta parmak uzunluğunda)

20:30 Mantar (suyunu salıp çekmiş sonra da soya sosunda döndürülmüş, sıfır yağ) ve yoğurtlu, sarmısaklı ıspanak haşlama (ıspanakları tencereye koyup suyunu çekene kadar haşlıyorum, sonra da sıkıp malzemeyi ekliyorum), 1 dilim uno denge light ekmek
Yemek tabağının 2/3 ünü doldurdum.. yarısı mantar yarısı ıspanak olacak şekilde..

Günlük Spor Aktivitem:
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi (15 dk)
Duvara vurma (3x100)

Açıklama : Meyve yerken bahsettiğim kasenin ölçüsü ise şu: Hani krem karamel pişirme kapları vardır ya.. İşte o bildiniz mi? yerimseniben Böyle taneli meyvelerde hep o kabı kullanıyorum ben..

menü harika bence.. yoğurt, meyve, sebze de ayarında. Salata yok diyemiyorum söğüş olarak tükettiklerin onun yerine geçer sanırım yerimseniben

Meyve kasesini de çok güzel anlatmışsın tatlım, en azından benim yönteme başvurmamışsın :roflol:

düzgün diyette iken..

beyin : mide,bagirsak ve bilimum sindirimci kardesler hazirlaninnnn..bizim sahip bişilere yöneldi..

yemek borusu : gelio gelio gelioooo

mide : pöf be gene kandirdi su bu suuuuuuuuu..böbrek kardesler siz bakin bu işe benim ilgi alanim diil :dilcikar:

beyin : valla ben gözün yalanciyim..ama sanki doydun gibi sinyaller geliyor midecik..ne iş?

mide : yok be abla..kandiriyor bu sahip bizi..bence sen kirmizi alarmlari ac..böyle gitmez..

beyin : dogru diyorsun..geçen yaglarda yoklama yaptim eksik cikti..

--------------------------

kaçamak ani:

beyin : valla size bişi demeye cekiniyorum ama aldigim sinyallere göre bu sahip gene bişeylere yöneldi..

mide : kandircak gene bizi..böbrekler hazirlanin..bagirsaklar siz konumunuzu koruyun..sagi sollu belli olmaz bu catlak sahibin..heran abzürd bişeyler içip sizide hareketlendirebilir..

yemek borusu : gelioooo gelioooooo

mide : bu ne beee..beyin abla napcam ben bunu ya..unutmusum nedir bu..nereye yollicam..ay gene kafayi yedi bu sahip..tatli tuzlu ne varsa yolluyor..yavas sahippp hooopppp kime diyorum patlicammmmm

beyin : valla bende anlamadim..40 kere doydum sinyali verdim ama anlamiyor..psikologa gitmesi lazim acilennnn

yaglar : mide abla bize yolla..zarari kapatmaliyiz..

bagisaklar : yaglara yolla abla ben uyku modundayim..hiç çekemem bu sahibi şimdi..

--------------------------------

spor zamani..

beyin : yaglar içimden bi ses size bişi olcak diyor..sanki tsunami gibi bişey..

yaglar : abla dogru söle be..daha geçen haftakileri yerine koyamadik..sapitti bu sahip iyice..bizi ortadan kaldirmak istiyor..

beyin : falcimiyim ben evladim..gözlerin yalancisiyim..spor ayakkabi felan giyormuş sahip..onlarida yiyecek hali yok ya..

mide : bana dokunmasinda naparsa yapsin..

yaglar : neyse beyin abla sıkı tutunduk biz..taş çatlasa 40dakika dayaniriz ama..hakkini helal et şimdiden :)

alkisalkisalkis :roflol:

iyi akşamlar diyecektim ama kimse yok
bu gün benim için çok kötü bir gündü moralim sıfır ve gün içindede başım çok ağrıdı sinirden
bu gün yediklerim
09:00 1 simit peynir çay
14:00 2 kaşık tavuklu pilav
ve birdaha bir şey yemedim şimdi bakınca yemek düzenimde berbat geçti ama midem yemek kaldırmadı
1*5 lt su içtim çok kötü çoook

bu gün benim için çok kötü bir gündü moralim sıfır ve gün içindede başım çok ağrıdı sinirden
bu gün yediklerim
ve birdaha bir şey yemedim şimdi bakınca yemek düzenimde berbat geçti ama midem yemek kaldırmadı

Hayırdır inş. canım neden bu kadar kötüsün? evet beslenmen gerçekten zayıf ama sanırım bu moral bozukluğunda ilgilenilecek nokta bu değil... İnşaAllah bu beslenmeyle sağlığına bir zarar gelmez :gitme:

Tabii altınbaşak, galeta aynı şey.. Maksat kepekli, yulaflı vs. olsun.. ama miktara dikkat.. Her ara öğün için misal altınbaşaksa en fazla 1/2 paket, galetaysa (uzun boylu) en fazla 2 tane..
ay bön bön bakıp bi'şey hatırlamaya çalışıyorum..
Hah! :lepi:
Tahsildaroğluydu galiba piyasaya yeni bir ürün sürdü.. Lor peyniri.. İnanılmaz düşük kaloriliydi.. Tam diyetlik. Özellikle de kapağını açıp galetayı bulaştırıp yemek için ideal..
Paketi 1 lira diye tanıtım yapmışlardı marketlerde..
Bir de bu iler için light labne bulundurabilirsin yanında.. O da yine krakeri banıp yemek için güzel fikir..

aynıyız bulutcum.. Eğer ki irademe yenilip çikolata yersem (ki bütün kilo alışlarımın BİRİNCİ sebebi çikolatadır) bil ki ertesi gün malum döneme girdim.. :roflol:

evet yaa bunlar da olabilir hem de çok iyi olabilir. ben de aynı şeyleri yemekten sıkıldım sempatiksalakcinni bir aksilik olmazsa bu hafta sonu tatile gidiyoruz. oradan çok büyük ihtimalle kilo alıp dönücem :kedi: döndüğümde bu yöntemi uygulayacağım canım.
bu arada reglimi bekliyordum ama maalesef geciktirmek zorundayım şu durumda. tatilde 1-2 kilo fazla olucam şişlikten dolayı eyvahedigeldismile

tahmin ettiğin gibi Püsküütüma.s.
hem de her dalda :p
resim,müzik,tiyatro...alt yazılı yabancı filmleri seyretmeye bayılır:1ninca:
süt içmek istediği zaman anne benim drink milkim geldi der falankaydirigubbakcemile3
mesleğini de seçmiş şimdiden; gündüz doktor,gece itfaiyeci,cumartesi günleri de tiyatrocu olacakmışkaydirigubbakcemile3yani benim başım fena dertte,ben buna yetişemiyorum:1ninca:

maşallah :nazar:
çok bilmiş bir oğluşun var. drink milkim geldi olayına çok güldüm ama yaa kaydirigubbakcemile3 ingilizce mi öğretiyorsun leylacım CADIARZU
benimki de hayvan doktoru olacakmış :KK1: ama polisliği de çok seviyor :hulya:

hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii avatardaki foto bir harikaaaaaaaaaaaa :nazar:

Leylaaa leylaaaa ayyyyy leylaaaa :teytey: :teytey:

ben de bayıldım. zaten leylacığın çektiği fotolar her zaman harika. hem de fotojenik boshayallersmile

Leyloş senin bünyeni satın almak istiyorumm... :roflol:

:lepi: :lepi: :lepi:

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3ne çok güldüm Yarabbiiimmmkaydirigubbakcemile3
çikolataya diyorum ki ben senin bana faydalı olan tarafını seviyorum,faydasız olan taraflarını gönder gitsin:1closedeyes:arkasından ılık su içiyorum,içmeden önce canım ılık suyum ben az önce çikolata yedim ve seni onu iyice eritip biran önce vücudumdan çıkarmakla görevlendiriyorum falankaydirigubbakcemile3

yerimsenibena.s.

evet beyin gücüne ben de inanıyorum kaydirigubbakcemile2
bundan sonra ben de uygulayacağım bu yöntemi kaydirigubbakcemile2
ben de ne zaman zayıflıyorum yihuuuuu diye düşünsem iyi kilo vermiş oluyorum ama bu aralar pek keyfim yerinde değil diyet konusunda :umursamaz:

bende çok heyecanlıyım tatile gideceğim için :KK3:
beni de en çok heycanlandıran şeyyy :eek:lmaz:
yemekler :lepi: söyledim işte ohhh kaydirigubbakcemile

bu sabah aynısını ben yaşadım püsküüt
normalde herkes bana asi der :KK1: ben alıştım buna. ama sen bulut diyorsun ya :KK1: oğlum son günlerde yağan yağmurdan sıkıldı. bu sabah da gökyüzünde bulutları görünce kızdı. bir bağırdı" buluuuuttt" şöyle bir bakakaldım yüzüne kaydirigubbakcemile3

Günlük Spor Aktivitem:
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi (15 dk)
Duvara vurma (3x100)

Açıklama : Meyve yerken bahsettiğim kasenin ölçüsü ise şu: Hani krem karamel pişirme kapları vardır ya.. İşte o bildiniz mi? yerimseniben Böyle taneli meyvelerde hep o kabı kullanıyorum ben..

menü güzel canım. yalnız akşam yemekleri biraz geç kalmıyor mu bilmiyorumkismile

kaseleri anlamadım desem bilmiyorumkismile

bu gün yediklerim

hayırdır inşallah canım. umarım kötü birşey yoktur :Saruboceq:

yediklerin gerçekten az. ama sen zaten her zaman çok az yiyorsun. bence ara öğünleri katarak dengelemelisin vereliniortak

günaydın arkadaşlar
dünkü yediklerim
sabah 2 dilim tam buğday ekmeği
az beyaz peynir
5 zeytin
yarım domates

arada ince dilim kavun

öğlen
tavuk haşlama bol baharatlı kekik pulbiber
ayran bi bardak

arada 5 kayısı

akşam 2 tane kıymalı biber dolma ama kendiminkileri pirinçsiz yaptım içinde hiç yağ yok
bi tabak yoğurt

gece 8 tane kayısı

bugunde lapa diyeti kaydirigubbakcemile5

Günaydın günaydın kızlarr:) dün yediklerim
SABAH
2 dilim tahıllı ekmek
Beyaz peynir
Salatalık
Domates
Zeytin
ARA ÖĞÜN
2 -3 tane kayısı
ÖĞLE
Eti form bisküvi
Eti form mısırlı
AKŞAM
2 parça ızgara et
1 tabak çorba
salata
sizlerin menüler ne alemde bakalım bugun nasıl olacak menülerimiz:)

BUGÜNKÜ LİSTELER...

KAHVALTI

2 dilim çavdar ekmeği
1 domates
4 siyah zeytin
çok az tulum peyniri

ARA ÖĞÜN

1 ufak kase (kasenin boyutlarını paylaşmıştım :KK1: ) Dr. Oetker vanilyalı light puding

ÖĞLE

1 tabak yoğurtlu ıspanak

ARA ÖĞÜN

2 adet eti form limonlu bisküvi
1 fincan 1 küp esmer şeker eklenmiş türk kahvesi

AKŞAM

5-6 kaşık (6.kaşık dayanamayıp kocişin tabağından alındı :jeyyar: ) bulgur pilavı

Salata (marul,roka,domates,yeşil soğan,limon ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile hazırlandı)

Ayrıca, bulgur pilavına salça eklemedim, bunun yerine kurutulmuş domates ile yaptım ve zeytinyağı kullandım.
canım menün çok güzel dün benimde canım çok tatlı istedi sizden sonra ama cumaya saklıyorum hakkımı eğer kilo verebilmişsem tabi akannehir

yerimsenibena.s.
leylacım harikasın bende geçen gün yesek yesek ardından bişey içsek ve tüm yağlar erise diye aklımdan geçiriyodum biri diyosum boyle bi icatt yapsa amma patlama olur hatta yüzyılın asrın icası olur sempatiksalakcinni acaba senin taktiğimi uygulasak bizde
oğluşunada bayıldım akıl küpü maşallah kırkbinkere

Günlük Spor Aktivitem:
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi (15 dk)
Duvara vurma (3x100)

menünde sporlarda harika püskütüm şu masaj makinesini merak ettin hani reklamlarda çıkan kemerler var titretiyo onun gibi bişey mi

SABAH
2 dilim tahıllı ekmek
Beyaz peynir
Salatalık
Domates
Zeytin
ARA ÖĞÜN
2 -3 tane kayısı
ÖĞLE
Eti form bisküvi
Eti form mısırlı
AKŞAM
2 parça ızgara et
1 tabak çorba
salata

canım Öğlenki yediğin sadece büsküvimi öğleyse sağlıksız olmuş onları ara öğünde 2-3 adet tüketirsen daha iyi olur çünkü hemen hemen bi paketinde ortalama 150-200 kalori var 2 paket tükettiysen delikafadulden

günaydın arkadaşlar
dünkü yediklerim
sabah 2 dilim tam buğday ekmeği
az beyaz peynir
5 zeytin
yarım domates

arada ince dilim kavun

öğlen
tavuk haşlama bol baharatlı kekik pulbiber
ayran bi bardak

arada 5 kayısı

akşam 2 tane kıymalı biber dolma ama kendiminkileri pirinçsiz yaptım içinde hiç yağ yok
bi tabak yoğurt

gece 8 tane kayısı

bugunde lapa diyeti kaydirigubbakcemile5

ikracığım merhaba canım, menün güzel sadece salatayı eksik gördüm. afiyet olsun arkadaşım a.s.

SABAH
2 dilim tahıllı ekmek
Beyaz peynir
Salatalık
Domates
Zeytin
ARA ÖĞÜN
2 -3 tane kayısı
ÖĞLE
Eti form bisküvi
Eti form mısırlı
AKŞAM
2 parça ızgara et
1 tabak çorba
salata

pembecik günaydın tatlım. kahvaltı ve akşam öğünleri güzel fakat öğleni çok hafif geçiştirmişsin bence. Form bisküvileri ana öğünü değil de ara öğünü oluşturmalı diye düşünüyorum. yerimseniben

X