Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

kızlar akşam yemeğinde ne yesem şöyle değişik ve kilo aldırmayan lütfen bana yardım edermisiniz:)bulamıyorum bir türlü:)

kızlar akşam yemeğinde ne yesem şöyle değişik ve kilo aldırmayan lütfen bana yardım edermisiniz:)bulamıyorum bir türlü:)

bütün sebze yemekleri
patlıcan yemeği veya kozleyip üzerine sarımsaklı yoğurt
kabak yemeği
türlü
taze fasulte
fırında türlü püskütcüm tarifini vermişti
bakliyat yemekleri etsiz ve ekmeksiz tabi
menemen ekmeksiz ama

tavuk ızgara
balık ızgara
et ızgara yanında bol yeşillik ayran

ikracım çok teşekkürler ızgara et salata ayran olabilir bak. Çok sağol sebze yeni yedim cnm istemiyor:) ama ızgara et güzel olabilir:)

tşkler canı ya ben kase boyunu bütürlü çıakrtamıyomda çok büyükdegil kaselerimde

günaydın kızlar
ceydacımın dediği gibi yapıyorum ve ayrıntılı menü yazıyorum
sabah
2 dilim tam buğday ekmeği
5 zeytin
az beyaz peynir
yarım domates
1 kupa tatlandırıcıyla çay
püskütcüğümün tatlandıcı hakkındaki fikirlerini merak ediyorum doğrusu ne zamandır aklımda soramadım bi türlü
öğlen
sadece kiraz yedim 300gr

akşam
1 tane karnıyarık çok yağda kızartmadım bi çorba kaşık yağ ile 4 adet patlıcanı kızarttım kıymanın içindede hiç yağ yok
1 kase cacık

gecede 5 kayısı 8 çilek

spor olarakda sadece 40 dk. yürüyüş

Canım sabah ve akşam güzel de öğlen çok hafif olmuş.. Hafifliği bırak ara öğün gibi olmuş, dengesiz yani..
Mesela sabah yediğin ekmeğin bir dilimini öğlene, yanında peynir ya da bir kase yoğurt olsa daha iyi olur..
Sebebi şu: Öğlen az yediğin içim metabolizmanı yavaşlatmış oluyorsun ve akşama da "öğlene göre" daha fazla kalori aldığın için ve bu arada metabolizmanı hızlandıracak bir şeyler de yapmadıysan akşam yediğin "yokluk" sinyali ile depolara gidiyor olabilir..

Tatlandırıcı konusuna gelince.. aspartam içeriği nedeniyle günlük tüketim miktarına dikkat etmekte fayda var.. Bana gelince, günde 1 tane kullanırım o da her akşam içtiğim portakallı form çayının içine.. Çay ve nescafeyi zaten şekersiz tüketiyorum. Türk kahvesine atıyorum yarım kaşık..

Bu arada herkese merhaba.. a.s.

Arada iş yapıp arada mesajlara bakacağım.. Aslında az kalacaktım ama mesajlar birikmiş..

Okumak gerek.. :kahve:

Selam hatunlar, spordan geldim duşumu da aldım. Birazdan kayınvalideme gideceğim görümcem kahve içmeye çağırdı. :kahve:

günaydın kızlar

şişkinliğim bugün hayli azalmış. dün karpuzu sadece bir parça attım ağzıma ve form çay içtim. bunun etkisiyle olabilir

dün neler yedim

07:30 müsli
10:30 1 ayran
12:10 2 adet köfte + salata + 1 dilim ekmek
15:00 1/2 yoğurt
17:15 1/2 yoğurt
19:30 1 tabak taze fasulye + 3 kaşık makarna :eek: 1 kaç tane lays
20:30 neskafe
23:00 ufacık 1 parça karpuz

günde 2-3 kupa beşi bir yerde çayımı içiyorum. gece de eğer unutmazsam 1 kupa suda tane karabiber ve karanfili kaynatıp içinde ya kiraz sapı ya beşi bir yerde ya da form çay demleyerek içiyorum. dün akşam form çay içtim

O ufacık karpuzu saymazsak meyve yok.. yerimseniben
Bana kalırsa gün boyu devam eden yoğurt festivalinden birini meyve (elma ve/ya şeftali) ile değiştirebilirdin..
Biri lays falan demiş gibi sanki ama ben okumadım onu.. eyvahedigeldismile

300 gr' ı görmemişim canım inanır mısın... sen tekrar yazınca farkettim.. anladım canım bazen insan hiçbirşey yemek istemiyor gerçekten.. ama yine de bişeyler atmak lazım ben de ara öğünleri önemsemezdim sağolsun püsküüt yaza yaza ben de ara öğünleri atlamaz oldum sırnaşık şey

Sen de sağ ol Ceydacım.. a.s.
Ara öğün hep söylenir ben de senelerce hiç kulak asmazdım.. Psikolojik midir nedir sanki yersem daha çok yiyecekmişim gibi gelirdi ve sonra da ana öğün saatinde deli gibi acıkmış olurdum..

Üç açıdan çok önemli:
1- Bu sayede ana öğün saatinde çok acıkmış ve bu yüzden baskı altında olmuyoruz.
2- Meyve, yoğurt, süt gibi ürünleri dengeli tüketmemiz sağlaması açısından fırsat yaratmış oluyor. Çünkü biliyorsunuz ki yemek üstüne hemen meyve yemek sağlıklı değil. e bu durumda meyveyi ne zaman yiyeceğiz di mi ama?
3- Vücut kendini kıtlıkta sanmıyor, yani onu kandırmamız biraz daha kolaylaşıyor.. Midemize sürekli çalışması için bir şeyler gönderiyoruz ve bu sayede de metabolizma hızımızın yavaşlamasını engelliyoruz..

diye düşünüyorum ben.. yerimseniben

tahlil yaptırmadım Püsküütüm...deneme yanılma diyebiliriz...doktoru dinleyince bıraktım maydanozu...o sıralar çok yiyiyordum çünkü..bacaklarım çok şişmişti anlam veremiyordum yerimseniben

ya evet çok özlemişim...bi de arada sırada yerim ki vücut şaşırsın...hiç yememeyede alışmasın ama di mi sengözlerimebaksanab:jeyyar:

canım kepekli ekmek yediğim dönemlerde ben hiç kilo veremedim..kepek bana yaramıyor...

:1ninca:

ben de aşırıya kaçmadan beyaz ekmek tüketiyorumzemuszemus

leylacım.. Öncelikle vücudunu dinlediğin ve yediklerini kişiselleştirdiğin için tebrik ediyorum.. a.s.
Bu bir disiplin örneğidir bana göre..
Nasıl da şaşırtıcı aslında.. Misal maydonoz ödem atıcı olarak önerilir.. Sen de ödem yapıyor..
Kepek malum.. Kalori olarak, beyaz ekmekten çok farklı olmasa da sindirim sisteminin çalışması ve tok tutuculuğu açısından oldukça önemli ama sende işe yaramıyor..
Götür anacım bizim yerimize beyaz ekmekleri.. kaydirigubbakcemile2 Şeniz

O ufacık karpuzu saymazsak meyve yok.. yerimseniben
Bana kalırsa gün boyu devam eden yoğurt festivalinden birini meyve (elma ve/ya şeftali) ile değiştirebilirdin..
Biri lays falan demiş gibi sanki ama ben okumadım onu.. eyvahedigeldismile

evet canım meyve olmuyor menülerimde. diğer mesajımda açıkladım ama daha oraya sıra gelmedi sanırım :KK1: yaz meyvelerini daha çok seviyorum. gerçekten meyve fasıllarına başlasam iyi olacak :hulya: uyarılarınız için teşekkür ederim efemmm :KK1:

lays çok çok azdı azıcıktı gerçekten :kedi:

Ara öğün hep söylenir ben de senelerce hiç kulak asmazdım.. Psikolojik midir nedir sanki yersem daha çok yiyecekmişim gibi gelirdi ve sonra da ana öğün saatinde deli gibi acıkmış olurdum..

Üç açıdan çok önemli:
1- Bu sayede ana öğün saatinde çok acıkmış ve bu yüzden baskı altında olmuyoruz.
2- Meyve, yoğurt, süt gibi ürünleri dengeli tüketmemiz sağlaması açısından fırsat yaratmış oluyor. Çünkü biliyorsunuz ki yemek üstüne hemen meyve yemek sağlıklı değil. e bu durumda meyveyi ne zaman yiyeceğiz di mi ama?
3- Vücut kendini kıtlıkta sanmıyor, yani onu kandırmamız biraz daha kolaylaşıyor.. Midemize sürekli çalışması için bir şeyler gönderiyoruz ve bu sayede de metabolizma hızımızın yavaşlamasını engelliyoruz..

evet ben de doğumdan sonra 1 sene tepiştim kilo vermek için ama ne zaman ki ara öğünü öğrendim kilo vermem başladı

gerçekten ya leylacım ben de kutluyorum seni

ben hiç dikkat etmem hangi yiyecek bana ne etki yapıyor diye kaydirigubbakcemile

bir tek şunu biliyorum hamur işi daha doğrusu beyaz un hemen su tutmamı sağlıyor

Püsküütüm harikasına.s.Şeniz
ben de sütümü yoğurdumu tam yağlı yerim...bi doktor demişti vücudnuza en faydalı yağ süt ve yoğurtta ki yağdır diye..o yüzden bi kısıtlama getirmiyorum..

canım benim eşim Rizeli...o da çok sever mıhlama,mısır ekmeği...ama çok sık istemez yağlı olduğu için...Karaciğerini çok düşünür:KK1: bizim yemeklere alışasıya kadar baya zorlandı ama sonunda başardım yaniii...ben ona ayak uydursaydım şimdi nasıl olurdum bilemiyorum:1ninca: Ege mutfağı ilk başlarda biraz yavan gelsede şimdi severek yer yemeklerimizi...

evet evet ben dün biraz şımardım,doğrudur yanii:kedi:bi de şakşuka yedimmm:eek:
çikolata için 3 minik kare desek olur mu yerimseniben ya da dikdörtgen :KK1: galiba 120 kcal falan yapıyo...

:eek:

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Ohhhh be nihayet mönümü bir kişi okumuş da cevap yazmış.. zemuszemus (bundan sonra okuyan olmuştur belki bilemiyorum henüz)

Ben duymamıştım faydalı yağ olduğunu.. Ama şimdi hoşuma gitti tabe :roflol:

Çikolatada iyi bari çok abartmamışsın.. yerimseniben

Üç açıdan çok önemli:

evet püsküütcüm, ben özellikle ara öğünler sayesinde miğdemi kandırmış olduğumu hissediyorum ve açlık hissim de bahsettiğin gibi azalmış oluyor..

evet canım meyve olmuyor menülerimde. diğer mesajımda açıkladım ama daha oraya sıra gelmedi sanırım :KK1: yaz meyvelerini daha çok seviyorum. gerçekten meyve fasıllarına başlasam iyi olacak :hulya: uyarılarınız için teşekkür ederim efemmm :KK1:

lays çok çok azdı azıcıktı gerçekten :kedi:

evet ben de doğumdan sonra 1 sene tepiştim kilo vermek için ama ne zaman ki ara öğünü öğrendim kilo vermem başladı

Aynen tahmin ettiğin gibi oldu bulutcum.. Sonraki mesajlarda okuyabildim..
Sana komik bir şey söyleyeyim şimdi.. Meyveyi ve salatayı hiç sevmeden yerim ben.. Çok seçerim, yok ne bileyim tadını değiştirmeye çalışırım vs..
İstersen yanında süt / peynir ile tüketmeyi dene..
Mesala kavuna ve şaftaliye süt inanılmaz yakışıyor..
Elma, kavuni karpuza da peynir..
Ara öğünler için günde 1 paket altınbaşak alıp onu yarıya bölüp birinde peynirle birinde yoğurtla yiyebilirsin..
Şimdilik aklımdakiler bunlar..
Aha unutmuşum..
Karpuzu azaltımak işe yaradı güzel haber.. kaydirigubbakcemile2

X