Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

günaydın kızlar hafta sonunu kazasız atlattım çok şükür
ve bütün hafta sonum temizlik ve ütüyle geçtiği için bayağı bi kalori harcamışımdır diye düşünüyorum

yediklerimi yazayım geç yaptığımız için kahvaltıyı sabah ve akşam yemek yediik
sabah 2 dilim ekmek peynir,6 zeytin,az omlet,domates salatalık

arada bi dilim kavun bi şeftali

akşam fırınta tavuk salata ayran

gece kiraz 10 tane

hiç spor yapamadım zira hergünki gibi kızımla oynamaktan temizlikten ve ütüden bitap düşmüştüm

doracım resimlerine baktım canım abarttığın gibi fazlalığın yok ama biraz versen süper bi hatun olursun
şu bilgisayarda umarım bu defa sorunsuz yapılır senide sinirlendirmez bidaha

Üçüncü Hafta / ıkinci Gün

09:15 corn flakes

14:00 biber dolması x 3, acı biber

17:00 kiraz x 15, 3 yk yoğurt

20:30 Marul salata (peynir, 2 ceviz, 2 badem ilaveyle)

22:30 Dondurma

Günlük Spor Aktivitem:
Bisiklet (20 dk)
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi ----YOK
Duvara vurma -----YOK

canım menünün çok güzel ama akşamı bayağı bi hafif geçirmişsin
şimdi öğrenmek istediğim için soruyorum dondurma yemek istediğin için mi bukadar hafif geçti akşam yoksa geriye vermen gerekn 2 haftada 1,1kg olduğu için akşamları hafif geçirme kararımı aldın
bu arada mısıra bende bayıırım hata bi ara bayağı bi araştırmışrım yüksek kalorili olduğunuda okumuştum handa montide bile kan şekerini yükselten yiyeceklerin arasındadır ama sen yiyosan ve araştıdıysan dediğin gibi ana öğün olarak tüketebiliriz zaten bi tanesi beni inanılmaz doyurur
yaşasın mısır yemek ozman kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5 :lepi::lepi:

Merhaba arkadaşlar,hastaneden biraz önce geldim,yemeği koydum,pişiyor,birazdan oğlumu okuldan almaya gidicem,maçı var diye servisle gelmemiş...laelaelaelaelaeÇok yorgunum yine...
Babama gelince yine ateşi vardı.dr ciğerlerini tam net olarak görebilmem ve teşhisi doğru koyabilmem için zatürrenin tamamen geçmesi gerekir dedi.Ciğerinde olmaması gereken damarlar varmış....Pazartesi kan tahlilleri yeniden yapılacak,bakalım karaciğer enzimleri yine yüksek olacak mı? işte böyle beklemekten ve dua etmekten başka çaremiz yok.....:a015::çok üzgünüm:

İnşaAllah hastalığın seyri git gide iyiye doğru yol alır... :Saruboceq: a.s.

Kızlar merhaba haftasonu yoktum..sizleri çook özledim. ayrıntıları spordan döndüğümde paylaşacağım inş.

Görüşmek üzere

günaydın kızlar

geçmişi okudum geldim ama şimdi çıkmam lazım

yine takımda yok demeyin sakın...

işlerimi yoluna koyunca gelirim yine

günaydınlarrrrrrrrrrr
dünkü menümü yazıyım
09:00 1 simit petynir yeşil çay
dışarıda olduğum için ara öğün yapamadım
13:00 2 çatal yumurta 5 kiraz 5 erik
neskahve
19:00 ızgar tavuk yaptım 2 tane yedim semiz otu salatası yedim 1 tane lavaş yedim 3 tanede yeşil biber

evet kızlar geldim ama kimse yok :sm_confused:
son günlerde takımda bir sessizlik hakim. gerçi dorayla püsküütü okurken çok keyiflendim ama bugün yine kimse yok. püsküütün de de dediği gibi insanın yazası gelmiyor bu durumda :1ninca: eee herkes de birbirinin coşmasını bekleyince de bu şekilde oluyor akannehir

hafta sonu diyet açısından çok kötüydü ben için :eek: ben de dora gibi bugün cezalıyım. zaten birşey yiyesim de yok. midem taş gibi sanki yeni yemişim gibi kaydirigubbakcemile

ikracığıma bu konuda çok özeniyorum. pazar falan dinlemiyor valla vereliniortak ben de hafta içi kahvaltı yapamadığım için pazar kahvaltısına çok özeniyorum. eşimin sevdiği biber kızartması (allahtan patates kalmamış evde :jeyyar: ) oğlumun sevdiği sosisler derken bir de biz doyduk deyip istedikleri yiyecekleri bitirmemeleri alsanaalsanasmile ben de çöpçü balığı misali atmaya kıyamazsam yiyorum işte :eek:lmaz: hatamı biliyorum yani bilmiyorumkismile

zümrütcüm sen de benim gibi simiti çok seviyorsun belli ki :kedi:
öğlen öğünün olmamış canım ve ara öğün olmaması kötü maalesef CADIARZU

Üçüncü Hafta / Üçüncü Gün

10:30 Corn flakes, süt

13:30 Küçük bir kasede kiraz

17:30 Karışık tost x 2

20:30 2 tane haşlanmış mısır, bol domatesli çoban salata

22:30 Sade dondurma (100 ml)

Günlük Spor Aktivitem:
Bisiklet (15 dk-150 kcal)
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi (15 dk)
Duvara vurma (3x100)

Açıklama : Dondurma haklarımı bitirdim, gözüm aydın.. yerimseniben
Kalan üç gün boyunca akşam yemeğinden sonra bir gıdım bi'şey yok.. Çok zorlanırsam tek hakkım 1 bardak süt.
Bu yöntem de işe yaramazda tek bir silahım kaldı kullanacak.. O da işe yaramazsa yapacak bir şey yok diyerek, kiloma aşık olmaya karar verdim.. opuyorumnanaktan

Leylacım.. :lepi: A-aaaa okuyunca çok şaşırdım.. Demek geçen hafta hazırladığım liste sana şevk verdi.. Oley bee.. Sorma bu hafta ben de taktım kafaya.. O kafasını aşağıya indirmiş oku yerinden çıkartır sonra ters çevirir tekrar yerine mıhlarım! dedim. İşte bu kadar. buyrunnnnnnnnn Yani... möööden sütaş.. oradan candan erçetin.. oradan ben.. Klasik mantık önermesini kullanırsak
möööö : Püsküüt :roflol: :roflol:
Ben hayatımda daha hiç bireyselde dereceye giremedim Leylacım.. Hiç öyle çok kilo kaybetmedim ki.. Hep gıdım gıdım.. Sanırım başlarda kilo ile gidiyordu da sonra hep gram usulüne döndük.. :roflol:
Mönün yine güzel Leylacım.. Diyet mönüsü gibi değil de direkt sağlıklı beslenme mönüsü gibi.. Eriğin kalorisini öğrendiğimde çok şaşırmıştım.. Ondan önce koca bir eriği yerdim bi'oturuşta.. Şimdi seninki misal tane hesabı hatta mümkünse hiç yememeye çalışıyorum..
Biber dolmasını bileğimin hakkıyla kazandım valla yerim sırnaşık şey Bugün de tıpkı dün gibi beslenecem bu yüzden..sırnaşık şey Şöyle ki eşimle tavla oynadık ve kaybetti.. Dolma içini o yaptı ve biberleri de o ayıkladı.. Ben de şef edasıyla baharatlarını ekleyip dolmalaı doldurdum ve afiyetle pişirdim.. ayyy ne zevkli bir dolma yahu :roflol:

Püsküütüm nasıl utandım yaaaa:kedi:sadece sonuca baksak? candan erçetin=Püsküütyerimseniben
ben de eriğin kalorisinin fazla olduğunu senden öğrenmiştim 2 sene önce kadar:KK1:

Mısır çıkmış mısıııırrrr :roflol: :lepi: :teytey:

Allahım nasıl sevindim yaa.. Diyetimin baş yiyeceği.. Bugün mönüm belli olduğu için mısırlar buzdolabında bekleyecek..

Kavuşma yarın..

Ben de bu arada eski defterlerime bakıp haftada kaç mısır yediğimi, diğer yemek akışını nasıl düzenlediğime bakıp dersimi çalışacam.. Sonra girecem sınava.. :sm_cool:

Tabe mısırın iyisi bulunamazsa bu söylediklerim bir sonraki alışveriş gününe kayacak..

yihhhuuuuu gelsin mısırlaaaarrr...gözünaydın Püsküütüm:lepi:

Takımcım KELALAKA bir mevzuu..

Yeni bir mesaj yazıldığı için açtığım başlığa gittim.. Cam ocaktan başım çok ağrıdı.. Sonra da değiştirdim zaten.. aman diyeyim sakın bulaşmayın, çevrenizin de bulaşmasını engelleyin lütfen..

http://www.kadinlarkulubu.com/sorul...am-seramik-firin-alip-caninizdan-olmayin.html

ama estetik olarak çok hoş görünüyo..tabi baya zahmetli yerimseniben

Leylacım teşekkürler canım benim...Ben form çayını nadiren peklik yaşadığımda kullanırım..Sadece su kaybettiriyor ve bağırsak tembelliği yapıyor diye biliyorum,yanılabilirim..Kuşkulu olduğum için zaten tüketmiyorum da..

canım benim kabızlık sorunum var...bağarsak tembelliği yapan sinameki...sırf sinameki içilmiyorki..karışık mısır püskülü,kiraz sapı falan...

Benim metabolizma da başlangıçta savunmaya geçer ve 15-20 günün sonunda çorap söküğü gibi patır patır dökülür kilolar...2 haftada 600 gramın tek açıklaması bu..Leylanın şuan yaşadığı sürece az kaldı diye umuyorum...Doracım bi ara her akşam nizami ölçülerdeki bir futbol sahasını 15 kez turluyordum ve sonunda 4 kilo almıştım şaka değil..Çünkü spor yaparak harcadığım kalorinin kat be katını nasılsa spor yapıyorum havasıyla kapasite üstü yiyerek almıştım..

bencedeeeeee:lepi:

Cevap için teşekkürler zeynepcim.. Ben de bir an heveslendim gece süt içince bi'şeyler mi oluyor vücutta.. fabrika açılış sinyali mi alıyor diye ama değilmiş.. Neyse...:çok üzgünüm:
Mısıra gelince.. bunu bir ara araştırmıştım ve birbirinden ciddi derecede farklı kalori değerleri görünce en düşüğüne (1 mısır : 60 kcal) inanmayı tercih ettim.. :roflol:
Diyetlerimde her zaman mısır kullanırım ben.. Bir zararını görmedim bugüne kadar.. Ama asla ara öğün olarak değil..
Misal akşam yemeği: 2 mısır, 5 köfte, bol çoban salata gibi mönülere katarak.. 1 mısır 1 dilim ekmek yerine geçiyordu Müftüoğlunun listesinde eğer yanlış aklımda kalmasaydı.. Netten bakabilirsin canım..

Harikasın Doracım.. İşte bu! :lepi: dorişkom şeytanın bacağını kıracak bu hafta duyduk duymadık demeyinnnnn :teytey:

Sabah ve öğlen süper sağlıklı olmuş bravo! O kadar dilim ekmeği akşam yakar mı acaba vücut.. Onu bilemedim.

İlk koç eşleşmemiz ikraaa ve Leyla (Leyla olur dedi mi vallahi bilemedim şimdi)
İkincisi de pembecikk ve Dora
Bakalım işe yarayacak bir sistem mi? Ona göre devam edip etmeme kararını alırız arkadaşlar..

..........ve son not:
Açım.... :çok üzgünüm: Açım.... :çok üzgünüm: Açım..... :çok üzgünüm:

evet evet ben İkranın koçuyum:KK1:yerimseniben

Üçüncü Hafta / İkinci Gün

09:15 corn flakes

14:00 biber dolması x 3, acı biber

17:00 kiraz x 15, 3 yk yoğurt

20:30 Marul salata (peynir, 2 ceviz, 2 badem ilaveyle)

22:30 Dondurma

Günlük Spor Aktivitem:
Bisiklet (20 dk)
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi ----YOK
Duvara vurma -----YOK

mönü süper:lepi:

selam kızlarrr ben geldimmm dün yediklerim sabah 2 dilim ekmek dmates salatalık peynir birde akşam üstü yedim tavuk şiş ve yanında biraz pilav yedim ekmeksiz akşamda kiraz yedim doracığımmm peki sen neler yedin bakalım motivasyon nasıl iyi gidiyr mu diyet:)

pembecik mönünü daha düzenli yazmaya çalışsan canımbilmiyorumkismileşöööyle liste halinde altalta...yerimseniben

Merhaba arkadaşlar,hastaneden yeni döndüm,dünde giremedim biliyorum,hepinizden özür diliyorum ama mecburen böyle oluyor...Dün diyetim iyi sayılırdı ama bugün çok fena....Hastanede olunca ara öğünleri atlıyorum,dolayısıyla daha çok acıkıyorum....Yarın yanıma yiyecek alıcam...Zaten yarın öğlen gidicem,evde de işler birikti,temizlik yapılacak ve de ütü....Alışverişi hallettim çünkü ev tam takır olmuştu....sempatiksalakcinniÇok yoruluyorum bu ara spora da vakit kalmıyor,akşam bisiklete binicem,yarın da erkenden yürürüm diye düşünüyorum...
Koçluk konusuna gelince bana Zümrütüm düşmüş galiba.....Bu konuda ne yapmam gerek bilmiyorum ama yarın itibariyle çok dikkat ediceğimi biliyorum....
PÜSKÜÜTÜM 4, takıma bıraktığın mesaj harikaymış....:roflol:
DORACIM kızının sınavı iyi geçmiş,çok sevindim canım....İnşaallah iyi bir okula da yerleşir,bu arada resimlerine baktım,çok kilolu görmedim ben seni.....
LEYLACIm tebrik ederim.....:nazar:
İşte böyle kızlar,temizliğin bir kısmını akşam yapabilirsem,yarına da kalanı yaparım....Şimdiki aklım olsa dublex evi hayatta almazdım,canım çıkıyor valla.....akannehir

canım senden iyi haberler alalımda o yeteryerimseniben
teşekkür ederim a.s.

Bu Harika... Leyloşum tebrikler canım :lepi: :sm_cool:

teşekkür ederiiimm a.s.

evet kızlar geldim ama kimse yok :sm_confused:
son günlerde takımda bir sessizlik hakim. gerçi dorayla püsküütü okurken çok keyiflendim ama bugün yine kimse yok. püsküütün de de dediği gibi insanın yazası gelmiyor bu durumda :1ninca: eee herkes de birbirinin coşmasını bekleyince de bu şekilde oluyor akannehir

hafta sonu diyet açısından çok kötüydü ben için :eek: ben de dora gibi bugün cezalıyım. zaten birşey yiyesim de yok. midem taş gibi sanki yeni yemişim gibi kaydirigubbakcemile

ikracığıma bu konuda çok özeniyorum. pazar falan dinlemiyor valla vereliniortak ben de hafta içi kahvaltı yapamadığım için pazar kahvaltısına çok özeniyorum. eşimin sevdiği biber kızartması (allahtan patates kalmamış evde :jeyyar: ) oğlumun sevdiği sosisler derken bir de biz doyduk deyip istedikleri yiyecekleri bitirmemeleri alsanaalsanasmile ben de çöpçü balığı misali atmaya kıyamazsam yiyorum işte :eek:lmaz: hatamı biliyorum yani bilmiyorumkismile

zümrütcüm sen de benim gibi simiti çok seviyorsun belli ki :kedi:
öğlen öğünün olmamış canım ve ara öğün olmaması kötü maalesef CADIARZU

asicim evet biraz sessiz kalınmış..hatta beeennnn hayalet kaptaaannnkaydirigubbakcemile3
cumartesi günü işlerimiz çok yoğundu,pazar günü rahatsıızdımkafamçokkarıştı
şimdi de işlerimi anca bitirdim yazayım dedim,telefon geldi misafir gelecekmiş...dükkanı babama devredip eve çıktım hemenkafamçokkarıştı

cumartesi mönüm;
sabah:2 tatlı kurabiye,1 bardak süt..
ara:2 kayısı..
öğlen:işim yoğun olduğu için soğuk tost...2 dilim tost ekmeği,peynir ve domatesle..
ara yok..
akşam 3 yk pilav,2 yk taze fasulye,yoğurt,1 dilim ekmek...

pazar günü rahatsız olduğum için sadece meyveyle geçiştirdimkafamçokkarıştı

şimdi misafirler için acil bi hazırlık yapayım...akşama görüşürüz a.s.

püsküüt kuruyemişler bana kilo yaprı alll beniii diye gelirmişim :roflol:
Aman diyeyim sen sen ol kilo alma.. Kiloyu verememenin stresinden de betermiş..
Kendime çok kızıyorum şu son iki ay ipleri bıraktım diye.. Aynı hataya düşme aydasucum.. Yarışmada ilk olduğum dönemdeki motivasyonun zerresi yok üzerimde.. Lütfen kuruyemişleri unut! opuyorumnanaktan

Püsküütçüm ben mevsiminde bolca aldığım mısırları derin dondurucuda saklıyorum
Bu yöntemi ben de denmiş ama tuhaf bir koku sezinlediğim için de yiyememiştim zeynepcim.. Çok sevdiğim bir yiyecek olmasına karşın yaz mevsimini beklemek zorunda kalıyorum.. Kumpirde yağ olmadıktan ve içeriği abartılı olmadıktan sonra çok da tehlikeli olduğunu düşünmüyorum..

yediklerimi yazayım geç yaptığımız için kahvaltıyı sabah ve akşam yemek yediik
sabah 2 dilim ekmek peynir,6 zeytin,az omlet,domates salatalık

arada bi dilim kavun bi şeftali

akşam fırınta tavuk salata ayran

gece kiraz 10 tane
Yine sağlıklı bir mönü.. İnşallah bu hafta şeytanın bacağını kırarsın ikraaacım..

canım menünün çok güzel ama akşamı bayağı bi hafif geçirmişsin
şimdi öğrenmek istediğim için soruyorum dondurma yemek istediğin için mi bukadar hafif geçti akşam yoksa geriye vermen gerekn 2 haftada 1,1kg olduğu için akşamları hafif geçirme kararımı aldın
bu arada mısıra bende bayıırım hata bi ara bayağı bi araştırmışrım yüksek kalorili olduğunuda okumuştum handa montide bile kan şekerini yükselten yiyeceklerin arasındadır ama sen yiyosan ve araştıdıysan dediğin gibi ana öğün olarak tüketebiliriz zaten bi tanesi beni inanılmaz doyurur
yaşasın mısır yemek ozman kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5 :lepi::lepi:
Canım evet dondurma yiyeceğim için geçici bir önlem almak istedim.. Vücudumun şifresi değişmiş ,çözmeye çalışıyorum.. Önümüzdeki iki hafta boyunca düşmana karşı taktik değiştirmeye devam.. :roflol:
Mısırı daha önce kilo verdiğim dönemde de tükettim.. Hafta sonu eski defterime baktım.. Haftada 6-8 arasında mısır yemişim.. laelaelaelaelae Şimdi o kadar şımarıklık yapmayacağım tabi.. Arttırmayı 4 le başlatıyorum.. :lepi:

günaydınlarrrrrrrrrrr
dünkü menümü yazıyım
09:00 1 simit petynir yeşil çay
dışarıda olduğum için ara öğün yapamadım
13:00 2 çatal yumurta 5 kiraz 5 erik
neskahve
19:00 ızgar tavuk yaptım 2 tane yedim semiz otu salatası yedim 1 tane lavaş yedim 3 tanede yeşil biber
Lavaş..? :bbo: Hem de akşam yemeğinde.. laelaelaelaelae Sabah simit.. akşam lavaş..Bana hem sağlıksız hem dengesiz gözüktü arkadaşım..

Bunu okuduktan sonra hemen okunun yön durumuna bakmak istedim.. Ve yukarıyı gösteriyor.. Bu sana birazcıcıcıcıcık olsa şımarma hakkı veriyor olabilir.. kaydirigubbakcemile5

Takımcım.. Esen kalın.. a.s.

ben de eriğin kalorisinin fazla olduğunu senden öğrenmiştim 2 sene önce kadar:KK1:
Önce o utanan yanaklardan öpeyim sonra yazayım cevabı.. Şeniz Şeniz
Hiç sorma Leylacım.. O gün şoke olmuştum.. Benim kraliçemle günlük diyet sohbetlerimizi yaparken ben de güya diyete başlamış biri olarak pc yanında sürekli doldurduğum kaseden erik lüplerken......
ay bak dilim damağım kurudu şimdi.. Unutamadığım bir diyalog..
Kraliçe: Ya püsküüt az yiyorsun ama bir haftada az kilo kaybetmişsin.. Neden olabilir acaba?
Püsküüt: ben de anlamadım.. Çözmeye çalışıyorum.
Kraliçe: Hani sen dedin ya pc nin yanında bir kase var içi erik dolu.. Abur cubur istedikçe erik yiyorum..
Püsküüt: Evet?
Kraliçe: Peki o kaseyi günde bir kere mi dolduruyorsun.
Püsküüt: Yooooğğğğğğğ
Kraliçe: Nasıl yani Püsküüt?
Püsküüt: Bittikçe dolduruyorum.. Günde 1-2 kilo yiyorumdur herhalde
Kraliçe: neaaaaaaaaaaaaaaaa Peki sen eriğin kalorisini biliyor musun?
Püsküüt: Yooooğğğğ Alt tarafı erik!

laelaelaelaelae İşte böyle Leylacım.. Sonra öğrendim kafamçokkarıştı
Ve o dönem eriğin kalorisini herkese söyleme gibi bir misyon edinmiştim..
Huy kaldı.. Hala korkuyorum erik yemekten.. .roflol:

cumartesi mönüm;
sabah:2 tatlı kurabiye,1 bardak süt..
ara:2 kayısı..
öğlen:işim yoğun olduğu için soğuk tost...2 dilim tost ekmeği,peynir ve domatesle..
ara yok..
akşam 3 yk pilav,2 yk taze fasulye,yoğurt,1 dilim ekmek...

pazar günü rahatsız olduğum için sadece meyveyle geçiştirdimkafamçokkarıştı

şimdi misafirler için acil bi hazırlık yapayım...akşama görüşürüz a.s.

Bu kız yerçekimine karşı koyamayacak yakında.. Ben size diyeyim.. :roflol:
:nazar:

püsküütçüm esen kalın lafını görünce hemen yazayım dedim

erik hangi erik ve kaç kalori imiş CADIARZU

asicim gel sen bana sor nasıl atlattım hafta sonunu
eşimin uzun zamandır istediği böreği yaptım kalktım sabah hamuru yoğurdum tam biraz daha un gerekecektiki unum bitmiş hemen eşimin yiyeni markete gidiyomuş ona aldırdım yoğurdum açtım tepsite koydum elektrikler gitmesin mi hadi bekleki gelsin neyse sonra geldi pişirdim ama inan tadına bile bakmadım ben patatesli sevmem peynirli veya kıymalı severim eşimde patatesliye bayılır kendi sevdiğimi yapmadımki yemeyeyim diye öylece atlatmış oldum sonra tatlı istedi eşim kakaolu ıslak kurabiye yaptım ki kakaolu şeylere asla dayanamam hemen yaptığım gibi bi tabak üst kata bi tabak altkata geri kalanlarıda eşimin önüne ortada delil bırakmadım ve bende kurtuldum sempatiksalakcinni

evet püsküütümmm menün süper yine. 2 tane haşlanmış mısırla akşam yemeği. mısıra iyi bir giriş yapmışsın :KK1: ben de mısırı sadece yeni haşlandığı zaman yyebiliyorum. soğuyup da ısınırsa hoşuma gitmiyor. bu sene sadece çarşıda oğlumunkinden birkaç ısırık aldım.

birazcıcıcık şımarma hakkım olduğunu söyledin ya çok sevindim canım kaydirigubbakcemile2
abartı derecede şımarmadım zaten. yine de yazmayayım da sözünü geri alma kaydirigubbakcemile3

ama ben gerçekten pişmanım. daha da dikkatli olmam gerektiğini anladım kaydirigubbakcemile5

leylacım geçmiş olsun canım sana. ama fırsat olmuş bak meyveyle geçiştirmişsin dünü :KK1: misafir hazırlığı için de kolaylıklar diliyorum yerimseniben

ceydacım inşallah diyorum canım boshayallersmile

X