Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

Bu sabah kahvaltım tümüyle meyveden ibaretti..300 ml sıvı alan bir kaseye kiraz,kayısı,şeftali,muz,elma ve karpuzu kesmeşeker büyüklüğünde doğradım.....arada 2 kuru incir,2 kuru kayısı....Öğlen,dışarda kömür ateşinde defne ve sarımsakla aromalandırılmış 1 alabalık ve salata yedim...Ara yok...Akşam için pazıyı haşlayıp yoğurtlayarak 2-3 dilim tam buğday ekmeğiyle tüketeceğim..Süt ve türevlerini özellikle akşamları bebeğim için alıyorum..
zeynepciğim menün gayet güzel canım. süt ürünlerine yüklenmende hem senin için hem bebeişn sütaş anneliği için gayet iyi. ayrıca bakliyat türleride iyi süt yapar bilgineyerimseniben
kızlarrr ben kimin koçuyum :KK70:
bana şöyle iyi koçluk yaparsan gelip isteyebilirsinkaydirigubbakcemile3:roflol:

Doracığım allahın emri peygamberin kavliyle seni istiyorum senin koçluğunu yapabilirim:):teytey:

Emziren bir anne olduğum ve gece sık sık uyanan bir bebeğim olduğu için içiyorum gece sütünü..Haşlanmış bir koçan süt mısırın kalori değeri nedir? Ara öğün olarak değerlendirilebilir mi?
Cevap için teşekkürler zeynepcim.. Ben de bir an heveslendim gece süt içince bi'şeyler mi oluyor vücutta.. fabrika açılış sinyali mi alıyor diye ama değilmiş.. Neyse...:çok üzgünüm:
Mısıra gelince.. bunu bir ara araştırmıştım ve birbirinden ciddi derecede farklı kalori değerleri görünce en düşüğüne (1 mısır : 60 kcal) inanmayı tercih ettim.. :roflol:
Diyetlerimde her zaman mısır kullanırım ben.. Bir zararını görmedim bugüne kadar.. Ama asla ara öğün olarak değil..
Misal akşam yemeği: 2 mısır, 5 köfte, bol çoban salata gibi mönülere katarak.. 1 mısır 1 dilim ekmek yerine geçiyordu Müftüoğlunun listesinde eğer yanlış aklımda kalmasaydı.. Netten bakabilirsin canım..
çok haklısın püsküütümmmmmmmmafoldumben bu hafta çok ama çok dikkatli olacağım. yarın pazar ama ben diyet yapacağım.........
beni bana getirdin aslında. pişmanımmm :kedi: hemde çokk.:kedi: ama moralimi bozmayacağım...... yarın yürüyüşümüde yarım saat daha fazla tutacağım... bu günü telafi edeceğimm:lepi:Şeniz
Harikasın Doracım.. İşte bu! :lepi: dorişkom şeytanın bacağını kıracak bu hafta duyduk duymadık demeyinnnnn :teytey:
Bu sabah kahvaltım tümüyle meyveden ibaretti..300 ml sıvı alan bir kaseye kiraz,kayısı,şeftali,muz,elma ve karpuzu kesmeşeker büyüklüğünde doğradım.....arada 2 kuru incir,2 kuru kayısı....Öğlen,dışarda kömür ateşinde defne ve sarımsakla aromalandırılmış 1 alabalık ve salata yedim...Ara yok...Akşam için pazıyı haşlayıp yoğurtlayarak 2-3 dilim tam buğday ekmeğiyle tüketeceğim..Süt ve türevlerini özellikle akşamları bebeğim için alıyorum..
Sabah ve öğlen süper sağlıklı olmuş bravo! O kadar dilim ekmeği akşam yakar mı acaba vücut.. Onu bilemedim.
Doracığım allahın emri peygamberin kavliyle seni istiyorum senin koçluğunu yapabilirim:):teytey:
İlk koç eşleşmemiz ikraaa ve Leyla (Leyla olur dedi mi vallahi bilemedim şimdi)
İkincisi de pembecikk ve Dora
Bakalım işe yarayacak bir sistem mi? Ona göre devam edip etmeme kararını alırız arkadaşlar..

..........ve son not:
Açım.... :çok üzgünüm: Açım.... :çok üzgünüm: Açım..... :çok üzgünüm:

herkese iyi akşamlar nasılsınız 2 gündür çok fazla paylaşım yapamadım kusura bakmayın önce bu gün yediklerimi yazayım
09:00 1 yumurta 1 dilim buğ ekmek peynir domates salatalık
13:00 4 köfte 2 dilim ekmek
5 tane erik
20:00 15 tane ciğer 1 kaşık bulgur pilavı 3 kaşık yoğurtlu semizotu
1 dilim karpuz
2 lt su içtim

Merhabalar...
Bendeniz aydasu efem...
İkinci takımın ilk mezunlarından...
yıl (M:Ö 569) :))
Zaman zaman girer bakarım sizlere...
Çok keyiflidir burası ya...
Herkese sağlıklı kilo vermeler diliyorum...

Mısır çıkmış mısıııırrrr :roflol: :lepi: :teytey:

Allahım nasıl sevindim yaa.. Diyetimin baş yiyeceği.. Bugün mönüm belli olduğu için mısırlar buzdolabında bekleyecek..

Kavuşma yarın..

Ben de bu arada eski defterlerime bakıp haftada kaç mısır yediğimi, diğer yemek akışını nasıl düzenlediğime bakıp dersimi çalışacam.. Sonra girecem sınava.. :sm_cool:

Tabe mısırın iyisi bulunamazsa bu söylediklerim bir sonraki alışveriş gününe kayacak..

Püsküütüm senin mısıra olan düşkünlüğünü duymayan var mıdır acep? kaydirigubbakcemile3
Tamam çaktırma ben de bayılıyorum ve düşündüm düşündüm mısırla ilgili en doğru blgiyi Püsküütten alırım dedim...
Canım sen şimdi ne ediyon bu mısırı yemekte neyim kullanırken?
Bak gülme ama emi... :KK1:
Bildiğimiz haşlıyon demi, sonra da tek tek yolup kaydirigubbakcemile3 salata falan katıyon demi
Yani en azından ben öyle hayal ediyorum zemuszemus

Üçüncü Hafta / Birinci Gün

10:50 Corn Flakes, süt

13:30 1 kayısı, 2 ceviz, 2 badem

16:00 3xbiber dolması, yanında acı biber

20:30 Peynirli marul salatası, 4 badem

22:30 Dondurma

Günlük Spor Aktivitem:
Bisiklet (15 dk-150 kcal)
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi (15 dk)
Duvara vurma (3x100)
Yürüyüş (iki ayrı zamanda olmak üzere toplam 2 saat)

Kuzum şimcik bu benim kafamı karıştırdı...
Normalde yediğin kuruyemiş bu mu ve sence ben çok mu abartıyorum
Benım kı söyle: 10 fındık+8 badem+1 ceviz (gram usulünden hesapladığım zaman 180 kaloriye denk geliyor, sence abartı mı ? )
[/I]

bu gün burası yağmurluydu ve biz çocuklarla yağmurda tarlada biber domates hıyar semizotu topladık yağmuru hiç aldırış etmedik ama şimdi sırtım donuyor ilk defa tarladan bir şey topladığımız için hepimiz çok mutluyduk hele çocuklar bayıldı ama tabi hertarafımız battıolsun yinede çok güzeldi bol temiz hava aldık bolda enerji harcadık

herkese iyi akşamlar nasılsınız 2 gündür çok fazla paylaşım yapamadım kusura bakmayın önce bu gün yediklerimi yazayım
5 tane erik
1 dilim karpuz
2 lt su içtim
Ciğere takıldım.. Nasıl pişti? Una bulanıp kızartılmadı inşallah.. :roflol: Onun dışında güzel mönü..
Gününün güzel geçmesine sevindim..
Koçşuk yapacak bir samanyolu kaldı sanırsam.. O da ne zaman gelir fikrim yok.. yerimseniben

Merhabalar...
Bendeniz aydasu efem...
İkinci takımın ilk mezunlarından...
yıl (M:Ö 569) :))

Aman tanrım.. Yüzlerce yıl sonra kim gelmiş.. :roflol:
Hoşgeldin aydasucum.. a.s.
Sorma ya.. Mısır merakım dillere destan oldu artık :roflol: :roflol: Rezil-i rüsvan oldum da yine vazgeçemedim şu mısırdan..
Gelelim mısırla olan diyaloguma..
Bahsi geçen mısırı bildiğin gibi haşlıyorum ve tuzlayıp lüplüyorum.. Bir de yoğurtlu mısır çorbam var.. Onun için de superfresh kullanıyorum.. Konserve olan mısırlar tatlı olduğu için çok haz etmiyorum ama nadiren de olsa salataya kattığım oluyor...
Kuruyemişe gelince seninki biraz abartılı geldi bana canım.. Ceviz, badem ve fındık.. Bunların üçü de çok kalorili.. kaloriyi bırak bir tarafa yağ oranları oldukça yüksek.. O nedenle dikkatli yemekte fayda var.. Faydaları olmasa hiç yemeyelim ama malum.. Yemek de gerekiyor bir yerde.. Özellikle de cevizi..

Üçüncü Hafta / ıkinci Gün

09:15 corn flakes

14:00 biber dolması x 3, acı biber

17:00 kiraz x 15, 3 yk yoğurt

20:30 Marul salata (peynir, 2 ceviz, 2 badem ilaveyle)

22:30 Dondurma

Günlük Spor Aktivitem:
Bisiklet (20 dk)
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi ----YOK
Duvara vurma -----YOK

selam kızlarrr ben geldimmm dün yediklerim sabah 2 dilim ekmek dmates salatalık peynir birde akşam üstü yedim tavuk şiş ve yanında biraz pilav yedim ekmeksiz akşamda kiraz yedim doracığımmm peki sen neler yedin bakalım motivasyon nasıl iyi gidiyr mu diyet:)

canım benim kanım depolarımda dahi bitmiş o yüzden ciğer ve kırmızı et tüketmem gerek ciğerleri domates ve biberle pişirdim az yağda:1hug:
Ciğere takıldım.. Nasıl pişti? Una bulanıp kızartılmadı inşallah.. :roflol: Onun dışında güzel mönü..
Gününün güzel geçmesine sevindim..
Koçşuk yapacak bir samanyolu kaldı sanırsam.. O da ne zaman gelir fikrim yok.. yerimseniben

Merhaba arkadaşlar,hastaneden yeni döndüm,dünde giremedim biliyorum,hepinizden özür diliyorum ama mecburen böyle oluyor...Dün diyetim iyi sayılırdı ama bugün çok fena....Hastanede olunca ara öğünleri atlıyorum,dolayısıyla daha çok acıkıyorum....Yarın yanıma yiyecek alıcam...Zaten yarın öğlen gidicem,evde de işler birikti,temizlik yapılacak ve de ütü....Alışverişi hallettim çünkü ev tam takır olmuştu....sempatiksalakcinniÇok yoruluyorum bu ara spora da vakit kalmıyor,akşam bisiklete binicem,yarın da erkenden yürürüm diye düşünüyorum...
Koçluk konusuna gelince bana Zümrütüm düşmüş galiba.....Bu konuda ne yapmam gerek bilmiyorum ama yarın itibariyle çok dikkat ediceğimi biliyorum....
PÜSKÜÜTÜM 4, takıma bıraktığın mesaj harikaymış....:roflol:
DORACIM kızının sınavı iyi geçmiş,çok sevindim canım....İnşaallah iyi bir okula da yerleşir,bu arada resimlerine baktım,çok kilolu görmedim ben seni.....
LEYLACIm tebrik ederim.....:nazar:
İşte böyle kızlar,temizliğin bir kısmını akşam yapabilirsem,yarına da kalanı yaparım....Şimdiki aklım olsa dublex evi hayatta almazdım,canım çıkıyor valla.....akannehir

zümrütcüm.. sağlıklı işmiş ciğer mesele yok.. yerimseniben

samanyolucum.. tempon çok yoğun.. kolaylıklar ve iyi haberler diliyorum.. Koçluk dediğimiz arkadaşının beslenme düzenliyle ilgilenmek, hataları varsa öneride bulunmak, kilo verme geçmişine göre belki de yeni yöntem geliştirmek..vs

Takımcım..
üçüncü haftamın rahat son günü bugün.. Şöyle mısırlarımı da yiyip rahatlıyorum.. Haftamın son dondurmasını da bugün lüplüyorum.. Yarın itibariyle de az yiyerek üç gün geçirip, üstüne de bir lapa diyeti patlattım mı Cuma günü keyfi toparlarım diye düşünüyorum.. Hayırlısı bakalım.. Aylık hedefimi tutturmama iki etap ve 1.1 kilo var.. Ya tuttu ya tuttu.. ıki etap sonra takkeyi atıyoruz kafadan.. :roflol:

Bugün çok hareketsiz olmuş burası..
Bir daha gelesim yok..
Herkese iyi geceler şimdiden.. a.s.

Aman tanrım.. Yüzlerce yıl sonra kim gelmiş.. :roflol:
Hoşgeldin aydasucum.. a.s.
Sorma ya.. Mısır merakım dillere destan oldu artık :roflol: :roflol: Rezil-i rüsvan oldum da yine vazgeçemedim şu mısırdan..
Gelelim mısırla olan diyaloguma..
Bahsi geçen mısırı bildiğin gibi haşlıyorum ve tuzlayıp lüplüyorum.. Bir de yoğurtlu mısır çorbam var.. Onun için de superfresh kullanıyorum.. Konserve olan mısırlar tatlı olduğu için çok haz etmiyorum ama nadiren de olsa salataya kattığım oluyor...
Kuruyemişe gelince seninki biraz abartılı geldi bana canım.. Ceviz, badem ve fındık.. Bunların üçü de çok kalorili.. kaloriyi bırak bir tarafa yağ oranları oldukça yüksek.. O nedenle dikkatli yemekte fayda var.. Faydaları olmasa hiç yemeyelim ama malum.. Yemek de gerekiyor bir yerde.. Özellikle de cevizi..

o kadar oldu dimi ya püsküütüm
çok değil canımmm bi kaç yüz yılcık kaydirigubbakcemile3

ama ama mısır çok mükemmel nasıl vazgeçilir ki...
mısırla ılgılı bılgılerı not ettım canım çok sağol :lepi::lepi:
kuruyemışle ılgılı de gözüm korktu püsküütüm ama du bakalım bir hafta oldu böyle yemeye başlayalı
eğer 2 hafta daha bana yol su elektrik olarak geri dönmezse devam dönerse beni de takıma al sırf bu yüzden :roflol: :roflol: :roflol:
ne gülerim haaa
püsküüt kuruyemişler bana kilo yaprı alll beniii diye gelirmişim :roflol:

hadi öptüm şimdilik
beni özle anacımmm kaydirigubbakcemile5

Haftasonu,dışarda olduğum için gelemiyorum.ınanın 3 çocukla dışarı çıkmak survivor kadar zor.Bitkin bir haldeyim..Üstelik ''ıstanbul'dan abim geldi.'' Yaz gelince pansiyona dönüyor evim..Ve ben tek çalışan olarak her zaman çok yememe rağmen kilo veririm yazları...Sadede gelirsem eğer sabahla başlayayım..2 dilim tam buğday ekmeğini ızgaraladığım 2 domates,2 yeşil biber,1 kırmızı biber ve miktarını ölçmediğim ama abartmadığım peynirle yedim...kendi yaptığım zeytini özlemiştim;5 adet de ondan....Ara yok..........öğle yemeğim de biraz geç oldu ve tepkileri göğüsleyerek itiraf ediyorum kumpir ve diyet kolaydı..Yağı minumum ve içeriği de azdı...Akşam sadece salata yemek geldi içimden..ve sütümü unutmadan uyumak istiyorum.Bu kez light keçi sütü içiyorum bol tarçınlı...

Püsküütçüm ben mevsiminde bolca aldığım mısırları derin dondurucuda saklıyorum ve canım her istediğinde düdüklü tencerede haşlıyorum ve harika oluyor...Sanırım süt mısır katalizör gibi bişey..Çoçuk bezlerinden ilk haliyle çıkıyor nerdeyse,işlem görmeden....

5 tane erik
1 dilim karpuz
2 lt su içtim

canım benim salatayı da ekleseydin öğle menüne gözün şenlenirdi hiç olmazsa...

slm kızlar. dünden beri pc arızalandı. eşim sabah söküp götüreceğine söz verdi. o yüzden alel acele yazıyorum. diyetim gayet güzel hareketlerimide yapıyorum. kendinize ve sağlığınıza iyi bakın gelince görüşürüzopuyorumnanaktanŞeniz

Şeniz kendimi sana verdim gitti. eeee neler yapacağız seninle şimdibuyrunnnnnnnnn
menülerim iyi gidiyor.
şu an açım. ne yediğimi yazamıyacağım pc sökülcek. saa 12. yi geçti. gecenin yarısı yani.
ben listemi pc gelince vereyim sen yorumla koçum benimsempatiksalakcinni

Cevap için teşekkürler zeynepcim.. Ben de bir an heveslendim gece süt içince bi'şeyler mi oluyor vücutta.. fabrika açılış sinyali mi alıyor diye ama değilmiş.. Neyse...:çok üzgünüm:
Mısıra gelince.. bunu bir ara araştırmıştım ve birbirinden ciddi derecede farklı kalori değerleri görünce en düşüğüne (1 mısır : 60 kcal) inanmayı tercih ettim.. :roflol:
Diyetlerimde her zaman mısır kullanırım ben.. Bir zararını görmedim bugüne kadar.. Ama asla ara öğün olarak değil..
Misal akşam yemeği: 2 mısır, 5 köfte, bol çoban salata gibi mönülere katarak.. 1 mısır 1 dilim ekmek yerine geçiyordu Müftüoğlunun listesinde eğer yanlış aklımda kalmasaydı.. Netten bakabilirsin canım..

Harikasın Doracım.. İşte bu! :lepi: dorişkom şeytanın bacağını kıracak bu hafta duyduk duymadık demeyinnnnn :teytey:

Sabah ve öğlen süper sağlıklı olmuş bravo! O kadar dilim ekmeği akşam yakar mı acaba vücut.. Onu bilemedim.

İlk koç eşleşmemiz ikraaa ve Leyla (Leyla olur dedi mi vallahi bilemedim şimdi)
İkincisi de pembecikk ve Dora
Bakalım işe yarayacak bir sistem mi? Ona göre devam edip etmeme kararını alırız arkadaşlar..

..........ve son not:
Açım.... :çok üzgünüm: Açım.... :çok üzgünüm: Açım..... :çok üzgünüm:

ve bende açımm açımm açım. bu diyet ne kötü birşeymiş yaaaakaydirigubbakcemile3 ama yemiyeceğim size söz verdim:lepi: gümbür gümbür geliyorummmdelikafadulden

X