Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

KALORİ YAKMANIN KOLAY YOLLARI

1. Eliniz abur cubura değil, suya uzansın. İştahınızı yatıştırmanın eldeki en ucuz, en emniyetli yolu bu...

2. Dolapları boş tutun. Hem paradan hem de sizi caydıracak şeylerden tasarruf edersiniz. Etrafınızdaki yiyecek çeşitlerini azaltmanız sizi gereksiz yere atıştırmaktan alıkoyacak.

3. İlham verici bir şeyler yapın. Kilo verdiğinizde giymekten büyük keyif alacağınız bir elbiseyi buzdolanızın kapağına yapıştırarak kendinizi teşvik edebilirsiniz. Göbeğinize ‘piercing’ yaptırmak da zayıflama azminizi artıracak bir fikir olabilir.

4. Baharatları dilediğiniz gibi kullanın. Araştırmalara göre, zencefil, kırmızıbiber, pul biber gibi baharatlar ve bunlarla yapılan soslar vücudunuzun yağ yakma kabiliyetini %25 oranında artırabilir.

5. Kilo vermek için uyuyun. Uykunuzu yeteri kadar almanız, daha fazla enerji elde etmek için yemek yemenizi engeller. Yapılan son bir araştırmaya göre, yeterince uyuyan bir kadının metabolizması %40 oranında artıyor.

6. Gece mutfak seferlerine bir son verin. Araştırmacılar karanlık odaların ve gecenin karanlığının bizi daha fazla yemeye sevk ettiğini belirtiyorlar. Yataya bir saat erken girmeyi deneyin. Evinizde daha neşeli, parlak ışıklara yer verin, hem daha mutlu olacak hem de daha az atıştıracaksınız.

7. Kahvaltıyı kesinlikle sektirmeyin. Gün için gereken enerji yakıtınızı almanızı ve öğle yemeğinde kendinizi daha az aç hissetmenizi sağlar.

8. Doğru bir biçimde atıştırın. Sert bir şeker 20 kalori civarındadır, tüketme süresi 20 dakikaya kadar çıkabilir. 400 kalori içeren bir dondurma külahı ise on dakikaya kalmadan midenizde olur.

9. İçinizden çılgınca yemek yemek geliyorsa, size kendinizi iyi hissettiren müzikler dinleyin. Araştırmacılar müziğin beyindeki, en sevilen yiyeceği yemenin etkilediği merkezi harekete geçirdiğini belirtiyorlar.

10. Yeşil çay için. İsviçre Üniversitesi’nde yürütülen bir araştırmanın sonuçlarına göre, yeşil çay içmek vücudun yaktığı kalori miktarını artırıyor. Günde üç fincan içmeye çalışın.

11. Yediğiniz şeye yoğunlaşın. TV izlerken, bir şeyler okurken, ders çalışırken ya da e-mail’lerinizi yanıtlarken yiyecekleri gözden uzak tutun.

12. Dışarı çıkın. Günde en az yirmi dakikayı dışarıda oturarak ya da yürüyerek geçirin. Güneş ışığı içinizdeki yeme istediğini kontrol etmenize yardımcı olur

leylaıim senide tebrik ederim canım .çok güzel görünüyorsun her zamanki gibi.:1hug:

teşekkür ederiimm canıımma.s.

mönü süperr:lepi: bugün ben de lapa günü yapıyorum,bundan sonra öyle olsun daha önce de olduğu gibiyerimseniben

spordan sonra içilen süt yağ yakımı mı yapıyormuuuşşş:1ninca:bilmiyordum ben...peki spordan önce içilen türk kahvesi meselesi doğrumudur?metabolizmayı hızlandırıp,yağ yakımını artırıyormuşCADIARZU
teşekkür ederiiimm,hepimiz zayıflıyoruuuuzzz:lepi:

Maaşallah leylacığıma

gerçekten güzel bir kadın ve çook tatlı bir annesin :1hug:

ah canım benim çok teşekkür ederim:kedi: bizim takımımız güzeller takımı zaten yerimseniben

mönü diye bişey yok sanırım:1ninca:yani bu kadarcık şey sayılmaz heralde:umursamaz:
5 tane kayıt süper:lepi:

leylacım harika görünüyorsun gözümden kaçtı sanma

a.s.yerimseniben

günaydın arkadaşlarııımm a.s.

dün kü mönümü yazayımm...

sabah: meyveli k fleksim:lepi:
ara: coco popslu dondurma:icecream:
öğlen: 2 kepçe yayla çorbası,2 tane kabak mücveri ,1 dilim ekmek..
ara: 1 yeşil elma,1 ince dilim kaşar peyniri..
akşam: 2 kepçe ezogelin çorbası,1 tavuk baget,bol yeşil salata...
ara yok...

benim de bugün lapa günüüüümm:lepi:

Kendim diyorum kendim yapmıyorum ya :roflol: :roflol:

Monümün altına sporumu ekliyorum hemen.. Sonra da mesajları okumaya başlarım..

Takımcım günaydın.. a.s.

az sonra 1 bardak tarçınlı süt içip yatarım....
şimdi ne sütü bu saatte demeyin. spordan sonra içilen süt gece yağ yakımı yapıyor.
A-aa bunu ilk defa duyuyorum... Neden acaba? Yani bilimsel açıklaması ne acaba?zemuszemus
Bugün yaptığım tek spor hastane içindeki koşturmalarım oldu kaydirigubbakcemile3 - ki bu yarın da böyle olacak. cuma günü itibari ile planlı bir şekilde spora başlayacağım inş.[/B]
Ceydacım.. mönün çok güzel.. Dediğin gibi elde olmayan bir şekilde öğün atlamakla beraber günü güzel toparlamışsın... Bugün için kolay gelsin sana canım..
her kese iyi akşamlar yorgunluktan yerlerde sürünüyorum çok yorgun ve bitkinim bu günkü menüm felaket
Hakikaten kötü olmuş canım ya.. sempatiksalakcinni Kayıtlar için tebrikler..
Ceydacım paylaşım için teşekkürler.. Gülümsereyek okudum.. yerimseniben
Bu iki maddedeki oranlar bana biraz üfürükten teyyare gibi geldi.. :uhm:
peki spordan önce içilen türk kahvesi meselesi doğrumudur?metabolizmayı hızlandırıp,yağ yakımını artırıyormuş
Bunu ben de duymuştum leylacım.. Sebebi de şu.. Kahve içtiğinde adrenalin salgın yükseliyor bu da damar sisteminin çalışmasının hızlanmasını sağlıyor.. Yani vücut ısın yükseliyor.. Metabolizma hızlandırmıyor aslında.. Kahve bir nevi spordan önce yapılan ısınma egzersizi yerine geçiyor -sadece vücut ısısı anlamında- O nedenle de yağ yakımınına biraz daha önce başlamış oluyorsun..
Zaman tasarrufu kısaca.. yerimseniben
ara: coco popslu dondurma:icecream:
Hafif olmakla beraber güzel bir mönü Leylacım.. dondurmaya tarçın ektin mi? :roflol:

Asi_bulutcum gelmemiş dün.. Şu kaptanlık mevzuusu ve paylaşımdaki mesaj takıldı kaldı..

e o zaman türk kahvesi zamanı:lepi:ben biraz hoplayıp zıplayayım hihoyyyt
dondurmaya tarçın ekmedim,unutmuşum:kedi:eminim daha lezzetli olurducokacimcoook
ben de sporumu yazmayı unutmuşum:kedi:
benim sporum vakit buldukça keçi gibi hoplayıp zıplamak:1closedeyes:ben zıplarken oğlumda zıplıyor..böylece bağışıklık sistemimizde güçleniyorşakkıdızıplamak bağışıklık sistemini güçlendirirmişyerimseniben

Doracım.. pardon canım.. Paylaşıma mesaj yazmışsın.. a.s.
Dün bir mesajında okuduğunu ama anlamadığını okuyunca mesaj yazmadığını düşünmüştüm açıkçası..
Önce takımcığıma sonra paylaşıma baktığım için de yukarıda konuşmuş olmuşum boş boş.. :roflol:

Zıplamakla ilgili Müftüoğlu ne demiş diye meraklandım..

Ev egzersizlerinin en ucuzu hangisi ?

Hiçbir masrafa girmeden evinizde sıfır maliyetle yapabileceğiniz ev egzersizlerinin başında ip atlama geliyor. İp atlamanın hızlı bir kalori yakıcı olduğu kesin! Burada sorun çoğu zaman işi ciddiye almamaktan kaynaklanıyor. Ayağınıza düzgün bir aktivite çorabı ve zıplarken dizinize, belinize hasar vermenizi önleyecek egzersiz ayakkabısı giyerek bu işi yapmaya kalkarsanız sonuç almanız daha da garantili. Burada dikkat edeceğiniz nokta diz ve bel eklemlerinizde ciddi bir sorun varsa ip atlamaya başlamadan önce doktorunuzla görüşmeniz. Çünkü ip atlamak eklemlere fazla miktarda yük bindirir.​

İp atlamak da bir çeşit zıplamak elbette.. Ben de eskiden atlardım güzel güzel.. Ama bu evimde atlayamıyorum.. Alt kat komşum rahatsz olabilir diye..
Ama denemekten zarar gelmez..
Kapı çalana kadar atlanabilir en azından.. :roflol:
Akşam deneyeyim..

günaydın kızlar kapanlık konusunda ben hala leylacım asicim diyorum ben yapamam gibi sağolun kılzar

püskütcüm lapa diyetinden biraz bahsedersmisin haftaya bende başlıycam sadece pirinci halayıp sade sade mi yiyoruz yoksa yoğurt falan katabiliyomuyuz

ceydacım yazın için sağol canım güzel paylaşım ben kananat gerdim artık uyku sistemin düzensiz olunca metobolizmamında yavaşladığını kızımın uykusu düzelene kadar işim var demekki

dün yediklerim

sabah 2 dilim tam buğ.ekmekği peynir 5 zeytin 1 yumurta

arada 2 dilim kavun

öğlen kabak yemeği yoğurt

arada kiraz

akşam tavuk ızgara salata ayran

gecede 1 top sade dondurma

egsersiz olarak 40 dk. yürüyüş
10 dk. twister

:roflol: :roflol: Keçi gibi mi? :roflol:
Ay alemsin yaaaa Şeniz

ipsiz atladığım için keçi gibi hissettim kendimişakkıdıhatta koltuklarada çıkıp zıplıyoruz,ben oğlumla olunca küçük bi kız çocuğuyumkaydirigubbakcemile3herkes hayret eder bana,nasıl yapıyosun böyle rahatsın diye ama oğlum bunları sadece 1-2 sene daha yapacak:1closedeyes:ben koç,oğlum oğlak...toslaşıp duruyoruz kaydirigubbakcemile3

hemen de araştırmış:1ninca:ay benim annemde başak burcuuuu çoook çekiyorum çooookkaydirigubbakcemile3 herşey didik didik didiklenir...
baya baya işe yarıyor Püsküütüm,mutlaka zıplamalısın...ben 9. takım kaptanıyken herkesi zıplatıyodum kaydirigubbakcemile3

İkracım listen süper canımmm:lepi:yürüyüşünü de yapmışsıınnnŞeniz

günaydın kızlarrrrr nasılsınzı bugun keyifler yerindemiii:)

Günaydın canım a.s. çok şükür benim keyfim yerinde:Saruboceq:sen de öylesindir umarım yerimseniben

saol leylacım ben yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince ama kilolar beni bırakmaya sizden süper gidiyo valalla sen dora harkasınız

günaydın kızlar. sabahın 5.30 unda uyandım. yürüyüşümü yaptım. ve 8 den beri nete girmeye çalışıyorum. pc nin kablolarını sök çıkar tamirci gibi bişi oldum. ama çokta gıcık oldummmkötükedihüso

alıntılarım vardı yaptım cevaplarkende pat kapandıkötükedihüso
neyse özet geçeceğimkötükedihüso

püsküütüm evet sen haklısın o şekil anlamadım diye yazmıştım. sonra özelden ikracığımada rica ettim.
olurda bir sorun olursa birbirimizle yardımlaşırız diye ondanda anladım onayı gelince paylaşıma yazdım okundu ibaresini. hemde 2 elden 3 kez okundu:roflol:

ikracığım sende yeme konusunda çok iyi gidiyorsun canım. kendini hiç hafife alma. bence kilo vermesende mutlaka değişim vardırdelikafadulden

saol leylacım ben yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince ama kilolar beni bırakmaya sizden süper gidiyo valalla sen dora harkasınız

canım sen de yapman gereken herşeyi yapıyorsun,az daha sabır yerimseniben
aslında ben bu hafta 2-2,5 kg verdim ama benim bünyem böyle sanırım...1-2 hatta 3 hafta veremiyorum sonra birden gidiyor...

leylacmm bende iyiyim allaha şükür ben kilo vermek istiyorummmmm :1rolleyes:

eminim vereceksin canııımmmŞeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…