Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

püsküttt ne olur bana yardım et kimse beni bi gruba çağırmıyorrr. dün diyete başladım 71 kiloyum 1.61 boyundayım 56-57 kloya kadar düşmek istiyorum ve bunu görünüştn ddaha çok bebk in istiyorum pcos hastasıyım ve kilo vermeden bebeğimin olması zor. ve şuanda çok azimliyim. bu azmimi kaybetmeden bi gruba katılmak istiyorum. hangi grup uygun lütfen ama lütfen yardımcı ol

bir dilim ekmek peynir domates ve maydanoz yedim bende
kızlar şimdilik çıkıyorum toparlamam gerekn işler var inşallah kilo bildirimleri tam olur
zümrütttttttttttttttttttttttttttttttttt seni öldürcemmmmmmmmmmmmmmm

ebrucum bana kızıyorsun:eek:klava: haklısın ama bu benim başıma ikinci kez geliyor ben dün gece 24 te yarın sabah yani[ bu gün] çok erken okula gideceğiz eve de geç gelirim ben yine aynı kilodayım diye yazdım ve çıktım yani şimdi geldim ve ebrucuğumun bana niye kızdığını anlamadım sonra arka sayfalara gittim ve benim yazdığım yazı yok ya anlamadım ben nerde yanlışlık yaptım :uhm:
yine de çok özür diliyorum bundan sonra hem buraya hem msn ye yazacağım söz ebrucum böyle olacağı hiç aklıma gelmedi
:çok üzgünüm:

bu gün çok yoğun ve bir okadar zor bir gün geçirdim sabah 8 de okuldaydım hem kzım hem oğlum efeleri oynuyor ikiside okul takımında büyüyünce onlar için çok güzel hatıra olacak ama kızım çok heyecanlandı ve gösteri başlayana kadar kapris yaptı saat 13 gibi program bitti gezmek istediler onları gezdirdim sonra benim bu gün oryantel ve salsa kursum vardı oraya gittim eve geldim yemek yedik tekrar çarşıya çıktık eşimle bir bira içip eve geldik ayaklarım mahfolmuş durumda işte ben böle olacağını bildiğim için valla ebrucum akşamdan kilomu yazmıştım
sabah yumurta peynir ekmek yeşilçay içtim
öğlen vakit bulup yemek yiyemedim
neskahvemi bile içememişim şimdi dikkat ettim
akşam zeytinyağlı araka
tüm gün bunları yedim

ikracim cok tesekkur ederim canim,cok kücücük yaziyormus onun icin görmemisim.sildim.
kocisim bilse foto ekledigimi demedigini birakmaz...

bugün
sabah yogurt
öglen salata yedim.ama benim öglen yemegi aksam la birbirine karisti cunku 16.00 da yedim.150 gr haslanmis tavuklu salata yaptim,yedim.
bol su yesil cay ictim.
ama aksam eve elince gül böregi getirmis,kermes varmis,ordan almis 2 parca,ben dedimki ikisini yiyemem,salata yedim.bütün salata yemissin bukadar yiyebilirsin dedi,bende
2 kibrit kutusu büyüklügünde yedim
bide 1 kibrit kutusu kadar pogacadan da yedim.

bunlari saat 18.30 gibi yedim.

bide 22.30 gibi canim tatli istedim,2 tatli kasigi kadar pekmez yedim.

iyice sistim,moralim bozuldu diyetimi bozdugum icin,
bu arada o börekten yiyince agzimin ici yag doldu,yiyemedim,yagsiz yemege alistigimdan acayip yagli geldi.
ben anladim,benim canim cekiyo ama tadina bakinca hevesimde geciyo.ancak peynirde öyle olmuyo,
yemelere doyamiyorum,diyet yapmasam bayagi cok yerim peynir,burda bide cesit cesit peynir var,tam benlik.ama ben yagsiz peyaz peynir yada kasar olarakta yagsiz yogurt kasari aliyorum.:)
bide kizlar benim bu aralar canim abur cuburdan cok ,bal,peyaz peynir,pekmez,tahin,siyah zeytin cekiyo...
cok enteresan.
sanirim sagliklik yemege alisinca can cekilen seylerde degisti.

bide bide kocisim ders konusunda bana yardim ediyo,biraz sorulari cözdük.onun icin biraz daha iyiyim.ay hepsini cözsem,dogru ciksada ,digerlerine sira gelse.
yarin fitness e gitmek istiyoruz kocisle beraber,insallah gideriz bi aksilik cikmaz.
bugün yediklerim icin yarin cok spor yapmam lazim coook:)

iyi geceler,tatli rüyalar,

sabah okuyan arkadaslara kocaman günaydinlar,mucksss öptüm hepinizi:)

günaydın kızlar

zeynep ebrulum bizim takım kaptanımız osana gelince bilgi verir canım

zümrütcüm sanırım senin mesajında yazdıkdan sonra iletilmemiş sanırım

günaydınlarr

kızlar dün sabah işe geldim. arkamdan patron geldi. sen niye geldin dedi bana. hadi hazırlan seni bırakayım dedi. o yüzden gelemedim takıma malesef. aslında içim rahattı ama geçmişi okuyunca üzüldüm. ben perşembe gününü cuma sanarak tartılmıştım ya canlarım. 60,0 kiloyum demiştim. gerçi bu sabah 60,6 çıktı ama neyse guclubacismile gözden kaçmış ama dünkü yoğunlukta haklısınız. olsun haftaya daha çok kilo vermiş olurum değil mi ama kaydirigubbakcemile5

günaydınnn kızlaarrropuyorumnanaktan
modacığım ne güzel işte ağzına alınca iştahının kapanmasısırnaşık şeysırnaşık şey
asicigim sanada bir tatil olmuş iştesempatiksalakcinni
hrnüz kahvaltı yapmadım. görüşürüzzzvereliniortak

selamm ben geldimm:) sabah ve öğle yemeği bir oldu bnm:KK70: 2 dilim light ekmek domates maydanoz peynir yedim snra 1 tane muz eti form yedim akşamda tavuk şiş yemeyi düşünüyorum:KK70:

günaydın kızlar

zeynep ebrulum bizim takım kaptanımız osana gelince bilgi verir canım

zümrütcüm sanırım senin mesajında yazdıkdan sonra iletilmemiş sanırım

heralde ikracım ama ebrucumu kızdırdım diye çok üzüldüm bak bu saat olmuş uğramamış
banakızdığı için mi acaba:uhm:

bu gün sabah 9 da başlayan 16:00 da biten toplantım vardı birazcık yüksek topuklu ayakkabı giymiştim o yüzden mi bilmem ayaklarım çok şişti ver gerildi yürüyemedim
sabah kahvaltısında 1 dilim ekmek peynir zeytin yedim
öğlen kepek ekmeğinden sandevüç ve meyve suyu içtim çünkü toplantıda yemek olarak bu çıktı

kızlar selam,

bugün dersaneydi sınavdı derken ölçüyü kaçırdım.hatta dünde piknik gezisi vardı sonuçta 2 kilo artış var :KK43:

yarından itibaren detoks yapıcam sonrada pirinç lapası diyeti detox 3 gün sürse pirinçte 2 perşembe-cumaya kadar dönerim eskiyi =)

çok sinirim bozuldu yani kaç aydır uğraşıyorum.2 kiloyu vermek yaklaşık 2 hafta almak 2 gün mafoldumben

kızlar bu gün 1 simit yedim akşam yemeğimde
öğlende abur cubur çocuk bayramı diye onlarla bende atıştırdım ama pazartesi artık kendimi hazırlıyorum. hedefim mayıs sonuna kadar 67 olmak olacak.:teytey::teytey::teytey:

yarın bir alış veriş yapacağım herkese duyuruyorum yeni bir diyet yapacağım diye:eek: çok mutluyum inanın sanki bu kezsizlerle başaracağım ve yeniden 65 leri göreceğim diyorumsırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey
Valla bende senin gibiyim Doracım,tam bir pis boğaz oldum bu haftasonu...Ben bugün itibariyle montiyi uygulamaya başlıyorum...Bu gidişe bir dur deme zamanı geldi artık,peynirimi,yeşilliklerimi aldım.Bakla da almıştım ama galiba yenilmiyormuş,araştırıcam şimdi...

Kızlar bakla yenmiyormuş, anneme göndericem yarın....Biz patlıcan,kabak,fasülye ile idare edicez artık.:1no2:

herkese merhaba şekerlerrrrrrrrr
geldim geldim gec oldu ama
zümrüt ne olursa olsun benim snaa küsemme sence söz konusmu
asicim olur canm sıkma canını tamam mı bir tanem
mistik mor daaha fazla paylaşım sitiyoruz mümkünse canm
pembecik hadi bakalım senden çok şeyler bekliyoruz
zeynepppp ben takıma başkasını cagırmıştım ama gördüğüm kadari ile gelmemiş
sen gelebilrsin bu hafta denemsürecin olur vcumaya kadar düzenli paylaşımda bulunursan takıma alınrısın oldumu güzleim
kızlar gelellim bana dün okulda gerçekten cok yoruldum eve geldiğimde saat ler 10 du akşam kermes falan derken birde teferrruuatlı bişiler yaptılar yerel snaatcı falan cıkardılar derken o saat oldu cok yorgundum
sonra sabah 8 de evden cıktım oğlumu kursa götürdüm arkadaşa gectim kahvaltı yemek sonra kayınvalideye gectim vs vs derkennnnn saat 11 de gece eve geldik arkadaşımla beraber ( arabası olması güzel bende öğrencem en kısa zmanda samanyolumda biliyor degilimi )
işte böyle
ben kızlara bir bakayım dedim
ha ne yediğimie gelince sabah kahvaltısında yedim bir dilim ekmek onun dışında ekmek yemedim ama yemek tükettim
ha birde revani yap hadi ebru dedi arkadaş yaptuım ve ondan da yedim ama
pazartesi bomba gibiyim
ikracım neyiyeceksem sen yaz harifyen yerine getirecegim canm inşallah

doracım
mektubuna cevap verme fırsatım olmadı snein gibi kısa bir mektup yazmak istemediğim için canm :))))))))))
daha uzun bir vakitte emin olki yazacagım yoksa aklımdasın
anladın sne onu :))))))))))

günaydıın bayanlar :

Yeni kalktım,

birazdan yeşil çaylarımı içicem,bugün detoxumun ilk günü :KK66:

Dora cığım be alışveriş yapınca daha çok motive oluyorum.Okula götürdüğüm light yoğurtları alıyorum,grisini,eti form paketi filan derken kasaya vardığımda acayip hırslı oluyorum.

Bunu buraya paylaşabiliyormuyuz bilmiyorum ama....

Mehmet Öz’den zayıflamanın 30 altın kuralı

ışte Mehmet Öz'ün zayıflamak isteyenlere önerdiği altın değerinde zayıflamaya yardımcı tavsiyeler...

1. Yemek planlamayı otomatikleştirin. Ne yiyeceğinizi vakitlice planlarsanız, son dakikada yapacağınız sağlıksız yemek seçimi riskini, en aza indirebilirsiniz.

2. Yulaf dosttur! Sabah bir fincan yulaf ezmesi yemek, öğleden sonra alelacele oburluk yapmanızı engelleyecektir.

3. Zeytin, somon ve ceviz gibi sağlıklı yağlar içeren yiyecekler, tatmin olmanıza yardım edecektir.

4. Öğün atlamak, vücudu yağ depolamaya yönelik, kazınma moduna geçirir. Böylelikle kalori yakımı da zorlaşır.

5. Stres, midenizin kazınmasına ve yüksek kalori alacağınız yiyeceklere yönlenmenize sebep olur. Stresle baş edebilmek için meditasyon tekniklerinden faydalanabilirsiniz.

6. Kızarmış besinlere alışık olabilirsiniz. Ama ızgara, buğulama, haşlama, fırınlama ve buharda pişirme gibi birçok sağlıklı yemek pişirme şekilleri de mevcut.

7. Market alışverişinizi kısıtlı bir zamanda yapın. Listeniz hazır olsun, böylece işlenmiş gıdalar bölümüne sapma olasılığınız az olacaktır.

8. Susuzluğu açlıkla karıştırmayın. Açlık hissettiğinizde bir bardak su için ve gerçekten ne istediğinizi anlayın.

9. Sağlıklı seks, yediğiniz yemeğin miktarını kontrol altına almanıza yardımcı olur. Üstelik de harika bir egzersizdir.

10. Fındık, meyve ya da dilimlenmiş sebze gibi sağlıklı yiyeceklerden oluşan acil durum paketleri hazırlayın. Böylelikle sağlıksız yiyecek tahriklerinden uzak durabilirsiniz.

11. Mutfağınızdan kırmızı pul biberi eksik etmeyin. Günün erken saatlerinde yediğiniz kırmızı pul biber sizi tok tutacak ve günün kalan saatlerinde yiyeceğiniz miktarı azaltacaktır.

12. Çok hızlı yiyor olabilirsiniz. Yemek yerken sohbet etmeye özen gösterin, böylelikle tüm yemeği aceleyle mideye indirmeden evvel, doyduğunuzun farkına varabilirsiniz.

13. Öğle ve akşam yemeklerinden önce, canlı bir yürüyüş yapın; hareket edin. Hem biraz egzersiz yapmış olursunuz, hem de hareket ettikten sonra sağlıksız bir yemek seçimi yapma olasılığınız daha düşük olur.

14. Yemek tabaklarınız ne kadar büyük? Öğünlerinizde 22 cm.'lik tabaklar kullanın. Aslında çocuk yemek tabakları, bir yetişkini doyurabilecek ebatlardadır.

15. Düzenli ve kaliteli uyuyun. Uyku eksikliği vücutta açlığı düzenleyen hormon seviyesini oynatacak ve iştahınızın artmasına sebep olacaktır.

16. Kas, yağın en az dört katı kadar kalori yakar. Temel kaslara (bacak, karın ve üst vücut) odaklanarak bir güç egzersizi programına başlayın ve bunu haftada iki ya da üç gün, yirmişer dakika yapın.

17. Kafeinsiz sade kahve, düşük kalorili harika bir içecektir. Kremasız, şekersiz, siyah koyu bir kahve, açlığınızı bastırma etkisinin yanı sıra; aynı zamanda ciddi bir antioksidandır da.

18. Doğal meyve suyu miksleri ve düşük sodyumlu çorbalar gibi doğal su bazlı yiyecekler, kalori kaybetmenize yardımcı olacağı gibi, sizi tok da tutar.

19. Bir adım ölçerle günde kaç adım attığınızı hesaplayın. Eğer günde 10 bin adım tatmıyorsanız, yeterince hareket etmiyorsunuz.

20. Sizi sağlıksız hazır yiyecekleri yemeğe iten duygusal dürtünün sebebini arayın. Bunu bilmeniz, kilo verme hedefinizi kafanızda netleştirir ve gelecek sefere bu dürtüyü kontrol edip sizi baştan çıkarmasına izin vermezsiniz.

21. Az yağlı değil, az kalorili sosları tercih edin. Ağır yağlı krema ya da hayvansal ürünlerden bir sos yerine, humus gibi sebzelerden yapılmış bir sos kullanın.

22. Protein besinlerine tatlı krema yerine, düşük kalorili bir lezzet ekleyin. Mesela salsa sosu ya da turşu.

23. Aklınız başka yerdeyken yediğiniz yemek başınızı belaya sokabilir. Televizyon karşısında ya da sinema salonunda bir şeyler atıştırmaktan kaçının! Çünkü haddinden fazla kalori alacağınız garanti!

24. Gazlı içecekleri geçin! Bunların yerine sadece su içmeyi artırarak ne kadar kilo kaybedebileceğinizi görünce, şaşırabilirsiniz.

25. Dikkatli olun özellikle de "yağsız" ya da "sıfır trans yağ" olarak etiketlenmiş ürünleri alırken. Çünkü yağ yerine çok fazla şeker veya sodyum satın alıyor olabilirsiniz.

26. Başlamakta zorluk mu çekiyorsunuz? ılk adım olarak kendinize bir yemek yeme not defteri ya da yürüyüş ayakkabısı alın. Bu tarz davranış sergileyenler, amacına ulaşma konusunda diğerlerine göre üç kat daha başarılıdırlar.

27. Elinizin alanda her zaman sebze bulunsun. Sarımsaklı zeytinyağının içine karışık sebzeleri sote yapın. Değişik bir lezzet için kırmızıbiber ve zerdeçal ekleyin. Tek yemelik porsiyonları bölerek, buzdolabında saklayın.

28. Çorbalar, hem doyurucu hem de rahatlatıcı yemek seçenekleridir. Az tuzlu fasulye ya da sebze çorbası hazırlayın ve küçük porsiyonlar halinde saklayın.

29. Mutfaktaki ve yemek odasındaki masayı, sadece yemekleri hazırlamak ve yemek için kullanın. Evinizdeki bu alanları çalışmak veya başka bir şeyler yapmak için kullanmayın. ıştahınızı açmak için sizi teşvik edebilecek bu mekanlarda, fazla vakit geçirmeyin.

30. Eğer hayatınızdaki tek keyif kaynağı yemek yemekse, kendinize başka hobiler ya da uğraşlar bulun, örneğin spor yapmak, müzik dinlemek, sinema ya da gönüllü aktiviteler.

her keze iyi akşamlar kimsecikler yok ama olsun bu gün yine yoğun bir gündü benim için ve neden bilmiyorum ama ayaklarım ayakbileklerim dizlerim okadar şişki anlatamam ayaklarım çok ağrıyor yeni iki ilaca başladım ondanmıdır bilmiyorum bir de vitemin hapları ödem yaparmı acaba bemiks ve zinko içiyorum onlardan olabilirmi acaba çünkü ağrıdan duramıyorum
sabah kahvaltım 1 simit ve domates peynir süt içtim
öğlen peynirli sandevüç ama kepek ekmeğinden
akşamda bezelye yedim
eve saat 16 00 da geldim yorganlarımı kaldırdım tüm evi sildim süpürdüm off çok yoruldum
bir de plates topu aldım 3 gündür onunla çalışıyorum çok güzel karın hareketleri yapıyorum tavsiye ederim hem kolay yapılıyor hemde çok güzel kas çalışılıypr

doracım
mektubuna cevap verme fırsatım olmadı snein gibi kısa bir mektup yazmak istemediğim için canm :))))))))))
daha uzun bir vakitte emin olki yazacagım yoksa aklımdasın
anladın sne onu :))))))))))

canımmm bende yazacaktım sana uzunnn uzun hatta başlamıştım ama bu kezde seninde başını ağrıtmak istemedim. ama çok şükür her şey iyiye gidiyor......:teytey::teytey:
bugün sonumu toparlarcasına yedim kızlar. ama yarından sonra artık natamam :eek:lmaz:yemiyeceğimm. eee şimdi söleyin bakalım bu montide sabah ne yemeliyimmmmmm
samanyolum sen bilinçlisin bi anlat yaaaa....
bugün tatlı bile yedim kızlar. hatta bir piknik yaptım ama eşim bile şaştı sen ne çok yiyorsun yaa diyor.
bende artık tatlının tadını unutacağım o yüzden diyorum:roflol::roflol:
ayy ama inanın çok heyecenlıyım. bide kavrasam tam olacak ama henüz kavrayamadım. şimdi bu diyettete 3 litre su varmı. bitki çayları varmı.
sadece anladığım hayvansal ürünlerle karbonhitrat birlikte tüketilmeyecek.
peki yoğurt ve tavuk nasıl oluyor üff üf aklım karıştı zaten düşünmekle bile veririm ben kilolarııı:roflol::roflol:
vallaha motivasyon tok karna tavan yaptı ve kendimi harika hissediyorum. görün bakalım yeniden eski neşeli dorayı bir:roflol::roflol:
hem güleceğiz hem eğleneceğiz hem kilo verip göbek atacağız. bide şu nete erkenden girebilsemde sizde benim neşemden alsanız ama giremiyorum ki gıcık şeye yaaaakaydirigubbakcemile

X