Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

slm kızlar. sabah beri nete gitmiye çalıştım ama giremedim. bu 2 haftadır çok üzücü olaylar oldu hayatımda.
yinede beterinden korusun rabbim diyorum. daha dün küçüklük arkadaşımı akciğer kanserinden kaybettim.:sinifsinif: hep o eski hali gözümün önüne geliyor içim kanıyor resmen
ama düzelecem
ne yaparsın dünyanın kuralı bu. her canlı elbet bir gün ölümü tadacak. inanın moralimin bozukluğunu yansıtmamak için 2 gündür girmedim.
bu sabahta netin azizliğine uğradım.
ben bir kaç gündür gülmeyi unutmuştum kızlar.....

yarından tezi yok artık sık sık gireceğim. size söz veriyorum...........
çünkü moral bozgunluğu bana diyeti unutturdu......
artık çok şükür ailemi toparladım. daha iyi olacağım.kaydirigubbakcemile

mesela şu montiden başlasam boshayallersmilediyortum ama o diyete bir türlü akılll sır erdiremedimmm:umursamaz:
bende burda sayenizde 5 kilo verdim. ama bu hafta kesin 1 kilosunu aldım. tartılmaya korkuyorum. ne kadar çabuk başlarsam o kadar cumaya inmeyi umut ediyor ve pazartesi sabah itibariyle diyetteyim diyebiliyorummdelikafadulden
mesala yoldan getirdikleri abur cuburarı buzluğa atmakla başladım bile:teytey:

ikracım benle başa çıkabilecegini sanıyorsan yanılırsın
bak daha önce leyla ve dora da dedi bunu bana :))))))))))) ama sonuç ortadaydı:))))))

yine bana meydan okuyorsun haaaaaguclubacismile o birkez olur ebrum :lepi: bu kez zafer benim ama bu hafta deneme haftam olsun çünkü haketen aldımmmmmmmmmm:kedi::kedi::kedi:

ikracığım bende bir ara yüklerim canım. ama modatı bende göremedim henüzzz:umursamaz:

doracım başın sağolsun canım malesef ölüm hepimize çok yakın
rabbim arkadaşının ailesine sabır versin aslında buraya gelip anlatırsan daha rahatlarsın
paylaşmak beni herzaman rahatlatır rabbim daha beter acılar göstermesin

montiyi bende anlamadım asi yapmıştı sanırım o belki bize biraz anlatır yada yapmamışmıydı
tam hatırlıyamadım

selam kızlar

takım kapatılsın yazısını okuyunca beynimden kan fışkırdı eyvahedigeldismile
sakın sa-kın ayrılmayalım.
ebrucum patron burada olmadığı zamanlarda yazmadım evet itiraf ediyorum. ben de dora gibi çok moralsizdim geçen hafta. eşimle tartıştık. günlerce küstüm ona. canım hiç birşey yapmak istemiyordu. şimdi daha iyiyim.
bu sefer de annemin gazabına uğradım. 2 sabahtır oradayım. sabah biz uyanmadan gidip fırından poğaçalar almış. yemicem desem de dinlemedi. zorla olur mu demeyin inanınki zorla yedirdi. bugün artık kendimi fil gibi hissediyorum. ben de kilo aldım sanırım. ama öğlen yemeğimi yerken karar verdim. artık kaçamak sıfır olacak. ne kaldı ki şurada yaza. haziran başına erken rezervasyonumuz var zaten. 40 günde ne verdim verdim. yoksa yandım. kendimi kötü hissederek iyi bir tatil geçiremem.

doracım başınız sağ olsun. ölüm gerçekten çok yakın. bunu yakınlarımız ölünce farkediyoruz sanırım sadece. aradan zaman geçince yine dünya telaşıyla unutuluyor maalesef.

ikracım ben monti yapmadım. yapamam da. yasaklar tam yasak ya kendime güvenemiyorum. en ufak birşeyin içindeki malzemeyi bile test ederek yemek yiyemem. aslında çok güzel kilo verdiren bir diyet. topiği inceledim geçenlerde. kilo verenler 1,5-2 ayda hedefine ulaşmıştı. hep beraber yapsak mı ki. birbirimize destek oluruz aslında. vaktin varsa sen de incele. biraz tüyo ver bize de kaydirigubbakcemile5

samanyolu da yapmış bir süre. o da anlatabilir bize. aeben de yardımcı olur aslında...

ebrucum senin şu sopalı elin de olmasa bu takım dağılıp gidecekti çoktan Şeniz

modacım ben de seni göremedim. arkadaşlık teklifimi kabul edip bu akşam resmi silmezsen sevinirim canım

asicim o zorlama kısmı çok iyi bilirim canım cumartesi ve pazar günü annemle mücadele etmekle geçti inan günüm babamda bi yandan kızım hiçbişey yemiyosun diye diye zor geldim eve

montiyi inceledim aslında ama hakkaten karışık aben bayağı yazmış hatta
tamam diyorum sonra yine unutuyorum olmazssa hep beraber başlıyaylım oyle daha çabuk kilo veririz dediğin gibi ben biraz daha inceliyeyi notlat alıyım sizinlede paylaşırım canım

napalım ikracım bizim annelerimiz de böyle. her zaman yenmiyor diye ısrar ediyor. biz yedikçe o mutlu oluyor. kasten mi yapıyor anlamadım kaydirigubbakcemile3

ben de bakayım biraz montiye dedim. ama 501 sayfa olmuş. bir de iş yerindeki yemeklerle uygulamam zor olur mu diye düşünüyorum bilmiyorumkismile

MONTıGNAC DıYETı .....(SAĞLIKLI BESLENME .)

BU BESLENME 2 AŞAMALI ..

1. AŞAMA kilo verme ....(VERıLECEK KıLOYA GÖRE 1. ıLA 3 AY ARASI )
2. AŞAMA kilo koruma ....(ıDAıAL KıLOYA ULLAŞTIKTAN SONRA )

Bu diyet tamamıyla kan şekeri degerinizle ilgili yani glisemik endeksle kan şekerinizi yükseltmesseniz vucud yag depolamaz. ve fazlalıklarınız yok olur ... AYNı ZAMANDA BıR ÇOK HASTALIKTAN KURTULURSUNUZ ....

KISACA ANLATAYIM SiZE ŞıMDı . YıYECEKLERıN KAN ŞEKERı GÖSTEGELERı VAR .

bazı yiyeceklerin düşük bazılarını yüksek degerleri var (GL.ENDEKS ). k. şek. yüksek besinleri yiyince kan şekerin yükseliyor ,buda yedigin yagların depo olmasına sebeb oluyor . egerki diyete tam uyar kan şekeri göstergesi düşük besinlerle beslenirsek . kan şekerin yükselmiyor böylecede yedigin yaglar depo olmuyor harcaman gerekende vucuddan depodan karşılanıyor .....

1.AŞAMADA yenilen yemegin o ögünde kan şekeri göstergesinin 35 civarında kalmasını saglamak .... karışık gibi görünsede aslında 1 hafta yapınca otamatikman alışıyorsun .

yani bu diyette kl. hesebı yokkkkkk doyana kadar yiyyorsun (tabi abartmadan )o yüzden metebolizmanda durmuyor çalışıyor ..

yanlız bu diyette yasaklar kesin yasak 1. aşamada hiç yemiyorsun !
( şeker ve içinde şeker bulunan gıdalar . beyaz un ve içinde beyaz un bulunan gıdalar..
patetes .pirinç..muz .mısır. pişmiş havuç .kuru üzüm karpuz ..kavun .)
aşagıki listede ayrıntı var zaten .
..
Yenebileceklerde serbest doyana kadar abartmadan yiyyorsun .....
.(ET .SEBZE. SALATA. SÜT ÜRÜNÜ . BAKLAGıL . MEYVE VS.)

---Bu beslenmede protein miktarıda önemli . açıklama aşagıda var ...
---Bir kuralda ögün atlamamak yani aç kalmamak ....
yani 3 ögün kesin yiyyorsun aralarında 3.4 saat bırakarak ....ve ögün aralarında atıştırmamak ..( ARA FARKLIDIR ATIŞTIRMA FARKLI)...

ara ögün ise sabah kavaltıdan önce meyve ve meyve suyu .... vede akşam yatmadan yedigin ve içtigin meyve (vucud şekerini bundan alıyor dogal şekerden .....)

Sabah ,öglen arasında münkün oldugunca ara ögün yok ...( zaten karnın doyunca açıkmıyorsunda . vede kanşekerin bi seviyede oluncada açıkmıyorsun zaten ..

Birde önemli bir konu her ögünde mutlaka bir süt ürünü yiyceksin ... ama yagsız olması kaydıyla ..(yogurt yaglı yiyerbilirsin )

Çünkü bu diyette doymuş yağ dan münkün oldugunca kaçının, özellikle sabah kavaltıda ekmekle direk depoya gidiyor ......

Kitabı olmayan arkadaşlara bir hatırlatma yapayım bu diyet öyle 5 gün yapayım bir gün ara vereyim yada 1 ögün kaçamak yapayımmı kaldırmıyor malesef....

bu diyette önemli olan daha öncede yazdıgım gibi pankreası normal haline getirmek ve düzenli insülün salgılaması ..... egerki kaçamak yapmadan 1.2. ay bu diyeti uglularsak zaten 2. aşamada kaçaklara izin var . ve o zaman pankreas bu dalgalanmalara karşı koya biliyor ve kilo alınmıyor ...

MONTıGNAC KıTABINDAN ALINTI ......

1. AŞAMANIN ÖNEMLı KURALARININ ÖZETı..

******* Kalori hesabı yapmadankısıtlama getirmeden doyuncaya kadar yiyin ....

*******Belirli saatlerde olmak üzere günde 3 ögün yiyin ... .

******Yemek aralarında her türlü atıştırmadan uzak durun .. akşam yemegi hafif olması koşulu ile ikindi vakti açlıgınızı bastıra bilirsiniz..

*********Üç temel öz besinler.(karbonhidratlar... proteinler. yağlar.) arasındaki denge gün içerisin yayılmalı ama her ögünde düzenli karbonhidratve protein alınmalı ....

********kavaltı az yaglı yada yagsız.. iyi karbonhidrat agırlıklı olmalıdır. (tam buğday ek.)...

*******ögle yemegi (protein, yağ ,karbon hidrat ) karışımı olmalı .ançak karbon hidratlar .özellikle kan şekeri göstergesi düşük olanlardan ( 35 yada daha düşük ) seçilmeli...

*******akşam yemegi ögle yemegi ile aynı ama daha hafif olmalı az yaglı olmalı .agırlık karbonhidratlara verilmeli ..bu son durumda doymuş yag alınmışsa karbon hidratların kan şekeri göstergesi 35 yada altından şeçilmeli.

******doymuş yag tüketimini sınırlandırın ..( et .şarküteri ürünleri ,tereyagı ,tam süt ürünlerinden uzak durun .)

****** koyu kahveden kaçının .kafeinsiz kahve için ...

kan şekeri değerleri alttaki mesajda.......

100 GR YıYECEKLERDEKı PROTEıN MıKTARLARI ......

tavuk eti........20 gr...
koyun eti ......15 gr..
dana eti .........20gr..
sosis ... .............25.gr.
balık . ................20 gr.
1yumurta .........6 gr....
b. peynir............15 gr.
yagsız peynir.... 19gr.
yogurt ...............5.gr.
süt .....................3.5 gr.
soya tanesi.........35.gr.
yulaf gevregi.....13gr..
tam ekmek ........9.gr.
makarna............ 8 gr.
kuru fasulye.........8 gr.
mercimek ...........8.gr.
nohut ................8.gr.
soya unu ...............45.gr..
soya sütü yagı ve filizi...... 4gr.

bunlar kitapta bizimde yedigimiz serbest olan yiyecekler . ayrıca ....
ceviz fındık gibi kuru yemişlerdede bol miktarda var diye yazıyor bir bölümde

günde normal bir insanın beslenmesinde kilo başına 1 gr. alınması uygundur . kilo vermek isteyenlerinde kilo başına 1.2 gr. 1.5 gr almaları tavsiye ediliyor kitapta .....

vede bi önemli ayrıntı bol protein alındıgında mutlaka ama mutlaka günde en az 2 lt civarında su içilmesi gerekiyor ..

yedikçe zayıfla ince kal kitabından alıntıdır .......

ÖRNEK menü

meyve yada meyve suyu .
yarım saat sonra ..( çünki meyve ögünler karıştırılmıyor )

kavaltı

tam bugday ekmegi ne kadar yersen .(kızartırsan kanşekeri oranı dahda düşüyor .).
şekersiz marmelatlar ....
zeytin ezmesi ..
yagsız peynir .. yagsız süt .. yogurt ..
salatalık ,domates, maydonoz vs...

veya
yumurta. peynir. yeşilik domates vs.

veya
yulaf ezması sütlü( %0 yağlı)
yeşlik. domates vs.

ÖĞLE
tavuk .balık . kırmızı et . ama yagsız.(BALIK HARıÇ )...
salata .
sebze yemegi .yada çorbası
yogurt .süt türü .....

AKŞAMDA ..( yanlız akşam kırmızı et yok .. ve porsiyonlar kavaltı ve öglene göre daha az olmalı)

tavuk .balık . ama yagsız mutlaka (BALIK yaglı olabilir )...
sebze yemegi yada çorbası
salata
yogurt .süt, peynir ......

veya
baklagil yada spagetti...( az haşlanmış ).
sebze yemegi yada çorbası
salata
yogurt .süt, peynir ......

akşam et yenmeye bilir öglen yenildi ise.....
et yerine yumurtada yenebilir yada birlikte .....

yemeklerden en az 3 saat sonrada meyve yiyebilirsin .. sütte içebilirsin .

çok acıkılırsa ikindi meyve yenebilir.. ama akşamı daha hafif yapmak şartıyla....

aben arkadaşımız bayağı detaylı anlatmış bide siz inceleyin
en azından örnek meüler var onlara göre bile yapabiliriz

ikracim hemen seni arkadas listeme ekliyorum,

ay ebrucum siz benim butun kilolarimi gorun diye oyle giyindim,diger kotlarda öyle belli olmuyo,
her ayrintiyi görün diye:)
tabiki fazlalik,kendileri 12 kilo olarak fazlalar bedenime:)
ebrucum sen de ekle fotonu senide görelim:)

doracim basinsagolsun canim

asicim senide kabul edicem simdi.hepiniz gormeden silmiyorum tatli takim arkadaslarim:)

sevgili arkadaslarim okulda bide alistirma grubunada uye oldum,yapifizigi dersinin.tam hapi yuttugum zamandir,
nisan sonuna kadar yetistirmem gereken 3 sinav,ne yapacagimi bilemiyorum,bu cuma 1 tane.
artik gece gunduz uyumadan ders calisirim herhalde.
beni az görebilirsiniz sebebi bular,

diyeti sorarsaniz devam ediyorum,
fakat ben sabah ac karnina tartilamiyorum vakrtim olmuyo,eve gelince tartiliyorum,yani sabah kahvaltisi ögle yemegini yedikten sonra,67,300 gibi biseydi,
ac karnina olsam 67 cikardim,yani ayniyim.su sIkI dönem bi gecsin sporuma devam edicem.ben en iyi sporla veriyorum sanirim.

modacım abarttığın kadar kilon yok canım sadece basenlerde yoksa fıstık gibisin maşallah ama istediğin kiloya ulaşırsan tadından yenmez valla bide benim öndeki göbeğimi görsen :ecrin_bebek:
inşallah hep beraber veririz kilolarımızı canım bide sabah aç karnına tartılırsan 66 çıkarsın 1 kilo oynuyo nerdeyse

Son düzenleme:
ikracim bende simdi senin fotona baktim,sen cok zayif görünüyosun,bide asil sen fistik gibisin,hem güzeller güzeli bi kiz dogurmus hem kendide güzel,masallah ikracim sana:)

ben cocuk dogursam iyice seklim semalim kayar.
ben cok siskoyum,siz bide benim yandan fotograflarimi görseniz igrenirsiniz , okadar yani,

ikracim insallah dedigin gibidir de 66 cikarim artik.gercekten diyetteyim,kocisimin ve sizin sayemizde bu kadar uzun süreli bozmadan devam ediyorum.tabi arada kücük kacamaklar oluyo.

canım çok sağol ben biraz boy yönünden şanslıyım o olmasa gerçekten halim harap düşünsene 83 kiloyum vermem gereken bi 15 kilo var işte o da göbek ve yanyağlar yoksa basenlerim bacaklarım kollarımdan memnunum

slm. sağolun kızlar.
bencede şu montiyi beraber en azından 2 hafta da olsa yapsakmıkiboshayallersmile
en azından anlamadığımız noktalarda birbirimize yardımcı oluruz.
mesela ben yemeden önce koşarım burda birine sorar öyle yerdim a.a şu geçen hafta gibi olursa kesin aç kalırım. çünkü cevaplıyacak bir allah kulu olmaz sasempatiksalakcinni:roflol::roflol: diye korkummmmlülülülülülülülülülülülü

kızlar netime ara ara giremiyorum demiştimya
bu tek bende değil bütün mahallede varmış bu sorun.....alsanaalsanasmile
akşama sadece 1 kace sütlü çorba içeceğim acaba sütlü çorba montide varmı mesala.....:jeyyar:
sanırım balık eti montide var. yanında bol salatayla. şu hazırlardan alıp yağını süzüp bol bol ondan yemeli. hem doyurucu hem güzellllcokacimcoook

ozman montiye pazartesi başlayalım derim ben kimler var

doracım süt tamam ama tabi bide yağsız olucak pirinç katıcaksan içine o asla yok

kızlar iyi akşamlar
bugun sabah 2 dilim ekmek az tulum peyniri 6 zeytin yedim

öğlen yemeğim magnumdu çok canım istedi

arada kahve

akşamada köfte yapıcam yağsız

herkese iyi akşamlar bu arada niye kimse yediklerini yazmıyo

Patron Sekretere : Bir haftalığına iş için yurtdışına çıkacağız. Ona göre hazırlan. Sekreter kocasını arar :
Patronla bir haftalığına yurtdışına çıkacağız. Sen başının çaresine bakarsın.
Kocası sevgilisini arar :
Karım bir haftalığına yok. Bu haftayı beraber geçirelim.
Sevgili Özel ders verdiği minik çocuğu arar :
Bu hafta sana ders veremicem. Gelmene gerek yok.
Minik çocuk Dedesini arar :
Dedecim. Bu hafta dersim yok. Öğretmenim yok.Bu haftayı beraber geçirelim.
Dede (1.bölümdeki patron olur) sekreterini arar: Kaynakwh:
Bu haftayı torunumla geçireceğim. Gezimiz iptal oldu. Gidemicez. Kaynakwh:
Sekreter kocasını arar :
Gezimiz iptal oldu. Gidemicez.
Koca sevgilisini arar :
Bu hafta beraber olamıcaz. Karımın gezisi iptal oldu.
Sevgilisi ders verdiği minik çocuğu arar:
Bu hafta sana ders verebileceğim. ışlerim iptal oldu.
Minik çocuk Dedesini arar :
Dedecim. Öğretmenimin işleri iptal oldu. Bu hafta beraber olamıcaz. Çok üzgünüm.
Dede sekreterini arar :
Merak etme. Bu hafta yurt dışına çıkabileceğiz. Hazırlıklarını yap...

ikra nasılsın bebişim bugün 2.günüm ve öğlen tartıldım 2.6 kilo gitmiş süper geçen hafta verdiklerimide geri almadım hatta 300 grda vermişim ben devam etcem

günaydın kızlar
akşam çıkarken ebrucumu görmüştüm ama yazmamış
kimse yazmamış açılışı ben yapıyorum ve herkesi bekliyorum :eek:lmaz:

günaydın kızlar

ben akşam yine sapıttım ya off. toparlayamıyorum kendimi.

geçen defa kilo verdiğimde sabahları limonlu ılık su içiyordum. dün montiyi okurken aebenin sabahları greyfurt suyu içtiğini hatırladım. hemen limon aldım marketten ve bu sabah itibariyle tekrar başladım aklinialirimsmile

akşam yemeklerini tamamen düzene koymalıyım artık. akşamları mümkün olduğunca az yeyip bir de spor ekledim mi tamamdır. evdeki pc de tam düzelmedi. bu akşam bakıcam yine :1ninca: bir düzelse walk at home başlıcam hemen

ikracım monti diyeti yapalım
çok etkili
biraz daha anlayayım da okudukça kafam karışıyor bilmiyorumkismile

X