Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

selam kizlar merhaba...ben hep gec yaziyorum ama kusura bakmayin....
sabah kahvalti:6 catal menemen 4 yesil zeytin 1 kücük dilim yagsiz peynir 2 dilim ekmek
ara:1 domates yarim salatalik
öglen:brokoli corbasi 2dilim ekmek
aksam:lahana salatasi havuclu
1,5 litre su
4 büyük bardak cay
bu arada ben kilomu yazmamistim benim kilom malesef 90

benim bazal metobolizma hızım 1895
günlük kalori ihtiyacım 2117-eğer hareketsiz isem 1895
tşk. ler silviş
bugün işim vardı yürüyüşe sabah gidemedim.
şimdide üztünüze afiyet bir baş ağrısı.
oğluşum yok bugün gezmeye gitti. fırsattan istifade yürüyüşe çıkayım.

Bazal metabolizma hızı: 2121 KKal/gün

Tahminî Enerji İhtiyacı:2650 KKal/gün

evet silviacım benim sonuçlarım bunlar

gündede 1 saat volk home yapıyorum mekikle squatım da var 20 şer kez ..

bazal metabolizma hızım 2170 kkal tahmini enerji ihtiyacı 2170 kkal bu hreketsiz olanı
orta hareketli olanı bazl metabolizma oranı 2170 tahmini enrji ihityacı 2407

bunları mı yazıcaktık silviyacığım??

kızlar benim önerim günlük 600 kalori azaltmak ve 400 kalori sporla yakmak.şahsen ben bölye yapıcam böylece gnde 1000 kalori haftada ise toplam 7000 kalori yakmış olucam.
diğer mesajımda sanırm günlük 700 kalori yakma gerekli demiştim ama aklım 10 güne gitmiş galiba.çünki eğer günde 700 kalori pataltırsak ancak 10 günde 1 kilo kaybedebiliriz.

selam kizlar merhaba...ben hep gec yaziyorum ama kusura bakmayin....
sabah kahvalti:6 catal menemen 4 yesil zeytin 1 kücük dilim yagsiz peynir 2 dilim ekmek
ara:1 domates yarim salatalik
öglen:brokoli corbasi 2dilim ekmek
aksam:lahana salatasi havuclu
1,5 litre su
4 büyük bardak cay
bu arada ben kilomu yazmamistim benim kilom malesef 90

tamam meyracım bide boyunu yaabilirsen sevinirim.hem merak etme hepimiz kurtulucaz bu kilolardan.hadi güçleirmiz birleştirip voltranı oluşturalım yağlarda korksun bizden sırnaşık şey

kızlar yine yoğun bi gündü hep sağa sola koşturdum.bugün malesef kaldı egzersizleirm ama hep aktiftim

yediklerim

kahvlatı: 3 zeytin, 1 kk peynir,1 dl kepek ekmek,1 fincan çay, domates ,salatalık
ara:1 avuç kiraz,2 kayısı
öğle: menemen,1 dl ekmek
ara: 2 kaşık dondurma
akşam:1 kepçe çorba,5 tan sarma (yoğurtlu)
içilen su:2,5 lt

herkese iyi geceler kzılar.yarın görüşrüz...

SıLVıYA safran değil safrançay cnm..başta ben de öyle zannetmiştim ama içinde 19 bitki olan bir çay herhangi bir arama motrunda dediğim gibi arattır adına site bile var ama sen yine de başka sitelerdeki yorumları da oku tabi fikir edinmek için ben 12 günde faydasını görmeye başladım kızlar bu sabah 67.1 çıktım bol su içmeyi de unutmayın tabi bununla bağırsaklar için önemli ..iştahım da tatlı krizim de köreldi..

merhaba hatunlar,bugün çok yoğunum tükettiklerimi yazıyorum yine gelmeye çalışacağım...
23,06,2009 günlük beslenme
sabah:klasik kahvaltı
ara:yok
öğle: 1 tabak z.yağlı taze fasülye
ara:yok
akşam:1 tas tüksük çorbası
ara:1 avuç kiraz

spuat:20
mekik:20
kardio: 500 adım stepperle çalıştım 3 lt den fazla su tükettim

herkese kolaylıklar dilerim

yaneka cım bi göz attım ama incelemedim fazla.zaten çokta ilgimi çekmiyo artık böyle şeyler çünki artık herşeye pazarlama politikası diye bakıyorum çünki 2-3 ay kullandığın bi üründen medet ummak yanlış geliyo bana.aklınızdan geçebilir belki "silviya bukadar çok bilyosunda takımın en şişkosu niye sensin?" diye

düşünmüyo olsanız bile ben açıklayayım o kadar çok kilo vermeye odaklandım ki uzun yıllardır bir çok yanlıştan sonra doğru olanı görebildim.doğruyu bilmekle uygulayabilmek te aynı şey değil öyle olsa tüm doktorlar alkol ve sigaradan uzak dururdu.hiçkimse asitli içecekleri eve sokmazdı öyle böyle bu liste çok uzar.benim sorunumsa duygusal ataklarım.dönem dönem zor şeyler yaşadım ama etrafa karşıda kuyruğumu dik tutmam gerekliydi bende hırsımı ancak "yiyerek" kendimden alıyorum.bu çok bilnçli bi hareket değil aslında çünki bilinci dosdoğru yerine olan bi insan yapmaz bunu.kendini kaybediyosun farkında olamıyosun ama kazandığın hiç bişey yok kaybeden ise yine sensin.ama bilnçilyen gayet düzenli beslenip kendime dikkat ediyorum.sevdiğm şeyleri yiyorum ama ölçüsünü abartmıyorum.işte böyle..

bügün tesadüf tv de bir diyetisyene rastladım.zayıflamaya çalışırken ailemizden kültürümüzden uzaklaşmamız gerektiğinden bahsediyodu.eğer ailemizin yeidkleirnde ayrı bişeyler yaparsak onlarla birlikte sofraya oturmazsak kopukluklar oalcağından bunun çok zor olacağından bahsediyodu.mutkala evde olandan yiyin.biz hastlarımıza hep bunu söylüyoruz diyodu.sadece porsiyonları ayarlıyoruz.kişinin aile düzeni yemek düzeni çalışma saatleri diyeitni oluşturabilmek için önemli.
önemli detayları yazma gerekirse maddeleştireyim

1- kesinlikle öğün atlamayın.yemek saatleriniz düzenli olsun.5-10 dk lık gecikmeler önemli değil ama uzun süre aç kalmayın. 6 öğün beslenmeye çalışın

2- tatlı olarak ara öğünlerde 1-2 porsiyon meyve tüketin

3-yetişkinler için günde mutlaka 2 bardak süt veya yoruğr tüketin. öneri olarak: istenilen öğünlerin yanında yarımşar bardak yoğurt gece yatmadan 1 bardak süt tüketmek gibi..

4-mutlaka 8-10 bardak su tüketin metabolizmanın hızlanması, bağırsak faliyetleir için son derece gerekli.ayrıca vücudun nem ihtiyacı ve diyetten dolayı derinin deforme olmaması için.sabah uyandığınızda ise mutlaka 1 bardak su tüketin.sindirm sornu olanlar 3 kayısı tüketsinler kolestrl sornu olanlarda 3 ceviz veya 8 fındık.

5-çay kahve gibi içecekler demir emilimini yüksek ornada azalttığı için mümkün olduğunca yiyeceklerle birlikte tüketmemeli veya açık içmeli

6- çok fazla idrar söktürücü çaylar içmemeli.çünki böbreklerin gereğindne fazla çalışmasını sağlayarak ilerde böbek çalşma fonksiyonlarının bozulmasına sebep oluyomuş bu yüzden 2 fincandan fala tüketilmemeliymiş

7-ekmeği tamamen kesmemeli.günlük 4-5 dilme kadar tüketilebileceğini ama ekmek değişim listelrini bilirsek neyin ne yerine geçtiğini böylece değişim yaparka diyetimizi dengede tutabileceğimiz söyledi. mesela 1 porsiyon çorba 1 dl ekmek yeirne geçiyo.kişi ister 1 porsiyon çorba ile 1 dilim ekmke tüketebilir ,isterse 2 porsiyon çorbayı ekmeksi tüketebilir veya 2 dl ekmke tüketip çorba tüketmeyebilir.
2 kaşık pilav,makarna,kuskus da 1 dilim ekmek yerine geçer merka edenler nettne değişim listeleri ile ilgili bilgi edineiblirler

8-karbonhidrat -portein ayırma gibi diyetlerin hem gereksiz hem yeme kültürümüze uygun olmadığını.katı diyetlerin sinir sistemimiz olumsuz etkilediğini söyledi

9- ben sürekli ayaktayım yoğun tempodayım çocukların peşinde koşturuyrum akşama kadar yinede kilo vermeiyorum gibi şeyler söyleyenler için de bu durma vücudun adpte olduğunu kilo verebilmke için ekstara bi aktivite gerektiğini.

10- beslenme porgrmaının yaında mutlaka yaklaşık 1 saatlik yürme ,yüzme gibi sporlar önerdiklerini

11- keten tohumunun faydalarından bahsetti ama günde 1 silme yemek kaşığından fazla tüketilmmemesi gerektiğinin altını çizdi.tek başında değil satata yemke veya çorbanın içine katmayı önerdi.ama ğer sindiğim porblemi varsa 1 kaşık yutup üzerine 1 bardak su içilmesi gerketiğini söyledi..

aklımda kalanlar bunlar arkadaşlar.bu işin gerçektne püf noktaları üç aşağı beş yukarı üstte yazdıklarım gibi.hiç bünyeyi zorlamaya gerek yok zayen uzmnda haftalık 0,5 veya 1,0 kg arasında kayıp bekliyoruz hastadan eğer ameliyat gibi acil durumlar varsa bu 2 kiloyak adar çıkabliyo ama asla 3 kilo olmasını isteiyoruz bu çok fazla dedi.çeşitli haplar çaylar veya çorbalar hayatımızda nekadar yer alablir ki sonuç olarkta o yöntmelerle hızlı bir şekilde kilo veirldiğindne bıraıldığında yeme düzenimiz değişmemiş oluyo böylece eski kaldığımız yerden devam edip yine ve daha fazlası ile kilo alıyoruz.ama bu işi uzn vadede yaptığımıda yeme alışkanlılarımızda değişiyo böylece bırakmak gibi bişey olmuyo.

son sözüm: diyet yoktur sağlıklı ve dnegeli beslenme vardır...
saygılar a.s.

selam hanımlar ..ev işlerim bitti çocuklarında öglen yemeklerini yedirdim üstlerini degiştirdim yumurcak açtım ve geldim ..evet silviacım yazdıkların için çok teşekkürler dogru harfi harfine dogru kızlar siz şu anda benim evi bi görsenhiz bilumum diyet ürünleriyle dolu sadece parama acıyorum hiç biri bi halta yaramadı. hap,zayıflama bandı bu tiji miydi neydi ondan ..ot çeşitleri bi ton,..ama anladımki tek yapmamız gereken abartmadan herşeyden yemek ve en vazgeçeçilmez olanı spor yapmak ..evet kızlar eger zayıflamak istiyorsak canımızın son damlasına kadar spor yapmak ve beslenme alışkanlıklarımızdan vazgeçmek ya size bişey söyliyimmi ama lütfen ayıplamayın ben şurda bir ay öncesine kadar en basit bi sabah kahvaltısında 1,5 ekmege yakın ekmek kızartmalar bilmem en yaglı peynirler ...derdin ne be kadın kıtlıktanmı çıktın bide utanmadan öglen yemegi akşam yemeginide düzenli olarak yiyodum bide benim söylesi ayıp elimin ( herkes söyler bunu) ayrı bi tadı var çok güzel yemek yaparım ..afiyetlede yerdim ..ama şimdi 19 aylık bi oglum var adı emre inanın benden çok yemek yiyor gün içerisinde hayır kızlar ona değil bana maşallah o çok değil ben az yiyorum hele ilk günlerde midemin grultusundan açlıktan uyuyamıyodum e koca inek işkembesi gibi mide 3-4 dilim etimekle doyarmı alışmış tandır ekmegine ama napalım kızlar bada bizim başımızın derdi başka çare yok kurtulmamız lazım ya ben artık estetik görünmekten felan geçtim ben artık hayatımda diyet ,zayıflamak kelimeleri olmadan yaşamak istiyorum yaa.ininın bıktırdım etrafımdaki herkesi ..ama az önce tam yazmaya başladım bi tane hasta geldi enjeksiyonha dediki yasemin abla valla ben seni ilk gördügümde hamile sanmıştım ama şimdi göbegin yok hemen atladım kadının üstüne bi öptüm..ha birde dogum yaptım geldim mardine herkes diyo sen hala dogurmadınmı ayy nasıl sinirim bozuluyodu ben artık sinirim bozulsunda istemiyorum ben artık her istedigimi giyinmek istiyorum bıktım anne bluzuları giyinmekten ..ya kızlar ben artık incecik zarif olmak istiyorum başka çare yok bogazımıza dur spora devam dicez ..neyse çenem düştü benim hadi hepinizi kocaman öpüyorum sevgilerimle ...

silviş tşk. ler. sen gerçekten yaşını saklıyorsun. bu ne olgunluk.yürüyüş yapıyorum. önümde arkamdada
senin yaşında kızlar yürüyor konuştuklarışeyler yaşlarına uygun . ama sen yazınca inan ben aferin bu kıza ne kadar mantıklı akıllı diyorum.
hepimiz bir şeyler biliyoruz ama bunları uygulamaya koymak gerçekten güç.
nalansu evet canım sende giyme anne buluzları .bak çizelgen ne zarif ve hoş olmuş seninde olacağın günler eminim çok yakın. nasıl alıştın o açlığa.
10 kg vermiş durumdayım geçen yıldan buraya ve 68 olmaya kararlıyım. inşallah.
kızartmaları çıkardım hayatımdam ama arada tatlı kaçamaklarım dondurma vs beni engelliyor. hareketim arttı.ama hala istediğim hızda kilo veremiyorum

nalansu canım çok tatlısın :) bak bizim sana göre minik bi avantajımız var temiz hava.yani senin oralarda iştahının bize göre daha açık olması normal.Temiz havada insan iki kat daha çabuk açıkıyo ve iştahla yiyo..

singingim beni onore ettin sağol... yaşla değilde biraz karakterle ilgili sanırm.üstelik ben çocukken bile büyük olmak zornda kaldım çoğu zaman.mantıklı düşünceli doğru davranmam gerekiyodu bazı dengeleri kurabilmek için.ama işte o arada büyüdüm ve çocuk olamadım... e zaten görünüm olarkata yaşımdan büyük görünüyorum. bi kurtulsam şu fazlalıklardan süper olucak...

mink bi öneri:elmayı rendele üzerine kafi miktarda tarçın dök,1-2 ceviz kırığı ekle ve tatlı niyetine tüket.belki yanında 1 kaşıkta vanilyalı dondurma.tabi damak zevkine uyarsa..
ben geçen gün dondurmaya tarçın döküp yedim hoş oldu.püsküütten duymuştum ama o sakızlı muhalleibli versiyonuna uyguluyo bunu galiba :)

ayrıca 2 top kadar dondurmadan bişey olmaz yemen gerken 1-2 porsiyon meyvayı eksikyersin.tabiki hergün olmamlak koşuluyla..

silvişopuyorumnanaktan
meyram 90 kg olabilirsin ama sen hepimizden daha fazla ve hızlı kilo verebilirsin.
nalansu elinin tadını bilemem. ama ben kendim için aynı şeyi söyliyemem. benim yaptıklarım sadece bana çok lezzetli geliyor galiba. evdekiler kendilerini tatlıya pastaya böreğe vuruyor(tabi bunlarıda yapmıyorun ben artık evde.)bizim yeme alışkanlıklarımızla ilgili.misafir gelirken bir hazırlık bir hazırrlıktı. sonra artanlarıda en çok ben yerdim.şimdi istanbula taşınalı arkadaşım yok denecek kadar az,çalışmakla kendimi avutuyorum.günlere gitmiyorum.
misafir gelincede yemek boyutu oluyor.yani hamur işi yapma olayım yok.
ben yazıyorum ve hayatımda ki değişiklikleri görüyorum.

nalansu aşağıdaki hızlı cevaptan değilde gelimiş mesaj butonuna bas ordan gir ve sayfada biyerde eklenti ekle diye bi buton var onu seç sonra açılan pencereden bilgisayarında resmi bul ve tıkla ve ekle yani yönlendirmelere uy böylece resim eklent şeklinde mesaja iliştirilir.bizde tıklayıp bakabiliriz.sayfada görüneiblmesi için resmi önce internete yüklemen gerek buda biraz uyun iş.ilk anlattığım gibi yaparsan kolay yoldan halletmiş olursun.

hepinize iyi geceler kızlar ben bugün giremem daha.hava çok sıcak bugün 2 kez dışarı çıktım ve tahililde verdim.halsiz hissediyorum kendimi.spor yapamdım malesef perşembe ve cumada yapamıycam bölye oluncada calaneticse sıdrdan başlama gerekicek.napalım artık sıfırdan başlarız.
öpüldünüz...

herkese meraba
bugün yediklerim
sabah klasik kahvaltı
ara yarım simit
akşam yarım kase ezogelin+1 tabak taze fasulye
2 lt su

herkese merhabalar
sabah11.00 da 1 simit 2 kk peynir 1 dom 1 salt
ara yok
öğlen14.30 iki kase yağsız soğanlı mercimek çorbası 2 dil ekmek 1adet közlenmiş kırmızı biber
ara 16.30 2 tane form mısır patlağı
akşam 18 .30 1 kase çorba 1/4 lahana 1 dom 2 yk mısr dan oluşan slata bir dilim ekmek
ara 20.30 limonlu yeşil çay 2 form bisküvi
şimdilik 3lt 4 de tamamlanıcaksu
sabah aç karnına su formula
egzersiz yok
bugün hala da 4 mile kadar lesliyi indirmeye çalışyoum yarın callanetics e başlıyorum bide leslie ye başlıycam indirmem biterse
ben callaneticsle ilgili bi sorunum var karın egzersizlerinde karnım yerine boynum ve sırtımı zorladım iki gündür cayı cayır yanıo boynum sdırtım kıpırdatamıyorum çok korktum bişey olucak die araştırdım o hareketlerde bi bütün olarak kalkmak gerekiomuş ama ben bu kocaman gövdemi kaldıramıyorum bir türlü :KK43:
sabahalrı erken kalkamıyorum çünkü geç yatıyorum bu iyice bir kısır döngü halini aldı
hiç bi şey istediğim gibi olmuo yarın regaip kandili hepnizin kandili kutlu olsun yarın içn oruç tutucam bildrimde bulunurken sahur ve iftar ide olucak onun içn bugün çok su içmem gerekio .....
neyse nalansu keşke fotyu ekleyebilseydin balayına gelmek isteriz ama biz batıyada gidemiycez büyük ihtimalle bizim tüm düğün masraflarını nişanşlım karşılıycak ona düşen eşyalarıda hep o alıyor kayınpedr,im ben 5 sene okuttum durumum yok dedi çekildi kenara benim de bi annem ablam var hayatta babmı kaybettim benim annem de babamdan kalan emekli maaşıyla yapmaya çalışıo yine de Allah şükür bişeyimi eksik bırakmadı bizde nişanlımla biz alalım kimsede karışmasın istiyoruz şimdi ben beyaz eşyalarda anneme yardım ediyorum sonuçta mal mülk deiğimiz ne ki ilk sahibi kim ki biz birbirimizi sevip sayıyoruuz bu yola birilikte çıktık ömür boyu böyle devam ederiz inşallah
ay konu nerden nereye geldi yani kısacası inşallh oraları gelicez nalansucum sen hala orda olursan görüşürüz inşallah hepiniizi çok öpüyorumopuyorumnanaktan

bugün yediklerime gelince kızlar :
sabah :klasik domates sealatalık 5 dilim etimek

öglen :yok

ara:bi kase yogurt

akşam :yogurtlu semliz otu 5 dilim etimek

sıvı :3 litre su
spor yapmadım bugünü kendime dinlenme günü ilan ediyorum ..

ya söylemeden geçemicem cihancım canım evlilik hikayeni okurken biran benimkini yazmışşın zannettim..benimde eşimin tarafı paraları oldugu halde 5 kuruş harcamadılar kenara çekildiler ,benimde babam yok annemin bir emekli maaşı var onada ben bişey yaptırmadım kendi kendimize evlendik ..aman aslında böylesi daha iyi sonradan kimse biz ettik biz yaptık diye ötmüyor ....canım kpps ye girecen dimi sen işalln şöyle bi 85-90 alırsında tayinin çıkar ..

Eklentiler

• $n1002760277_333155_5216930.jpg
    $n1002760277_333155_5216930.jpg
    42,2 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
silviş geçmiş olsun. dikkat et kendine.
haziran 15 ine kadar halsizlık normal demişti dr u oğluşuma. ondan sonra araştırırız.
ama sen yoruluyorsun ve kendini yoruyorsun. sürekli bir koşturmaca var gibi.ondanda kaynaklananbilir.araştırman güzel bir şey.
nalansu köyü değil ama o gülen yüzlu ve gülen gözlu tatlı bayanı çok beğendim. yaşam çoşkunu yazdıklarındanm çıkarıyordum ama ışığını fotoğrafından gördüm.
tabi birde o fotodaki sen olmazmışsın.

cihannara
senide kutlamak lazım bak okulunu bitirmişsin eşinide bulmuşsun. hepimizin özlemini duyduğu kayıpları var babalarınız gibi,benimde annem gibi.mülk le huzur olmuyor .önemli olan paylaşabilmek ama herşeyi paylaşabilmek .

X