Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

goodmorning-1.jpg

günün sözü:hayat 3 ile 4 arasındadır ya 3,5 atarsın yada 4*4 lük yaşarsın
günün fıkrası:Ne görüyorsun?Karı koca birlikte tatile çıkarlar. Gittikleri yerde kamp kurarlar. Tatillerinin ikinci gününün akşamı güzel bir yemek yiyip uykuya dalarlar.

Birkaç saat sonra kadın uyanır ve kocasını da uyandırır. Adam uyku sersemidir güzel bir rüyadan uyandırıldığı için de biraz kızgındır.

"Ne oldu? Ne istiyorsun?" diye sorar.

"Yukarıya bak ve bana ne gördüğünü söyle. "

Adam gökyüzüne bakar ve cevap verir:

"Bunun için mi uyandırdın beni?. Baktım işte. Bir sürü yıldız görüyorum, ışıl ışıl parlayan milyonlarca yıldız."

Karısı tekrar sorar:

"Peki, bu sana neyi gösteriyor?"

Artık iyice uykusu kaçan adam biraz düşünür ve cevap verir:

"Teolojik olarak Tanrının kudretini ve kendi acizliğimizi görüyorum. Felsefi olarak, evrenin sonsuzluğunu ve onun karşısındaki önemsizliğimizi görüyorum. Astronomik olarak galaksilerin, yıldızların, gezegenlerin varlığını görüyorum. Yıldızların konumuna bakarak saatin 3 olduğunu, meteorolojik olarak da bugün havanın çok güzel olacağını görüyorum. Niye sordun bunu bana? Sana neyi gösteriyor?"

"Çadırımızı çalmışlar...''

günün şarkısı:Sıla - ınşallah

ınan kalmadı solumda dermanım,
Dün bütün gece oturdumda ağladım,
Hekimde yok çaresi,
Dile kolay kalbe zor söylemesi.

Sende de hava kışa dönmüştür,
Eminim ellerin dizlerini dövmüştür,
Bir ışık yakmaz hayat
Mecbur ayrılığımız.
Aşka küstürmüştür.

ınsallah unutursun, unutursun sende
Kendimi avuturum uyuturum bende
Zamanla unuturum bende.

günün menüsü: yogurtlu semiz otu,göbek marul salata,ılık limonlu su

günün haberi:Kırıkkale'nin Delice ilçesinde bilimsel bir çalışma için bölgede araştırma yapan yabancı uyruklu heyeti taşıyan 2 araçtaki malzemeler ile bilimsel notlar çalındı.Bölgedeki toprak yapısı hakkında araştırma yapan ve topladıkları çeşitli taşları araçlarına koyan ekip üyeleri bir süre daha yaya olarak çalışmalarını sürdürdükten sonra yakınlardaki bir yol kenarına park ettikleri ZA 876 LV ve BA 819 RU plakalı otomobillerinin camlarının kırıldığını fark etti.

Araç içindeki bir dizüstü bilgisayar, dijital kamera, sırt çantası, bir miktar para, kredi kartı ve bilimsel notlar ile araştırma için çevreden topladıkları taşların çalındığını gören ekip üyeleri, durumu jandarmaya bildirdi

günün karikatürü:
6625940_erdil494&

Son düzenleme:
günaydın hatunlar,nalancığım paylaşımın için teşk.sabah sabah fıkraya çok güldüm.silviyacığım dün dehşet yorgun ver harap olduğum için spor yapamadım.3 lt den fazla su içtim
22,06,2009 günlük beslenme
sabah: klasik kahvaltı
ara:yok
öğlen : bol naneli yoğurtlu semizotu salatası
ara:5-6 kiraz
akşam: 1 tabak z.yağlı taze fasülye
ara :yok

herkese günaydın çok teşekkür ederim silviyacığımmoralin içinben geçen hafta salı başalmıştım ya bu sabah sadece çamaşırımla tartıldım 79 900 çıktım 82 000 çıkartırsak 2 100 oluo ama ben memnun kalmadım çünkü seneye mart en geç nisanda hedefim ulaşmış olmam gerekio nasıl olcak ki 9-8 ayda 26 kilo vermem gerekio nasıl vericem daha sıkı bir diytet uygulasam ama o zaman da çok çabuk pes edip diyeti bozabilirim callnetics beni çok yormuştu ilk yaptığım pazar günü ara vermiştim dün yine yaptımbu gün o ilk günkü kadar yorgun deilim Allah a şükür bünye alışıcak yavaş yavaş inşallah bi de şu walk at home indirebilseydim çok iyi olurdu çünkü bazen dışarı çıkamıyorum ılık limonlu suyu içmeye devam ediyim hatta fazladan başka şeylerde ekliyimde de hedfime ulaşabiliyim deili mi?
sizlerin tavsiye edebileceği şeyler var mı başka?
nalan su sana bayılıyorum ayrıca sana hayranım ne kadar enerjiksin ben mardini çok merak ediyorum türkiye de en çok merak ettiğim yer orasıdır hep ne kadar güzel ibr insansın yani burda yazdıklarından ben öyle anlıyorum veseni hiç görmedim ama hep derler ya içinin güzelliği dışına vurur insanın die emnin
senin de öyle olmuşturopuyorumnanaktan Allah eşinle çocuklarınla huzrlu uzn sağlıklı bir ömür veriir inşallah sana

iyi geceler kızlar.. korkunç yogunum hatta sıfır tüketmiş vaziyetteyim.bu gün denize gittik ve acayp yorldum.tabi bugün başlayacağıma dair kendime söz verdiğimden akşamda 4 mil walk at home ve callanetics yaptım.yürüme neysede calalnetics korkunç zor gelid bana.elimden gelidğice yapmaya çalıştım ama artık yığışıp lşamak üzereyim.videosunu izlerken çok kolay görünüyodu ağır sakin hareketler diye düündüm ama gerçektne hiç kullanmadığımız kasları çalışıtırıyo zaten videodada söylüyo ilk başta zorlanabilirisniz bu sebeple diye.artık alışıcaz napalım...

malum bu gün pazartesi ve mekik-squat porgramının 4. haftası ama 1 kişi bile sormamış demekki önemsemiyomuşsunuz açıkcası üzüldüm bu duruma.artık bi yenilik bi hareket için uğraşırken iki kez düşünücem.ha bide takım sayıısnı tam 12 ye tamamladığımda artık erkesi hafta çıkan olsa bile takıma yeni üye almıycam.herkes mezun olduğundad takımı kapatıcam.eğer son zamanalrda gerekirse başka takımlara trnasfer olunabilir yada son kalanlar mezun olana kadar diğerlerini destekler artık gerisini o günler geince düşünürüz.

canım yediklerin genelde iyi ama umarım o tavuk but derisizdir :)
limonlu suya gelince tokluk hissi veriri biraz ama zatne kahvlatını 10 da yapıyosun bide limonlu suuy içip bikaç saat beklediğidini düşünürsek iş iyce uzar çokta gerekli dğeil bence yani kendini zorlama..

canım burda olduğum müddet yazmaya çalışıyorum zaten.günün sonuda girdiğimdede tüm mesajlara tek tek değilde tek bi mesaj içinde bazen 5 ten fazla cevap yazıyorum.ama şu sıralar takımda paylaşım bence çok iyi.Allah bozmasın :nazar:

kontese gelince sana söyleiştim özel mesaj atıcam diye ama bi türlü hangi sayfada mesajı varbulmadım ki ordan porfiline gireyim sonrad vazgeçtim.baştan şartlarımız belliydi sanırm yeteri kadar cidiye almadı takım olayını veya çabuk sıkıldı bilemyorum.bu hafta takımdan çıkarıcam.kimsenin peşinde koşmak doğru değil.zatne gerçektne cididye alan uğraşan çaba veren burda olur bi şekilde.en büüyk örne singing.takım ilk kurulduğunda bu güne hep burda üstelik takıma girebilmek içinde uzn süre bekledi.

handemi ye sende selamımı söyle mooncum bide deki: şilviş diyo ki hani arada girecekti hiç uğramadı aşkolsun yani :)))

canım bu iyi ama sen yinede toparla artık kendini bak ilk haftandasın ve bu daha iyi kilo verebilen için avantaj..

lilicim seviyosan eğer bulgur pilavını tercih et ama yağsız olsun.abur çuburlarad ne sen gir ne ben yoksa çıkamayız bidaha :eek:lmaz: erkek arkadaşında 100 küsür kişi arasında seni biraz zor bulur ama ufak tefek belrleyeyiicler var yinede... :)

veeee haklısn calanetics konusunda

şok diyeltere katı diyetlere karşıyım.yapacağınız en doğru şey günde 6 öğün beslenip her türlü besin çeşidindne almanızdır.hele sağlık orucu aman aman.... lütfen! kısa vadede bikaçyüz gram daha verelim derken kaslarınız azaltıp potansiyel şidman olma olasılığınızı artırmayın.gelin yavaş yavaş ve sporla verin şu fazlalıkları.

bu safran bildiğimizsafran mı canım?hani kilosu bilmem kaçbin dolar olan safran?tadı nasıl içim rahat mı?ben safranı bitek zerdede bilyorumda..mmmm bak şimdi canım zerde çekti ama allahtna safran yok yapamıyorum :1closedeyes:

canım kafanı takma sen bölye devam et.aldım ben seni ama liste perşembe günü ve perşembe sabahı mutlaka tartılıp yaz olur mu kilonu..

canım silviyacığım gurup katılımı içn tekrar senin nezdinde hepinize teşekkür ederim inşallah hepimiz sağlıkla hedefimize ulaşıcaz :lepi:
ayrıca bizimle teker teker bir anne edasıyla ilgilendiğin içn sana sonsuz teşekkürler hayatında her şey hayırlısyla ve gönlünce olsun inşallah arkadaşımopuyorumnanaktan

herkese günaydın çok teşekkür ederim silviyacığımmoralin içinben geçen hafta salı başalmıştım ya bu sabah sadece çamaşırımla tartıldım 79 900 çıktım 82 000 çıkartırsak 2 100 oluo ama ben memnun kalmadım çünkü seneye mart en geç nisanda hedefim ulaşmış olmam gerekio nasıl olcak ki 9-8 ayda 26 kilo vermem gerekio nasıl vericem daha sıkı bir diytet uygulasam ama o zaman da çok çabuk pes edip diyeti bozabilirim callnetics beni çok yormuştu ilk yaptığım pazar günü ara vermiştim dün yine yaptımbu gün o ilk günkü kadar yorgun deilim Allah a şükür bünye alışıcak yavaş yavaş inşallah bi de şu walk at home indirebilseydim çok iyi olurdu çünkü bazen dışarı çıkamıyorum ılık limonlu suyu içmeye devam ediyim hatta fazladan başka şeylerde ekliyimde de hedfime ulaşabiliyim deili mi?
nalan su sana bayılıyorum ayrıca sana hayranım ne kadar enerjiksin ben mardini çok merak ediyorum türkiye de en çok merak ettiğim yer orasıdır hep ne kadar güzel ibr insansın yani burda yazdıklarından ben öyle anlıyorum veseni hiç görmedim ama hep derler ya içinin güzelliği dışına vurur insanın die emnin
senin de öyle olmuşturopuyorumnanaktan Allah eşinle çocuklarınla huzrlu uzn sağlıklı bir ömür veriir inşallah sana

canım benim hani derlerya bakan gözdedir güzellik diye senin gözlerinde güzel bakıyor canımcım ...mardin evet gerçektende güzel bir yer ..e evleniyosun işte gelin balayına hep batıya gidilecek degilya alın size bedavada gezdirici gönüllü klavuznuz olurum ..ben midyattayım midyat mardinde güzel hani şu sıla dizisi çekilmiştiya aslında otel orası ordada kalırsınızz süperr olur valla ..

merhaba kızlar....
nalansu bende karikatrü beğendim :) sağol...

canım menunuiyetsizlğini anlayamadım ben 1 haftada 1 kilo eksiliyosun ve hala menun değilsin.bence başlangıç için iyi.güzel bi vücut için doğru beslenme ve sporu birlikte yaparsan işte 8-9 ayda istediğin kiloya ulaşırısn.şöyle minik bi hesap yapalım seninle
haftada 1 kilo verdiğini güşün
1 ayda 4 hafta var yani ayda 4 kilo.
böyle istikrarlı gidebilirsen
4*6=24 yani 6 ayda 24 kilo verebilirsin. geriyede 3 ay kalır.her hafta 1 kilo veremediğini varsayalım bölyece 9 ay istedğin hedef için gayet yeterli bir süre.

şimdi sana ve takımdaki tüm arkadaşlara ndne haftada 1 kilo diye tututrduğumu anlatayım.çünki daha fazlası gerçek bir kilo kaybı değildir.kas erimesidir ve ya vücuttan su atılmasıdır.

1000 gr yağ = 7000 kalori ( yaklaşık)
işte o 7000 kaloriyie yakabilmek için haftadaki gün sayısına böldüğümüzü düşünelim buda günde 100 gr kayı demek yani günde 700 kalori harcamak demek.
boy kilo farklılıklarına vücuttaki kas miktarına göre kısaca bir çok faktörel herkesin metabolizma hızı birbirnden farklıdır. yani vücudumuuzn günlük harcadığı enerji miktarına göre alması gerekne kalıri miktarı farklıdır.
bir örnek verelim diyelim ki senin günlük 2500 kaloriye ihtiyacın var ve haftada 1 kilo vermke istiyosun
3 yol var:
1- günde 700 kcal eksik yersin ve 1800 kalorilik bi diyet yaparsın
2-biraz günlük klaroidnde kese birazda spor yaprsın .diyelim ki 500 kalori eksik yer ve 300 kalori yakacak kadar spor yaparsın
3- yemendne hiç kesmezsi nve günde 700 kalori harcayacak kadar spor yaparsın.

bu işin başka yolu yoktur.ve en mantıklı olanı 2. seçenektir.spor yaparak hem vücudu daha fit ve zinde hale getrirsin hemde çok katı bi dyet uygulaman gerkemek. 3. seçenekteki gibi bünyeyi sporla yormazsın 1. seçenekteki gibide yediklerindne çok fazla feragat etmen gerkemez.

sağlıklı beslenmek içinde vücudun ihtiyacı olduğu kadar yağ,karbonhidrat,protein alman gerekli.bazı besinlerde yağ kendiliğindne bulunudğu için yemek pişirken kullandığın extra yağı aaltman doğru bi işlem olur.ayrıca çok fazla yağlı gıdalar da tüketmemek gerekli.

sana yapabileceğim en iyi öneri onuda yapayım bunuda yapayım şunu içeyim bunu içeyi çabuk daha çabuk gitsin düşüncesindne uzaklaşman çünki bunun tek bi sonuuc var o da kısa sürede kilo kaybı değil kısa sürede bıkkınlık.eğer vereceğin kilo 3-5 kilo olsaydı tamam ama 26 kilo için uzun bi zamana ihtiyacın var bunun içinde bu süreyı sıkılmadna atlatmana.

canım silviyacığım gurup katılımı içn tekrar senin nezdinde hepinize teşekkür ederim inşallah hepimiz sağlıkla hedefimize ulaşıcaz :lepi:
ayrıca bizimle teker teker bir anne edasıyla ilgilendiğin içn sana sonsuz teşekkürler hayatında her şey hayırlısyla ve gönlünce olsun inşallah arkadaşımopuyorumnanaktan

güzel sözlerin için sağol şeker. çok incesin a.s.

Spor salonuna veya diyetisyene gitmeden kilo veremeyeceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz!

Hayatınızda önemli değişiklikler yaparak, paradan tasarruf ederken emniyetli ve kalıcı bir biçimde kilo verebilirsiniz…

1. Eliniz abur cubura değil, suya uzansın. ıştahınızı yatıştırmanın eldeki en ucuz, en emniyetli yolu bu…

2. Dolapları boş tutun. Hem paradan hem de sizi caydıracak şeylerden tasarruf edersiniz. Etrafınızdaki yiyecek çeşitlerini azaltmanız sizi gereksiz yere atıştırmaktan alıkoyacak.

3. ılham verici bir şeyler yapın. Kilo verdiğinizde giymekten büyük keyif alacağınız bir elbiseyi buzdolabınızın kapağına yapıştırarak kendinizi teşvik edebilirsiniz. Göbeğinize ‘piercing’ yaptırmak da zayıflama azminizi artıracak bir fikir olabilir.

4. Baharatları dilediğiniz gibi kullanın. Araştırmalara göre, zencefil, kırmızıbiber, pul biber gibi baharatlar ve bunlarla yapılan soslar vücudunuzun yağ yakma kabiliyetini %25 oranında artırabilir.

5. Kilo vermek için uyuyun. Uykunuzu yeteri kadar almanız, daha fazla enerji elde etmek için yemek yemenizi engeller. Yapılan son bir araştırmaya göre, yeterince uyuyan bir kadının metabolizması yüzde 40 oranında artıyor.

6. Gece mutfak seferlerine bir son verin. Araştırmacılar karanlık odaların ve gecenin karanlığının bizi daha fazla yemeye sevk ettiğini belirtiyorlar. Yataya bir saat erken girmeyi deneyin. Evinizde daha neşeli, parlak ışıklara yer verin, hem daha mutlu olacak hem de daha az atıştıracaksınız.

7. Kahvaltıyı kesinlikle sektirmeyin. Gün için gereken enerji yakıtınızı almanızı ve öğle yemeğinde kendinizi daha az aç hissetmenizi sağlar.

8. Doğru bir biçimde atıştırın. Sert bir şeker 20 kalori civarındadır, tüketme süresi 20 dakikaya kadar çıkabilir. 400 kalori içeren bir dondurma külahı ise on dakikaya kalmadan midenizde olur.

9. ıçinizden çılgınca yemek yemek geliyorsa, size kendinizi iyi hissettiren müzikler dinleyin. Araştırmacılar müziğin beyindeki, en sevilen yiyeceği yemenin etkilediği merkezi harekete geçirdiğini belirtiyorlar.

10. Yeşil çay için. ısviçre Üniversitesi’nde yürütülen bir araştırmanın sonuçlarına göre, yeşil çay içmek vücudun yaktığı kalori miktarını artırıyor. Günde üç fincan içmeye çalışın.

11. Yediğiniz şeye yoğunlaşın. TV izlerken, bir şeyler okurken, ders çalışırken ya da e-mail’lerinizi yanıtlarken yiyecekleri gözden uzak tutun.

12. Dışarı çıkın. Günde en az yirmi dakikayı dışarıda oturarak ya da yürüyerek geçirin. Güneş ışığı içinizdeki yeme istediğini kontrol etmenize yardımcı olur

evet silviacım çok dogru söylüyosun bundan sonra bende kalori hesabına göre yediklerimi düzenlicem şimdi hemen bi günlük ayarladım sabah yediklerimin kalori listesini yapıyorum bakalım ne kadad tutmuş..

sabah :5 dilim etimek --175 cal
2 domates:28 cal
2 dilim peynir:70 cal
7 zeytin:84 cal

toplam 357 cal yapıyor
peki silvişim haftada 1000 gr için bugün mesala kaç cal lik hakkım kaldı

kızlar merhaba,
silviş evet haklısın. diyecek başka bir şey yok.
nalansu maşallah.tabi kilo veren herkese.
sabah kk
ara yok
öğle
3 dilimcik sucuk 2 dilim ekmek-2 dilim kaşar
ara
1 tabak karışık meyve.

ne oldu kızlar
akşam yemeğimi yedim.
1,5 enginar dolması.2 dilim ekmek
salata
yumurtaları inşallah kaçıracam nalansu.bu arada bilgiler için tşk

silviacım ölçülürimizi alma zamanımız gelmedimi ..bakalım ne haldeyiz..

bu hafta 4. haftanın başı canım haftaya pazartesi tam 4 hafta bitiş olacak ölçüler o zaman..
bu arada paylaşım için teşekkürler.güzeldi...

evet silviacım çok dogru söylüyosun bundan sonra bende kalori hesabına göre yediklerimi düzenlicem şimdi hemen bi günlük ayarladım sabah yediklerimin kalori listesini yapıyorum bakalım ne kadad tutmuş..

canım dikkat edersen metbolizma hızı günlük kalori ihtiyacı gibi şeyler yazmıştım.ve bu her kişinin farkıdır demiştim.ben senin metabolizma hızını bilemem.en doğru ölçüm yolu oksijenli ölçümdür oda nerelerde var bilmiyorum.ama bitakım formüllerle yaklaşık değer bulunabiliyo aşağıdaki linkte onlardan biri.gerekli biliglerigirerek yaklaşık metabolizma hııznı bulablirsin.

Bazal metabolizma hızı hesap makinesi

bu sayfadada bazal metabolizma hıız ile ilgili açıklalar var okumanızı tavsiye ederim.

Bazal Metabolizma Hızını Hesaplama - Uzmantabip.com

sabah :5 dilim etimek --175 cal
2 domates:28 cal
2 dilim peynir:70 cal
7 zeytin:84 cal

toplam 357 cal yapıyor
peki silvişim haftada 1000 gr için bugün mesala kaç cal lik hakkım kaldı

canım metabolizma hızını hesapla söyle ondan sonra sporla kaç kalori yakarsın onu çıkaralım birazda yediğinden kalori çalalım böylece ayarlarız tamamı önce sen sonucu söyle bana...

benim bazal metobolizma hızım 1895
günlük kalori ihtiyacım 2117-eğer hareketsiz isem 1895
tşk. ler silviş
bugün işim vardı yürüyüşe sabah gidemedim.
şimdide üztünüze afiyet bir baş ağrısı.
oğluşum yok bugün gezmeye gitti. fırsattan istifade yürüyüşe çıkayım.

Son düzenleme:
Bazal metabolizma hızı: 2121 KKal/gün

Tahminî Enerji ıhtiyacı:2650 KKal/gün

evet silviacım benim sonuçlarım bunlar

gündede 1 saat volk home yapıyorum mekikle squatım da var 20 şer kez ..

herkese merhabalar ben bugün kahvasltıedemedim
10.30 kahvaltı yok
12.00 bir tavuk but derisiz bir dom 2 ad.kep.ekmek
14.00 ara 1 muz yarım yağlı yarım bardak süt
16.30 ara bir dolu avuç beyaz lebelebi
18.30 4yk taze fasulye 4yk makarna 2 yk yoğurt
3.5 lt su

bazal metabolizma hızım 2170 kkal tahmini enerji ihtiyacı 2170 kkal bu hreketsiz olanı
orta hareketli olanı bazl metabolizma oranı 2170 tahmini enrji ihityacı 2407

bunları mı yazıcaktık silviyacığım??

evet bugün yediklerim

sabah:domates,peynir,zeytin,5 dilim etimek

ara.yok

öglen:bir kase çorba

ara:yok

akşam:yogur dun içine salatalık rendeledim adını koyamadım 4 dilim etimek

sıvı.3 litre su belki daha fazladır,4 bardak çay .2 bardak ılık elma sirkeli su

spor. yürüyüş 4 mil( 6.400 km)
mekik-squat:20

X