2.sinifa giden çocuğum okula gitmiyor.yardim lütfenn

Ben çok farklı düşündüm açıkçası. Ilk yıl gülerek okula giden çocuk 2.nci yıl neden gitmesin ? Mutlaka bir sey yaşamıştır,onu okuldan iten nedeni bulmanız lazım... öğretmeni okuldan getirdi demissiniz bir süre öğretmen güvenilir mi bilemedim. Ben bu devirde kimseye güvenmediğim için....çocuğun bir travma yaşamış olabileceği aklıma geliyor,akran zorbalığı da olabilir... okulu sevmese ilk yılda gitmezdi. 1.nci sınıfta ki çocuk okula nasıl kendi gidiyor onu da anlamadım. O yaştaki çocuk nasıl tek yollanır

Kardes kiskancligi muhtemelen. Zaman ayirip ilgiyi arttirın buyüğe. Eşiniz de siz de

Okula gitmek istememesinin altında birçok sebep olabilir. Basit bir şey değil bu. Uzman birine danışın mutlaka. Ayrıca geçen sene tek başına okula gidip gelirken belki üzücü bir olay yaşamıştır. Okula tek göndermek çözüm olmamalıydı bence. Allah yardımcınız olsun.

Okula tek gidiyor derken evimle okul karşı karşıya içeri girene kadar onu görüyordum balkondan hatta teneffüste bile görüyordum arkadaşlarıyla oynarken. Çıkışta öğretmeniyle gelişinide doğal olarak.
Rehberliğe tabikide danıştık ama pek faydalı olamadılar

Bi resim ya da oyun terapisi aldirın o zaman derdini anlatır minik. Çözum bulursunuz umarım

Terapi aldırmanız en sağlıklısı.. Öğretmen de garip davranmış. Ben bir şey yaşamış olabileceğinden şüphelenirdim. Gerekirse çocuğuniz okuldayken onun haberi olmadan okulda bir süre beklerdim. Teneffüslerde uzaktan izlerdim.

Öğretmen erkek öğretmen mi ? Dayak benzeri bir durum olmuş olabilir mi?

Ay ne çok seviyorsunuz hemen öğretmene laf atmayı , öğretmen ilgisizmiş , acaba öğretmen mi dayak atmış vs vs . İlgisiz olan insan çocuğu evine kadar bırakır mı ya ? Bana ne nasıl gidersen git der . Valla bıktım sürekli okulla ilgili bir konuda öğretmenlerin eleştirilmesinden . Kusura bakmayın 35 tane çocuğun içinde sizlerin prens ve prenseslerinize özel ilgi gösteremediğimiz için .

Sakin olun bende Öğretmenim, daha geçenlerde kız öğrencisine tokat atan Öğretmeni okumadık mı? Öğretmen de beşer şaşar her şey olabilir..

Şimdi konu sahibine bütün ihtimaller yazılıyor gözünü açsın durumu anlasın diye Yoksa kimsenin Öğretmeni kötülediği yok.

Arkadaşın sınıfında vardı haftalardır çözemiyorlardı. Hayır bir de yürütülmesi gereken bir ders var, ağlayan çocuk görünce bütün sınıfın motivasyonu yerle bir, diğerleri de anne demeye karnım ağrıyor demeye başladılar. Öğretmen sürekli ağlayan çocukla mı ilgilensin, konu mu yetiştirsin, veliyle mi uğraşsın? 3 haftadır bulamadıkları çözümü arkadaşın sert çıkmasıyla çözdüler. Şımarıklığın lüzumu yok, yerine geçip oturuyorsun annen de eve gidiyor dedi. Şıp diye problemler kalktı ortadan. Çocuk gelip canı sıkıldıkça sarılıyor, geçip yerine oturuyor ... Ancak bu örnekte çocuğun hiç bir problemi yoktu, gayet başarılı, hayatında yakın zamanda bir değişiklik olmamış, okulda bir problem yok...

öğretmeni okuldan getirdi demissiniz bir süre öğretmen güvenilir mi bilemedim. Ben bu devirde kimseye güvenmediğim için....
Ayol öğretmen çocuğu eve kadar bırakıyormus yine de ilgisizlikle suclanmiş , üstüne acaba yolda çocuğa bişey mi yapiyor denmiş ama o yaşta çocuk okula nasıl yalnız yollanır, kardeşi doğduktan sonra evde çocuğa nasıl davranılmış, anne baba ne kadar ilgilenmiş asla soran olmamış...Bu ülkede öğretmen olacağına cehenneme ocak taşı ol daha iyi yeminle ..

Siz neden celallendiniz,bu konuda yaranız mi var? Her ihtimal düşünülerek yorum yapılıyor,ya akran zorbalığı ya öğretmen zorbalığı ya da başka bir neden...Olmayacak bir durum değil, biraz search yapın,öğrencisinin dilini kesen öğretmen de var taciz eden de. Her öğretmen bir değil, öğretmenlik gönül işi ve tahammül gerektiriyor,bunu saglayamayan bu meslegi secmesin,sonra ay biz mi ilgilenecegiz diye aglamasin peh Sadece saati doldurup,parasını almaya çalışan kişiler yapmasa keşke böyle durumlar yaşanmasa. Her meslekte olduğu gibi çürük yumurtalar var,ihtimalleri yazıyoruz

öğretmen neden öğrencisini evine bıraksın?onun görevi değil ki?bebekli arkadaşlarım da oldu öyle veliler de gördüm.ya servise veriyorlardı çocuğu ya aile mensuplarından biri alıyordu okuldan ya da annesi küçük bebeğini arabaya koyup gelip alıyordu.çocuk sahibi olurken okuldan nasıl geleceğini de hesaplayacağız bir zahmet.bizden başka ilgilenecek kimse yoksa servis yoksa ekonomimiz azsa araba kullanamıyorsak bir zahmet 2. çocuğu da yapmayacağız.

Sakin olun bende Öğretmenim, daha geçenlerde kız öğrencisine tokat atan Öğretmeni okumadık mı? Öğretmen de beşer şaşar her şey olabilir..
O konuda da dayakçı öğretmene (yaratık demek daha doğru olur ) sırf hemşerisi diye eyvallah edip çocuğunu bizzat kendisi hiç ettiren bir baba ve pasif bir anne vardı yanlış hatırlamıyorsam...

İyilik bile kabahat oluyor valla. Ama bunu yapan özel okul öğretmeni olsaydı daha ne yapsın derlerdi, garezleri devlete. Para verdikleri öğretmen yanlış yapmaz ne de olsa

İyilik bile kabahat oluyor valla. Ama bunu yapan özel okul öğretmeni olsaydı daha ne yapsın derlerdi, garezleri devlete. Para verdikleri öğretmen yanlış yapmaz ne de olsa
kolejlerde de yok anacığımm eve bırakan öğretmen.öyle olsa servis parası öder miydim eşek yüküyle?herkes doğurduğuna sahip çıksın derdi annneannem.ne kadar doğru dermiş.

kolejlerde de yok anacığımm eve bırakan öğretmen.öyle olsa servis parası öder miydim eşek yüküyle?herkes doğurduğuna sahip çıksın derdi annneannem.ne kadar doğru dermiş.
Hemen hah devlet okuludur o yazmışlar ya özeldekiler pamuklara sarıyor demek ki, seninki niye getirmiyor eve

Ya kimse kimseyi bırakmasın zaten, bak eve bırakırken yolda çocuğa bişey mi yaptı diyen bile olmuş...Denir yani burası Türkiye, öğretmen ne yapsa suçlu çıkar mutlaka

O konuda da dayakçı öğretmene (yaratık demek daha doğru olur ) sırf hemşerisi diye eyvallah edip çocuğunu bizzat kendisi hiç ettiren bir baba ve pasif bir anne vardı yanlış hatırlamıyorsam...
Evet baba özellikle ilginçti ama çocuğa tokat atan bir Öğretmen vardı değil mi? Yani hiçbir meslek erbabı kutsal veya hatasiz değildir. Evet bazı konularda Öğretmene boş sallandığı zaman tepkimi veririm.

Ama bulunduğum camiada, özellikle şiddet konusunda çürük elmalar da çok.. Maalesef

Ama bulunduğum camiada, özellikle şiddet konusunda çürük elmalar da çok.. Maalesef
O çürük elmalarla defalarca bizzat mücadele edip korumaya çalıştığım öğrencilerimin öz anne babalari arkamda durmadigi için soruşturma geçirmiş biriyim....(öyle tek tokat filan da degil , anne babalar tarafından umursanmayan , üstü örtülen neler var, aklınız durur) Çok iyi biliyorum bu işlerin nasıl yürüdüğünü maalesef, merak etmeyin ...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…