2. meme büyütme ameliyatımı Dr. Altan Yücetaş'a oldum :)

aa yanında deneyimli biri olucak yani, çok sevindim canım.. kuzenin de tecrübeliymiş çok daha iyi bakar sana, çok rahat atlatırsın bu süreci.. bi de anne şefkatinden de yararlancan bol bol, güzel güzel yemekler yapar sana, beslenmene dikkat et bu arada tatlım, baya kan kaybediyoruz çünkü, bol sebze meyve et tavuk balık yemekte fayda var.. abur cuburdan, sigaradan kaçınmak lazım..
Babalar süper ya, ben babamdan çekiniyodum, ona direkt söyleyemedim zaten annem söyledi o da , yaptırsın tabii ya yazık onca zamandır bu halde demiş yani babam ve abim bile destek verdiğinde anladım ki bu meme denen şeyler çok çok önemliymiş.. biz her ne kadar kendimizi dolgulu sutyenlerle kamufle etsek de sonucta yetişkin olmanın getirdiği bazı durumlarda erkek gözü meme arıyor..
duruşun, giyim kuşamın emin ol çok farkedicek ameliyat olduktan sonra, hele sutyensiz elbise giyebilmenin tadından yenmez.. :) özellike straplez bluzlar çok hoş duruyor..
otobüsle gidiceksen izmir-ankara 8 saat sürüyor hatırladıgım kadarıyla, uzun bir yol ama ameliyatından üstünden 5- 6 gün geçmiş olucak çok sıkıntı çekmezsin.. yalnız koltuğun teker üstünde olmamasına dikkat et.. mümkün oldugunca tekerden uzak bir koltukta oturmaya çalıs.. çünkü sarsıntılar rahatsız edebilir..

Son düzenleme:
d

Evet canım ailenin desteği başka oluyor. Nişanlım da yaptır sen bilirsin dedi :) Bakalım heycan korku bir arada yaşıyoruz. Sigara kullanmıyorum çok fazla ama yemekte çok yemem. Bide bende kansızlık vardı bir sıkıntı olmaz umarım ya. Çok mu kan kaybediyoruz

canım öyle çok abartı bi kan kaybı da olmuyo aslında, sanırım bende kapsül de temizlendiği için diren takıldı ve o diren tüpündeki kanı hastanedeyken sürekli gördüğüm için öyle geldi bana :) hemşire beni kontrole geldiğinde doktorumla telefonda görüştü, 35 mililitre demişti, öyle ciddi bi kayıp değil yani :) sen yine de doktorunu bilgilendir bu konuda.. bi sıkıntı olcağını sanmıyorum, için rahat olsun ama daha çabuk toparlanmak için iyi beslenmeyi ihmal etme :)

Ben zaten aç kalamam ama çok et meyve yiyen birisi değilim :) 1 ay kaldı nerdeyse inş vazgeçmem... CEMİL hoca dren takmıyormuş genellikle. Gider gitmez söylerim herşeyi tabiki. Temmuz ayında da ritim bozukluğundan dolayı ameliyat oldum bunu telefonda dedim sıkıntı olmaz dedi.

işi bu noktaya kadar getirdiysen vazgeçme bence :) ritm ameliyatın için çok geçmiş olsun, sen de tecrübeli sayılırsın öyleyse.. her ameliyat sürecinde olduğu gibi meme büyütme ameliyatında da vücudumuz biraz yorgun düşüyo, daha çabuk toparlamak için iyi beslenmekte fayda var ama öyle et meyve vs yemesen de toparlarsın bi şekilde.. sandığımızdan da güçlüyüz aslında :)

Merhabalar, bende ameliyat olcam ama çok korkuyorum sonrasında ağrılarım olursa diye. Kas altı ağrıları çok mu fazla ?

Selam.Ağrı kişiden kişiye göre değişmekle birlikte kasaltı olup ta az ağrıdı ya da ağrımadı diyeni pek duymadım.Ben de kasaltı oldum.Ağrı eşiğim de yüksektir.İlk gün dahil oturma kalkma konusunda neredeyse kimseden yardım almadım.Spor yaptığımdan karın kaslarım güçlü.Onları sıkarak oturup kalktım.Ama kolay bir ameliyat değil.Burdaki ağrı olayı farklı.Yara ya da kesik ağrısı değil bu.Sanki göğüslerinde 200 kiloluk biri oturuyor. Aşırı bir baskı hissi.Kemiklerin bile ağrıyor.Süreç olarak zor.Sabır gerektiriyor.Ameliyat ol çık hopp bitti değil.Göğüs büyüyor evet ama şeklinin oturması çok zaman alıyor.Masaj yapmak gerekiyor.Yaranın bakımı ve iyileşmesi ve hissiyatın geri gelmesi vs gerçekten uzun süren bir süreç bu.O sebeple ağrılı ama farklı bir ağrı bu dediğim gibi.Sabırlı olacaksın.Tam oturması 1 yıl.6 ayda baya oturuyor ancak 1 yıl tam sonuç için ideal zaman.Kolaylıklar dilerim.Şimdiden geçmiş olsun.

Arzum ,her zamanki gibi çok eğitici ve doğru şeyler yazmışşsın.Ben bu forumda protez yeri ve protez şekliyle ilgili yorumları okudukça bazen çok şaşırıyorum.Bir hasta nasıl olur da protezin yeriyle ilgili yorum yapabilir anlayamıyorum.Bizler dr muyuz arkadaşlar? Bu pazarlık işi midir? Nereye konması gerekiyorsa oraya konulacak.Damla eh güzel,yuvarlak kötü.A ben diktörtgeni seçeyim gibi yorumlar var neredeyse:)).Bizler ne kadar okuyup öğrensek de sonuçta hastayız.Tabi ki araştıracağız.Tabi ki drun karşısına bilgili çıkacağız ve soru soracağız ama olması gerekeni bize dr söyleyecek ve biz de onu uygulayacağız.Eğer bir dr kararı size bırakıyorsa kusura bakmayın ama o drdan uzak durun.Her kişiye uygun biraz daha ağırlıklı derecede iyi gidecek yöntem mutlaka vardır ve dr bunu söyler.O sebeple dr un yetkinliğine,bilgisine ve tecrübesine güven çok önemlidir.Biz sadece şunu bilmeliyiz bu ameliyat kolay bir ameliyat değil ve komplikasyonları olan bir ameliyat.Doktorların anlattığı kadar da masum değil.Bu sebeple iyi dr bulacağız.Denileni yapacağız ve dua edip gerisini yaradana bırakacağız.Ne yazık kı bazı şeyler şans işi.Aynı dr çok süper iş de çıkarıyor,sorunlu iş de çıkarıyor.Hiç bir dr kötü sonuç istemez.Onlar da insan sonuçta.O sebeple yok ağrı olur kasaltında,yok damla protez döner,yok yuvarlak protez top gibi durur bunları bir kenara bırakın ve sadece ehil bir kişi bulun.Bu vesileyle hepinize sağlık,huzur,güven ve bomba göğüs kıvamında bomba ötesi bir yıl diliyorum:)))))

Biz biraz piştik bu konuda sanırım Ameliyatımızın üzerinden zaman geçti,herşeyi gördük yaşadık,olumlu olumsuz durumlar oldu üstesinden gelmeye çalıştık.. Yani olaylara daha farklı bilinçli şekilde yaklaşıyoruz..
Başta bizde aslımda önemsenmemesî gereken şeylere odaklanmıştık,belki cahilce yapılan yorumlar yüzünden .. Şimdi amacım,burada olmamın nedeni bizim düştügümüz hatalara yada o zaman takıldığımız hatalı ayrıntılara başkaları düşmesin.. Neyse,yine farklı bakanlar olacaktır olaylara :) Biz elimizden geleni yapalımda,gerisi onlara kalmış artık Amaç doktor yönlendirmeside değil,o şeylerde cahilce :))

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim bayanlar J söylediklerinize katılıyorum. Benim de ilk ameliyatımda o dönem okuduklarımın etkisiyle kas altı çok ağrılı olur, dayanamam bilgisi işlenmişti beynime.. sırf ağrı çekmiyim, daha çabuk iyileşiyim diye kas zarı altı ameliyatı yapan bir doktorla görüşüp başka kimseyle görüşmeden direkt ona ameliyat olmuştum. Ameliyattan sonra fitness1’in yazısında anlattığı o göğüslerin üzerindeki inanılmaz baskı, kemiklerin acıması vs. ağrıların hepsini ve daha fazlasını ben de yaşadım. Sonuçta ağrılar bi şekilde gelip geçti ama bu sefer kapsül denen herkesin korktuğu şey başıma geldi. 2. ameliyatımla kapsül temizlendi. Bu sefer kas altı olacağım için görüştüğüm bütün doktorlar daha ağrılı bir süreç yaşıyacağımı söyledi ama tam tersine ben çok rahat atlattım. Neden böyle olduğunu bilmiyorum, belki 2. bir operasyon yaşadığım için herkesten farklı bir süreç yaşıyorumdur. Bunun dışında yuvarlak protez top gibi oluyor hiç doğal değil söylemi vardı, ilk ameliyatımda damla protez kondu ama damla protez bende döndü, üstelik 2,5 yılın sonunda bende damla protez top gibi görünüyordu. 2. ameliyatımda yuvarlak protez konuldu ama gayet doğal görünüyor. O sebeple bu tarz konularda çok kesin ifadelerle konuşmamak gerekiyor. Bu yazılanları okuyan doktorlar var mıdır bilmiyorum ama, eğer okuyanlar varsa bize çok gülüyorlardır ve belki de bu kadar çok kurcaladığımız için kızıyorlardır muhtemelen J Sonuç olarak herkesin süreci kişiye özel. Kendi yaşadıklarımdan biliyorum; 2 farklı teknik, 2 farklı protez çeşidiyle 2 farklı süreç yaşıyorum. Ve hepimiz birbirimizden farklıyız. Sonuçlarımızı, süreçlerimizi vs etkileyen bir çok farklı faktör var. Bunları da göz önünde bulundurunca yaşanan deneyimler çeşitlendikçe çeşitleniyor. Kendi deneyimlerimi paylaşmaktaki amacım da sizlerin kullanılan tekniğe, proteze, muhtemel ağrılara çok takılmadan, acı çekicem korkusu yaşamadan olabildiğince bilinçli bir şekilde kendinizi hazırlamanız. Ben ilk ameliyatımda çok cahilce ve bilinçsizce davrandım. Benim gibi birçok insan farklı farklı sıkıntılar çekmiştir. Bunlar da sizi korkutmasın çünkü gerçekten her zaman herşeyin bir çözümü var. Bir de şöyle bişiy var; bazen her ne kadar bilinçli olsak da bazı şeyleri insan yaşamadan bilemiyor, o biraz da şans işi, olcağı varsa oluyor J

Bi taraftan da çok şanslıyız çünkü sorunlarımız olduğunda, moralimiz bozulduğunda, aklımıza bir şey takıldığında burada anlatıp paylaşabiliyoruz. Bu platformda böyle bilgili, deneyimlerini güzel anlatan, bilgisini paylaşan, yardımsever insanların olması da çok güzel J

Ben de bu vesileyle sizlere çooook güzel, herşeyin gönlünüzce olacağı, bolluk bereket içinde yaşayacağınız, sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yeni yıl dilerim J

Bir de şöyle bişiy var; bazen her ne kadar bilinçli olsak da bazı şeyleri insan yaşamadan bilemiyor, o biraz da şans işi, olcağı varsa oluyor J

Aynen canim sana katiliyorum....

merhaba, ben de resimlerine baktım, öncelikle ameliyat senin için doğru kararmış ama ilk ameliyatında şanssızlık yaşamışsın diyelim. gerçekten hiç istenmeyen bir görüntü oluşmuş. ama 2. ameliyat sonucun çok doğal, bu sefer uzun yıllar sorunsuz kullanmanı dilerim.

Canım kansızlık gibi bir problemin varsa bunu doktoruna paylaş. Önceden hemoglobin isteyebilir. Bu yüzden benim ameliyatım ertelendi.:97: Çok kan kaybı olmuyor ama yine de sızıntılar oluyor demişti benim Dr. Ameliyat öncesi hgb istedi ve tam bir şok, 9 a düşmüş ve 10 un altında ameliyata alamıyorlarmış anestezi uzmanları. Iyiki ameliyat öncesi yaptırdım tahlili, yoksa ameliyat günü hastaneden dönmek benim için daha yıkıcı olacaktı. Şimdi serum yiyorum kan değerlerim normale dönsün diye.bence böyle bir şok yaşamamak için doktorunla görüş derim.

Bir de şöyle bişiy var; bazen her ne kadar bilinçli olsak da bazı şeyleri insan yaşamadan bilemiyor, o biraz da şans işi, olcağı varsa oluyor J

Aynen canim sana katiliyorum....

canım sen nasıl oldun bu arada, hiç soramadım kusura bakma.. bi sıkıntın yoktur insallah

cok tesekkür ederim Alexus'cum. İnsallah hepimiz uzun yıllar sorunsuz kullanırız :)

canım sen nasıl oldun bu arada, hiç soramadım kusura bakma.. bi sıkıntın yoktur insallah

Tskler tatlim, ben iyiyim. Eski halime döndüm. Calismaya basladigimdan beri cok takilamiyorum buraya. Isler de yogun. Kimse birsey anlamadi. Gerci bol seyler giyiniyorum. Dekolte falan giyinsem veya bikini acaba o zaman fark ederler mi? bakalim artik...
Benimkiler yumusamaya basladiar yani elimle de SIKABILIYORUM ARTIk
Hersey iyi gidiyor insallah öyle devam eder....
Bugün ilk kez istemiyerek yan yatim, yani sabah uyandigimida kendimi öyle gördüm. Umarim bir sey olmaz :18:. Bügün tam 3 haftami doldurdum. karnimdaki sislik de giti, allaha sükür.

Spor yapmayi cok özledim yaaa. Pilatesi cok özledim. Otur ve yatmaktan 1, 5 kg aldim k

2 hafta kaldi. yürüyüs yapmaya basladim. hayirlisi artik.... sende nasil gidiyor???

Bu arada sana bir sey söylemek istiyorum. Yazilarinda cok positif birseyler veriyorsun. Bir huzur ve sakinlik hisediyorum her okudugumda. Güzel bir Enerjin var. Ist oturmus olsaydim, seninle bir kahve icmek isterdim. ama aramizda 3000 km var....

heyy çok mutlu ettin beni.. çok teşekkür ederim :) birçok vukuat yaşadıktan sonra artık olgunluk çağıma giriyorum belki de ondandır.. seninle kahve içmeyi ben de çok isterim, benim Almanya'ya gelmem çok zor ama olur da İstanbul'a gelirsen mutlaka haber ver.. sen de çok samimi ve doğal bir insansın, bunu hissedebiliyorum.. çok mutlu olurum yüzyüze görüşebilirsek :)

herşeyin iyi gitmesine çok sevindim.. benim de 3 haftası doldu, doktorum istersem yan yatabileceğimi söyledi ama ben bi süre daha sırt üstü yatmaya devam edicem, çok şükür uyku problemim olmuyor :)

ben kilo almak için özellikle daha çok yemeye başladım ama sadece bel çevrem genişliyor, göğüslerimin üst kısmı hala çok zayıf ve derim çok ince hepimizin derdi başka yani, ben de ne yesem daha çok kilo alırım diye düşünüyorum

Merhaba canım. Aslında haklısın olmazsa hangi tahliller gerekiyor sorup burda yaptırıp sonuçları yollamam daha mantıklı ameliyattan önce. Sonuçta ankaradan izmire gideceğim ve sadece 1 hafta dersanede iznim var sonra derslerim başlıyor. Git gel olmasın.

Cok doğru diyosun.Ben bilmeden sanırım iyi bişey yaptım.Bu foruma ameliyat olduktan sonra girdim.Bunu kimse yanlış anlamasın.Ama bazı arkadaşların yorumları kişilerin yanlış anlamasına ve yanlış kararlara gitmesine sebep olabiliyor.Dolayısıyla burada paylaştıklarımız,yazılarımız,yorumlarımız çokkk önemli.Ben druma asla protezi şuraya koy şöyle böyle demedim.Nasıl derim?Ama güvendim.Ehil kişi olduğuna emin oldum.Tabi şans işi bu biraz da.Sonuçta kötü bişeyle karşılaştım.Çok sıkıntı çektim vs vs.Hala da kendimi güvende hissedemiyorum.Sen ve senin gibi doğru ve yerinde yorumlar yapan kişiler gerçekten yardımcı oluyorlar.Allah herkesin yardımcısı olsun ve sağlık versin sevgili arkadaşlar.

Kızlar... 1 şubatta ameliyatım var. Öğleden sonra 3 gibi falan denildi. Pişman olmaktan korkuyorum.

Kızlar... 1 şubatta ameliyatım var. Öğleden sonra 3 gibi falan denildi. Pişman olmaktan korkuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…