2. meme büyütme ameliyatımı Dr. Altan Yücetaş'a oldum :)

BanuSeker canim
1. Kafanda görüsmek istedigin Doktorlari belirle! Mesela yorumlarini dinle .youtube de isimlerini ver, mesela "Dr. Altan Yücetas meme büyütme" . Onlarin konusmalarindan da cok sey alabiliyorsun. Ayrica saormak istedigin seyleri not et, cünkü zamanla unutuyorsun. Ve kesin en az iki tane Dr ile görüs canim. Ve sadece Burda almanya tv gördügümüz Dr odaklanma!
2. ilk etapta Resimlerini email ile doktorlara yola ve tel ile bir ön görüsme yap.
3. biletini ve otelIni ayarla
4. sonra bir veya iki gün görüsmeler icin ayarla kendini tr de. Zaten karar verdiginde seni ameliyat icin zaman ayarliyorlar yurt disindan geldigin icin
5. ameliyat oluyorsun
6. güzel haberlerle seni burda bekliyoruz.
7. TR olmadiysa icine sinmediyse (benim gibi ) geliyorsun burda Almanyada olursun

Iste oldu biti.

Iste Ben böyle oldum ve sonucu gördün güzelim..

eveeeeeeet . cok gzl anlattin . ama bizim burda fiyatlar gercekten altindan kalkamiyacagim sekilde yani benim budget icin . ist zu teuer ablam . jaaaa gecenlerde habe ich mich erkundigt bei so eiinem . cikmis bana dio 6. 800 euro . buna mümkünü yok yani ödeyemem . yoksa tabiki nachkontrolle ler icicn falan buralarda olmasi daha uygun olurduu . ama naparsin iste .

askittabi
ablaaam sana özelden ulasmaya calisirouuuum . ama mesajlarin dolmusss yeni mesaj gönderebilmem icicn öncekilerden silmen gerekiormuss. ne sacma kurrallar yaa . sastiiim . (((((((((( aklim cok karisik . arzuum ablamda yok ortaliklarda onun gögüslerinide cok cok merak edior ve görmek istiorum . arkadaslik yolamistim hala haber yok . hepinizin keyfi yerindedir Insallah :* öptüüüm siziiiiii

Banucum korkma İstanbul o kadar tehlikeli bi yer değil :) İstanbul dışında yaşayanlara biraz korkutucu geliyo ama içinde yaşayınca farketmiyosun bile.. ulasım imkanları çok kolay.. estetik cerrahların klinikleri ve hastaneler genelde çok merkezi, şık yerlerde.. ve birbirine yardım etmeyen seven çok insan var burda.. yalnızlık da yabancılık da çekmezsin.. bi gençlik macerası olarak bak buna.. ilerde torunlarına anlatıcak bi hikayen olur.. :)

aşkkitabı çok güzel yazmış, aşama aşama.. sen kendine birkaç doktor belirledikten sonra telefon/mesaj görüşmelerini yapıp randevularını alırsın.. Durumunu da açık açık belirtirsin, onlar da sana yurtdışından geldiğin için bi öncelik tanırlar muhtemelen.. güzel güzel ameliyatını olursun, sonra bi bakmışsın şahane göğüslerin var artık :)

evet haklisin . bügün dr hasan findiklada görüstüm telefonda. . cok cana yakinn . sanki doktor degil arkadasin bi samimiki anlatamam . postiv birseyler birakti icimde . hemen onada resimlerimi yoladim. bana dedi sizi gelip hava alanindan alioruz hotel kahvaltili (bir hafta boyunca) sonra iste yine hava alanina birakma ucak bileti haric . bana cok daha kolay ve makul geldi tabiki. kendi basima oralarda yana yakina dolasicama hastanede kalma tüm tahliler . su bu derken . 4500 euro dedi . biraz baffff oldum dedimm acaba fiyat konusunda yardimic olurmusunuz biraz daha diye sordum 4000 e olur dedii . simdi gercekten cok tecrübeliu bir doktor oldugundan eminim benim kücük gögüs germesi ile implant li olucak high profil olur dedi . altan bey ise 2500 euro ya . sizde anatomik form kesinlikle olmaz döner yuvarlak olucak ve hemen derinin altina olucak demisti dün yani ne kas alti nede kas alti zari neden dersen . dediki ya double bubble effecti olmasi yüksek dedi yani ikiz meme hem yukardan hem altan. ( AllAHIIIIIIIM ne korkunc) e bu kas üstündeki olanda tabiki cok cok yapay durur kesin . o yüzden hasan bey ise . dogru düzgün diklestirildikten sonra neden double bubble effecti ciksinki ortaya dedi !? simdii ikiside cok basarlili ve isinin eri oldugundan eminim ama . hangisine karar versem . altan beyi tekrar arayip görüsücem . bakalim ne dicek bu kas alti kas üstü meselesine . kesinliklee yapmam olmaz mi dio yada ne dio :/ :'(

:) ooo daha başka doktorlar neler dicek kimbilir? bu işler böyle valla.. ben de anlamıyorum, sonuçta tıp eğitimi almadık, hepsinin kendince sebepleri vardır mutlaka.. daha çok kafan karışıcak ama yılmak yok araştırmaya devam :)

pazarligini da tel yapmissin . sen özelden mesaj gönderdim bak istersen

Merhabalar, bende ameliyat olcam ama çok korkuyorum sonrasında ağrılarım olursa diye. Kas altı ağrıları çok mu fazla ?

Merhabalar, bende ameliyat olcam ama çok korkuyorum sonrasında ağrılarım olursa diye. Kas altı ağrıları çok mu fazla ?

Merhaba tungizcim.. ağrı olayı kişiye göre değişiyor, sadece 2-3 gün agrı çeken de var, haftalarca ağrı ceken de var ya da ameliyattan sonra hiç agrı çekmeyen de var. Bunun sebebini tam olarak bilmiyorum ama okuduklarıma göre bazı insanların ağrı eşiğinin düşük olması da sebep olabiliyormus buna.. Doktorlar ameliyattan sonra duruma göre güçlü ağrı kesiciler veriyor zaten. Bi şekilde bu sürecin kolay atlatılmasına yardımcı oluyor ilaçlar.. Öyle çok korkulcak, katlanılmıcak bi durum yok..

Ben de ilk ameliyatımdan önce kas altı çok ağrılı olur sanıyordum, kas zarı altının ise hiç ağrısız olduğunu okuyordum. Biraz da bu yüzden kas zarı altını tercih etmiştim ama ilk ameliyatta kasım kesilmemesine rağmen agrı cektim baya.. 2.ameliyatımda ise kas altı olmasına rağmen hiç ağrı çekmedim. Neden böyle olduğunu bilmiyorum. Ama boşuna korkmuşum meğerse.. O yüzden bence hiç şöyle olursa ağrılarım olur böyle olursa agrı olmaz düşüncesi yer etmesin kafanda.. Ameliyat olmadan bilemezsin ne olacağını.. eger ağrın olursa da korkma bi kaç gün sürer sonra geçer ağrı kesicilerle vs atlatırsın bi şekilde.. ama ameliyat olan kimsenin sırf bu agrılar yüzünden pişman olduğunu sanmıyorum.. sen sadece güzel, sağlıklı göğüslere kavuşacak olmanın tadını çıkar :)

Sen ne zaman olucaksın ameliyatını tatlım?

slm,
ben 9.12.13 ameliyat oldum ve hic agrim olmadi, sadece sanki agir bir kas calismasi yapmis gibi bir his vardi. Ama mesela kolarini kaldiramiyorsun ilk bir haftada.
Drum bana söyle demisti: Kadinlarin % 80 normal bir agri ile atlatiyor. % 10 nerdeyse agrisiz benim gibi. diger % 10 ise agri kesici bile yaramiyor öyle bir agri oluyormus. Yani Pipa arkadasim dedigi gibi herkeste bu farkli geciyor....

Cevabın için çok teşekkür ederim. Ankara'da yaşıyorum ve ameliyatı Izmir'de olacağım. Ameliyat tarihim 3 şubat tabi cesaretimi toplayıp gidersem. :)

Merhaba,
evet onu bende duydum ama işte anlatamıyorum sanırım kendime. Çok istiyorum benimde güzel göğüslerim olsun. Kpss ye hazırlandığım için 1 haftaya toparlanmam gerek aslında. Doktorumla konuştum toparlanırsın dedi ama sonrasında hemen derslerine gitmen gerekiyor mu dedi. Ailem yanımda daha doğrusu bana bıraktı.

Bir hafta az bir zaman canim. Yani toparlanmaik icin. Tamam agrilar belki ilk haftada en gec gecer, ama hareket acisindan kisitllisin canim yani Yürürken otururken. 2 Hafta dinlenme süreci lazim. Kendini ilk haftada iyi hisetsende, unutmaki icten dikislerin var. Onun icin kendine iyi bakman lazim güzelim ondan 2 Hafta bence sart. Ben mesela kendimi o kadar iyi hisetmeme ragmen hep dikkat etim ne olur ne olmaz diye. Ben 18. günümü doldurdum bugün ve cok iyiyim ama kollarimi hala ikisini birden tam havaya kaldiramiyorum. Mesela Dolaptan en üst rafa kolumu kaldiramiyorum. Zorlasam belki olur, ama bedeni de dinlemek lazim. sana "Alarm" veriyorsa dinlemek lazim...

Bir hafta fazla olsun, ama saglam olsun canim.
Sonucta bu bir ameliyat, tamam bir kalp ameliyati degil tabiki, ama bunun da kesisi var dikisi var vs.

arkadaşım süpersinnn ... burası cok enteresan bir platform ... herkes birbirine yardım için çabalıyor... dış dünyadan ne kadar da uzak... eskiden insanların hepsi böyle yardımseverken birbirlerine koşarken şimdi böyle bir dünya yok... sanal bir ortamda bu derece samimi insanca reel de olması gereken duyguları yakalayınca insan hem şaşırıyor... hem de nereden nerelere geldik diyor...

arkadaşlar bende siteye üye olduğumdan beri çok memnunum sizlere katılmaktan... iyiki varsınız...

ve pippa cım senin ne güzel bir yüreğin var... Allah gönlüne göre versin tatlım....

Dersanem 1 hafta tatil olduğu için o ara toparlanırım diye düşünmüştüm ama sen daha iyi bilirsin tabiki sonuçta tecrübelisin. O zaman 2.haftada evden çıkmayayım. Ama ameliyattan 5 gün sonra falan ankaraya eve dönmek için uzun yol mecbur :)
Bu arada ilgin için çok teşekkür ederim canım Allah senden razı olsun biraz daha rahatladım ameliyat konusunda.

Herkesin süreci farkli geciyor, mesela ben cok kolay ve agrisiz gecirdim ama patikk arkadasimiz cok zor gecirdi 3 haftaya kadar hatirladigim kadariyla, fena agrilari vardi.

Forumdaki arkadaslarin süreclerini takip ederek Ben bir sonuca vardim , cocuk dogurmus ve emzirmis kisiler sanki daha rahat atlatiyor.

Benim kuzenimde ameliyat oldu oda çok ağır geçmediğini belirtti. 3.gün işe gittiğini söyledi. İnşallah ağrısız, sancısız bir geçiririm bende. Doktoruma da sordum ağrı kesicilerle atlatılabilecek ağrıların olur en fazla dedi.

Cevabın için çok teşekkür ederim. Ankara'da yaşıyorum ve ameliyatı Izmir'de olacağım. Ameliyat tarihim 3 şubat tabi cesaretimi toplayıp gidersem. :)

canım çok sevindim az kalmış yakında sen de istediğin güzel memelere kavuşucaksın :) herşey çok çok güzel geçer insallah.. simdiden agrısını sızısını düşünme, belki de hiç ağrı derdi yaşamıcaksın.. sadece biraz halsizlik olucak, hareketlerin yavaşlıcak.. ben bu 2.ameliyat sürecimi çok güzel geçirdim.. bir kız arkadasımın evinde kalmıştım.. her sabah 9-10 gibi uyanıyorduk, beni yataktan kaldırıp salonda benim için hazırladığı yumuşacık yastıklarla donattığı koltuğuma oturtuyordu, ben televizyon izlerken o da mutfakta kahvaltıyı hazırlıyordu.. mutfağa geçtiğimde şahane bir kahvaltı sofrasıyla karşılaşıyordum; çeşit çeşit peynirler, zeytinler, omletler, soyulup dilimlenmiş meyveler ve tabii nutella!! ilk 3 gün o bana yediriyordu yemeklerimi (3. günün sonunda artık onun da kolları ağrımaya başlayınca kendim yemeye başladım, biraz bebek gibi oluyosun ama yetişkin hayatında kısa bi süreliğine kendini şefkatli kollara bırakmak güzel bişiy, baya iyi geliyo insana :) kahvaltı faslından sonra kahve faslımız başlıyordu.. salonda, tam da istanbula kar yağdıgı zamanlarda, cam kenarında türk kahvelerimizi içip sohbete dalıyorduk, sohbet bitip de fallarımıza da baktıktan sonra evde sinema keyfini başlatıyorduk.. artık 1-2-3 allah ne verdiyse birsürü biribirinden güzel farklı film izliyorduk.. yani benim bu nekahet dönemim şahane geçti.. kollarını çok kullanamıyacagım bahanesiyle acayip güzel bir ev tatili yapmış oldum :) tabii muhteşem bir arkadaşım olduğu için de çok şanslıyım :)
demem o ki sen de sanırım bir arkadasında ya da yakınında kalıcaksın izmir'de.. eğer evden çıkman gerekmiyorsa çok güzel bir ev tatili fırsatı gibi değerlendirebilirsin bu süreci.. hem sınavdan önce de biraz zihnini dinlendirmiş olursun.. ve çok çok daha dinç bir halde girersin sınava :) sınav tarihi ne zaman bu arada canım? niye izmir'i tercih ettin ameliyat için? dönüş yolculugunu nasıl yapıcaksın uçakla mı, otobüsle mi? Bu arada ailenin seni desteklemesine çok sevindim. Ben de ailemden çok destek aldım.. Yazık meğersem onlar da yıllardır benim göğüssüz halime çok üzülüyorlarmış, hatta abim destek olmak için bi miktar para bile vermişti

canım Qelebek'cim seçtiğin isimden bile belli oluyor, senin de çok güzel bir yüreğin var :) ben de çok seviyorum kadınlar kulübünün bu güzel ortamını, insan hiç yüzünü görmediği insanlarla bir anda kaynaşabiliyor, herkesin ortak sorunları olduğu için birbiriyle empati kuruyor ve yakınlık hissediyor.. hatta burda arkadaş olup dışarda da arkadaslıklarını sürdürebiliyorlar.. bir de kadınlar anlatmayı, paylaşmayı sever.. tam bize göre şahane bir ortam yani

banu'nun da tabii ki yanında olmak isterim, çok kanım kaynadı ona, geldi böyle bıcır bıcır heycanlı bişiyler yazdı gitti :) o ailesinden kimseye haber vermiceğini ve yalnız olucagını söylemişti, bi de istanbul'u hiç bilmiyormuş, tek başına çok sevimsiz olabilir bu işler.. insanın yanında sevdiği, güvendiği, becerikli birileri olursa daha güzel atlatılır bu süreç.. 2. ameliyatımda saolsun arkadaslarım hiç yalnız bırakmadı beni.. doktorum da çok ilgilendi.. sık sık kontrole geldi, sohbet etti benimle.. arkadaşlarım da vardı, hastane odam da çok konforluydu çok güzel döşenmişti, yemekler süperdi valla ne verdilerse silip süpürdüm gayet keyifli bi ortam vardı yani..

arkadaslarım çok yorulmasın diye nöbetleşe kalmalarını istedim benimle.. ameliyat sırasında 2 arkadasım vardı, ben narkozdan uyanınca onlar gittiler beni başka 2 arkadasıma emanet ettiler, onlar da birkaç saat kaldılar.. aksam da bir başka arkadasım geldi o benimle gece refakatçi olarak kaldı.. bol bol sohbet ettik, bir de film izledik.. yani ben bol bol yararlandım arkadaşlarımdan, ne kadar önemli ve güzel bi şey olduğunu biliyorum.. o yüzden banu arkadaşımın hastane odasında tek başına kalmasına gönlüm elvermez :)

Izmir'de kuzenimde kalcam canım. Kuzenim CEMİL hocadan memnun kaldı bende orda yatırayım dedim hatta kuzenim anestezici ağrılarıma müdahale eder diye düşünüyorum :) o işteyken yanımda olcak. Benimde paramın bir miktarını babam verdi. Hatta kadınlığın önemli bir unsuru kendini rahat hissedeceksen tabiki yaptır dedi. Abimse açık giymemek koşuluyla kabul etti. Açık giyemiyorum zaten nişanlım müsade etmiyor ama olsun kıyafetlerimde güzel duracak hiç değilse. En büyük isteğimse sütyensiz de elbiselerimi giymek. Dönüş yolculuğum büyük ihtimal otobüs olur canım. Senin arkadaşın senin gibi mükemmel bir yüreği varmış kimse uğraşmaz bile ya ben annemle gidicem inşallah...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…