2. meme büyütme ameliyatımı Dr. Altan Yücetaş'a oldum :)

İnşallah canım benim inşallah... evet olmadı ankarada bir doktor önerir oraya gider gelirim tabi ne kadar doğru olur bilemem ama.

Begmcüm sen ne zaman olucaksın ameliyatı?
Ameliyat hazırlığıyla ilgili aklıma gelenler:
1.Pijama takımı aldım demiştin, üst kısmı önden boylu boyuna düğmeli olan bir pijama almışsındır umarım. Kollarını yukarı kaldıramayacağın için birkaç gün boyunca gömlek, hırka, fermuarlı eşofman üstü gibi kollarını yukarı kaldırmadan giyebileceğin kıyafetlerini evde elinin kolayca uzanabileceği yerlere koy..
2.Atlet olarak ben ince askılı, esnek atletlerden giydim.. Atleti giyerken ellerinle aşağı dogru tutuyorsun askılarından.. sanki pantalon giyer gibi içine girip yukarı dogru çekiyorsun, sonra ellerinle askılarını kollarından geçiriyorsun..
3.Ameliyattan önce hemşireler özel ameliyat elbisesi giydiriyorlar, ameliyattan çıktıktan sonra o elbise üzerinde oluyor. Narkozun etkisi geçip kendine geldikten sonra seni yürütüyorlar, tuvalete gidebiliyorsun kendin.. Sonra pijamanı giymene de yardım ediyorlar.. Ameliyat sutyenini daha ameliyathaneden çıkmadan giydiriyorlar diye hatırlıyorum.. Sutyen mutlaka yanında olsun, ameliyattan önce hemşireler senden istiyor zaten..
4.Uzun sabahlık ya da uzun hırka gibi bişiy olursa güzel olur.. arada yürümek için yataktan kalktıgında onu geçirirsin sırtına ya da en azından büyük bir şal olabilir..
5.Özel hastanede tek kişilik odalarda özel banyo tuvalet de oluyor.. orda her türlü sabun tuvalet kagıdı havlu gibi şeyler oluyor. Bir de kagıt terlik veriyorlar.. Ama sen istersen kendi şahsi havlunu ve terliğini de götürebilirsin..
6.Umarım sigara içmiyorsundur, eğer içiyorsan bir an önce bırakmakta ya da azaltmakta fayda var..
7.Kendine geldikten sonra hasta yemegi getiriyorlar; püre komposto çorba gibi şeyler oluyor ilk etapta.. aksam da kırmızı etli ya da tavuklu ana yemek, salata vs. oluyor.. artı sabah kahvaltısı veriyorlar.. sen kesinlikle kendi basına yemek yeme.. zaten yapamazsın.. mutlaka refakatçin yedirsin sana yemekleri.. içeceklerini de refakatçin içirsin.. en güzeli yanında bol bol pipet götürmek, evde de pipet bulundur.. ilk birkaç gün içeceklerini pipetle içersin.. hastanede de atıştırmak için sevdiğin yiceklerden, kek poğaça gibi şeylerden bulundurabilirsin..
8.Kolye, küpe, yüzük gibi takılarını hiç takma o gün.. lens kullanıyosan lens de takma.. oje kesinlikle sürme.. makyaj falan da yapma.. yani tamamen süssüz püssüz sade olmalısın.. ameliyattan sonra eğer istersen refakatçine hafif makyaj yaptırırsın :)
9.Ameliyattan önceki günlerde epilasyon işlerini halledersin zaten, ne bilim koltuk altı vs.. daha rahat edersin..
10.Ameliyat ekibi kullanılan protezin kutusunu refakatçine verir.. o kutuyu sakın atma evine götür.. kutunun üstünde protezin özelliklerinin yazdıgı bir etiket vardır.. kutuyu atsan bile o bilgilerin oldugu etiketi mutlaka sakla.. ilerde lazım olabilir..
11.Doktor ağrı kesici ve antibiyotik gibi ilaçlar yazıcak.. eğer ameliyat günü açık eczane bulmak vs zor olursa ilaç isimlerini, reçeteyi önceden alıp ilaçları önceden hazır bulundurabilirsin.
12.Ameliyattan sonraki bir iki hafta ev temizliğini unut... olabildiğince uzun süre temizlik yapmasan iyi olur, kendini hiç yormamalısın zaten öyle bi hevesin gücün de olmıcak.. o yüzden bütün temizlik vs gibi ev işlerini ameliyattan önce hallet..
13.Ameliyattan sonra sık sık kullanıcagını düşündüğün ev aletleri, mutfak aletleri, giysiler, temizlik malzemeleri vs gibi şeyleri ameliyattan önceki günlerde elinin kolayca uzanabileceği (yani kollarını yukarı kaldırmadan, vücudunu germeden alabileceğin) yerlere koy..
14.Diş fırçalamak zor olucak ilk birkaç gün.. Onun yerine sıvı ağız bakım ürünleri ya da sakız kullanabilirsin..
15.İlk günler lavaboya eğilip yüz yıkamak da çok zor. Ben genelde makyaj pamuğuna bi miktar temizleme solüsyonu döküp onunla temizledim cildimi ya da kagıt havluyu suyla ıslatıp yüzünü silmek de işe yarar..
16.Ameliyattan sonra bol bol keyif yapma fırsatın olcağı için evinde dergiler, kitaplar, dvd filmler bulundur.. bu harika bir ev tatili fırsatı da oluyo aynı zamanda :)
17.İlk haftalar ağır şeyler taşıman riskli olacağı için market, mutfak vs alışverişlerini de ameliyatından önceki günlerde halletmeye çalış..
18.Önceki hallerinin fotoğrafını çektir, hatta ameliyathanedeki halinin de fotografını çektir, sonradan komik bi anı oluyo insana :)

Bu yukarda yazdıklarım benim ameliyat öncesi ve sonrasında yaşadıklarımdan aklımda kalanlar.. Başkaları farklı süreçler yaşamış olabilir tabii.. Ama genel olarak benzer şeyler yaşanıyor.. Umarım yardımcı olabilmişimdir.. Aklıma geldikçe eklemeler yaparım yine :)

çoook tsk ederim canım benım çoook yardımcı oldun bana çook guzel anlatmıssın tum ayrıntılarıyla tsk ederim..

çoook tsk ederim canım benım çoook yardımcı oldun bana çook guzel anlatmıssın tum ayrıntılarıyla tsk ederim..

Rica ederim canım :) mesajlarına gec döndüm kusura bakma, bi ara çıkmak zorunda kaldım forumdan. Özelden yazdım sana :)

Pippacım..
ben okurken bile nefesim kesildi. Allahım kararımı verdim ama korkuyorum ve korkumu yenemiyorum

Merhaba ben siteye yeni katıldım.24 ocakta ameliyat olucam. Ne kadar güzel anlatmışsın. Cok faydası olacak. ..

Pippacım..
ben okurken bile nefesim kesildi. Allahım kararımı verdim ama korkuyorum ve korkumu yenemiyorum

korkma tungizcim, düşün, ben 3 yıl arayla 2 kez yaşadım bu süreci.. öyle göründüğü kadar korkutucu diil.. gelip geçiyo bi şekilde.. önemli olan sonunda seni ömür boyu mutlu edicek cicilere kavuşacak olman.. ee bazen güzel şeylerin bir bedeli vardır.. buna da katlancan artık yapcak bişiy yok :)

Merhaba ben siteye yeni katıldım.24 ocakta ameliyat olucam. Ne kadar güzel anlatmışsın. Cok faydası olacak. ..

merhaba herbalife, 2 kez aynı ameliyatı olunca insan baya deneyim kazanıyor.. yeni ameliyat olacak arkadaslara da kolaylık olsun diye madde madde yazıyım dedim sürecimi.. umarım sen de faydasını görürsün :)
bu arada çok sevindim senin de yakında muradına erecek olmana.. Nerde kime nasıl bir yöntemle olucaksın ameliyatı? 1 haftan kalmış sadece.. umarım hersey saglıklı rahat bir şekilde gerçekleşir.. Sormak istediğin şeyler olursa bilgim yettiğince cevaplamaya çalışırım canım :)

Ben Antalyadayım araştırma hastanesinde olucam yani devlet hastanesi dr.um Asım bey.galiba dual plan kasd altı yapacak

Evet sanırım katlanıcam :) katlanılmayacak kadardır diye düşünüyorum :)

Yaklaşık bir ay kadar önce bende fikir almak için Altan beyle görüştüm.Herşeyden önce çok ilgili ve gerçekçi bir doktor.Bana harika olacaksın şu olacaksın bu olacaksın şeklinde gaz vermek yerine gayet objektif şekilde elde edecegim sonucları her yönüyle anlattı.Birkaç görüşme daha yapıp sanırım Altan beyde karar kılacagım.Ama bıçak altına yatma fikri ne yalan söyleyeyim benide biraz korkutuyor.

Merhaba hezker :) şu an korkman çok normal, ameliyat olmadan önce hepimiz aynı korkuları yaşadık. Ama her ne yaşarsan yaşa inan, sonrasında sadece istediğin görünüme kavuşmuş olmanın mutluluğu kalıyor :) Umarım sen de dilediğin görünüme en kısa zamanda kavuşursun :) Ne zaman ameliyat olmayı düşünüyorsun? İnsallah senin için hangi doktor hayırlıysa ona ameliyat olursun.. Altan bey hakikaten gerçekçi bir doktor, olanı ve olacak olan neyse onu söylüyor, görüşmeleri yüzeysel laflarla geçiştirmiyor.. Sayesinde ben çok rahat bir ameliyat süreci geçirdim. Ameliyat olalı 50 günü geçti. Bugün yara izlerimi göstermek için kliniğinine gittim. Neyseki izlerim de çok hızlı ve düzgün iyileşiyor. Herhangi bir krem kullanmama gerek olmadıgını söyledi.. Yakında izlerimin fotoğraflarını da paylaşırım :) Bu arada albüm yapmıştım, görebildin mi resimlerimi?

Selam, evet albümü gördüm ve inanamadım.Gerçekten çok muazzam bir sonuç elde etmişsin.Ve evet kesinlikle Altan bey benimde doktorum olmalı diyorum şuanda.Bir aksilik çıkmazsa max 6-8 hafta içerisinde bu konuyu çözmem gerekli artık

tungizcim naaptın, ameliyat konusunda son durumlar nedir? :)

Canım cuma gece 11 de yolcuyum inşallah İzmir'e. Cumartesi 15.00 da ameliyatım var. Ben hala korkuyorum ama çok istiyorum ya. Dayanabilirim önce Allah'ın sonra da kuzenimin yardımıyla. Aslında sana şuan ki halini göstermek istiyorum ama özelden foto yollanıyor mu bilmiyorum.

Yollanıyo sanırım, bi arkadas daha önce yollamıstı bana özelden. Bu arada ben de bu hf sonu izmirde olucam. Eger fırsat bulabilirsem seni ziyaret etmek isterim. Nerde olucaktın ameliyatı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…