2. Kez tüp mide ameliyatı olacağım korkuyorum eşim ağlıyor

YouTube da Instagramda ergin kırbaç hoca var bak öneririm videolarını.bir göz at. Takipçilerini Dr paylasiyor. Bazı kişiler bir ayda inanılmaz değişimler gösteriyor. Ben gordukce gaza geliyorum

Daha önce ameliyat olup kilo vermişsiniz ve yine geri almışsınız. Şimdi yine ameliyat olup ileride kilo almayacaginizin garantisi var mı? Öncelikle hayat tarzınızda değişiklik yapmanız gerekecek çünkü ameliyat ol kilo ver 3 5 seneye geri al olacak yine. Kaldi ki komplikasyonlari olan bir ameliyat degilmi bu ben mi yanlış biliyorum sizin bir de mide rahatsızlığınız varmış değer mi tekrar bıçak altına yatmaya.

Duygusal yiyici misiniz? Sebze et yerine hamurişi kızartma kek borek mi oluyor genelde evde? Veya paket paket abur cubur mu tuketiyirsujuz da 20 kilo aldınız? Yediginden fazlasını yakmazsan o kilo olarak geri döner size Gun içinde ne kadar hareket ediyorsunuz pek çok sebebi var kilo almanın önceliğiniz bunu bulmak ve ona göre diyet sporla kilo vermek olmalı.
Mesela ben dışarıda isim olmasa bile gün içinde 20 Dk yürümeye çalışıyorum. Bazen 40 dk oluyor Ve çok uzun zamandır hamurişi yapmadığımi farkettim. Yemek porsiyonlarımi az tutmaya çalışıyorum. Siz de ufak ufak değişikliklerle başlayıp kilo verebilirsiniz. Isteyince zor değil hic bir şey.
Ağlamak yerine harekete geçmek gerekiyor. Başka insanlar dalga geçiyor vs için degil tabi. Sağlık için kilo vermek amacıniz olmalı alınan her 1 kg kaslara yük ayaklara dizlere yük demek kilo demek hantal vücut hastalıklara davetiye demek şeker tansiyon kalp hastası olmak demek. Sağlık önemli. Beslenme konusunda çok güzel kitaplar var alın okuyun. Diyetisyen önerileri var nette.
Ağlamak çare değil hic bir şeye. Sizi bu konuda çok güçsüz gördüm..Kilo dediğin alınır verilir ir durum.

Son düzenleme:
90 kgçok yüksek bir kg değil hiç bir op. basit değil sadece narkozun bile dünya kadar etkisi var. Yazık kendinize bunu yapmayın. Yemek yemeyi seviyorsanız sporu artrn yürüyüş le dengelemeye çalışın. Ben de kilomdan memnun değilim ama doğal ve doğru yöntemle vermeye çalışıyorm. 2.defa olsanız bşr daha Alacaksınız her defasında operasyon la mı zayıflayacaksınız?? Kg Bir hayat tarzı maalesef ömür boyu dikkat etmemiz gerekiyor

Merhaba canim bende tüp mide ameliyati oldum 125 kilodan 85 kilo indim ama daha fazla inemedim o ara tiroid kanserine yakalandim ve verdigim kilolari da aldim 114 kilo ya kadar ciktim..tiroidim kendine geldi şimdi 20 kilo vermeyi başardim devam da ediyorum rejime..yani demek istedigim tiroid le ilgili bir probleminiz olabilir..2.kez ameliyati sakın yaptirmayin..benim ameliyatimda yaklaşık 7 sene oldu

öncelikle tüp mide ameliyatı yiyip yiyip kilo alındığında tekrar olunacak bir şey değil, oldukça fazla riskleri var.
muhtemelen siz ne de olsa ameliyatla kilo veriliyor diyip yemenizden hiç kısmıyorsunuz. çok yanlış
eğer gerçekten uğraşıp kilo veremiyorsanız tiroidlerinize bir baktırın derim ama çaba göstermeyip veremiyorsanız zaten veremezsiniz.
burada her kilo konusuna yazıyorum, kuzenim 30 küsür yaşlarında, iki doğum yapmış bir anne. sadece yeme içmeye dikkat edip, spor da değil yürüyerek 30 kilo verdi. 87den 57ye düştü. eğer sağlık probleminizden dolayı değil de irade göstermediğinizden kilo veremiyorsanız lütfen ameliyattan önce bazı yöntemleri deneyin. az az ve sık yiyin, kendinize her şeyi kısıtlamayın ama kararında yiyin, ekmeği, şekeri, tatlıyı azaltın, düşkün değilseniz kesin ve akşamları bir saatte olsa yürüyüşe çıkın. verilemeyecek bir kilonuz yok. ama ben yememden kesmem canımdan keserim diyorsanız sizin bileceğiniz iş

90 kilo için hayatta o ameliyatı olmam
19 ekimde 95 kilo ile diyete başladım bu sabah 80 geldim 4 ayda 15 kg yani hiç aç kalmadım hiç zorlanmadim spor vs de yapmadım isterseniz detaylı anlatırım neler yaptığımı ama sakın ameliyat olmayın

Her kilo aldiginizda ameliyat mi olacaksiniz? Her ameliyat bir risk tasir. En badta enfeksiyon riski tasir. Ameliyat cozum degil ki. Yediginiz surece birkac yil sonra tekrar kilo alabilirsiniz. Nefsinize hakim olmalisiniz.

90 kilo için hayatta o ameliyatı olmam
19 ekimde 95 kilo ile diyete başladım bu sabah 80 geldim 4 ayda 15 kg yani hiç aç kalmadım hiç zorlanmadim spor vs de yapmadım isterseniz detaylı anlatırım neler yaptığımı ama sakın ameliyat olmayın
Buradan yazarsaniz ne yaptiginizi kilo vermek isteyenlere yardim etmis olursunuz.

Bu işin tek bir çözümü var “çok yememek”Bende kilo vermeden önce böyle söyleyenlere kızardım ve nasıl yaptıysam kendimi hep az yediğime inandırıyordum. Çünkü öğün sayım az porsiyonlarım çoktu. Geçen sene mayıstan beri hem diyet hem spor yapıyorum. 20 kilodan fazla verdim zorlasam daha çok verirdim ben öğünlerimi düzenleyip un ve şekeri sıfıra indirdim. Tatlı istiyorsam fit tarif denedim yulafı hemen hemen hergün kullandım. Bilmiyorum kafaya koyunca çok kolay ama motivasyon yoksa çok zor. Duygusal yemeyi çözmedikçe hiçbir ameliyat çözüm değil. Dr now bile önce psikolojik sıkıntılarını çözmesini belli bir gayrer göstermesini istiyor hastalardan. Doğrusu bu.

Ben bugün kendim için güzel bşr şey yapacağım,hem ruh hem beden sağlığım için kulaklığımı takıp saat 1 gibi yürüyüşe çıkacağım, akşama hafif şeyler yiyeceğim. Böyle bir yaşam beni mutlu ediyor, önceden bende yemeden duramıyorum kafasındaydım, meğer kendimi kandırıyormuşum. İlk 2 kiloyu verdikten sonra gerisi geliyor, hemen olacak diye bir şey yok, bence 3 ay böyle kendinizi bi deneseydiniz, sonra ameliyat olsaydınız. Vermek istediğiniz miktar uçuk değil, ameliyat son yöntem olsaydı keşke, riskiniz de varmış üstelik.

Herkese merhaba
4 ay önce evlendim
Öğretmenim. Okullar kapanınca eve kapandım. 20 kilo almışım. Eşim çok zayıf. Kendi babam bile dana gibi oldun diyor. Herkes kilomla dalga geçiyor. 90 kilo olmuşum. Psikolojik olarak çok kötüyüm. Eşim tüp mide ameliyatı olmamı istemiyor. Mide botoksu randevusu almış. Bende tüp mide randevusu aldım. Haftaya salı günü ameliyat olacağım. Bu arada midemde hastalık var. Riskli bir durum. Ama kilomdan utanıyorum çok mutsuzum. 5 aydır fitnese gidiyorum ona rağmen yememi durduramıyorum. Gece 1 de acıkıp meyve yiyorum çok acıkıyorum. Çevrenizde 2. Kez tüp mide ameliyatı olan var mı, varsa nasıllar
Mide botoksu etki etmez diye korkuyorum tüp mide garanti diye düşünüyorum. 7 sene önce tüp mide ameliyatı ile 18 yaşındayken 55 kilo vermiştim. Şimdide 55-60 olmak istiyorum. Hergün ağlıyorum kilomdan dolayı. Ne yapayım
Mide botoksu bana hic bir faydasi olmadi ve bir ay evvel mide kucultme ameliyati oldum 14 kilo verdim suan itibariyle korkulacak hic birsey yok kilo verdikce insan daha mutlu oluyor zaten ameliyat olmakta birsey yok asil zor olan ameliyat sonrasi duzeni devam ettirebilmekte devamli kendinle ilgilenmek zorundasin

Bu işin tek bir çözümü var “çok yememek”Bende kilo vermeden önce böyle söyleyenlere kızardım ve nasıl yaptıysam kendimi hep az yediğime inandırıyordum. Çünkü öğün sayım az porsiyonlarım çoktu. Geçen sene mayıstan beri hem diyet hem spor yapıyorum. 20 kilodan fazla verdim zorlasam daha çok verirdim ben öğünlerimi düzenleyip un ve şekeri sıfıra indirdim. Tatlı istiyorsam fit tarif denedim yulafı hemen hemen hergün kullandım. Bilmiyorum kafaya koyunca çok kolay ama motivasyon yoksa çok zor. Duygusal yemeyi çözmedikçe hiçbir ameliyat çözüm değil. Dr now bile önce psikolojik sıkıntılarını çözmesini belli bir gayrer göstermesini istiyor hastalardan. Doğrusu bu.
İstedigimiz kadar ugrasalim hic bir diyet bir ogundr 2 yemek kasihi yemek vermez bunda cok enerji az yemek olayi var enerjinizidr zaten protrin tozu ve yoyeceklerden aliyorsun bu olay cok farkli

Herkese merhaba
4 ay önce evlendim
Öğretmenim. Okullar kapanınca eve kapandım. 20 kilo almışım. Eşim çok zayıf. Kendi babam bile dana gibi oldun diyor. Herkes kilomla dalga geçiyor. 90 kilo olmuşum. Psikolojik olarak çok kötüyüm. Eşim tüp mide ameliyatı olmamı istemiyor. Mide botoksu randevusu almış. Bende tüp mide randevusu aldım. Haftaya salı günü ameliyat olacağım. Bu arada midemde hastalık var. Riskli bir durum. Ama kilomdan utanıyorum çok mutsuzum. 5 aydır fitnese gidiyorum ona rağmen yememi durduramıyorum. Gece 1 de acıkıp meyve yiyorum çok acıkıyorum. Çevrenizde 2. Kez tüp mide ameliyatı olan var mı, varsa nasıllar
Mide botoksu etki etmez diye korkuyorum tüp mide garanti diye düşünüyorum. 7 sene önce tüp mide ameliyatı ile 18 yaşındayken 55 kilo vermiştim. Şimdide 55-60 olmak istiyorum. Hergün ağlıyorum kilomdan dolayı. Ne yapayım
Psikolojik ama kabul etmeniz zordur

Önce psikiyatri-psikologa gidip bu yeme bozukluğunuzun altında yatan sebepleri anlasanız, kendinizi tutacak hale gelseniz?

Nowzaradan da bas bas bağırıyor "Beslenme şekliniz değişmeden, alışkanlıklarınız düzenlenmeden, kendi kendinize de kilo verebildiğinizi görmeden ameliyat yapmam çünkü yine kilo alırsınız" diye.
Bir de ikinci diyorsunuz, daha kaç kez gireceksiniz operasyona?
Psikolog desteği alın önce.
kesinlikle katılıyorum
bilinçaltınızdaki hangi neden kilo almanıza neden oluyor
bence önce bunları çözün
çünkü ne yazık ki fiziksel hiçbir müdahale çözmüyor bu tarz sorunları

İradenize hakim olmadığınız sürece kilo alımını ve dolayısıyla sağlığınıza verdiğiniz zarar bitmeyecek. Evet 90 kg ama verilebilir bir vaziyettesiniz.

Bence olmamalısınız. Her şey kafada bitiyor. Siz kafanızda kilo vermeye odaklanın her şey yoluna girecektir.

X