2. Kadınlar!!!

Ferza

Mevsimlerden Firar!
Kayıtlı Üye
24 Mart 2007
932
10
Kadınlar Kulübü'nde, en son şahit olduğum, "2. kadın" olayı; beynimde, ruhumda tarif edimeyeceğim bir deprem, bir çöküş yarattı.

İki gündür, sabah ezanlarına kadar uyuyamadım, yemek yiyemedim, gülemedim...
Bilgisayarın başına defalarca oturdum; ve bilgisayarı açmadan kalktım...
Şahit olduklarım, beni o kadar üzdü ki; anlayabilir misiniz bilmiyorum!!...

Neredeyse, gün aşırı; bir öncekinden daha güçlü kalemlerle ortaya çıkan ve kaleminin gücünü kullanarak, kendini mazlum göstermeye çalışan, bizlerden kendisine hak vermemizi bekleyen 2. kadın konulu üyeler, her seferinde daha güçlü seslerle varlık göstermeye başladılar...

Aşklarının büyüklüğünden, aşklarının gücünden yola çıkarak; bizi zayıf noktamızdan vurmaya çalıştılar...
Aşkı da ayaklar altına aldılar...
Aile kavramının gücünü görmezlikten geldiler...
Bunu yaparken; kendilerini o kadar saf ve masum göstermeye çalıştılar ki; herhalde kendileri bile, hikayelerindeki mazlum kadın olduklarına inandılar...

Birlikte oldukları erkeklerin; evli olduğunu ilk başlarda bilmediklerini; öğrendiklerinde ise aşklarına yenik düştükleri masalına bizleri inandırmaya çalışan, güya kader kurbanları, bizden destek beklediler...

Nasıl bu hale gelindi? Ahlak yargılarımız, nasıl bu kadar zayıfladı?... Bilmiyorum...
Aile, evlilik, sadakat kavramlarını savunmak zorunda kalmamız, inanılmaz derecede korkunç....

Halbuki biz; "Aile" kavramı en sağlam ve en güçlü milletiz...
Daha ilkokul sıralarında: "Aile, toplumun temel taşıdır. Toplumun çekirdeğidir.." diye öğretildi bize...
Ailenin bozulmasıyla; felaketin, aynı şey olduğu öğretildi...

Öyleyse nerden çıktı, bu 2. kadınlar? Ne yapmaya çalışıyorlar?

Neden kendilerini sürekli, haklı olarak göstermeye çalışıyorlar?

Nasıl her geçen gün, kalemleri daha da güçleniyor?

Niçin periyodik süreçlerle, ortaya çıkıp duruyorlar?

Neden, binlerce üyesi olan bir paylaşım sitesinde, sürekli olarak, yaşadıklarını kaleme dökme gereği duyuyorlar?

Anlam veremiyorum....

Günümüzün, en güçlü silahı internet... Hem, öyle bir silah ki; bir toplumun köküne dinamit koyup patlatabilir...
Paylaşım siteleri aracılığıyla; biz kadınlar üzerinde oynanan çok büyük bir oyun var...
Sanki bilinçli bir el tarafından; kadınların değer yargıları zayıflatılmaya çalışılıyor..

Dikkat edin; Kadınlar Kulübü Üyeleri!!!
Siz, sayıları binleri bulan bir topluluksunuz...

Maddenin, en küçük birimi atomdur; atomun yapısının bozulmasıyla, madde yok edilmiş olur...
Atomu bozmanın yolu ise; merkezinde bulunan çekirdeği bozmaktan geçer...

Aile bozulunca; toplum bozulmuş olur.. Aileyi bozmanın yegane yolu ise kadınları değiştirmekten geçer...
Sizler, atomun çekirdeklerisiniz; sizlerin bozulmasıyla; Türk toplumu yok olmaya mahkumdur...

Çünkü bir kadın; kendisinden sonra gelecek olan, kadınları (anneleri) ve erkekleri (babaları) yetiştirendir...
Bir kadın, gelecek nesillere şekil verendir...

Kadınların ahlak yapısını bozarsanız; bir milleti rahatlıkla alt edebilirsiniz...

Ahlaki değerlerimizle oynanan, çelik çomak oyunlarına izin vermeyin...
Bizlere bu oyunları oynayan bilinçli güçlere; ister "Dış güçler!" deyin; ister "Bir örgüt!" deyin; ister "Sapıklaşmış bir tarikat!" deyin, ne derseniz deyin...

Lütfen dikkat edin!!...

Ailenize sahip çıkın! Eşlerinize sahip çıkın!
Kendi değer yargılarınıza sahip çıkın!

Çocuklarınızı eğitirken; aldatmanın ve aldatılmanın korkunç felaketini anlatın...
Mutluluğun yolunun, çok eşlilikten geçmediğini; bunun yalnızca, felaketler zincirinin bir halkası olduğunu anlatın...
Gücünüz yettiğince; sesiniz çıktığınca....

Kötü giden bir evlilik varsa; başka kollarda teselli bularak değil; meşru yollara başvurarak bitirmenin tek çözüm olduğunu, tüm benliğinizle kavrayın; kavratın...

"Gözünün üstünde kaşın var." diyerek; eşinizle aranızda soğukluk oluşmasına izin vermeyin...
"Ortak zevkler; Ortak ilgi alanları!" söylemlerini ağzınıza sakız etmeyin...
Eşlerinizin hoşunuza gitmeyen yönleri; eğer "Ahlaki tabular ya da Kaba kuvvet!" gibi kabul edilemez durumlar değilse, görmezlikten gelmeye çalışın; ya da elinizden geldiği kadar yumuşak yollarla değiştirmeye uğraşın...
Değiştiremiyorsanız, kabul etmeye çalışın...
Sizin gibi; eşinizin de farklı bir birey olduğunu; farlı zevklerin ve beğenilerin olmasının son derece doğal olduğunu unutmayın...

Çocuklarınızı yetiştirirken; bir anlık zevklere, ya da duygusal kararsızlıklara, çalkantılara yenilmeyecek kadar güçlü; iradeli; sağlam bir mantık yapısıyla yetiştirin...

Lütfen arkadaşlar!!
2. kadınların; eşlerini aldatanların, aldatmaya sebep olanların, seslerinin yükselmesine izin vermeyin...

Üzerinde yaşadığınız toprak hatrına!!!!

binlerce teşekkür size alınabilecek çok güzel mesajlar vermişsizin

her kelimenize sonuna kadar katılıyorum bundan sonraki nesilleri biz yetiştiriyoruz üzerimize düşen sorumlulular çok büyük

Çok güzel açıklamışsınız tebrik ederim a.s.

Evli adama aşık oldum bırakamıyorum diyenler çoğaldı
bizlerde vah vah aşk işte elden ne gelir diye üzülür olduk :1closedeyes:

Aile kavramı öyle değişti ki artık çünkü ülkemizde boşanmalar gün geçtikçe artıyor.
Ekonomik özgürlüğü olan kadın hiçbir sebep yokken bile koca kahrımı çekicem kendi başıma istediğim gibi yaşarım deyip başlatıyor davayı boşanıyor hemen....

Kimsenin ekonomik özgürlüğü olmasın yada kötü kocalara bile katlanılsın demiyorum fakat herşey lütfen bu kadar basit olmasın....

Birde aşklar artık sahteleşti sanki
Bilmiyorum ne kadar doğru bu söylediğim.....

Ama hiçbir kadın evli adama aşık olup adamın peşinden gidip de kendini savunmasın.
Tamam adam kandırmıştım bekarım demiştir.
Fakat siz bunu öğrendikten sonra o yalancı adamdan daha ne bekleyebilirsiniz ki

Ne olur kızlar hemcinslerimize bu kadar zarar vermeyelim :1no2:

Dünyada başka erkek mi yok bırakın evli erkekleri.....

Ayrıca sizi tekrar tebrik ederim çok güzel bir yazı olmuş..... a.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
dikkat edilmesi gereken şeyler var cidden katılmamak mümkün değil msjınıza teşekkürler..

çok çok güzel anlatmışsınız bir de üstüne bu üyeler birlikte oldukları evli adamların eşlerini küçümseme yoluyla haksız duruma düşürmeye çalışırlar

kendi düştükleri durumu ve uçkuruna düşkün erkeklerin oyuncağı olduklarını düşünmeden pervasızca sevgilillerinin(!) hayat arkadaşlarını karalama yoluna giderler

birkaç defa forumda bu itirafları yapan üyelerin hepsinin ortak noktası hemen hemen bu özellikleriydi

yüreğine sağlık canım çok güzel anlatmışsın

çok güzel bir yazı olmuş ferzacım tebrik ederim senin yazılarını takip ediyorum canım
artık bu yazdıklarından sonra söylicek başka kelime bulamıyorum duygularıma tercüman olmuşsun

Senin o ifrit ruhuna kurban olurum,canım benim.Şeniz
Kadınlar akıllı olacak ki yuvalar yıkılmasın
Daha akıllı olduğunu sanan,ama sadece beynini (varsa şayet ki sanmıyorum) başka şeylerde kullanan aptallara verilecek en güzel yanıtları buradan vermeye çalışıyoruz ama ne kadar yeterli oluyoruz:1shok:
Kimse burada empati kurmaktan,çoluğumuzun çocuğumuzun başına gelebileceğinden bahsetmesin lütfenÇok üzgünüm çoook
ıffffrit olurum
ış tabii ki eşlerde biter ferzacım,
Onlar da uçkurlarının derdine düşmezlersekötükedihüso,biz kadınlar da ahlak değerlerimizi üstüne basa basa gelecek nesillere aktarabilirsek
Bize havada karada ölüm yok:1hug:
Aileleriniz sarsılmaz
Değerleriniz yıkılmaz
Böyle ikinci kadınların da dölü yürümez inşallahhh klava:

güzel anlatmışsın, eline saglık.

giderek çoğalıyorlar ki bunlr da bız toplum kadınlarından cıkıyor, belkı de yanlış yetısen toplumun meyvelerıdır,

nasıl eskiden hormonlu gıdalar azdı her sey sade temızdı, sımdı her seye hormon katıyorlar kattıkca meyve yıyemez oluyoruz,

bu da onun gıbıdır belkı kadın kadına düşmanlık edıyor.

yine bir ferza klasiği

bir insan bu kadar mı güzel yazar sözcükleri bu kadar mı yerli yerinde kullanır

sonuna kadar okudum her kelimesinde bir kat daha hak verdim

çok yerinde analizler herkesin okuması gerek

ben bu konunun sabit yapılmasını rica ediyorum umarım sabit olarak kalır

buraya konu açmayı düşünen ikinci kadınlar kendilerine ithafen yazılmış bu yazıyı okur ve vazgeçerler umarım

ellerine sağlık arkadaşım a.s.a.s.

çok güzel bi yazı umarım msj gitmiştir iletilmek istenen yere tşkler...

Bu konuyu açarken tek bir düşünce vardı kafamda arkadaşlar!

Biliyorsunuz ki; üyesi olduğumuz bu site; binlerce kişiyi bünyesinde barındırıyor...
Kimbilir kaç kez tıklandı; üye olmamış kaç kişi tarafından okundu ve okunuyor...
Üyelerinin sayısı, binlerle ifade ediliyor...

Daha 13 - 14 yaşında gencecik kızlardan tutun da; 50' li yaşların sonuna kadar ulaşan, geniş bir platformu var...
Elbette bu insanların arasında; kişiliği oturmuş; belirli bir karakter yapısı kazanmış üyeler olduğu gibi; daha kişiliği gelişmemiş; rüzgar hangi yönde eserse, o yöne savrulabilecek yapıda insanlar da var...

Bu insanların, böyle konular yüzünden karakterlerinin etkilenmesi; yanlış bir görüş açısı edinmeleri kaçınılmaz bir durum...
O zaman biz bundan sorumlu tutulmayacak mıyız?

ferza canım ağzını öpiyim ben senin klawyene kurban sengözlerimebaksanab

Aynı pencereden bakıyor olmamız, o kadar güzel ki!!
Sizleri seviyorum arkadaşlar!!

harika bir yazı,ferza.teşekkür ederim...
o kalemi güzel olan 2.ci kadınların konularını bende okudum.,o süslü anlatımla bazılarını etkilediklerini,de gördüm..hatta ,hiç beklemediğim üyeler acıdılar bile....öyle bir etkilenme oldu ki,onlara, karşı çıkanlara bile ,sen esas, yanlışsın denildi..
yanlışlar ,güzel yazılarla ,doğru olmaz. ahlak ,değerler,asla değişmez. aile kavramını da kimse zedeleyemez.
senin gibi kalemi iyi olanlar lazım bizlere...
tekrar teşekkürler......

Son düzenleyen: Moderatör:
kalemi güçlü olan herkes seninki gibi anlamlı yazılar yazsa keşke....

Bundan önce bende birçoğunun saf rolleri oynamaları karşı tarafı yerin dibine sokup kendini sütten çıkmış ak kaşık gösterenlere aldanmıştım.Hatta 1 kişiye bu konuda destek bile verdim.Ama sonra özellikle o kişi için roman yazıyor deniliyordu gerçekten roman yazıyordu. Kürşat Başar'ın romanından izler vardı.. Ve şu bir gerçek ki hiçbir 2.kadın masum değil. Hele ki bizi kandırarak karşı tarafı kötüleyince iyice yerin dibine giriyorlar. Ve 2.kadın olduğunu bile bile sırf tutkuları için bu ilişkiye devam edenlere tek bir ah edilebilir sanırım "umarım seninde kocan birgün 2.kadınla seni terbiye eder.." o zaman karşı tarafın ne hissettiklerini daha iyi anlayabilirler.. Allah yoldan çıkanları ıslah etsin diyelim..

bukadar kadinin tercumani olmussun ya helal olsun cana canimcigim yürekden ve tüm kalbimle tsk ediyoruma.s.
kalbine yüregine kalemine saglik hic birimizin belkide cesaret edemedigi bu konuya el basmis olman kendi adima cok mutluluk verici ben zaten oldum olasi cok fazla ilgilenmiyorum o tarz topiklere cünkü cok üzülüyo ve sinirleniyorum zaten ve hak vermem aksine agzima geleni sayip sayistirmak isterim sonrada düsünürüm benimde bi kizim var bende bi kiz annesiyim ne büyük konusmak nede kinamak isterim baskalarini

ama yapanlar hic düsünmüyolarmi yuva yikanin yuvasi olmaz
yada gülme komsuna gelir basina misali
veya ne ekersen onu bicersin

atalarimiz zamaninda bosuna dememisler bu sözleri
allahin sopasi yokki isde dank diye indirsinde akillari basina gelsin

allahim düsmanima bile yasatmasin böyle bi durumu
hata tek tarafli diildir elbetde sadece 2.kadin olanlarda diil karsilarindaki erkeklerinde payi cok büyük
günah günahi davet ve tesvik eder misali
ama bu kizlar hicmi düsünmüyo bu adam kendi karisini benimle aldatiyo coluk cocugu varsa hice sayiyo ben buna nasil güvenebilirim benide aldatip yüz üstü brakmicagi ne malum diye

her günü güllük gülistanlikmi olucak saniyolar

hadi evli kadinlara acimiyolar allah katindadami korkulari yok vijdanen rahatlarmi nasil uyuyabiliyolar

hicmi kendilerini karsisindaki kadinin esin annenin yerine koymuyolar benim basima gelse ben nasil olurum ne yaparim neler hissederim demiyolar

yada allah korusun ama benim bu yaptigim hatayi babam anneme yapsaydi ve biz ortada kalsaydik neler hissederdim acaba demiyolar sonucda oda bi anne babanin cocugu evladi

yazdiklarina kelimesi kelimesine katiliyorum canimcigim ve duygularimiza tercüman oldugunada sen bitanesin
cok önemli bi konu bu ve yine yeniden tekrar tbr ekderim canim arkadasim benim

herkezinde okumasini diliyorum cani gönülden

seni yürekden tebrik ediyo ve alkisliyorum böylesi bi konuya deyindigin icina.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…