2. Kadınlar!!!

üstünüze alınmanızın ve kendinizi savunma ihtiyacı duymanızın bi sebebi var mı?

canım altına imza atmaktan başka bir şey yapılmaz bu yazılara...
biz kadınlar ülkeyi geleceği şekillendiren çocukları dünyaya getirip yetiştiriyoruz...
balık baştan kokarmış
biz kadınlar böyle olursak erkekelrden daha çok kazık yiyen hemcinsimizi görürüz...
erkeklere 1000 basacak zeka ve matığa inandığım hemcinslerim bunu doğru masum gibi göstyermesinler lütfen

harika bir yazı..
ellerine sağlık..

çok merak ediyorum o süslü yazıları yazan 2.kadınları savunan kadınlar, bu yazıları yazanın kendi kocası için yazıldığını varsaysalar gene aynı hararetle savunabilirler mi onları?

büyük aşka saygım var diyorlar ya; kendi anneleri aldatılsa ve aldatan kadın çok aşığım deyip muhteşem bir hikaye yazsa buyur babam senindir, annem üzülsün yıklısın ne olucak; yeter ki aşkınız kazansın derler mi?

üstünüze alınmanızın ve kendinizi savunma ihtiyacı duymanızın bi sebebi var mı?

Üstüme alınmadım yazıyı çünkü ben birşeyi körü körüne savunmam.. Zaten bir söz var belki bilirsiniz.. DÜŞÜNCELERİNİ DEĞİŞTİRMEYENLER YALNIZCA ÖLÜLERLE DELİLERDİR..! diye o misal.. O zaman o anlatılanlar onu gerektiriyordu o yüzden onu savundum.Ayrıca onu savunan tek kişi bende değildim.Yazılanlardan birçok kişi öylesine etkilenmiştiki..Yani kısacası ben bağnaz bir yapıya sahip değilim.Bir düşünceyi ölesiye savunmam... İki düşünüp bir yazarım.. Ben o anki yazdıklarımdanda pişman değilim sadece ben dahil birçok kişiyi aldatmış olan şahsa inanmadan ibarettir pişmanlığım.. Umarım anlatabilmişimdir.Aklınızda hala soru işareti varsa zevkle yanıtlarım.

nedir bu bahsi edilen 2. kadin yazilari? merak ettim, okuyayim bakayim ne diyorlar mirmirmirmir

DÜŞÜNCELERİNİ DEĞİŞTİRMEYENLER YALNIZCA ÖLÜLERLE DELİLERDİR
Bir düşünceyi ölesiye savunmam

bu sözlere katılmıyorum
ben bir düşünceyi ölesiye savunmam demek her an değişebilirim mi demek :uhm:
ölesiye savunulacak o kadar çok düşünce var ki
eğer değer yargılarıma saldıran bir düşünce varsa ölesiye savunurum ben
sanırım genelleme yaptınız ama yanlış bir genelleme oldu bu

Düşüncelerimi değiştirmediğim bazı konular vardır tabi.Bunlar ahlaki değer yapılarım ve özgün düşüncelerimdir.Ama yeri geliyor bir konuyu savunuyorsunuz bu şöyle olacak başka türlü olamaz diyorsunuz.Ama ortada dönen dolaplarında farkındasınız buna rağmen ölümüne savunursanız birşeyi bu bağnazlık olur.Nitekim zaten şu an ülkemizin bulunduğu durum bağnaz insanların eserleridir..! Benim orda anlatmak istediklerim herkes yeri gelir yanılabilir hata yapabilir.Düşünceni değiştirmen kendini yenilemen gerekir.Orda anlatmak istediğim bundan ibarettir.Yani anlatmak istediklerimi somutlaştırırsak bugün iyi olana iyi derim yarın iyi olan kötüye dönmüşse iyi demem ona kötü derim.Yanlış anlaşılmak istemiyorum.

yazının her bir zerresine yürekten inanıyorum ve seni ayakta alkışlıyorum.keşke yanımda olsan alnından öperdim.kalemin gücü bu işte bu.aklımdan geçenleri tek tek ve benim anlatayacağım güzellikte yazmışsın.doğru söze ne denir ki.

ferza canım herşey guzel hoş
guzel yazmışsın...
peki bızlere sadakat sözü veren kocalarımız eşlerimiz çocuklarımızın babaları aynı tabaktan yemek yedıgımız aynı yastıga baş konulan kocaların rolu ne...
tek suçlu 2.kadınlar oylemi....
peki 2 kadınlar yada aşk maskesi altında yuva dagıtan kadınlar kötü.

peki bu 2.kadınlardan
korumaya çalışılan eşler ne........

bence de...

2. kadin kendine 2 rakamini uygun gorecek kadar onursuz gurursuz oldugu icin kucuk gorulur ama suclanamaz bence. asil suclu olan karisina yalan soyleyen erkektir soz konusu olan aldatmaysa. 2. kadinin kendinden baska borclu oldugu kimse yok ama erkek oyle mi? karisindan baslayarak hem kendine hem cocuklarina hem anasina hem babasina sorumludur.

ben acikcasi once erkegi sonra 2. kadini suclarim. basima boyle bir sey gelecek olsa "o" kadindan once esim olacak adamin yuzune tukururum.

tabiki de tek suçlu 2.kadınlar değil.
hatta en büyük suçlu kocalar.
sonuçta evlilik yemini eden, bir ömür sadık kalmaya söz verenler eşler.

ama 2.kadınların bu kadar gururla anlatmaları, hemcinslerimizinde onları nerdeyse ayakta alkışlaması da bir ironi değil mi?
yapılan çok güzelmiş gibi aşkına sahip çık, hayatta bir kere karşılaşılır büyük aşkla demeler, desteklemeler doğru mu?

yani 2.kadını savunanlar gene kadınlar..
bunda bir çelişki yok mu?

esmeralda belli ki bir basliktan ya da olaydan bahsediyorsunuz ama ben bu konuyu bilmedigim icin yorum yapamiyorum. 2. kadin olup da gururlanan birileri mi var? :uhm:

aynen...
2. olarak tabır ettıgımız kadın onursuzda olsa gurusuzda olsa vicdansızda olsa o bunu kabul etmiş demekki..
hatta o kendince bir bahane bulmuştur. belkı parasına belkı ilgisine belkıde egosuna belkide aşk dıye anlamdırdıgı duygular için bunu kabul etmiş demekki...
bu kadının suratına tukursen yarabbı şukur der ,veya kapısına gıdıp rezıl etsen umrunda bıle olmaz.. tınmaz belkıde.. zaten saygın egıtımlı namus kavramı olan bır aileden gelse bu işlere hiç girmez..

peki ya kocalar....
evde gül gibi karısı vardır çocukları vardır...
o size allah huzurunda nıkah yapılmıştır size yemınler sadakat yemınlerı etmiştir.
ama yaptıgına bakın...
burada asıl problem kocalardır...

kocalar ortadada saf saf gezmıyorlarkı...balık olta misali....
kımsenın elınde pençe yokkı zorla adama pençe atıp alsın yanına....

esmeralda belli ki bir basliktan ya da olaydan bahsediyorsunuz ama ben bu konuyu bilmedigim icin yorum yapamiyorum. 2. kadin olup da gururlanan birileri mi var? :uhm:

evet. sanırım konuları bilmiyorsunuz. anlatmak istenen çok başka.....
essmeraldanın dediği gibi o konularda 2 ci kadın adeta kendini masum göstererek,insanların duygularını güzel kalemiyle etkileyerek,bazı,kişileri,kendinin haklı olduğuna inandırmayı başardı maalesef..

Son düzenleyen: Moderatör:
ortada yaşanan bır gerçek var. kadınlar, kadınlara hıç acımıyor, evlatlar babasız kalıyor onlar aşk peşinde. ama esas uzulmemın nedenı de şu kadınlar artık bu kadar kör mu? bır kadın neden 2. kadın olmak ister. Allahım duşmanım başına verme. bızlerı de koru yarabbım.

Son düzenleme:

evet bir konuya istinaden söyledim ama genel olarak da algılayabilirsiniz.

2. kadın olup büyük aşk yaşadığını alatıp bunu destekleyenler çıkıyor burada da çoğu zaman.
aşkının peşinden git diyenler var..

konu önemli değil karşılaşılmayan şeyler değil bunlar..
2.kadın konu açıp yazar ve aşk herşeyden yüce diyenler alkışlar...

acı değil mi...

Maalesef hayatın her alanında olduğu gibi burada da var 2. kadın ve hatta 3. kadın..
Çünkü ben aklı başında hiç bir erkeğin eşine çamur atarak bir başkasına aşık olma bahanesi ile hayata yeniden doğduğuna inanmam.. O adamın hayatında kimbilir daha kaç kadın vardır.. Zihniyet ve yürek kötü olunca aşk,sevda gibi güzel duygular barındırılması beklenemez..
Ancak bu tür küçük oyunlara kanan bazı hemcinslerimiz sadece kendilerine yazık ediyorlar.. Cahillik değil,yaş ile alakalı değil.. Tamamen mide meselesi.. Aşk yaşıyorum dedikleri adam bir başka kadınla uyuyor,yemek yiyor,alışveriş yapıyor vs. Geçen gece de aynı konuda dedim ya aşk değil bu! Gerçekten aşık olan kadın sevdiği adamın saçının telini bile başkası ile paylaşamaz..
Kadınlar Kulubünde olduğumuz için kadına yönelik yazdım. Kendi başıma gelse; 2. kadındı,şuydu,buydu diye sorgulamam..Direkt boşanırım,bana yanlışı dışarıdaki kadından önce koynuma aldığım adam yapmıştır çünkü..:mymeka:

valla bilmiyorum konuyu ama 2. kadin olmaktan gurur duyan birisi varsa gitsin duyu organlarini kontrol ettirsin:)) :roflol:

savunma mekanizmasinin boylesine de pes! denir artik.

aynen canım...
asıl yanlışı asıl sırtından bıçaklamayı 2. den 3.den kadından erkekten korumaya çalıştıgımız esen yelden uçan kuştan kıskanılan kocalar yapmıştır.
ve hala boyle bır durumda aldatıldıgının bilinmesine ragmen çeşitli bahanelerle af edılen yıne bizler yapıyoruz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…