2. İşe giriyorum, hayatima hedefler koymaya çalışıyorum sizce be yapayım ?

Cok üzülüyorum böyle kadınlarımıza ne anne babadan yana yüzü güler ne eşten nede dosttan..hayatınızı yaşayamadan dünyanın yükünü yuklenmissiniz..imkanınız varsa ayrı ev tutun yoksa çocuğunuz büyüyen kadar idare edin aile yanında ama bi süre sonra ayrılın ailenizden..inşallah hersey gönlünüze göre olur inşallah evlattan yana yüzünüz güler

Kadının uyumaya zamanı yok !! Ne özgürlüğünden bahsediyorsun sen

Allaha şükür ailemden yana yüzüm güldü gayet rahatım.. diğer türlü gülmedi ama artik dert etmek yerine şimdiye odaklanmaya çalışıyorum. Senelerdir cektiklwrimi ben biliyorum kendimi mutlu etmek için heves ettiğim bi telefonu bile çok gördü buradakiler sagolsun

Bırakın telefonu motoru şimdi de tehlikenin farkında mısınız hiç uyumadan servis ablalığı nasıl olacak?
Uykusuzluktan çocukları da kendinizi de yeterince iyi yönetebilecek misiniz?
Uykusuzluk trafikte çocukları indirir bindirirken çok riskli durumlara sebep olabilir. Bence bu iş sürdürülebilir değil.
Gece işe gideceksin 5 saat sonra servise, tam uykunun bastırdığı an, sonra bi kaç saat dinlenip gene servise. Bence bu işe girmeyin

Normalde de uyku düzenim yok gündüz kendimi zorla uyutuyorum. Az uyumak bana daha dinç hissettiriyor

Normalde de uyku düzenim yok gündüz kendimi zorla uyutuyorum. Az uyumak bana daha dinç hissettiriyor
Evde boşken uyumamak ayrı, o saatlerde yorucu bir iş yapmak ayrı, sabah olmasa sadece öğleden sonra olsa tamam ama böyle günde 3 kere işe gidilmez parça parça, mahvolursun

Telefon alma bu arada , düşürdün ekranı kırıldı ne olacak telefonun değeri 20-30 bin düşer
Motor da gece işine giderken riskli o saatte köpek falan kovalar motoru. Çocuğun için altın biriktir, kendine de kullanmak için 2. El iphone 13-14 falan al. Maaşım 60 bin, telefonum ikinci el. Çünkü çocuğumun masrafı ve birikimi önce geliyor

Çocuğumu hiçbir konuda eksik bırakmıyorum. Onun için elimden gelen hrrseyi yapıyorum ama kendimide mutlu edecek şeyler yapmak istiyorum artık.. Bi şekilde toparlanmaya çalışıyorum mental olarak. Altında dusundum evet belki biriktirdikce oda beni motive eder diye

Konu birikimden ben telefonu hak etmiyoruma nasıl geldi ? Ulaşım sorunundan bahsetmişsiniz o zaman motor almanız mantıklı tabiki.
Ama siz yatırım ve telefon almak deyince herkes mantıksız buldu haklı olarak.
İyi bir fikir değil altın al bence demek başka. Nasıl annesin vs gibi hadsiz hadsiz konuşmak başka hanfendi

Babanız sizden iPhone alın diye maaşınızı istemiyor. İyi niyetle geleceğinizi garantileyin istiyor.İphone şart değil ya önce hayatınızı kurun

Kendinize telefon almanıza bir şey demedim yorumumda. Yatırım dediğiniz için yazdım. Telefonu yatırım olarak görmeyin diye. Tabi ki o kadar çalışıp istediğiniz telefonu almalısınız.

Keşke herkes alabilse ülke berbat durumda buna okeyiz zaten. Ufak meblağlarla giderilebilecek bi heves olsa zaten hemen alsın da, baba evinde yeni bi düzen kurmak isteyen insanın 60-70 bini telefona gömmesi ne kadar mantıklı sizce? Üstelik o kadar çalışmaya o parayı çocuğuyla gezmeye tatile harcayabilecekken. Kusura bakmayın öncelik sıralaması çok hatalı konu sahibinin. Gelir yazmayayım ama iyi bi gelirimiz varken eşim bu sene doğum günü hediyesi olarak teklif etti hayır gerek yok dedim çünkü bir sürü şey var ona gelene kadar. En basitinden bi tatile bi nefese ihtiyacı oluyor insanın ya, ki konu sahibi kolay şeyler yaşamamış bu sene. Tatile yemeye içmeye gezmeye harcayacağım dese herkes sefan olsun derdi . Burda iPhone 15 alamıyo mu tüh diye üzülemicem yani, kimse kusura bakmasın bunun da duyarını kasmayın artık.

Elbette herkes her şeyin en iyisine layıktır da, burada yatırım diyip üstüne iPhone deyince insanların bir garibine gitmesi normal değil mi sizce?
Neyse takılın. Babanız sonsuza kadar bakamaz ama ona göre düşünün bence geleceği.

Bu bana acayip ilham verdi bende en iyisi gidip kendime alayım bir tane. Ben de hakediyorum .
Birincisi bir insanın değeri kullandığı şeyin değeriyle ölçülmemeli . Yani siz iPhone kullanınca çok daha değerli olmazsınız . Sizi değerli yapan şey kendinize ve çevrenize duyduğunuz saygıyla alakalıdır.

Bir insan iki işte çalışması gereken durumda normal telefonların altı katı fiyata gidip bir ürün alıyorsa bunu kendine değer verdiği için yapmaz kapitalizmin bir kölesi olduğu için yapar. Çünkü her ürünün alıcısı farklıdır . Bir insan öncelikli ihtiyacı iPhone olarak gormesi için çocuk olması lazım . Ayaklarınızı yere basmanız gereken konular var.

Böyle bir aileye sahipken diyorsun ki kendi lukslerimle ilgileneyim . İki gün sonra ben ömür boyu sizin ihtiyaçlarınızı mi karsilayacagim derse baban? O çocuğun büyüdükçe çok daha fazla şeye ihtiyacı olacak . Sende vasıflı bir işçi değilsin yani emek gerektiren işlerde çalışıyorsun kendine yatırım mi yapsan bu konuda mesela . Vasıflı olarak çalışacağın bir iş için neler yapman gerekiyorsa yapsan ?

Şaka gibi yatırım yöntemleri

Çok saçma bir düşünce tarzı.
İphone 15 almayanı dövmüyorlar.
Telefonum bozuldu ve çalıştıgım halde 22 bin bir telefona verdim o bile zoruma gitti.
Kaldı ki 60-70 bin versem uyuyamazdım.
Herkes herşeyin en iyisini hakediyor ama elinizde ille de o telefon olmak zorunda degil.
Çocugunuz var ihtiyaçlarınızı ailenizin karşılaması farklı sizin birikim yapmanız farklı.

Anladım canım o zaman ihtiyacın için motor al , iPhone’un değeri tabii ki düşer bi yere düşmesine bakar. Sadece diğer telefonlara oranla daha az değer kaybeden bir telefon

Telefonu yatırım aracı görmekte değişik bir kafa
Altın, dolar, euro? Bunlar size birşey ifade ediyormu?

Valla kimse kusura bakmasın ama herkes her şeyi de hak etmiyor. Ben lisans bitirmişim mühendis olmuşum kariyer başındayım bir kaç yıl dirsek çürütücem. Düğün borçlarını bitirmişiz nerdeyse artık gerçek yatırım zamanına geliyoruz ve ben elimde vivo diye saçma sapan 3 bin tl civarında bir ederi olan telefon kullanıyorum. Aldığım maaşın iki katını tutup neden bir iphone a vereyim ? Benim maaşım buyken ben iphone hak etmiyorum kimse kusura bakmasın ve benim bakmam gereken geleceğini kurmam gereken bir çocuğum da yok. Motor ben de alıcam ama gidipte harley falan almıyorum. 50 lik benim işim görür ikinci el fiyatları da 20-30 bin aralığında. Hem biner işimi görürüm hem bişey olsa içim acımayacak bir para veriyorum ulaşım için bitti gitti.

Mutlu olmak isteyebilirsiniz ancak mümkünse başka şeyler heves edin onlar için çalışın. Bir gün bu telefona bu parayı verirken içim acımayacak düşünmek zorunda kalmadan vericem parayı diyin. Etiketine bakmadan alışveriş yapacağım günler benim için bir hevestir ve o günler için çalışırım ben. 1000 mp kamerası olsun o iphone'un, güzel manzaralar sahiller tatiller yerine gece gündüz işe giden bir kadını çektikten sonra ne anlamı var ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…