2. İşe giriyorum, hayatima hedefler koymaya çalışıyorum sizce be yapayım ?

Sadece konu sahibinin değil ki çoğumuzun o lüksü yok. Kendi keyfinden, isteklerinden, arzularından önce çocuğunu be çocuğun geleceğini düşünmek zorunda. Çocuk yaparken kendini ikinci plana atacağını, çocuğun ihtiyaç ve geleceğinin kendi isteklerinden daha önemli olacağını düşünmüştür herhalde. Ne yapalım al yahu bir telefon alt tarafı, 6 aylık kazancını telefona göm, çocuğa da baban baksın eşşek gibi falan mı diyelim?
Sizin elinizdeki iPhone’u o da istemiş olamaz mı?
Alma bence demenin de bir üslubu olmalı.
Hayvan gibi çalışan uyumayan insana altın al kenara koy da demem.
İnsan gibi çalışmaya , uyumaya ihtiyacı var çünkü.
Evet iphone alamaz şu an bu bir lüks ne yazık ki. Ama bunca saat çalışmasın da.

Konu sahibi akılsız değil.
Sadece bir insan…
Bütün gün gece gündüz uyumadan çalışıp parasını istediği gibi harcayamamak bir telefona bile yetmemesi ne kadar ağır bir yük.
Evet senin bir çocuğun var.
Baba evindesin.
Köpek gibi de çalışsan bir telefon alma lüksün yok.
Ne acı. Ne ağır yorumlar ya.

Konu sahibi sana önerim bu kadar çalışma. Çocuğunun sana ihtiyacı var. Neredeyse hiç uyumadan işe gitmekten bahsediyorsun. Birini yapma ve o süreçte evladınla ol. İkinizinde bu zamanları bir daha gelmeyecek. Bir telefon bile lüks iken boşver kenara da atma. Sen zamanını ver çocuğuna
Arkadaşım burda size ağır gelen o yorumlari yapanlar da vicdansız değil merak etmeyin, sadece bu ülkede yaşayıp gerçekleri bilen insanlar. Biz de biliyoruz herhangi başka bir ülkede çalışanların ev araba telefon tatil gıda eğitim gibi kalemleri luksten saymadigini, insani ihtiyaç olarak kolayca sahip olunabildigini....Ama biz maalesef BURADA yaşıyoruz ve bu ülkede çocuklu boşanmış bir kadının onceliklerinin ne olduğunu yine maalesef çok çok iyi biliyoruz...inanın asıl vicdansizlik bir çocuğun hayatı sozkonusu olduğunda hayalperest ve yetersiz ebeveynini pohpohlamaktir ve bunu yapmak da her vicdansizin harcı değildir...

Olabilir ama istemekle kalır çünkü çocuğu var. Ben kendi isteklerimin önüne başkasının isteklerini koymakta zorlanacağım için çocuk yapmadım mesela. Yapmış olsaydım nefes almadan eşşek gibi çalışarak o çocuğa güzel bir gelecek hazırlamak zorunda olurdum. İnsanlar tercih ettikleri hayatları yaşarlar. Ben de isterim hepimiz az çalışıp çok kazanarak istediğimiz hayatı yaşayalım ama yaşadığımız zaman ve mekan buna elvermiyor çoğumuz için. O yüzden önceliklerimizi sıralamalı ve gerekince nefes almadan çalışmalıyız. Bu kadar basit.

Biliyorsunuz eski eşimle ayrıldık bana borç yıktı vs. Şimdi yıktığı borclar bitmek üzere. Ben gece bir işte çalışıyorum fabrikada 8 ile 2 arası. , birde gündüz işi buldum sabah 7 den 9 a kadar 2 saat. Öğlen 2 den 5 e kadar 3 saat.. Servis ablaligi okul başına 4.500 tl ayda 9 yada 12 de ordan alicam.. ailemle yaşıyorum eve 1 ekmek bile almıyorum babam sagolsun cocugumun herseyini karşılıyor. Banada birikim yap diyor.. bende diyorum ki bu ay borcum bitince servisten alan para ile cocugumun ve kendi ihtiyaçlarımı karsilayip normal çalıştığım işte ki para mı biriktireyim.. Bi motor hayalim var belliniler 75 bin falan ya onu alayım yada iphonelar zarar ermiyor iphone 15 falan alayım sizce ne yapayım?
Bu dedikleriniz yatirim aracı değil ki zarar.Ben olsam 1 Gr da olsa 1 çeyrekte olsa altın alırdim .

Konu sahibi akılsız değil.
Sadece bir insan…
Bütün gün gece gündüz uyumadan çalışıp parasını istediği gibi harcayamamak bir telefona bile yetmemesi ne kadar ağır bir yük.
Evet senin bir çocuğun var.
Baba evindesin.
Köpek gibi de çalışsan bir telefon alma lüksün yok.
Ne acı. Ne ağır yorumlar ya.

Konu sahibi sana önerim bu kadar çalışma. Çocuğunun sana ihtiyacı var. Neredeyse hiç uyumadan işe gitmekten bahsediyorsun. Birini yapma ve o süreçte evladınla ol. İkinizinde bu zamanları bir daha gelmeyecek. Bir telefon bile lüks iken boşver kenara da atma. Sen zamanını ver çocuğuna
Vallahi hiç kusura bakmayın da bir telefon alma lüksün yok dediğiniz telefon şu an 55 bin tl. Farkında mısınız ? Bu şimdi mantıklı bir talep mi? Hakikaten soruyorum çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayamayan biri için mantıklı mı bu talep yani?
İşin komiği de bunu yatırım aracı olarak görmesi. Eğer bir çocuk sorumluluğunu alabileceğini düşünüp çocuk doğuruyorsa mantığını da kullanacak kusura bakmasın kimse. O çocuğun şimdi masrafı yok yarın okul zamanı gelince ne olacak ?

Geçen sene son model telefon aldım dediğin markadan ama ben işim için aldım. 58 bine almışım şimdi 61 ₺ hani sıfır olmasına rağmen çok artmamış ama ben iş için olmasa almazdım telefonu yatırım diye. Bence babanı dinle kenara altın dolar belki güvenilir şirketlerin hisseleri bes gibi sepet yapmak daha mantıklı

Tabi ki yatırım tavsiyesi değildir

Ucuz telefondan konuyu okuyan ben, geçen sene bunu da almayacaktım da eskisinin ekranı çatladı ve konuşamaz hale gelmiştim🙄

Altın alın.

Her ikisi de bir insanın ulaşabilmesi kolay olması gereken istekler , ihtiyaçlar.
Kadın bir taraftan gönlünü eylemek bir taraftan da yine çocuğu olduğu için yatırım da mı olsa ilerisi için gibi düşünmüş olabilir.
Aptalsın ahmaksın gibi yorumlar doğru mu?
herkes çok akıllı çok iyi de hayatında sanki diğerine aptal diyor.
Ya herkes de her şeye özenmesin arkadaşlar. Nereden geliyor bu polyannacılık?
O da istemez olamaz mı ? Diyorsunuz ya olmamalı. Herkes de her istediğini yapmıyor bu ülkede de hatta bu dünyada da.
Senin evde çocuğuna baban bakacak. Sen motor alacaksın. E o motor boş durmayacak heralde yakıt gerekecek,bakım zamanı gelecek bakımına para gidecek,vergisi ödenecek olacak da olacak. Niye ? Hevesim var.
E zaten bu kadar hevesleri dizginleyemezse hayatını yaşamadan evlenip çocukla ortada kalır.
Keşke zamanına bizim gibi birileri kalkıp da hevesle her işin olmayacağını söyleseydi de konu sahibi de yapması gerekenleri yapsaydı. O zaman belki şimdi hevesini yaşardı.
Yani biz şimdi çocuklara her şeyin hevesle, can çekmesiyle olmayacağını anlatıyoruz. Sadece burada söylediğimiz bir şey değil ki bu.
Zaten bu herkes istediğini yapsın,anı yaşasın kafası insanlara nasıl empoze edildi benim aklım almıyor. Anı yaşaya yaşaya 14 yaşında aklı olan 30+ insanlarla muhattap oluyoruz.

Ya herkes de her şeye özenmesin arkadaşlar. Nereden geliyor bu polyannacılık?
O da istemez olamaz mı ? Diyorsunuz ya olmamalı. Herkes de her istediğini yapmıyor bu ülkede de hatta bu dünyada da.
Senin evde çocuğuna baban bakacak. Sen motor alacaksın. E o motor boş durmayacak heralde yakıt gerekecek,bakım zamanı gelecek bakımına para gidecek,vergisi ödenecek olacak da olacak. Niye ? Hevesim var.
E zaten bu kadar hevesleri dizginleyemezse hayatını yaşamadan evlenip çocukla ortada kalır.
Keşke zamanına bizim gibi birileri kalkıp da hevesle her işin olmayacağını söyleseydi de konu sahibi de yapması gerekenleri yapsaydı. O zaman belki şimdi hevesini yaşardı.
Yani biz şimdi çocuklara her şeyin hevesle, can çekmesiyle olmayacağını anlatıyoruz. Sadece burada söylediğimiz bir şey değil ki bu.
Zaten bu herkes istediğini yapsın,anı yaşasın kafası insanlara nasıl empoze edildi benim aklım almıyor. Anı yaşaya yaşaya 14 yaşında aklı olan 30+ insanlarla muhattap oluyoruz.
Kelimesi kelimesine katılıyorum. Konu sahibini de asla yargılamıyorum. Ancak arkadaşlara lütfen kulak versin, kimse onun kötülüğünü istemez.

Kelimesi kelimesine katılıyorum. Konu sahibini de asla yargılamıyorum. Ancak arkadaşlara lütfen kulak versin, kimse onun kötülüğünü istemez.
Kesinlikle bu yargılamak değil ki. Biraz mantık ya lütfen vallahi artık deliriyorum bazen. Heves de heves diye kaç genç rezil oluyor bu ülkede, saçma sapan kararlar veriyor.
Konu sahibi 31 yaşında yazmış profiline. 10 senelik evliymiş 12 senedir berabermiş. 19 yaşında heves etmiş yani aşka. Sonra ? Evliliğe heves etmiş. Sonra ? Çocuk olmuş…
Ta zamanında ki konularında kayınvalide ile evleri ayıramamışlar. Konu telefondan,motordan çok daha fena yani.

Biliyorsunuz eski eşimle ayrıldık bana borç yıktı vs. Şimdi yıktığı borclar bitmek üzere. Ben gece bir işte çalışıyorum fabrikada 8 ile 2 arası. , birde gündüz işi buldum sabah 7 den 9 a kadar 2 saat. Öğlen 2 den 5 e kadar 3 saat.. Servis ablaligi okul başına 4.500 tl ayda 9 yada 12 de ordan alicam.. ailemle yaşıyorum eve 1 ekmek bile almıyorum babam sagolsun cocugumun herseyini karşılıyor. Banada birikim yap diyor.. bende diyorum ki bu ay borcum bitince servisten alan para ile cocugumun ve kendi ihtiyaçlarımı karsilayip normal çalıştığım işte ki para mı biriktireyim.. Bi motor hayalim var belliniler 75 bin falan ya onu alayım yada iphonelar zarar ermiyor iphone 15 falan alayım sizce ne yapayım?
Yani yanlışın varsa arkadaşlar düzeltsin ama yatırım olması için telefon alınmaz ki ?? Ileride satınca çok fazla değeri düşmüyor olayı bu. Değeri katlanıyor demek değil bu altın alabilirsiniz dolar alabilirsiniz ancak saydığımız şeyler çocuğunuzun geleceği için pek de işinize yarayacak şeyler değil bence

Sen çok değişik birisin gerçekten bak. Motor alacakmış iPhone alacakmış çocukla baba evinde yaşarken . Acaba o mükemmel eski kocanın yanında olsan bunun milyonda birini yapabilir misi n? Acaba şey mi yapsan parayo bıriktirsen ilerde çocuğun geleceği için harcasan . Cocugunla bir yerlere gitsen ona da ve aileen de güzel vakit mi gecirtsen
Ben cocugumu her hafta bir yere götürüyorum =) Allaha şükür her aktiviteyi yaptırıyorum onun düzeyinde olan. Ben 18 yaşından beri eve hapsedilerek bir evlilik geçirdim kendimi mutlu etmeye çalışmamın nesi kötü pardon ?

Yani yanlışın varsa arkadaşlar düzeltsin ama yatırım olması için telefon alınmaz ki ?? Ileride satınca çok fazla değeri düşmüyor olayı bu. Değeri katlanıyor demek değil bu altın alabilirsiniz dolar alabilirsiniz ancak saydığımız şeyler çocuğunuzun geleceği için pek de işinize yarayacak şeyler değil bence
Bilmem bana iphonelar değer kaybetmiyor hevesin varsa al satarsın dediler, ama ben motor düşünüyorum. Gece işinde çalışıyorum arkadaşımın arabasıyla gidiyorum ve o hasta falan olduğunda ben zor durumda kalıyorum araba alacak gücüm olmadığı icin motor alayim diye düşündüm

Almayı düşündüğünüz ürünler yatırım aracı değil ki.
Üstelik her zaman aynı yaşta ve güçte olmayacaksınız. Babanız da sonsuza kadar yanınızda olamayacak.
Çocuğunuz büyüyecek, ihtiyaçlarınız artacak .
Burada yazılan önerileri dikkate alın yatırımınızı ona göre yapın ve kk den başka bir yerde yatırım yapmak için iphone almak istediğinizi söyleyemeyin valla size çok gülerler.
Iphonelar değer kaybetmiyor hevesin varsa al ileride satarsin başka birsey almak istersen dediler. Ya nesi kötü pardon insanin birseye heves etmesi özellikle benim gibi hayata yeni atılmış bi şekilde mutlu olmaya çalışan biri için bence çok acimasizsiniz isteyen gülebilir umrumda değil açıkçası

Baba evinde çocuğuyla sığıntı gibi yaşarken, gece gündüz çalışıp iphone ve motor almak dump and dumper filmindeki market alışverişi sahnesiyle yarışır bence ... Senaristin bile aklına bu kadarı gelmemişti
Ben babamın evinde kendimi şuan sığıntı gibi hissetmiyorum orası benim evim =) Bu acımasız fikrinizi kendinize saklayın.

Eski konusunu bilmiyorum. Anlattığınız gibi bir adamla barışmayı düşünen bir insanın parasını çocuğuna harcamayı düşünmemesine şaşmamak lazım o zaman.
Ya çok komiksiniz gerçekten. Benim cocugumun 1 tane eksiği yok hr hafta izin gunleeimde full dışarıdayiz sürekli aktivite halindeyiz. Düzenli pedagog gidiyoruz neyin kafasını yaşıyorsunuz gerçekten korkuncsunuz. Kusura bakmayın ben yıllardır hiç bir şeye laik görülmediğim icin birazda kendi hevesim olan şeyleri yapıp mutlu olmaya çalışıyorum.

Ay konu sahibi sinir ettin beni dönüp dönüp bi şeyler daha yazasım geliyor bunlara ek. Çocuk babadan gülmemiş bari sen akıllı ol biraz ya çocuğun geleceğini düşün. iPhone diyorsun ya delirdim
Benim çocuğumun hiç bir eksiği yok siz dert etmeyin =) herseyin fazlasına sahip. Evet babadan yana yüzü gülmedi çokta üzüldüğüm bir konuydu ama artik üzülmüyorum. Tek babasız büyüyen çocuk değil. Pedagog gidiyoruz alışacak. Bana gelince her izin günümde farklı yerlere götürüyorum elimden gelenin fazlasını yeterince yapıyorum boş duyar kasmayın bende insanım ve senelerce eve kapatılmış hiç birssye laik görülmemiş bi insanim mutlu olmaya çalışıyorum neyse ya neyi acikliyosam

Siz konu açınca burda biz delirmeye başladık artık. Ne ayfonu ne motoru ya. Eski eşin görsün de merak etsin diye mi yapıyorsun yoksa ? Yatırım bunlar değil gözünü seveyim çocuğunu düşün artık
Ay ben deliriyorum inan ben çocuğumu yeterince düşünüyorum ne biliyorsunuz ne konuşuyorsunuz ya. Daha maaşım gelmeden bitmiyor onu gezdiricem isteklerini alicam diye neyin kafasını yaşıyorsunuz ben üstüme daha bir pantolon almadım:KK70: çok komiksiniz. Senelerdir eve kapatılmış hor görülmüş hiç birseye laik görülmemiş bir insanım biraz kendimi mutlu etmeye calismamin nesi suc şaka gibisiniz yemin ederim

Gayet boş yapıyorlar inan umrumda bile değil. Ben senelerdir çocuğum var aman susayım diye igrenc bir evliliği çektim ayrıldım çocuğum üzülüyor diye gittim o ciğeri beş para etmez adama çocukla görüş diye bile yalvardım. Çalışıyorum daha şimdi eve girdim. Her izin günümde çocuğumu dışarı çıkarıyorum. Babam sagolsun bir dediği iki etmiyor evet ama bende ne isterse alıyorum daha üstüme 1 pantolon almadım çalışmaya başlayalı. Yani 1 telefon çok heralde bana onuda haketmiyormusum :KK70: kusura bakmayın ben artık hakediyorum =)

X