2. İşe giriyorum, hayatima hedefler koymaya çalışıyorum sizce be yapayım ?

yani sen önce bi belini doğrult da ondan sonra motor ya da iphone alırsın
bir insanın motor veya iphone almak için 2. bir işte çalışması hiç akıl karı değil
boğazına kadar borcun var önce bi kendini düzelt
2 işte afedersin bi tarafından ter akarak çalışıp motor veya iphone almak başarı değil kusura bakma
bi de motor hayalim demişsin ne hayali ya önce hayatındaki gerçekleri düzelt onlara sonra sıra gelir

Yeni farkettiğim bir şey, konu yazılıyor. Yorumlardan haklı çıkılacak yorum seçiliyor, ordan yürünüyor. Sanırım şimdi bunu yaptınız.
Son yorumunuzu görünce dedim, yanlış okudum herhalde. 2 işte çalışacak alır tabi telefonu. Ki banane. Sonra okudum konuyu tekrar. Yok. Birikim yazıyor yani. Hangi yatırım aracı seçmeliymişsiniz gibi. Kimse paranızla ne yapacağınızı söyleyemez ama 'ben bir iphone 15 i hak etmiyor muyum' başlığı, hayatımda hedefler koymaya çalışıyorum, sizce ne yapmalıyım' dan daha çok uyarmış.

Her ikisi de bir insanın ulaşabilmesi kolay olması gereken istekler , ihtiyaçlar.
Kadın bir taraftan gönlünü eylemek bir taraftan da yine çocuğu olduğu için yatırım da mı olsa ilerisi için gibi düşünmüş olabilir.
Aptalsın ahmaksın gibi yorumlar doğru mu?
herkes çok akıllı çok iyi de hayatında sanki diğerine aptal diyor.
Ben buna katılmıyorum, telefon ihtiyaçtır fakat yatırım aracı değildir. Durumu kötü biri iphone 15 alma derdine düşerse bu akılsızlık olur, daha düşük modellerde aynı işlev ve ihtiyacı karşılar. Amaç yatırımsa bunlar saçma şeçenekler insanlarda bu yüzden bu tepkileri veriyor. Bizim ülke ekonomimiz bu şekilde, herkes istediğini alabilsin, ev araba gıda bu seviyede değiliz. Eğer sorumluluklar varsa ki hepimiz çalışıyoruz buna göre hareket etmek zorundayız. Bende memurum ama tutup maaşım kat kat üstü almak istediğim bir şeyi yatırım olarak almam, bunun için borca girmem çünkü öncelikli sorumluluklarım var. Hayat böyle bir şey özellikle anneysen çocuğunun geleceği ve ferahını düşünüyosun.

Biliyorsunuz eski eşimle ayrıldık bana borç yıktı vs. Şimdi yıktığı borclar bitmek üzere. Ben gece bir işte çalışıyorum fabrikada 8 ile 2 arası. , birde gündüz işi buldum sabah 7 den 9 a kadar 2 saat. Öğlen 2 den 5 e kadar 3 saat.. Servis ablaligi okul başına 4.500 tl ayda 9 yada 12 de ordan alicam.. ailemle yaşıyorum eve 1 ekmek bile almıyorum babam sagolsun cocugumun herseyini karşılıyor. Banada birikim yap diyor.. bende diyorum ki bu ay borcum bitince servisten alan para ile cocugumun ve kendi ihtiyaçlarımı karsilayip normal çalıştığım işte ki para mı biriktireyim.. Bi motor hayalim var belliniler 75 bin falan ya onu alayım yada iphonelar zarar ermiyor iphone 15 falan alayım sizce ne yapayım?
Altın alın atın köşeye, bugünün yarını var elinizde birikim olsun

Hangisi daha karlı acaba gram almak mı
Ben kuyumcuya sorduğumda gram demişti, siz de bir danışırsınız.. Aslında banka hesabında altın almak daha güvenli ama alış satış açısından karlı olmuyor,Altını da güvenli yerde saklamak şart ve belli bir değere yükseldiğinde ise güvenilir, büyük bir bankanın kiralık kasasına konulmali bana göre

Ferrari ve garaj masrafını ileriye dönük bir yatırım olarak düşün ve harekete geç bence ... Ben de insanım, Ferrari benim de hakkım kısmını belki yedirirsin de yatırım kısmını çok şeyapma ama etrafa karşı , içinden içinden yatır 😁
Haklısın aslında iyi düşünmek gerek, ben bir hesap kitap yapayım bugün.
Çünkü malum Ferrariye hevesim var biraz kullanırım sonra olmadı satarım, zarar etmez hiç.
Garajada çocukların bisikletini koyarım, eşimin çim biçme makinasını falan koyar her türlü değerlendiririm.

Çocuğunuzun ve sizin ihtiyaçlarını babanız karşılaşın, siz eski eşin borcunu bitirin sonra motor, telefon alın. Allah akıl versin ne diyeyim. Paranızı çocuk için saklayın.

Allah babanıza güç versin.

X