2. Evlilik ve sorunlar

Size katiliyorum. Bazı insanlar anne / baba olmayı anlamıyor, bizim ülkemizde de çoğu yük kadında erkek hayatına devam ediyor. Ben hem anne hem babanin olası ikinci evlilik yapma durumunda önceliği çocuğunun mutluluguna vermesinden yanayım. Çocuksuz olsaydı her gece başkasıyla kaçsın kendi bileceği iş.

Şimdi zaman zaman burada da tepki görüyor, işte efendim boşandı diye hayatı mı bitsin kadının, sevmeye ihtiyacı yok mu diye. Valla bu şekilde sevmeye ihtiyacı olmasın bir zahmet. Fırtınalı aşk yaşamak isteyen bekar kalacak arkadaşım.
Bak ben 32 yaşındayım, bekarım. Sevgilimle 2 senedir beraberiz, bol ağlamalı, sinir krizli bir aşk yaşadık.
Hem evleneyim hem çocuğum olsun ama bekar çocuksuz hayatı yaşayayım istiyorlar. Ama öyle bir dünya yok.

Sen sabaha kadar ağla ya da fırtınalı aşkla ayağın yerden kesilsin konuşursam namerdim yıllar önce YouTube de bir kadına denk gelmiştim , Fransa'da yaşıyordu. Kadının 5 çocuğu var kocası dövdü diye ayrılmışlar kendisinden 10-15yas küçük biriyle evlenmişti ama adam o 5 çocuğu kendi çocuğu gibi büyütüp evlendirmis ikisinin de ortak bir çocuğu olmuştu. Vlog tarzı atiyordu.Böyle bir adam varsa evlensinler yoksa susup otursunlar.

İşte emin olmadan evlenmemek gerek. Ben şimdi evlensem baktım ki herif kötü çıktı, çocuk da yapmadıysam boşanırım çat devam ederim. Ama işte çocuğum varken boşandığımda öyle yeni aşklara yelken açmak o kadar kolay değil.
Aha bak konuda bariz örneği var.

Keşke eski eşiniz çocukları sizin elinizden alsaydı. Sırf iki sevişeceksiniz diye kendi çocuklarınızın hayatını karartıyorsunuz. Size zerre üzülmüyorum.

Böyle bir şeyleri yaşadıktan sonra boşanma gibi uzakta tanımadığınız insanlara iki çocukla falan nasıl böyle kör aşık olabiliyorsunuz ya. Yaşanan rezilliğin dibi. O çocuklarda nasıl hasarlar bıraktınız farkında mısınız? Aklınız süs biberi mi sizin?

bazen o çıkar delilik yapar beni görmeye gelirdi dayanamayıp bazende ben yapardım o deliliği..
Bu bir delilik değil. İlişki yürütüyorsanız olması gereken bir şey.
Ailem karşı çıktı çok uzak mesafe diye bende israr edislerim bosa cikinca iki çocuğumu alıp Onun yanına gittim işimi evimi bırakıp..
2. Evlilik için büyük risk almışsınız. Erkek çaba sarfedecekken siz koşarak gitmişsiniz. Halbuki ilk evlilikten dersler çıkarıp daha ürkek ve aklı başında davranmanız gerekirdi.
Hem bana kötü davranirdi hemde gitmemi istemezdi bende gitmek istediğimde sıfır aracimi kaç defa parçaladı beni yerden yere vurdu vs vs aracı yaptırdı sonra ama ne fayda ?
Ruh hastası
tanışma günümüz ve adımızı dövme yaptırdık ama sonuç hüsran..
Liseli ergenler misiniz?
dini nikahimiz vardı Allahtan..
Dini nikah böyle bir şey degil. Toplum bu konuda çok cahil. Bu cahilliğe siz de dahilsiniz. İmam nikahı demek istediğin gibi at koşturmak değildir. Herkesin bilmesi ,şahit olması,yakınlarının rızasının olması yanında hukuki sorumlulukları da vardır. Kafanıza göre çekip gidemezsiniz. Erkeğin sizi belli şartlar altında bosamasi gerek. Size hukuki haklarinizi da vermesi gerek. Sırf rahat zina yapasiniz diye imam nikahı kiyilmaz. Yani siz dini olarak da evli değilsiniz.
İsim şirkette müdürlük bu kafayla çalışamam
Akıl meslekte değil başta.

İlk eşinizden neden ayrıldınız orasınıda merak ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…