2 DÜĞÜN KRİZİ

Etmesin bunun için helal. Haklı değil ki.

O zaman çıkarıp parasını verecekler

evet herkes olması gerekenin bu olduğunu söylüyor. Ya ikna olacaklar ya da mecburen razı gelecekler biz de erkek arkadaşımla gönlümüzden geçeni yapıcaz

Yok işte herrrr bir şeyi erkek tarafı yapacakmış. Annesinin isteği bu yönde. Bana kalırsa annesi zorluyor. İstemiyor da olabilir bu evliliği. Yoksa evlatlıktan reddedecek kadar büyütmek çok anlamsız
her şeyi değil. kınayı nişanı biz karşılıycaz ama düğünü onlar Adana da da yapsın diyor ve haksız

Bizim bir yakın akrabanın öyle oldu. Erkek tarafının memleketinde mini bir düğün yapıldı. Kına gecesi tadındaydı. Sonraki hafta kına ve düğün İstanbul'da yapıldı. Düğün yemekli oldu hatta. Damat ödedi düğünü. Erkek tarafının kararıydı bu. Düğüne katılacak çoğu kişi buradaydı.

Başka bir akrabam da nikahı İstanbul'da kıyıp eş memleketinde düğün yaptılar. Düğün yapılan yerler de küçük illerdi. Köy usulü gibi düğün yaptılar, meydanda kazanlarda yemekler vs.

Kınana gelinlikle git kına da çıkarır kına kıyafetini giyersin. Ben de mersin-eskişehir de yaptım mersindekinde kınada önce gelinlik sonra bindallı giydim evden gelinlikle çıktım. Eskişehirde de düğün oldu direk.

Ay ne uzattım ama yine merak ettim, siz o zaman biz yapalım buradaki düğünü dediniz mi, ona ne diyorlar
ben anneme dedim ki madem ille de adana da düğün olsun istiyorsun o zaman burada olacak düğünü biz karşılayalım adamlar neden 2 düğünün parasını versin her şeyi geçtim altından nasıl kalksınlar diyorum bağırıp çağırıyor işte. Benim niyetim kimse kırılmadan her şeyi güzellikle halletmekti ama öyle olmayacak gibi duruyor. Buradaki bazı arkadaşlar çok rahat konuşuyor restini çek onu yap bunu yap diye ama işte söz konusu 7 kat yabancı değil de insanın kendi annesi olunca arkadaşların dediği gibi rahatça kestirip atamıyorum

Kimse sana anneni at amaan demedi ki? Annen senin annen. Seni sevmesini de iyiliğini düşünmesini de şefkatini de en çok sen bilirsin. Ama hiç bir anne evladını da herhalde evlatlıktan reddetmez sırf kendi memleketinde düğün yapmıyor diye. İkna etmek senin elinde ister güzellikle ister hayır biz böyle istiyoruz diyerek. Annen sen orda evlenirken gelmemezlik mi edecek? Yoo eminim gelecek. 2-3 gün küser sonra unutur. He telafi için kınayı düğün gibi yaparsın tüm akrabaların gelir. Kaldı ki daha düğün tarihiniz belli değil. Belki ee o tarihe kadar tamam kızım dediğin gibi olsun diyecek. Ama sen de hiçbir öneriye açık değilsin gibi geldi. Yine de sen bilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…