2 DÜĞÜN KRİZİ

Kınayı Adana'da yapın, düğün erkek tarafında olur zaten. Aileniz saçmalamasın.
Kına günü evden gelinlikle çıkarsınız. Salonda gelinlikle bir iki turlar sonra kına kıyafetlerini giyersiniz. Konu bu kadar basit.

Kızlar fikrini belirtip yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. İstemeden sonra güncelleyeceğim burayı mutlaka

Düğün İzmir' de olsun , sizi de düğünden önce gelinlikle evden çıkarsınlar, bir tanıdığım öyle yaptı. Adet yerini bulsun diye kuaföre gitti gelinlik giydi ailesi ile evde foto çekindi ve evden gelinlikle çıktı, sonra erkek tarafının ilinde düğün yapıldı...

ailen sacmalamis. adanada düğün isteyen kendi karsilar. onu da erkek tatafina mi yikacaklar?
sen ailene "sacmalamayin, isteme nisan zaten burada. kinami düğün gibi yaparsınız" diyemiyor musun sevgilinle orta yol bulmaya calisip kavga edene kadar?

*aman o kırılmasın, aman bu kırılmasın diye bu şimarikliklara boyun egen, hakliya hakli haksiza haksiz demeye cesaret edebilecek olgunlukta olmayan insanlar evleniyor, hayattan yorulmus halde tum yasam sevincleri bitmis,sacma sapan yuva kuruyorlar (bkz bdv'nin yarisi)
sen onlardan olma daha yolun başındasın sınırlarını net ciz. erkek tarafina da her muhabbeti anlatma. aileni ikna etme gorevi senin. istemiyorlarsa da yapacak bi sey yok. evlenecek kadar kendi kararini verecek koca kadinsan bu konuda da kendi kararini ver ve sınırını ciz. daha bunu bile yapamiyorsan da evlenme

kavga ettiğim kişi erkek arkadaşım değil, ailem. Zaten sizin dediklerinizi aileme dediğim için kavga ediyorum ailemle. Konuyu açma sebebim bir de durumu 3. bir ağızdan dinlemek istememdi

Nişan vs sızın sehrınızde olur .
Kınayıda düğün gibi yapın ıkısı bır arada ,biz oyle yapmıstık
diğer dügünüde eşinin memleketınde yapman daha mantıklı
Haklılar

kavga ettiğim kişi erkek arkadaşım değil, ailem. Zaten sizin dediklerinizi aileme dediğim için kavga ediyorum ailemle. Konuyu açma sebebim bir de durumu 3. bir ağızdan dinlemek istememdi
benim annem de dediği dedik, asabi, hemen evlatlıktan reddeden bir anne. ustelik aşırı şımarık bjr kadin ve ikizler burcu, dengesiz. yukseleni aslan kendini begenmis- dedigim dedik,ayi balik duygusal - ani tepkiler veren drama seven biri.
ablam evlenirken onun da ağzındaydi, kendi istedigi sey olmayinca "dugunune de gelmem" falan demeler. ama ablam sizin gibi ezilip orta yol bulmaya calismadi. "o zaman düğün falan yapmayacagim, sacma salak bir sey. siz istiyorsunuz diye tamam dedim, gelmeyeceksen masrafa gerek yok" dedi, sevindi.
bu sefer geri adim annemden geldi:)
ha geri adim atmasaydi da dugun nisan kina artik hangi b.ksa kavga ettikleri yapmazdi, olur biterdi.
böylelerinin suyuna giderek çözemezsin. deli deliyi görünce comarini saklar.
benim annem elin cocuguna bile karisir bize bir sey diyemez

Annen ya seni başkasına vermeyi planlıyordu, şimdi işi yokuşa sürüyor, iş kalsin diye. Ya da senin damat tarafını savunan, kendi ailesini bı kenara koyan evlat olduğunu düşünüp kendi tarafına çekmeye çalışıyor. Sen bizdensin kızım, bizim takimdasin, karşı tarafı yenicez, bu maçı da alicaz moduna geçmiş olabilir.
Adanalı başka bı gelin de hem kinasini hem düğününu damat tarafının memleketinde yapmak istemişti, (erkek tarafının kına yapmak gibi bı isteği yoktu) konaklamasından masrafına hepsini damat tarafina odetmislerdi. Adanada beklentiler adetler töreler çok farklı anlasilan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…