2 aylık bebek alerji testi negatif ama sorun devam ediyor lütfen bilenler baksın

Süt diyeti yapmadan önce onları bir deneyin bakalım umarım çözülür sizin de

Tüm yazdıklarınız biz de rota aşısını olduktan sonra 3.ayda başladı. Şuan 4 aylık. 1 aydır süt ürünleri ve yumurta yemiyorum. Hala kan görmeye devam ettiğim için dana etini, tahini ve kuruyemişi kestim dünden beri. Bugün kan gelmedi ama yeşil mukus devam ediyor. Bu kanlı kaka olayı bebeğe ne kadar zarar verir? Ya doğru alerjeni bulamazsam ve kanlı kaka devam ederse ne olur? Bulamıyorum çünkü. 2 3 kere sarı kaka yapıp arkasından kanlı kaka çıkıyor deliriyorum. Sütüm yarıyor çocuğa büyüyor. Besinleri kese kese sütüm de azalcak. O yüzden bugün fasulye falan yedim. O da gaz yapıcak muhtemelen. Ne yapacağımı şaşırdım.

Sadece yumurta ve süt alerjisine mi bakıldı. Alerji dediğimiz şey çok kapsamlı çapraz reaksiyon da olabilir. Bunun için detaylı testler var onlardan yaptırın derim

Baklagilleri ve kuruyemişleri de deneyin. Tabi alerji doktoruyla ilerleseniz daha iyi olur.

Baklagilleri ve kuruyemişleri de deneyin. Tabi alerji doktoruyla ilerleseniz daha iyi olur.
Kuruyemişleri çıkarttım. Baklagilleri zaten yemiyordum gaz yapıyor diye. O yüzden onlardan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Yiyecek bir şey kalmayınca ilk kez fasulye yedim dün. Gaz yapmadı. Tahin falan yiyordum belki de o çok etkiliyor. Çıkarttım bakalım ne kadar değişecek.

Zarar verir ya da vermez bilemiyorum ama şunu soyleyebilirim ben bu konuda 3 doktorla görüştüm. Bir tanesi çocuk alerji prof’uydu. Ve hiçbiri konuyu acil veya önemli görmediler. Çocuk normal kilosunu alıyorsa, nefes darlığı vs gibi allah korusun ağır semptomları yoksa, gün içinde huzurluysa kendinizi çok üzmeyin derim. Alerjeni deneyerek bulabilirseniz ne ala. Ama katı diyet yapma bence. Senin de beslenmen önemli bebeğin süte daha çok ihtiyacı var. Tek tek eleyerek git bence. Hepsini bir anda kesip hayatını zorlaştırma derim.

Sizi cocuk gastroya yonlendirmediler mi?

Çocuk alerji prof’una gittik testleri de o yaptı

Ilk kizimda benzer seyler yasadik, bize asil bakan bolum gastro idi

(Cerrahi+alerji+gogus+gastro seklinde ilerledik, en son gastroya biraktilar)

Gastro kakada reduktan madde aradi, yani seker ve turevlerine karsi tepkimize baktilar.

Gerci bizde mukus ve kakaya ek asiri ishal ve asiri kaka durumu soz konusuydu, belki o yuzden sizden farkli ilerlenmistir. Ishal yok sanirim sizde?

Olabilir. Bizde ishal yok sadece yeşil mukuslu kaka ve bazı kakalarda nokta kan. Ben kırmızı meyveleri tüketmeyerek çözdüm problemi. Doktorların pek bir faydası olamadı :)

Olabilir. Bizde ishal yok sadece yeşil mukuslu kaka ve bazı kakalarda nokta kan. Ben kırmızı meyveleri tüketmeyerek çözdüm problemi. Doktorların pek bir faydası olamadı :)
Evet konunuz eskiymis, o mevsimde hangi kirmizi meyveyle alerji olusturmussunuz ki? 6.aydan sonra alerjiler bazen alakasiz sekilde pat diye iyilesebiliyor. Benim kiz 6. Aya girdiginde normale donmustu :)

Evet konunuz eskiymis, o mevsimde hangi kirmizi meyveyle alerji olusturmussunuz ki? 6.aydan sonra alerjiler bazen alakasiz sekilde pat diye iyilesebiliyor. Benim kiz 6. Aya girdiginde normale donmustu :)
Her gün bir büyük bardak kırmızı meyve suyu içiyordum 100% olanlardan. Onu kesince duzeldi. Umarım ilerleyen aylarda biter tekrar denemeye cesaret etmedim henüz 4,5 aylık. Bakalım umarım duzelir :)

Her gün bir büyük bardak kırmızı meyve suyu içiyordum 100% olanlardan. Onu kesince duzeldi. Umarım ilerleyen aylarda biter tekrar denemeye cesaret etmedim henüz 4,5 aylık. Bakalım umarım duzelir :)
Anladim.

Kirmizi meyvelerin icinde alerjik olanlar var elbette, umarim geçici alerjilerdendir, gecmis olsun minige

Tahin dana eti ve kuruyemişi kestiğimden beri kan gormedim. Mukus var sadece. Bir kaç hafta daha bekleyip önce tahini denicem. Ondan çok şüpheleniyorum. Bir şey olmazsa sırayla hepsini tek tek açıcam. Belki bulurum. Bol bol sebze ve bakliyat tüketiyorum. Doktor bizi alerji doktoruna falan yonlendirmedi. Sadece mukusu hiç önemsemiyor. Neyin kan yaptıgını deneyerek bulmaya çalışalım dedi. Bazı doktorlar bu durumu onemserken bazıları da ustunde bile durmuyor. Kan kesildiği için şuan rahatım doktor doktor hiç gezesim yok. İyi oldu yazdıklarınız, teşekkür ederim

Şuan bebeğim 1 aylık tam anlamıyla sizinle aynı şeyleri yaşıyorum sizin durum nedir düzelme var mı bana ne önerirsiniz

Merhaba bende aynı süreçteyim sürekli okuyorum siteyi. Araştırmada bi dr da bana anadlamsi yoksa alerji demeyiz dedi. Bizde de makus var ve gaitada parazit cikti antibiyotik kullanma dedi alerji doktorumuz süt ürünlerinin kes dedi ama hala aynı dün et yedim ondan mı bilmiyorum kan gördüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…