2.5 yıl aynı konu, sonu boşanma oluyor ama kendimi suçlu hissetmek istemiyorum, yardım…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızım savunuyorsun.
Yok luks araba aldı.
Yok yalvardi.
Gerek var mı ?
Hayır adama biz saydikca savunmaya geçiyorsun.
Kızım ayı bu adam ve avanesi işte
Ya onu neden söylüyorum biliyor musun benim kafamı anlayın diye. Ben boşanma niyetinde olmasam kendimi avutacağım çok şey var.
Mesela avukatlara güvenmekte bile zorlanıyorum, acaba benimle savaşabilecek biri olacak mı diye. İnşaallah yarın başlıyor süreç

Ya onu neden söylüyorum biliyor musun benim kafamı anlayın diye. Ben boşanma niyetinde olmasam kendimi avutacağım çok şey var.
Mesela avukatlara güvenmekte bile zorlanıyorum, acaba benimle savaşabilecek biri olacak mı diye. İnşaallah yarın başlıyor süreç
Mavera boşanmama istegini anlarım.
Bak ben de boşamam eşimi mesela.
Şiddet ve aldatma harici hatalarini görmezden gelmek demeyeyim de kendimce acısını cikardigim yöntemlerime başvururum ama asla evimi terketmedim.
Ha şiddet olursa, aldatma olursa canına ot tıkar öyle giderim o kısmı affedemem
18 yıllık evliyim bu adamla yeri geldi kavga ettik, yeri geldi boşanmayı da düşündüm ama sadece düşündüm anlatabiliyor muyum?
Eyleme koymuşsam ve aileme de aksettirmissem bu iş bitmistir
Sen affedebilirsin ama aileler unutmaz bunu hiç anlamadı o kafan.
Blofle yola getiririm sandın.
Sana etme dedik.
Yüz göz olacaksınız adam seni iplemez dedik ammmmaa inandiramadik işte.
Sen bilin Mavera.

Şiddet ve aldatma harici hatalarini görmezden gelmek demeyeyim de kendimce acısını cikardigim yöntemlerime başvururum ama asla evimi terketmedim.
18 yıllık evliyim bu adamla yeri geldi kavga ettik, yeri geldi boşanmayı da düşündüm ama sadece düşündüm anlatabiliyor muyum?
Sana etme dedik.
Yüz göz olacaksınız adam seni iplemez.
Bak aldatmayı bile affedebilir insan asla yermem ama gelip 12500 konu acıp hava yapmak kendini rezil etmek baska birsey

Bak aldatmayı bile affedebilir insan asla yermem ama gelip 12500 konu acıp hava yapmak kendini rezil etmek baska birsey
Ya affetmissem gelip konu bile açmam buraya mesela.
Çünkü ya insanlar da unutmuyor.
Beni anlayacak üç beş kişiyle paylaşırım derdimi anlatırım o kadar.
Boşanmayabilir saygım var evliliğini bilen kendisi
Ama hani sürekli evi terkedip ailesine de ızdırap oluyor.
Yazık günah ya
Aileler unutmaz yahu unutmaz.
Ben de anneyim evladima yapılanı nasıl unuturum ya ?

Sana etme dedik.
Yüz göz olacaksınız adam seni iplemez dedik ammmmaa inandiramadik işte.
Sen bilin Mavera.
Çok doğru. Haklısın. Zaten bir kez koptuktan sonra her dönüşümde yarımdım ve tamamlanamadık. Kendimizi kandırdık her seferinde. Bu kez benim çok büyük bir güce ihtiyacım var karşı taraf ve ailesi hep sessiz. Benim ailem yanımda ama harekete geçmek için bir başımayım. Şiddet konusunda aklıma getiriyorum o anları. O bana yaşattığı kadar aynı şiddeti ben ona gösterdim ama ailesine sözümle öyle gözünün dönmesi onun hatasıydı ve içinde beslediği kindi ailesiyle görüşmediğim süre boyunca. Yola çıktım, 28 yaşındayım. 25 te evlendim. Bence hayatın büyük adımları için yeteri kadar cesaretim yok. Toplamaya çalışıyorum, ilki evlenmekti şimdi ki ayrılmak

Çok doğru. Haklısın. Zaten bir kez koptuktan sonra her dönüşümde yarımdım ve tamamlanamadık. Kendimizi kandırdık her seferinde. Bu kez benim çok büyük bir güce ihtiyacım var karşı taraf ve ailesi hep sessiz. Benim ailem yanımda ama harekete geçmek için bir başımayım. Şiddet konusunda aklıma getiriyorum o anları. O bana yaşattığı kadar aynı şiddeti ben ona gösterdim ama ailesine sözümle öyle gözünün dönmesi onun hatasıydı ve içinde beslediği kindi ailesiyle görüşmediğim süre boyunca. Yola çıktım, 28 yaşındayım. 25 te evlendim. Bence hayatın büyük adımları için yeteri kadar cesaretim yok. Toplamaya çalışıyorum, ilki evlenmekti şimdi ki ayrılmak
Kızım senin kafan bazı şeylere cidden basmıyor.
Ben ailem ne kadar kötü olursa olsun eşime elestirme hakkı vermem mavera.
Afedersin ama bir derdi varsa ailemle otursun konussun.
Eve geldiğimizde benim başımın etini yemesin.
Ailen şöyle, ailen böyle.
Yok gitmem, yok gelmem.
Cehennemin dibine derim yani anlıyor musun ?
Aileler konusunu o kadar kafana taktın ki bir türlü politik olamadın.
Saçma sapan bir evlilik döngüsüne girdin.

Korkmuyorum, sadece ben evliliği de çok beceremedim boşanmayı da . Zorlanıyorum
Evlilik bir iş değil ki becereceksin. Sen işe personel alır gibi koca seçtin kendine. Hiç duygusal yönünü düşünmedin. Evlilikte duygusallık, birbirine saygı değer verme çok önemli. Sen bunu yaptın belki ama kocan noooo

Yok gitmem, yok gelmem.
Arabada 4 ay sizde kalırız dediklerinde, olmaz öyle ev ev üstüne, planlarınızı bizim eve göre yapmayın şimdiden söyleyeyim diyecekti mesela. Ama mavera ne yapmış susup oturmuş. Sonra kocaya söylenerek çözüm bulacağını sanıyor.

Valla Mavera artık nasıl bir karar verirsin bilmem ama yalamaya dönen bu durum için ben açıkçası senin ve eşinin evlilikten umdugunuzu bulamadığınizi düşünüyorum.
Yazık etme derim kendine.
Ha valizinle baba evine gitmemiş olsaydin başka yorum yapardım ama artık bu işi bir sonuca vardirin iyi ya da kötü.
Ayrılır misin, barışır misin bilmem hayat senin hayatın.
Ama avukat gidip gidip boşanmaktan vazgeçtim dedikçe adam ciddiye almayacak artık seni

Arabada 4 ay sizde kalırız dediklerinde, olmaz öyle ev ev üstüne, planlarınızı bizim eve göre yapmayın şimdiden söyleyeyim diyecekti mesela. Ama mavera ne yapmış susup oturmuş. Sonra kocaya söylenerek çözüm bulacağını sanıyor.
Ya kocası da arabada bir şey diyemez o an anlarım
Daha sonra müsait bir zamanda bir daha denirse eşinin de yanında olmadığı bir vakit açıklama yapabilir
Mavera istiyor ki her şey o an olsun bitsin.
Yahu olmuyor işte

Yok gitmem, yok gelmem.
Yüzlerine konuşacağım bir aile değil. Ben konuşamam ki yüzlerine. Garip gelir bana. Öyle işte neyse yoruldum. Yine de sağ olun.

Ya affetmissem gelip konu bile açmam buraya mesela.
Çünkü ya insanlar da unutmuyor.
Beni anlayacak üç beş kişiyle paylaşırım derdimi anlatırım o kadar.
Boşanmayabilir saygım var evliliğini bilen kendisi
Ama hani sürekli evi terkedip ailesine de ızdırap oluyor.
Yazık günah ya
Aileler unutmaz yahu unutmaz.
Ben de anneyim evladima yapılanı nasıl unuturum ya ?
Aynen demek istedigimde bu benim kendi icimde yaşarım bosarsam bosarim affedersen affederim

Yüzlerine konuşacağım bir aile değil. Ben konuşamam ki yüzlerine. Garip gelir bana. Öyle işte neyse yoruldum. Yine de sağ olun.
O halde eşine niye habire dırdır ediyorsun?
Adamın ailesi bu.
İstiyorsun ki kocana bir aydinlanma gelsin ailesine versin veristirsin.
Ahhhhh Mavera ah hiç bir şey ogrenememissin

Ya kocası da arabada bir şey diyemez o an anlarım
Daha sonra müsait bir zamanda bir daha denirse eşinin de yanında olmadığı bir vakit açıklama yapabilir
Mavera istiyor ki her şey o an olsun bitsin.
Yahu olmuyor işte
Ben kocaya bırakmam bu meseleleri, orada anında söylerim daha birkaç aylık evliyken söylemişligimde var. Bana susup durmak değişik geliyor ki aileyle zaten sorunlular, aman kirilmasinlar nasıl söylerim diye düşüneceği bir muhabbet yok arada.
Sonradan kocaya cemkirmenin bir anlamı yok.
Bu olay olmasa başka bir olay olacaktı bir yandan da evlilikleri baştan dikiş tutmadı onceki konuda terlik fırlatma vardı bu şiddet olmuş, bosanmazsa şiddetin boyutu artarak devam edecek. Mavera daha boşanmak için ilham beklesin.

sizin madem ev yapmaya da araba almaya da paraniz var, madem birbirinize zarar verip bosanmiyosunuz bir iki efor da terapiste gitmek için harcayin yoksa bu işin sonu yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X