2.5 yıl aynı konu, sonu boşanma oluyor ama kendimi suçlu hissetmek istemiyorum, yardım…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Farkında değilsiniz ama bu adam size ve ailenize resmen çöp muamelesi yapmış.
Kendi ailesine beklediği sonsuz sevgi saygının çeyreğini sizin ailenize göstermemiş.
Tavrı, tarzı, davranışları beyefendi gibi değil, serseri gibi ve siz bu adamı eş yaparak kendinize en büyük cezayı kesmişsiniz.

Buradaki arkadaşlara kızmışsınız ama içten içe ne kadar haklı olduklarını bildiğiniz için kendinize yedirememenin hırsı bu.
Şimdi boşanıyorum, yarın boşanıyorum, aha şuraya yazıyorum boşanıyorum diye diye 2.5 yıl geçmiş ve elinizde koca bir sıfırla yola devam etmişsiniz. Değdi mi ?

Saygısız, sevgisiz, hürmetsiz, kaba, şiddet yanlısı biriyle evliliği zorla yürütecek kadar mı sevgisiz, öz saygısız büyüdünüz ?
Tercihler kaderi belirler, burada kınamayın sınanırsınız dediğiniz insanlar kınamıyor aslında, kendilerine seçtikleri eşleri, belirledikleri kaderleri doğru olduğundan sizin yanlışınıza tepki veriyorlar. Kimse sizi cık cıklamıyor. Gözünüzü açın diye uyarıda bulunuyor. Sizde o kadar farkındasınız ki ailenizin dahi vermediği akılları burada kötü diye adlandırdığınız kişilerden doğru şekilde aldığınıza ama sizde öyle bir kibir var ki, onu kırmadan gerçeği göremezsiniz üzgünüm.

Bizler sizi sadece konularınızdan tanıyarak boşanmayacağınıza eminsek, eşiniz yüzde bir milyon daha emin. Çünkü oda biliyor ki sizde net ve dik bir duruş yok. Siz size ve ailenize yapılan her saygısızlığı defalarca yutup dönmüş birisiniz. Eşinizin çabalamaması bundan. Tavsiyem bakacağınız yüze tükürüp tükürüp elinizin tersiyle silip gidecekseniz bir daha boşanma blöfü yapmayın, ayrı odalarda 2 gün küs kalıp, sonrasında bir şey olmamış gibi hayatınıza devam edin. Ailenize yazık en azından onlara yansıtmadan yiyin birbirinizi, sonra ya Rabbi şükür deyip yolunuza bakın.

Ben de siddet yüzünden boşanmış biri olarak bu konuya yazmak istedim. Kaç kez düzelir yapmaz dediysem bana vuramazsın diye naralar attıysam da siddet katlanarak geri geldi bana. O el bir kez kalktıysa bir daha inmiyor !!
Şanslısın ki bu adamdan çocuğun yok boşanınca bir daha asla görmeyeceksin benim bir kızım var ve mecbur iletişimdeyim kendisi o kadar hazmedemedi ve çirkinleşti ki boşandıktan sonra ben kimi sevmişim dedirtti bana. Evlenme aşamasında olduğu kadınla dün gece kızımı aynı yatakta yatırmış mesela kendisi de dahil tabi bu ortama . O yüzden sana diyeceğim şu ki arkana bile bakma kaç kurtul yazık etme ömrüne

İşte bunlar hep Sema Maraşlı etkisi
Konu sahibi inşallah boşanırsınız bu sefer.

Biz kocana saydıralım, senin de aşkın depreşsin de hemen evine dönebilesin diye mi eskileri aradı gözlerin? Kolaysa siz boşanın, beni kıskanıyorsunuz cahiller aşamasına çabuk geçmek istiyorsun sanırım bu defa. Hakaret edip durduğun insanları görmek istemenin başka mantıklı bir açıklaması olamaz çünkü.

Şiddet görmene gerçekten üzüldüm ama öyle bir adamın şimdiye kadar seni yerden yere vurmamış olması mucizeydi zaten. Diliyle vuruyordu o ayrı ama işin fiziksele varacağını da hepimiz biliyorduk. Sen hariç.

Ve hala suçlu muyum diye sorabiliyorsan sen bu adamı affedersin. Boğazı sıkılmış ve boşanmaya kararlı insan normal şartlarda bunu sormaz çünkü.
Yine başını yakacaksın kesin.

Avatarımda senin gibi kendi fotoğrafımı koymak gibii bir özgüven sahibi iyi ki değilim. Seni ve özgüvenini tebrik ediyorum, açıcı kaşlarına yetmedi sanırım :) gerçekten senin kılığındaki bir insana bunları söylettiğim için hata bende. Bu platform tip kültür seviye seçmiyor

Avatarımda senin gibi kendi fotoğrafımı koymak gibii bir özgüven sahibi iyi ki değilim. Seni ve özgüvenini tebrik ediyorum, açıcı kaşlarına yetmedi sanırım :) eşşek senin adındır terbiyesiz.
Abovvv özgüven iyi bişey kızz sakin ol nasıl çirkinleştin bi andaa

Keşke sende kaşını açıp benim gibi özgüvenli olabilsen anca hayatıma uzaktan bakıp iç çekersin 17 yıllık hayat arkadaşımdan daha bir kere hakaret işitmedim evimde ayaklarımı uzatmış çayımı doldurmasını bekliyorum hadi git sende anasına babasına hizmet et koş bakim

Biliyor musun, evet yalvardı ve evet çokta lüks bir araba da aldı. Yani bunları yaptığı halde ben gelecek kaygımdan ötürü yoluma bakmak istyorum. Neden bunlara inanmıyorsunuz, size bunlar sunulsa vazgeçmez miydiniz? Ya ne saçmalık ya. Siz kendinizi çok abartıyorsunuz. Ben gerçekleri neden anlatmayayım size ben sizin fikirlerinizi neden değiştirmeye çalışayım, yanlış yönlendireyim?

Helal sana dominant dostum. Senin de gururlanacak birşeylerin olmasına sevindim. Benim de çayım dolduruluyordu, faturalarımın tutarından haberim yoktu biliyor musun :) yani senin kafanda kurduğun hizmeti de hiç etmedim. Benim kaygılarım başka.
Yani senin şu an yaşadığın hayatta benim seçeneklerim arasında değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…