19.5 Yaşındaki Oğlumun Sorunu Nedir, Potansiyelini Gösteremedi ve Olgunlaşamadı?

psikiyatriste gittiniz mi? iyi birisine gitmeniz lazim ama. anksiyetesi olabilir. bir de dersleri basarili olmasina ragmen zorlanmasinin sebebinin bulunmasi lazim.. diger bir ihtimal de cocugu yetistirme tarzinizla da alakali olabilir (cok ustune dusme, herseyi onun icin yapma). bazi cocuklar cok ittirerek hayatta ilerleyince, annenin olmadigi noktada bosluga dusuyorlar.

Ama bu yazı eksik olmuş hocam, spermin yumurtayı döllediği yeri yazmamışsınız. Nasıl bir fikrimiz olsun ki?

Benim de kardeşim 234 aylıkken… bu konu gerçek mi? Ben kendi geçmişime bu kadar hakim değilim

Ama bu yazı eksik olmuş hocam, spermin yumurtayı döllediği yeri yazmamışsınız. Nasıl bir fikrimiz olsun ki?

bence bu kadar üstelemeyin ya. az bilgiyle konu açsa da ilk okulda nasıldı lisede nasıldı diye tek tek sorulacaktı. özellikle motor gelişim geriliğini teşhis olarak almışlar, bunlar önemli şeyler. kadın da ayrıntılı yazmış işte. doğru anemnez tanının yarısıdır.

benim annem sadece ben değil en az 100 kişi için bu listeyi yapabilir. ben de benden küçük olan çoğu kişi için yapabilirim. bazılarımızda hafıza iyi.

Yok kisisel degil bizimkiler nazlidir uzun okumayi sevmezler gerekirse aralarindan bir yiğit cikar konuyu özetler ama siz oglum 19.5 yasinda icine kapanik ,tesekkurler yazmaliydiniz digerleri bize malum olurdu

Konu sahibi ben siz çok takıntılı ve çocuğun gerçek hislerindense akademik başarıya odaklı buldum.

Uzman, sosyal becerisi 2 yıl geride demiş siz ara ara yılda bir vs götürüp fark kapanmış mı kapanmamış mı diye kontrol ettirmediniz mi?

Çok müdahaleci bi anne misiniz? Çocuğun hiçbirşeyi kendi yapmasına izin vermediniz mi? 14 yaşına gelene kadar ayakkabısını sizin bağlamanız size birşeylerin ters gittiğini hiç hissettirmedi mi?

Baba yok siz çalışıyorsunuz kim büyüttü bu çocuğu? 5-12 yaş arası sadece iki kez oğlunuzu gören baba iki yıl önce meydana çıkıp oğlum sen homo musun diye mi sordu?

Çok ilginç konu
En önemlisi oğlunuz şu an tedavi görüyor mu?

Hanımefendi kusura bakmayın konuyu belli bir yerden sonra okuyamadım.
Çocuğunuzun neyi var bilemem ama sizin bir sorununuz olduğu kesin .

Bunlar nasıl lüzumsuz hesaplar .
İnsan şaşırıyor. .

Bilmem kaç aylık kaç günlük kaç saatlik hesapları zor olmuyor mu..

Çok baskıcı, sıkıcı, tuhaf bir kişilik olarak algıladım sizi.. .üzgünüm. .
Ve bu tutumunuz çocuğunuzu asosyal yapmış olabilir.

Çocuğu gün gün ay ay saymayı bırakın artık. .
Çocuk nefes alsın . .

Gerçekten yavrunuzu spora veya müziğe ya da başka kurslara yönlendirmek hiç akliniza gelmedi mi kimse size söylemedi mi birinden birine mutlaka ilgisi olurdu ordan alır yürürdü çocuk ve kendi ortamı oluşurdu anlattıklarıniz fanusta büyüdüğü izlenimini verdi bana

Tamamını okudum.
Ben oglunuzda asperges sendromu olduğundan şüphelendim.Anlattiginiz tüm belirtiler ona çıkıyorSizde bı araştırın isterseniz.
Günümüzde pek bilinmiyor..Motor becerileri geç gelişir,sosyal olazlar,empati kuramazlar,yanlız vakit geçirmeyi daha çok severler gibi gibi

Aspergerler erken konuşuyor diye biliyorum ama yanlışım olabilir tabi

Merhaba. Babası biz evlendikten sonraları mental anlamda rahatsızlandı ve çalışamadı. Boşandıktan sonra eski eşim tedavi olmaya gitmişti sonrasında da şehir dışına taşındı. Oğlum 7.sınıftayken yaşadığımız şehre geri döndüğünü ve oğlumla görüşmek istediğini söyledi. Oğlumu babasıyla bu dönemler görüştürdüm yılda 2-3 kez görüşüyorlardı. Oğlum 11.sınıfa geçtiğinde babası başka şehre taşındı ama yine yılda 1-2 kez görüştüler. O sohbetlerin birinde oğluma bu soruyu sormuş.
Merhaba. Sayısalcı değilim ama hafızam iyidir. Çantasını kendi hazırlıyordu. Psikoloğa ne yapmak gerekir dediğimde büyüdüğünde yaşıtlarını duygusal-davranışsal anlamda yakalar dedi. Dedesi olarak bahsettiğim eski eşimin babası. Eski eşim başka şehirde tedavi gördüğü için dedesi oğluma ders çalıştırıyordu ve destek olmaya çalışıyordu.
Oğlumla evde iki kişi yaşıyoruz ve eski eşimden boşandığımdan beri bu durum değişmedi. Tek çocuk ve sadece 1 kuzeni var. Kuzeniyle de arasındaki bağ güçlü değil. Tek kuzeniyle arası iyi olsun diye uğraşıyorum ama şu an pek bir gelişme yok. Ablam ve yeğenim bize bayağı uzakta yaşıyor.

Branş nedir acaba?
Müzik ve neden yanlış meslek bilgisi gireyim?

Oğlunuzun problemi sizin çocuğun büyüdüğünü kabullenmeyen ve üstüne aşırı düşen bir anne olmanız babasının da etrafta olmaması olabilir mi? Örneğin tamam ilk 36 aya kadar ben de destekledim ama 8 yaş çocuğundan da 100 aylık diye bahsedilmez aşırı saçma. Yine belli bir yaştan sonra temel özbakım becerilerini yerine getirmemek ince motor becerisi ile açıklanamaz. Şuanda ise belki gerçekten istediği bölümde değildir, belki sadece çoğu genç gibi adapte olmakta zorlanıyordur üniversite hayatına. Bu durumu taa bebekliğinden itibaren olan mizacı ile bağdaştırmanız, yaşadığınız her sorunu tek tek hatırlayıp bebekliğinden itibaren bir problemi varmış gibi davranmanız biraz yorucu bence oğlunuz için. Azıcık rahat bırakın çocuğu. Hatta bence farklı bir şehirde okusun. Daha iyi olur gelişimi için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…