Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

linki yazarmısın buraya ben yanlış bi yere giriyorum herhalde şifremi yazabileceğim bi yer yok

çizelgeyi oluşturduğun zaman orda bir link oluyor onu kaybetmeyip kullanarak çizelge güncellemesi yapıyorsun. geçen hafta nereye girip de güncellemiştin?

açık büfe kahvaltıya gidip bu kadar yediğin için tebrik ederim.çok fazla sağlıksız şey yememişsin.sanırım orda kekler börekler falanda vardı tahmin ettiğim gibiyse.

ooo neler neler vardı tuzlular tatlılar börekler aklına gelebilecek herşey vardı arkadaşım aldı yedi ben dokunmadım önündne bile geçmedim bolca yeşillik aldım onları yerken doydum zaten:)) bi tek portakal suyunu fazla içtim

çizelgeyi oluşturduğun zaman orda bir link oluyor onu kaybetmeyip kullanarak çizelge güncellemesi yapıyorsun. geçen hafta nereye girip de güncellemiştin?

geçen hafta bişeyler yaptım beceremedim yine sonra en baştan yapmıştım.demekki tekrar yapıp o linki bu sefer kaybetmicem :))

bu cidden sinir bozucu. hoşuna gidiyor bedeni olmuyor. bedeni olsa bile üstünde hayal ettiğin gibi güzel durmuyor. gerçekten kilo kötü.

benimde çok çekiyordu valla canım. daha cumaya çok var. şişkinliği çoktan geçer yarın ya da pazartesi yersen. biliyorsun kısır, bulgur falan sorun olmuyor topikte. sadece cumadan 2-3 gün önce yiyelim ki şişkinliği tartı gününe kadar geçmiş olsun. :KK31:

yarın yaparım olmazsa çok canım çekiyor bide bu ara hep listelerde de var

hoşbuldum. :nazar: canım o listeyi ben bilgisayara yükledim burdan görünmeyince. sonra büyüttüm ettim öyle okudum ama okuyamadığım bazı kısımları vardı.

havva rica etsek onu yazar mısın, zahmet olmazsa tabi?

biriyle birlikte yapmayı tabii ki isterim. pazartesiden itibaren yurttayım. yurtta yapabilir miyim bilemiyorum. çok bol yemek çeşidi oluyor. açık büfe gibi. köfte, tavuk falan sırf her gün çıkıyor ama listeyi daha ayrıntılı görürsem net bir şeyler diyebilirim. liste uygun olursa yarından itibaren başlarım hatta.

yazarm tabi ne zahmeti bulayım hemen yazayım

ooo neler neler vardı tuzlular tatlılar börekler aklına gelebilecek herşey vardı arkadaşım aldı yedi ben dokunmadım önündne bile geçmedim bolca yeşillik aldım onları yerken doydum zaten:)) bi tek portakal suyunu fazla içtim

tebrik ederim tatlım onları yemeyip portakal suyu içmişsin o kadarcık olsun.

kızlar yeşil kahveyi bilen deneyen varmı.bi çok faydası varmış metabolizmayı hızlandırıyomuş kilo vermeye yardımcı oluyomuş.ben kahve içmeyi çok severim böyleyse denemeyi düşünüyorum ama nerden alabilirim bilmiyorum da hiç bi yerde görmedim şimdiye kadar

Son düzenleme:
geçen hafta bişeyler yaptım beceremedim yine sonra en baştan yapmıştım.demekki tekrar yapıp o linki bu sefer kaybetmicem :))

evet onu sık kullanılanlara kaydet. çizelgeyi oluşturunca buraya yapıştıracağın adresin olduğu sayfada oluyordu sanırım dediğim link.

1.gün

sabah
2 ince dilim peynir
2 ince dilim ekmek
domates-salatalık-biber-çay (şekersiz)

ara
4 ceviz- 4kayısı

öğle
4adet ızagara köfte
salata-1 kase cacık
1 ince dilim ekmek

ara
2 yk yoğurt- 3 yk müsli-1 meyve
(veya 1 bardak süt 2 meyve)

akşam
8 yk etsiz kurubaklagil+1 kase yoğurt
2 ince dilim ekmek
veya
salata +2 kutu ton balığı

ara
2 meyve + 1 bardak süt

2. gün

sabah
1 yumurta
2 ince dilim peynir
2 ince dilim ekmek
domates-salatalık-biber-çay(şekersiz)

ara
10 badem- 2 ceviz-2meyve
veya
2 galeta +ayran

öğle
ızgara tavuk(3 baget vb)
salata- 3yk yoğurtlu sebze salatası (kabak-biber vb)
2 ince dilim ekmek

ara
2 meyve

akşam
salata )3 ince dilim peynir- 1 yk zeytinyağı)
2 galeta

ara
2 meyve
1 bardak süt

3. gün

sabah
2 ince dilim peynir
2 ince dilim ekmek
domates salatalık biber çay(şekersiz)

ara
2 meyve

öğlen
4 adet ızagara köfte (veya tavuk)
salata -haşlanmış sebze
1 ince dilim ekmek

ara
2 ceviz
4 kayısı

ara
2 meyve (veya1 bardak süt)

akşam
menemen
1 kase cacık
2 ince dilim ekmek

ara
2 meyve
1 bardak süt

kızlar yeşil kahveyi bilen deneyen varmı.bi çok faydası varmış metabolizmayı hızlandırıyomuş kilo vermeye yardımcı oluyomuş.ben kahve içmeyi çok severim böyleyse denemeyi düşünüyorum ama nerden alabilirim bilmiyorum da hiç bi yerde görmedim şimdiye kadar

bu ara çok gördüm her yerde ama nerde satılıyor yada nasıl bişey bilmiyorum bende çok merak ediyordum bunu

1.gün

sabah
2 ince dilim peynir
2 ince dilim ekmek

ara
4 ceviz- 4kayısı

öğle
4adet ızagara köfte
salata-1 kase cacık
1 ince dilim ekmek

ara

akşam
2 ince dilim ekmek
veya

ara
2 meyve + 1 bardak süt

2. gün

sabah
1 yumurta
2 ince dilim peynir
2 ince dilim ekmek

ara
10 badem- 2 ceviz-2meyve
veya
2 galeta +ayran

öğle
ızgara tavuk(3 baget vb)
salata- 3yk yoğurtlu sebze salatası (kabak-biber vb)
2 ince dilim ekmek

ara
2 meyve

akşam
2 galeta

ara
2 meyve
1 bardak süt

3. gün

sabah
2 ince dilim peynir
2 ince dilim ekmek

ara
2 meyve

öğlen
salata -haşlanmış sebze
1 ince dilim ekmek

ara
2 ceviz
4 kayısı

ara
2 meyve (veya1 bardak süt)

akşam
menemen
1 kase cacık
2 ince dilim ekmek

ara
2 meyve
1 bardak süt

buna yurtta mümkün değil uyamam. :KK52: aralara ve akşamlara uyarım da öğlen burdaki gibi olmaz. özlem sen yap sonuç nasıl olacak bakalım. :KK34:

1.gün

sabah
2 ince dilim peynir
2 ince dilim ekmek

ara
4 ceviz- 4kayısı

öğle
4adet ızagara köfte
salata-1 kase cacık
1 ince dilim ekmek

ara

akşam
2 ince dilim ekmek
veya

ara
2 meyve + 1 bardak süt

2. gün

sabah
1 yumurta
2 ince dilim peynir
2 ince dilim hy

ara
10 badem- 2 ceviz-2meyve
veya
2 galeta +ayran

öğle
ızgara tavuk(3 baget vb)
salata- 3yk yoğurtlu sebze salatası (kabak-bibejce dilim ekmek

ara
2 meyve

akşam
2 galeta

ara
2 meyve
1 bardak süt

3. gün

sabah
2 ince dilim peynir
2 ince dilim ekmek

ara
2 meyve

öğlen
salata -haşlanmış sebze
1 ince dilim ekmek

ara
2 ceviz
4 kayısı

ara
A2 meyve (veya1 bardak süt)

akşam
menemen
1 kase cacık
2 ince dilim ekmek

ara
2 meyve
1 bardak süt
tesekkurler cnm yorduk senide:KK66:
3 gunluk mu cnm bu diyet.birde sende protein diyeti listeside vardi sanirim.onuda rica edebilirmiyim cnm.:26:

buna yurtta mümkün değil uyamam. :KK52: aralara ve akşamlara uyarım da öğlen burdaki gibi olmaz. özlem sen yap sonuç nasıl olacak bakalım. :KK34:
Bilemedim cnm bende okuyunca arkadaslar aksam meyve ve sut olmasa daha iyi olur diyorlar ya.:44:

Bilemedim cnm bende okuyunca arkadaslar aksam meyve ve sut olmasa daha iyi olur diyorlar ya.:44:

Benim diyetimde de akşam yemeğinden sonra 2 meyve ve 1 bardak yoğurt var canım. Bir nedeni vardır gece gece bunları özellikle listeye koyup yedirmelerinin diye düşünüyorum Ya da öyle ümit ediyorum :)

Bugünkü menüm:
07:00 1haşlanmış yumurta
yeşillik
3 zeytin
2 dilim ekmek

13:00 5 y.k. kabak yemeği
salata
1 köfte
yarım bardak yoğurt
2 dilim ekmek
16:00 1 elma
18:00 5 y.k. kabak yemeği
salata
1 köfte
1 bardak yoğurt
2 dilim ekmek
21:00 1 elma
22:30 yarım bardak yoğurt

gün içinde de 1 bardak bitki çayı,2 bardak açık çay,3 lt su içtim.

şimdilik bu kadar :) ama bu gece nöbetçi olduğum için eğer gece uyuyamazsam 2 dilim ekmek 1 dilim peynir yiyeceğim.
akşam elmayla birlikte 1 tane de portakal yemem gerekiyordu ama yiyemedim :)

yurtta uymak zor biraz bende o yüzden bırakmıştım diyeti.

Nescafenin hazırlari varmis yeni cikmis ama ben o sekilde kahve sevmiyorum.

bilmiyorum ki ben onu bile görmemiştim

tesekkurler cnm yorduk senide:KK66:
3 gunluk mu cnm bu diyet.birde sende protein diyeti listeside vardi sanirim.onuda rica edebilirmiyim cnm.:26:

bende sadece bu var bunu vermişti iki hafta bunu yap demişti ama ben diyeti bıraktım sonra yapmadım bi daha

bütün diyetisyenler yazıyor akşam ara öğününü

Benim diyetimde de akşam yemeğinden sonra 2 meyve ve 1 bardak yoğurt var canım. Bir nedeni vardır gece gece bunları özellikle listeye koyup yedirmelerinin diye düşünüyorum Ya da öyle ümit ediyorum :)

bunun sebebini açıklamıştı diyetisyenim bana ama şuan tam hatırlmaıyorum diyetisyen randevuna gidince sorar mısın bi niyeydi?

Beslenme ve Diyet Uzmanı Oya Yüksek, hipoglisemi, bir başka deyişle kan şekeri düşüklüğü sorunu yaşayan kişilerde gece ara öğününün çok önemli olduğuna dikkat çekerek şu bilgileri veriyor: “Hipoglisemi hastalarının bazen uyku sırasında veya sabah uyandıklarında kan şekerleri çok düşük çıkabiliyor. Bunun sonucunda baş ağrısı, halsizlik, huzursuzluk, iç ezilmesi veya saldırır tarzda yemek yeme gibi sorunlar oluşabiliyor. Çünkü gece uzun bir süreç ve bu yüzden gece ara öğün alınması çok önemli. Ancak doğru ara öğünler seçmek şartıyla. Ara öğünün gece yatmadan yarım saat veya 45 dakika önce alınması yeterli geliyor.”

X