Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

nabzını nasıl ölcüyosun???

vaaay bir de buu deneyelim.hayaletmenin gücü.kulağa hoş geliyor.mesela ben şu an 57 kilo olsam.oh beeee iyi ki yememişim.o lezzetlerin esiri değilim.istemedim yemedim diye düşünürdüm.ve bu düşünce ben, motive eder:)
sevdim ben bunu:)
canım benım nabız ölcer saatım var ama sızın ıcın onerım su sekılde de sayabılırsınız

işaret ve orta parmağınızın
ucunu kullanarak, bilek kemiği ile bileğin baş parmak hizasındaki kiriş arasındaki alanı bulun. Parmaklarınızı doğru yerleştirdiğinizde atardamarın atışını hissedeceksiniz.
Kan damarına, kan akışını engelleyecek kadar çok baskı yapmamaya dikkat edin.
10 saniye nabız atışını sayın ve sonra dakikadaki nabız atışını bulmak için 6`yla çarpın.

Son düzenleme:
benim bu hafta cok az oldu:KK50: isin kötü yani günüm gelmesine ragmen halen regli olmadim :KK50:

menülerin hafta boyu toplanip kontril edilmesi olayi benim cok hosuma gitti, belki gözümüzden bilmeyerek kacirdigimiz seyler vardi, süper olacak bu :KK9:

birde kaptancim kacamak yapanlar oluyor, menüleri okurken bu sefer hic aklimda olmadigi halde okuyunca canim cekiyor.
belki bu benim maymun istahliligimdan kaynaklaniyor, ama
acaba kacamaklarin ismini yazmayip tuzlu, yagli, tatli veya sekerli kacamakti filan yazilsa daha iyi olmaz mi?

cok etkilemedi galiba :KK31:
menüm o sekilde kaldi o gün cay ictim orada sekersiz :KK76:

ben bu julliani denemistim ama hic bana göre bisey degil ya cok zorladi beni hemen birakmistim.
bunu yapip spordan soguyacagima bpgazimi tutatim demistim hatta.
yapabilenlere helal olsun :KK9:

canim yazdiklarini menülerini gecmiste okudum tek tek alinti yapmak istemedim.
sürekli halen kacamak yapmaya dvm ediyorsun, artik ben saglikli beslenecegim ve su kiloya gelecegim de ve kacamaklari kes, yoksa bunun gördügün gibi sonu gelmiyor.
cok az kilon var verecek 5 kilo neki okadar verdigin kilolar yaninda. az sk disini hedefine okadar az kalmis :KK19:

:KK56::KK56::KK1::KK1::KK1:

bu yorumu cok seker buldum ben ya :KK55::KK55::KK19::KK19:

bende 69lara tutunup kaldim 2 haftadir.
hatta aksamlari 70leri görüyorum basim dünüyor olamaz 70 görmek istemiyorum diye :KK50:
bu hafta 68leri sabitlesem aksamlari 69 olsa tamamen kurtulsam 70lerden ne gzl olacak :KK76::KK76:

hosgeldin venüs, sanirim iyiz bu hafta 2.dik. cok kacamaklar vardi ama ucuz atlattik diyelim.
diger yorumlarinida gördüm, her takimdan uzaklasanlarin kaderinde oldugu gibi sende kilo almissin.
bende kilo alarak geri döndüm.
nekadar cabuk kendini tekrar diyete verirsen okadar cabuk kurtulacaksin üzüntüden.
cünkü biliyorum kilo almak veya ayni ypksek kiloda takilip kalmak insanin moralini cok bozuyor :KK50:

:nazar::KK9: o hatun bana göre degil ben leslieyi daha cok seviyorum, fakat odamda yürüyecek cok yer yok ve yerler eski bina oldugu icin zagur zugur ediyor, acayip sesler cikiyor. herseye ragmen havada kötü oldugu icin leslieye geri dönmem gerek.
kural var zaten takimda spor zorunlulugu, eve gelirken yürüyüs yapamazsam evde yapcam artik :KK52:

bu yorum beni cok güldürdü :KK9::KK9::KK9:

canim 85 veya 70 senin üst bel ölcün, gercek gögüs ölcün degil aslinda. cünkü sirtin ne kadar yagli genis olursa o üst bel ölcün okadar yüksek oluyor. gögsünün büyüklügünü A - B - C - D'den ögrenebilirsin.

canim baktim paylastigin formüle fakat 190 veya daha fazla nabiz tehlikeli degil mi spor esnasinda.
bana cok geldi. normalde spor yaparken nabzim kac atiyordu bilmiyorum ama 192 görünce basim döndü simdi :KK9:

hadi bakalim hayirli olsun canim :KK9:

evet su cok önemli kac haftadir onu hedefliyorum ama hergün istedigim su miktarina ulasamiyorum. zayiflamanin anahtari su bana göre aslinda :KK50:
Sana şöyle söyleyeyim. Usain Bolt'un 9.58'lik rekorunda hemen kalp atışını ölçseydik nabzı 250 çıkardı. normal yanı:KK34:

arkadaslar bugunku nabız konusuyla ılgılı netten arastırdım paylasıyorum

Yaşınız Kalp atış hızınız (HR) Zone (60-85%) Tahmin edilen maksimum kalp atış hızı
Yaşınız 20 ise normal kalp atış hızınız 120-170 olmalı, maksimum kalp atış hızınız 200 olmalıdır.
Yaşınız 25 ise normal kalp atış hızınız 117-166 olmalı, maksimum kalp atış hızınız 195 olmalıdır.
Yaşınız 30 ise normal kalp atış hızınız 114-162 olmalı, maksimum kalp atış hızınız 190 olmalıdır.
Yaşınız 35 ise normal kalp atış hızınız 111-157 olmalı, maksimum kalp atış hızınız 185 olmalıdır.

günaydın kızlar yumurta filan yiyorum bu sabah ve gülmekten yarılıyorum babama küçük kutu süt aldım pınarın 1 yaş devam sütünü almış şekerli resmen ay hala çocuk görüyor bu adam beni :KK52:

Günaydıııııııııınnnnnnn :KK16:

sabah sporumu yaptım da geldimmm
100 mekik + squat programı ( yeniden başladım )

şimdi üstümü giyinip kahvaltımı yapıcam

regl oldum az önce:KK14::KK14:

günaydınnn..:KK16::KK16:
Hayırlı bir hafta diliyorum hepimize..sağlıkla huzurla mutlulukla dolu bir hafta OL!sun inşALLAH..

Günayıdnnnnn..:KK16:
sabah sabah spor yapılmış maşallah:nazar:
regl olduğuna niye ağlıyorsun sıkıntılımı geçiyor ?
günaydın kızlar yumurta filan yiyorum bu sabah ve gülmekten yarılıyorum babama küçük kutu süt aldım pınarın 1 yaş devam sütünü almış şekerli resmen ay hala çocuk görüyor bu adam beni :KK52:

Günaydınnnnnn..:KK16:
:KK52: ama sen kaç yaşında olursan ol onların çocuğusun ve çocuklar büyüdükçe anne babanın şefkati merhameti dahada artıyor..:KK16::KK54:biliyoruzki kuzucuklar büyüyor ve yuvadan zamanı gelince gidecekler..:KK14::KK43:

herkese koccamman gunaydın :KK16::KK16:
nsılsınız kızlar ben grıbım galıba :KK25: burnum yara olmus ve cook sızlıyor of hıc gecmıyor bu grıbımm :2:
neyse dun aksama gelelım dun yemekten yemedım salata ve yogurt ha bıde corbamı ıctım ama...
:KK43: bı kacamak yaptım su an cok utanıyorum cıkolata soslu bı tatlı yapmıştım ondan ydımmm :KK43:

dünkü menü..
sabah 07:10
elma sirkeli su

kahvaltı 08:05
1 yumurta
4 zeytin
2 dilim kızarmış çok tahıllı ekmek
2 dilim peynir
1 tane domates..

ara 10:20
1 bardak ayran

öğle 12:30
2 det haşlanmış yumurta(sabah çocuklar yememişti )
onları doğradım üstüne pulbiber karabiber ektim..
yarım yine kırmızı biber doğradım..
1 bardak ayran

ara 14:45
yeşil çay
5 adet badem..

akşam 17:10
4 kaşık güveçte türlü
4 kaşık yoğurt..

su 2 lt 3 olması gerek :18:

spor yok..bu hafta hergün spor yapmayacağım..

Son düzenleme:
[h=1]Karatay Diyetinin Piramidi[/h]Karatay Diyetinin Piramidi Aşağıdaki Şekildir:Asla Yenilmeyecekler: İşlem görmüş gıdalar, meyve suları, şekerli içecekler mesela kola

946711_451855081574040_1136708262_n.jpg
Günde bir kez olabilir: Meyveler ya da bulgur pilavı
Günde iki kez olabilir: Balık etleri, kuzu etleri ve haşlanmış yumurta
Günde üç kez olabilir: Kavrulmamış Kuruyemiş badem. ceviz, yer fıstığı

Canınız ne kadar isterse: Sebzeler
Karnınız Doyuncaya kadar: Zeytin ve Peynir
Her gün düzenli olarak: 30 dakika yürüyüş, tereyağı ya da zeytinyağı

bu hafta dukanatay (dukan +karatay )vari besleneceğim..ikisini birbirne harmalıyorum..:KK53:
insallah canim :KK8::KK8:

peki canim bende biraz daah verip sonra baslamayi düsünüyordum.
kaptancimda spora cok yüklendigimde kas yapmayacak ama iyi gelecek olan yürüyüs diyordu.
ben yürüyüs yapmaya dvm edeyim bir süre daha.
sonra baslarim egzersizlere
yürüyüş çok ideal bir spor..:KK34:
nedenini bilmiyorum ama midem çok ağrıyor kızlar :KK43: ben yatıyorum şimdi... iyi geceler...
geçmiş olsun..
Eneeeeemmmm 3.7 km 113 kalori 45 dk yuruyus 25 dk 5 tempoda 20 dk 6 iyi terledim ama Allahim sonunda basladim devami gelir insalllaaaaahhhh.2 kiloyu zorlicam bu hafta.
:nazar::nazar::KK9::KK9: işte bu harikasın canım..
hadi bakalim canim, sonra anlatirsin duruma göre ileride yapacagim program bu olur.
sence ben ne zaman sıkılastirici spora baslamam lazim. boyum 1.56, sanirim 82kg felandim, suan 69kiloyum.
hedef kilon kaç canım hedef kilona yaklaşınca sıkılaştırıcı programa başlayabilriisn..tempolu yürüyüş aslında sarkmadan sıkılaştırarak kilo verdiriyor tecrübeyle sabıttır..:KK34:
sabah(08:20)
2 dilim tam bugdaya peynirli tost
3 zeytin
domates

10:00
çeyrek poğaça
arkadaş kokmuştur diyip ısrar etti ağzıma tıktı dinletmedim

öğle(13:00)
haşlanmış yumurta
1 kk peynir
3 zeytin
domtes
biber
şekersiz çay

akşam(19:00)
fırında hamsi
(2 halka soğan 1 halka domates
10-12 tane hamsi)
salata

2.8 litre su
20 dk jillian level 1-4.gün

güzel menü...:KK9:
MENÜM

sabah 09.00
7 fındık
1 kupa bardak süt

öğle 12.45
1,5 haşlanmış yumurta
1 kk beyaz peynir
7 patates kızarması (büyüklerinden)
1 kaşarlı susamlı poğaça
1 bardak ayran

akşam 18.30
1 kase yağsız tarhana çorbası (kendiminkini ayırdım, üzerine tereyağı döktürmedim)
4 yk susuz patlıcan yemeği
1 kase yağsız salata

3 lt su
50 squat
öğle yemeği felaket :KK53::KK47: susamlı kaşarlı poğaçaaaaaaaaaaaaa
patates kızartamsı :KK37::KK20:spor var ama yazık etmişisn emeğine..
Diyetimin 28.gununde nihayet spora basliyorum yazdiklarinizi okudum kizlar simdi alinti yapamam yoksa vazgececem spordan:) 1saate yakin takilirim sonra dus sonra burdayim indallah.
Bana sans dileyin litfen bu bedeni kaldirmak okadar zorkiiii:) opuyorum hepinizi.
Bugun tarihe gecsin lutfen spor maceramin ilk gunu..........
:nazar::nazar: oh devamıda gelsin..canım..bu hafta bireysel derecede alabalirsin..:KK9::KK8:
cumartesi menüm

(yanlis hatirlamiyorsam)
11:00
1 kase nesfit + süt

15:00
1 kase patatezsiz sulu köfte
yarim d. tam bugday ekmegi

17:00
20 tane leblebi
2 tane findik

20:00 (davet)
izgara hamsi
1 adet tam bugday topuz ekmek
salata
hamsiyi sindirmek icin sart olan tahin helvasi 2 catal
(gecen sefer hamsi izgara yaptigimizda ekmek ve tahin helvasi yememistim ve midemin agrisindan uyuyamamistim kizlar bu yüzden bu sefer o yanlisi yapmadim)

baya cay ve su ama saymadim.
yarim saatten fazla yürüyüs hamsiden sonra :KK9:

bugün menüm

11:00
1 yumurta + 2-2 kk beyaz peynir tavada
yarim dilim tam b. ekmegi
yarim domates

16:00
10 tane leblebi
5 tane findik

17:30
1 tabak sulu köfte patatessiz
yarim d. tam b. ekmegi

baya siyah cay ama az su ne yazik ki
son yemekten önce 45dk yürüyüs
genel olarak iyi..:KK34:
iyi aksamlar kizlar. net sorunum halen devam etmekte. menülerimi paylasip gecmise bakmaya calisacagim cumanin gecmisinede bakamamistim tam merak ediorum olanlari :KK9:
insallah sansim yagver gider net kesilmez.
atlak internet sorunun adı bu haberin olsun..neti nereden alıyorsan orayı araycaksın biz 3-4 gün uğraştık :KK37: anca düzeltebildiler..:KK53:
Allah iredeni kuvvetlendirsin ne diyeyim.
zor zor!!!!!!!!!!!!!!!!!
ammaaaaan zor değil be yaparız inşallah.su iç su!!!!
neyse sen zaten
pilav sevmezdin di mi:KK52::KK52::KK52: :KK70:DDDDD
su suuuu :nazar::KK9:
kızlar selam

menümü paylaşıyorum:KK43:

sabah 09.00
1 yumurta haşlama
1 közlenmiş kırmızı biber

ara 10.00
1 kupa yeşilçay

ara 11.00
yine ve son kez aşure 1 kase

öğle14.30
yeşilmercimek yemeği 1 porsiyon

ara 15.00 1 muz

akşam yemek yemedim şu an yoldayız.eve gidince saat 20.00 olur.belki yoğurt yerim.

su sadece 1 litreye yakın, cok az oldu yataa kadar 2lt tamamlarım .
spor eve gittiğimde yapabiirsem 45 dk lslşe yapmayı düşünüyorum.
aşureee:KK47: ve öğleden sonra muz :KK50:
:KK16: herkese ıyı aksamlar kızlar nasılsınız..
dunde dedıgım gbı bugun mısafırlerım vr evı falan temızledım aksama maklube yapıcam yememeye calısacagım yogurt ve salatadan yerım ve etten yerım :KK9:
neyse kızlar ben cıkıyorum hazırlık yapmam lazım herkese opuyorum byy :KK54:
hazılrık öncesi protein ağırlkılı menü yap onu ye canım birde 1 litre ayran hazırla canın onlardan istedikçe ayran içmeni tavsiye ederim geç kaldım ama öneri öneridir..
nabzını nasıl ölcüyosun???

vaaay bir de buu deneyelim.hayaletmenin gücü.kulağa hoş geliyor.mesela ben şu an 57 kilo olsam.oh beeee iyi ki yememişim.o lezzetlerin esiri değilim.istemedim yemedim diye düşünürdüm.ve bu düşünce ben, motive eder:)
sevdim ben bunu:)
:KK9::KK34:
arkadaslar
220 - yaşımız = maksımum nabız hızımız oluyor.
mesela
ben 28 yasındayım

220-28 =192
192 nabız hızına yaptıgınız sporun kacıncı dakıkasında ulastıgınıza bakıcaksınız.
maksımuma ulastıgı dakıkadan sonra vucut yağ yakıyor.

ve uzun zamandır kosan bırı olarak tecrubemı paylasayım;
maksımuma ulasana kadar ınanılmaz efor harcıyorum adım atamaz hale gelıyorum ama dısımı sıkıp aynı tempoda devam edınce ınanılmayacak sekılde vucudum oyle hafıflıyor kı terleme duruyor bacaklar acılıyor ve rahat bı yarım saat daha kosuyorum bana ınanın.

bunu ben kosu ıcın paylasıyorum,yuruyus ıcın de gecerlı
yaşım 40
220-40= 180 nabız :KK52: bunu nasıl ölçeceğim..koşu bandında nabız ölçer var ama yanlış nefes nefes kalıyorum ölçmek için elimi koyuyorum 72 den saymaya başlıyor :KK37: :KK53:

kızlar 20 dk jillian yaptım yani yapabildim burnum tıkalı olduğu için çabuk tıkandım :KK50:
geçmiş olsun hasta hasta niye spor yapıyorsun :KK50: hastayken dinlenmek en iyisi..

Utanıyorum şu salaklığıma doymayışımdan ya... Bundan sonrası için hayırlısı olsun bakalım
:26:
hoş geldin kendine kızarak bu iş olmaz..suçlayrak hiç olmaz..geç aynanın karşısına gözleinin içine bakarak kendinle konuş sevgi dolu ve affedci bir konuşma olmalı bu ..daha önce başardın yine başarırsın..kilo vermek çok kolay ve eğlenceli..bu ne diyor ya diyebilirsn dediklerimi yap önce mutlu hissetmeliyizki sağlıklı beslenmeyide becerebilelim..:KK16:

Galiba gerçekten öyle... Ama örneğin benim bünyem öyle lanet ki seneler içinde onlarca kiloyu alıp veriyorum. Böyle döngü olmaz olsun...
Bugün başladım, önümüzdeki 2 sene boyunca diyet yapacağım. Asla ara vermek yok, kaçamak yaptıysam bile 1 dakika sonra diyete aynen devam. Kaçamakları da yok denecek kadar aza indirmem lazım yoksa önünü alamıyorum. Kendime diktatörlük yapmam lazım yoksa ömür boyu kısır döngü..
Menülerimi sizlerle paylaşmak istiyorum kızlar, sizler de beni iyice bir kontrol edebilir misiniz?
Gruba katılmak istemiyorum, en azından önümüzdeki üç ay..
Ama sizlerle konuşmak ve menülerimi paylaşmak istiyorum, sorun olur mu?
yine kötü cümle niye bünyene lanet diyorsun :KK43: yapma böyle..2 sene çok uzun bunu söylemen bile başlı başına stres kaynağıdır..uzun süre belirleme günlük olarak beslenmeni takip et birgün kaçamaksız bitti :KK9:kendini tebrik et :21:sonra ertesi gün böyle böyle alışkanlık kazanırsın canım.stressiz ve kolay olur hemde..:KK55::KK9::KK16:

ben zumba yapcam bugün video araştırıyorum. jillian a devam etmiycem çok sıkıcı :KK9: şaka şaka zor geldi cidden o bana azmim yeterli değil ona anlaşılan :KK50:

ya kızlar moral bozmak yok, vericez bu kiloları kurtulcaz. bunun umuduyla yaşıyorum. ömür boyu diyet yapmak istemiyorum. şu kilo verip de sonrasında almayan insanlar araştırmak lazım kiloları verdikten sonra. yani bu insanlar ne yapıyor arkadaşım ya ne yapıyor :KK5:
kilo verip sonrasında almayanlardandım..:KK43: sonra nemi oldu çok ağır hastalık geçridim sonra tayin işi çıktı ve bende film koptu..
ne yaptığıma gelince kiloyu nasıl aldığımı iyice öğrenmiştim..onlara dikkat ediyordum.. diyetin adı aslında sağlıklı beslenmektir canım..vakitsiz ve gereksiz yiyecekler kilo almamıza sebep oluyor send ekendini takip et vücudun neye daha iyi tepki veriyor bunu bilrisen kilonu korursun..

Ay hiç bilmiyorum ya. Neden böyle oluyor sürekli anlayamıyorum. Sürekli sürekli aynı hezimeti yaşıyorum ben de..
Daha kaçamak yapmadım ama 1. günüm zaten. uff

Hoşbulduk canım benim, özlemişim sizleri.. Depresyondayım yine. Okumuşsundur diyet durumumu nasıl olacak böyle bilmiyorum, bıktım hep aynı sonuca varmaktan. Buse çok haklı ya o ilk kaçamak sonrasını getiriyor, bu işler kaçamaksız olunca istenilen sonuca gidiyor. Yoksa insan maymun iştahlı 1 kaçamak oluyor sana 10 kaçamak...
:KK14:
depresyon başlı başına kilo sebebi..sarı kantaron hapı kullanmanı öneirrim(ST. JOHN'S WORT ) .alışklanlık yapmaz uyku yapmaz netten araştır istersen..
ooff noluyor böyle diyet yapanların çoğu saldı bu ara ya :26:

akşam salata yoğurt yapcam. ya da sağlıklı bi sebze yemeği olursa evde 3-4 yk ondan yanına da yoğurt. bu şekilde bitircem günü :KK14:
diyet yapma iş kafada bitmedi demekki ..:KK34:
venüscüm hiç moralin bozulmasın diyeti bırakan çoğu insan geri alıyor zaten. ben de 7 ayda 7 kg gibi bir şey alarak döndüm buraya geri :KK50: en son tartıda bi gün 55.9 u gördüm. 36 bedene anca giriyordum artık. eskiden 34 e bedendim. tüm yaz gezdim yedim içtim ohh. sonra gelsin kilolar. şimdi 1 ayda 2 kilo falan verebildim. yapamıyorum diyet falan. hatta verdiğimi de bu hafta geri aldım bir kısmını. eskiden azimliydim şimdi kendime çok kızıyorum valla :KK50:

napcaz biz böyle yaaaaaaaaaaa :18:

diyeti bozmamaya çalış. bir kere kaçamak yaptın mı ardı arkası kesilmiyor. ne yap ne et o ilk kaçamağı yapma :KK50:
bunye üst üste diyeti kabul etmeyebiliyor..diyet odaklı değil günlük yaşamımızda bizi mutlu edecek şeylere odaklanır üstüne sağlıklı beslenmeye devam ederse isek herşey daha kolay ve zevkli olacaktır..:KK16: yaptığımız şey bizi mutlu etmeli zevk almayızki karşılığınıda alabilelim..:KK16:

Benim de gayet kötü. Vize haftalarında toparlayamadım, ardından en yakın arkadaşımın nişanı geldi yine dağıttım. Bir türlü diyet yapamıyorum. Birkaç gündür arkadaşlarımla konuşuyordum, şu nişan işi bitsin tekrar başlayacağım diye.. Bugün başladım ama kendimi disipline sokmam gerek, ne yapacağımı bilemiyorum.
Baya kilo almışım geçtiğimiz ay.. Kilomu hiç paylaşmayayım motivasyonumu düşürüyor çünkü. :KK14::KK14:
paylaş bence yüzleş ve seni yeneceğim de..:KK9:

Slm benim güzel takımımın güzel ve çıtır hatunları. Günaydın demek için çok geç kalmışım :KK60: Dün gece minik kuşum ateşlendi. Gerçi çok yüksek değildi ama yine de telaşlandım. Sabahı zar zor ettim. Sonra uyumuşum. Saçma sapan bir kahvaltı yaptım. Düzenim bozuldu iyice toparlanmam lazım biran önce. Sanırım benim ufaklık diş çıkartmaya başlayacak. Bu aralar zorlanacağız.

Derya' cım yeni ay duana bayıldım. Öyle bir gevşedim ki okurken. Bir yere kaydedip ara ara okumak istiyorum. Çok teşekkürler.

minik prensese çok geçmiş olsun..
ye ay grubumuzada hayrlı gelsin motive olalım diye paylaştım..ara ara okumak iyidir..:KK34::KK16:

aşureeeeeeeee :KK52:

:KK60: :KK60:

fındığın kalorisi çok ...meyveyide teke düşürmeni tavsiye ederim..:KK9:

menü hiç iyi değil :KK50:

güzel menü..sabah az ama diğer menüler sağlam olmuş..

kurtulrusun gider onlarda..kilo koruma programında sporu öneririm..

bugün öğlen bende karnıbahar yedim..:13::KK9:

paşa paşa yediklerin iyi olmuş ..nefisne hakim olmanda ayrıca güzel tebrik ederim..:KK34:

yorum yok ..:KK43: geçti artık diğer günlere dikkat et..

stres kötü canım rahatatacak birşeyler denesen ..
teşekkür ederim..:KK9:

işte bu harikaaa karar ..sporda çok iyi :KK9::KK9:

günde 10-15 fındık yenilebilir çünkü vucudun ihtiyacı olan protein ve yaglar içerisin ebulunuyor.
kalori diyeti yapmıyorum ben yeidkleirmin glisemin endeksine dikkat eidyorum .
meyve ve kh konusund açok titizim. ama yemek yieymiyceksem meyve ve kuryemiş ile ögün geçiririp
2 mandlina:1 meyve
1 elma : 1 meyve yani 2 porisyon meyve:KK34::KK34::KK34:

Poffff ne gunduuuuuuuu.temizlik yaptim spor sayilir.misafirim gelecekti browni yaptim icinde ne yok ki seker ckolata findik pudra sekeri yag un .biberli ekmek yaptim bide patates toplari yaptim.veeeee ekmege browniye dokunmadim.ha bi de tatli getirmisler ne yokki baklava kadayif vs....tabiki agzima surmedim.cok zor gecti bugun ya hele o biberli ekmegi yememk icin verdigim savasi anlatamam.kacmak yaparim die oglen bise yemedim korkumdan ama az hasarla atlattim az hasar diyorum cunku patatesden supheliyim kilo aldip aldirmadigi konusunda.menu mu yazayim
Sabah
1 yumurta haslanmis
Domates
Salatalik
Azcik pwynir
Ogle
Yokkkkk
Aksam
4 tane patates topu 1 buyuk boy patatese denk gelir heralde
Yarim kase salata
1 sekersiz cay
1 turk kahvesi
Cokmu yedim yaaaaa:KK43:

tebrikle r fundacım kaçamaksız geçirmişsinn:KK9::KK9::KK9:

Kızlar bugün dolabı düzeltirken bekarken giydiğim bir kapriyi denedim. Evlendikten bir süre sonra giyememiştim. Yeni duruyordu. Kıyamamıştım kimseye vermeye. Şimdiye kadar hiç olmamıştı. Bedeni 38 yazıyor ama dar kesim siyah kumaş bir kapri. Nihayet düğmeleri kapandı ve dışarıda giyebileceğim kadar güzel oldu. Düşünsenize nerdeyse 9 yıl önceki kiloma yeniden döndüm. :KK16:Bu hafta iyice gaza geldim. Hedefim 500 gr yani 61 olmak ama inşallah fazlası olacak. :21:

süperrrsin ebru valla ayakata alkışlıyorum seni

günaydın kızlar
geçmişen çok alıntı yaptım ama gelmemiş anlamadım:26::26::26::26::26:

msj kutumu diliyorum kızlar oraya gönderirseniz akşam yaparım listeyi ..
güzel bir hafta sonu geçiridm cumarteis arkadaşımla buluştum .
pazar günü başka bir arkadaşımn bebek haberini aldım:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:
kaçamak yapmadım menüleirmi yazıcma birazdannn

bugün çok yogunum giremeyebilirim tekrardann

cumartesi menüm

kahvaltı
2 yumurta peynir zeytin

ara
2 mandlain 1 elma
kuruyemiş

akşam 15:30
1 kaşarlı sucuklu simit

çay , nescafee

pazar
3 dlm tb ekmegi
2 dlmpastırma
peynir
domatesli bibe rkavurma

ara
narlı yogurt

akşam
balık
bol tere roka

bol su bitki çayları

bence hedefine ulaşmaya 3 4 kilo kala jillian benzeri bi spora başla canım leslieye şuan devam edebilirsin ama sıkılaşmak istiosan ki benm etim çok gevşek ben başlamadığıma pişmanım fitness blendır var mesela jillian gibi ama onun belli bi programı yok mesela 1 ay filan değil jillian gibi levelleide değil sıkılırım diosan değişik değişik oda olabilir ama hedefine yaklaşmadan başlama derim yağların toptan kasa dönüşmesin :21:

geçmiş olsn canım bna kalırsa kızartmadandır şimdiye kadar az yağlıya alışıyo vücut daha sonra yağlı yiyince yalpalıo geçen bendede oldu :KK54:

olabilir canım hala biraz agrım var :26:

Karatay Diyetinin Piramidi

Karatay Diyetinin Piramidi Aşağıdaki Şekildir:Asla Yenilmeyecekler: İşlem görmüş gıdalar, meyve suları, şekerli içecekler mesela kola

946711_451855081574040_1136708262_n.jpg
Günde bir kez olabilir: Meyveler ya da bulgur pilavı
Günde iki kez olabilir: Balık etleri, kuzu etleri ve haşlanmış yumurta
Günde üç kez olabilir: Kavrulmamış Kuruyemiş badem. ceviz, yer fıstığı

Canınız ne kadar isterse: Sebzeler
Karnınız Doyuncaya kadar: Zeytin ve Peynir
Her gün düzenli olarak: 30 dakika yürüyüş, tereyağı ya da zeytinyağı

zoorr zooorr :KK9:

kizlar ay büyürken uyuyamam filminin sansürlü haline baktim.:KK53:
ilk kez izledim bu filmi ve hakikaten sonuna kadar hadi güzel bir mesaj ve mantikli hayatla ilgili bir mesaj bir anlam gelsin diye bekledim.
film bitti ve ben harcadigim zamana üzülüyorum simdi.:KK50:
bukadar sacma bir filmi ikinci kez izliyorum, ilki recep ivedikti, ikinciside bu. :KK31:
yazik gercekten okadar para harcaniyor filmlere.:18:
o parayi sacmaliga yatiracaklarina sosyal projelere bagislasalar en azindan hayatlarinda faydali bisey yapmis olurlar.:KK47:
filmdeki tüm karakterler absürddü. tek 1 tane konuyu adam gibi isleseydiler iyidi ama senarist düsünce karmasasi yasamis, bir kac yemegi birbirine katip sumus gibi bozuk bir menü ortaya cikmis.:KK53:
buda diyetle ve konuyla ilgili baglantisi olsun hadi :KK9::KK9::KK9:

:KK9:

Yine alıntı yapmadım. Maşallahı var takımın. Sürekli online olmayınca yetişemiyorum artık. :nazar: Henüz menüleri not almaya başlayamadım. Masa üstü pc nin gelmesini bekliyorum. Netbookta zor oluyor. Anlayacağınız çok işim var çokkk :KK43:

Geçmiş olsun diyen herkese çok teşekkürler. Sanırım miniğim diş çıkartacak. Ateş 38 in üstüne çıkmadı allaha şükür ama acaip iştahsız. Bakalım önemli bişey yoktur inşallah.

Venüs' cüm hoş geldin canım. Üzüldüm kilo almana. Umarım biran önce eski düzenine dönersin. Bu arada takım içi ayrı bir liste yapıyorum her hafta. İstersen oraya katılabilirsin.

Nur' cum kızlar söylemiş zaten şu aralar kas yapacak egzersizlerden uzak dur canım. Henüz kilon ona göre fazla.

Şimdiye kadar hiç kimsenin kaçamağına bir şey demedim ( Son haftalardan bahsediyorum) Özellikle kimseye yorum yapmadım ama Buse sen gerçekten aşırı kaçamak yapmaya başladın. Hem takım için hem kendin için çok kötü olacak.

Bunlar aklımda kalanlar. Umarım atladığım bir şey yoktur.

işte beklenen azar geldi :KK76: merak etme kaptan bugün daha da dikkatliyim düzeliyorum En Büyük KK

aslınd güzel diyet ama şu hazır gıdaları hayatımızdan çıkarmak inanılmaz zor.ve de şekeri....

:KK9:harika.devaml olur nşallah canım:)

patates ızartması susamlı kaşarlı poğaça pek olmamış canım yaaa.ama kahvaltı ve akşam yemeği cok güzel:)

çok güzel menü...:nazar:

:nazar:kim tutar seni beeee
yürü be koçum:KK19:

evet batırdım günü :KK50:

Dayak yemis gibiyim heryerim dokuluyo:KK43:yarin ise gitmicem idrar yollarimi usutmusum spor disinda ne sacma gundu yazacak bise yokda yazayim yine de menumu
Sabah uyanmadim:)
Ogle
1 tabak yayla corbasi
1 elma
Aksam
1 tabak yayla
1 elma
2 ceviz
2 kayisi

Hic iyi degilmis kahvalti yapmamak ya acliktan geberiom:KK43:bi daha olmayacak!

çok geçmiş olsun canım. hasta biri için güzel menü afiyet olsun :KK19:

arkadaslar sadece ben adlı albumume ıkı guncel resmımı koydum.merak eden arkadaslarıma duyrulur:KK34:

hemen bakıyorumm :KK52:

arkadaslar bugunku nabız konusuyla ılgılı netten arastırdım paylasıyorum

Yaşınız Kalp atış hızınız (HR) Zone (60-85%) Tahmin edilen maksimum kalp atış hızı
Yaşınız 20 ise normal kalp atış hızınız 120-170 olmalı, maksimum kalp atış hızınız 200 olmalıdır.
Yaşınız 25 ise normal kalp atış hızınız 117-166 olmalı, maksimum kalp atış hızınız 195 olmalıdır.
Yaşınız 30 ise normal kalp atış hızınız 114-162 olmalı, maksimum kalp atış hızınız 190 olmalıdır.
Yaşınız 35 ise normal kalp atış hızınız 111-157 olmalı, maksimum kalp atış hızınız 185 olmalıdır.

çok faydalı oldu teşekkürler canım :KK16:

ay çok güldüm :KK9:

ben de regl olcam sanırım canım feci ağrılı geçiyor benim de :KK50: spor güzel :KK9:

günaydınnn..:KK16::KK16:
Hayırlı bir hafta diliyorum hepimize..sağlıkla huzurla mutlulukla dolu bir hafta OL!sun inşALLAH..

herkese koccamman gunaydın :KK16::KK16:
nsılsınız kızlar ben grıbım galıba :KK25: burnum yara olmus ve cook sızlıyor of hıc gecmıyor bu grıbımm :2:
neyse dun aksama gelelım dun yemekten yemedım salata ve yogurt ha bıde corbamı ıctım ama...
:KK43: bı kacamak yaptım su an cok utanıyorum cıkolata soslu bı tatlı yapmıştım ondan ydımmm :KK43:

günaydın kızlaaar :KK16:

geçmiş olsun canım ya takım hastalandı resmen herkes hasta :KK50:

kaçamak hiç olmamış :KK20:

dünkü menü..
sabah 07:10
elma sirkeli su

kahvaltı 08:05
1 yumurta
4 zeytin
2 dilim kızarmış çok tahıllı ekmek
2 dilim peynir
1 tane domates..

ara 10:20
1 bardak ayran

öğle 12:30
2 det haşlanmış yumurta(sabah çocuklar yememişti )
onları doğradım üstüne pulbiber karabiber ektim..
yarım yine kırmızı biber doğradım..
1 bardak ayran

ara 14:45
yeşil çay
5 adet badem..

akşam 17:10
4 kaşık güveçte türlü
4 kaşık yoğurt..

su 2 lt 3 olması gerek :18:

spor yok..bu hafta hergün spor yapmayacağım..

güzel menü :KK16: sen bu işi biliyorsun :KK23:

bu hafta dukanatay (dukan +karatay )vari besleneceğim..ikisini birbirne harmalıyorum..:KK53:

yürüyüş çok ideal bir spor..:KK34:

geçmiş olsun..

:nazar::nazar::KK9::KK9: işte bu harikasın canım..

hedef kilon kaç canım hedef kilona yaklaşınca sıkılaştırıcı programa başlayabilriisn..tempolu yürüyüş aslında sarkmadan sıkılaştırarak kilo verdiriyor tecrübeyle sabıttır..:KK34:

güzel menü...:KK9:

öğle yemeği felaket :KK53::KK47: susamlı kaşarlı poğaçaaaaaaaaaaaaa
patates kızartamsı :KK37::KK20:spor var ama yazık etmişisn emeğine..

:nazar::nazar: oh devamıda gelsin..canım..bu hafta bireysel derecede alabalirsin..:KK9::KK8:

genel olarak iyi..:KK34:

atlak internet sorunun adı bu haberin olsun..neti nereden alıyorsan orayı araycaksın biz 3-4 gün uğraştık :KK37: anca düzeltebildiler..:KK53:

su suuuu :nazar::KK9:

aşureee:KK47: ve öğleden sonra muz :KK50:

hazılrık öncesi protein ağırlkılı menü yap onu ye canım birde 1 litre ayran hazırla canın onlardan istedikçe ayran içmeni tavsiye ederim geç kaldım ama öneri öneridir..

:KK9::KK34:

yaşım 40
220-40= 180 nabız :KK52: bunu nasıl ölçeceğim..koşu bandında nabız ölçer var ama yanlış nefes nefes kalıyorum ölçmek için elimi koyuyorum 72 den saymaya başlıyor :KK37: :KK53:

ooff bu kaçamaklar ooff :KK50:

geçmiş olsun hasta hasta niye spor yapıyorsun :KK50: hastayken dinlenmek en iyisi..

hoş geldin kendine kızarak bu iş olmaz..suçlayrak hiç olmaz..geç aynanın karşısına gözleinin içine bakarak kendinle konuş sevgi dolu ve affedci bir konuşma olmalı bu ..daha önce başardın yine başarırsın..kilo vermek çok kolay ve eğlenceli..bu ne diyor ya diyebilirsn dediklerimi yap önce mutlu hissetmeliyizki sağlıklı beslenmeyide becerebilelim..:KK16:

yine kötü cümle niye bünyene lanet diyorsun :KK43: yapma böyle..2 sene çok uzun bunu söylemen bile başlı başına stres kaynağıdır..uzun süre belirleme günlük olarak beslenmeni takip et birgün kaçamaksız bitti :KK9:kendini tebrik et :21:sonra ertesi gün böyle böyle alışkanlık kazanırsın canım.stressiz ve kolay olur hemde..:KK55::KK9::KK16:

kilo verip sonrasında almayanlardandım..:KK43: sonra nemi oldu çok ağır hastalık geçridim sonra tayin işi çıktı ve bende film koptu..
ne yaptığıma gelince kiloyu nasıl aldığımı iyice öğrenmiştim..onlara dikkat ediyordum.. diyetin adı aslında sağlıklı beslenmektir canım..vakitsiz ve gereksiz yiyecekler kilo almamıza sebep oluyor send ekendini takip et vücudun neye daha iyi tepki veriyor bunu bilrisen kilonu korursun..

depresyon başlı başına kilo sebebi..sarı kantaron hapı kullanmanı öneirrim(ST. JOHN'S WORT ) .alışklanlık yapmaz uyku yapmaz netten araştır istersen..

diyet yapma iş kafada bitmedi demekki ..:KK34:

bunye üst üste diyeti kabul etmeyebiliyor..diyet odaklı değil günlük yaşamımızda bizi mutlu edecek şeylere odaklanır üstüne sağlıklı beslenmeye devam ederse isek herşey daha kolay ve zevkli olacaktır..:KK16: yaptığımız şey bizi mutlu etmeli zevk almayızki karşılığınıda alabilelim..:KK16:

paylaş bence yüzleş ve seni yeneceğim de..:KK9:

minik prensese çok geçmiş olsun..
ye ay grubumuzada hayrlı gelsin motive olalım diye paylaştım..ara ara okumak iyidir..:KK34::KK16:

haklısın diyet işi bitmedi kafamda bence de. yoksa geçen sefer ebru burcu tuba bilir ben hiç böyle değildim canım. 1 tane bile kaçamağım yoktu benim :KK50:

kilo koruma konusunda da hiç başarılı olamadım. tanıyamadım demek vücudumu. ya da saldım kendimi hep asıl neden bu sanırım :26:

günaydın kızlar
geçmişen çok alıntı yaptım ama gelmemiş anlamadım:26::26::26::26::26:

msj kutumu diliyorum kızlar oraya gönderirseniz akşam yaparım listeyi ..
güzel bir hafta sonu geçiridm cumarteis arkadaşımla buluştum .
pazar günü başka bir arkadaşımn bebek haberini aldım:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:
kaçamak yapmadım menüleirmi yazıcma birazdannn

bugün çok yogunum giremeyebilirim tekrardann

günaydın canım... tamam tekrar sayıp atayım o zaman :KK31:

cumartesi menüm

kahvaltı
2 yumurta peynir zeytin

ara
2 mandlain 1 elma
kuruyemiş

akşam 15:30
1 kaşarlı sucuklu simit

çay , nescafee

pazar
3 dlm tb ekmegi
2 dlmpastırma
peynir
domatesli bibe rkavurma

ara
narlı yogurt

akşam
balık
bol tere roka

bol su bitki çayları

sanki ilk menüde kaşarlı sucuklu simit olmamış ama sonrasında bir şey yemeyerek telafi ettin sanırım. afiyet olsun banucum :KK31:

X