Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Poffff ne gunduuuuuuuu.temizlik yaptim spor sayilir.misafirim gelecekti browni yaptim icinde ne yok ki seker ckolata findik pudra sekeri yag un .biberli ekmek yaptim bide patates toplari yaptim.veeeee ekmege browniye dokunmadim.ha bi de tatli getirmisler ne yokki baklava kadayif vs....tabiki agzima surmedim.cok zor gecti bugun ya hele o biberli ekmegi yememk icin verdigim savasi anlatamam.kacmak yaparim die oglen bise yemedim korkumdan ama az hasarla atlattim az hasar diyorum cunku patatesden supheliyim kilo aldip aldirmadigi konusunda.menu mu yazayim
Sabah
1 yumurta haslanmis
Domates
Salatalik
Azcik pwynir
Ogle
Yokkkkk
Aksam
4 tane patates topu 1 buyuk boy patatese denk gelir heralde
Yarim kase salata
1 sekersiz cay
1 turk kahvesi
Cokmu yedim yaaaaa:KK43:

Kızlarr çok kötüyüm. Boğazım ağrıyodu şimdi bütün vücuduma çivi batıyor sanki:KK43:

menü bildirimimi yapıp yatcam. Mesaj sayımı sabah atarım.

sabah
çok az çorba
öğle
brokoli çorbası(taze yaptım)
kıymalı karnıbahar
bol sarımsaklı yoğurt

akşam
1 kase çorba
çeyrekten daha az muz.

ekmek yemedim. Su öğleye kadar 6 bardak içtim ama öğleden sonra boğaz ağrımdan yutkunamadım bile :KK43:
cok gecmıs olsun canım.ılac falan al,havalar kotu gıdıyor.aksamın az olmus hasta oldundan herhalde bısey yemek ıstemedın :KK43:
yat dınlen cnm

arkadaşlar bu haftakı hedefım cok yuksek olamayacak :KK43:
cunku neredeyse 3 haftadır gram gram verdım kılolarımı.
bu sebeple ;
bu hafta kılom 66.1
yenı hedef 65.5

(aslında ıkı haftada ancak verebılecegımı dusunuyorum bu 600 gr ı ama bakalım ekstra caba sarfedecegım.
gerekırse proteın alırım 3 gun)
bılmıyorum:44: ya da onerılerınız varsa beklerım

Canim acelem yok gercekten cok sasirdim ,ama ya hangi metabolizma bukadar yakar ayda 16 kilo nasil verir kilosu az olan biri cozemedim valla.bende kacamak felan yok sporda yok aslina bakarsan sporsuz zor 1 den fazla vermek.ilk amacim 1den fazla vermek :) bu ugurda ne gerekiyosa yapacam:)
canım bence kesınlıkle kılo vermen ıcın senın yuruyus yapman lazım ,tempolu yuruyusten bahsedıyorum.
ben 84 kıloyla zayıflamaya basladıgımda haftada 2-3 kılo verıyordum yuruyus sayesınde.
buna yakkından tanık olan bırı olarak benı dınle ve yuruyusle basla.ben 84 kıoyken merdıven cıkamıyordum.evımın tam karsısında yanı cadde var ortada bakkala ekmek almaya gıttıgımde soluk soluga kalıyordum.yuruyusun benım hamlıgımı aldıgına vucudumu daha kalıtelı bır spora hazırladıgını dusunuyorum.bırden cıddı anlamda spor yapamazsın yanı ben yapamadım.
ve hantal kaba bunyemız ehlılesmeye basladıgında dıyet takvıyesıyle de haftada cıddı kılolar verılebılıyor
sonraları benım vucudum artık yuruyusu ıstemedı benden.o gunu hatırlıyorum ;
herzamankı gıbı muzık kulaklıgım takılıydı,
tempolu yuruyus yapıyordum ,
bırden adımlarımı sankı benım atmadıgımı hıssettım,bı seyler yetersızdı...
vucudum ınanılmaz hafıflemıstı,
ve ben kosmam gerektıgını dusundum
her zamn 23 dakıkada yurudugum 5 km lık parkuru saatıme baktıgımda 10 dakıkada tamamladıgımı gordum.
artık kosuyordum....

27/11/2013
Buseb =18
Serrecik= 5
gulmscs=5
canan =2
cerenberen=8
yasfmir=7
kar_beyazı=10
evamaria=9

28/11/2013
Buseb =72
Serrecik= 0
gulmscs=7
canan =5
cerenberen=4
yasfmir=6
kar_beyazı=5
evamaria=14

Kızlarr çok kötüyüm. Boğazım ağrıyodu şimdi bütün vücuduma çivi batıyor sanki:KK43:

sabah
çok az çorba
öğle
kıymalı karnıbahar
bol sarımsaklı yoğurt

akşam
1 kase çorba
çeyrekten daha az muz.

ekmek yemedim. Su öğleye kadar 6 bardak içtim ama öğleden sonra boğaz ağrımdan yutkunamadım bile :KK43:
çok geçmiş olsun cnım.
Poffff ne gunduuuuuuuu.temizlik yaptim spor sayilir.misafirim gelecekti browni yaptim icinde ne yok ki seker ckolata findik pudra sekeri yag un .biberli ekmek yaptim bide patates toplari yaptim.veeeee ekmege browniye dokunmadim.ha bi de tatli getirmisler ne yokki baklava kadayif vs....tabiki agzima surmedim.cok zor gecti bugun ya hele o biberli ekmegi yememk icin verdigim savasi anlatamam.kacmak yaparim die oglen bise yemedim korkumdan ama az hasarla atlattim az hasar diyorum cunku patatesden supheliyim kilo aldip aldirmadigi konusunda.menu mu yazayim
Sabah
1 yumurta haslanmis
Domates
Salatalik
Azcik pwynir
Ogle
Yokkkkk
Aksam
Yarim kase salata
1 sekersiz cay
1 turk kahvesi

tebrikler...:nazar:

bugün misfirlikteydik.üzerimde yeni yani cok da az giydiğim bir takımım vardı.malesef dar gelmeye başlamış.:KK30:karnımı içime cekerek oturmaktan da anam ağladı.:KK19:
bu böyle olmayacak.kendimi motive etmenin bir yolu olmalı:KK14:.ya da boğazımı tutmanın.:KK14:
moralim bozuk işte :KK50:

herkese iyi geceler kızlar.ben yatıyorum.öpüldünüz:KK54:

canım bence kesınlıkle kılo vermen ıcın senın yuruyus yapman lazım ,tempolu yuruyusten bahsedıyorum.
ben 84 kıloyla zayıflamaya basladıgımda haftada 2-3 kılo verıyordum yuruyus sayesınde.
buna yakkından tanık olan bırı olarak benı dınle ve yuruyusle basla.ben 84 kıoyken merdıven cıkamıyordum.evımın tam karsısında yanı cadde var ortada bakkala ekmek almaya gıttıgımde soluk soluga kalıyordum.yuruyusun benım hamlıgımı aldıgına vucudumu daha kalıtelı bır spora hazırladıgını dusunuyorum.bırden cıddı anlamda spor yapamazsın yanı ben yapamadım.
ve hantal kaba bunyemız ehlılesmeye basladıgında dıyet takvıyesıyle de haftada cıddı kılolar verılebılıyor
her zamn 23 dakıkada yurudugum 5 km lık parkuru saatıme baktıgımda 10 dakıkada tamamladıgımı gordum.
artık kosuyordum....
Canim evet siskoyum ama cok hantal degilim genclik yilalrinda voleybolcuydum sıkı antremanlardan gectim o yuzden kendime guveniyorum tabi bellide olmaz sigarada iciyorum zorlayabilir belki kosu:) yarindan itibaren yuruyus yapacam kosu bandinda sonraki gunler kosmayi deneycegim evet spor yaparsam 2 kilo verebilirm die dusunuyorum hayirlisi bakalim.peki ne kadar yuruyeyim zaman olarak 30 dk az mi birazda ip atlayayim diorum.

çok geçmiş olsun cnım.

bugün misfirlikteydik.üzerimde yeni yani cok da az giydiğim bir takımım vardı.malesef dar gelmeye başlamış.:KK30:karnımı içime cekerek oturmaktan da anam ağladı.:KK19:
bu böyle olmayacak.kendimi motive etmenin bir yolu olmalı:KK14:.ya da boğazımı tutmanın.:KK14:

Canim yapma dusunsene kendi yaptigimi yemedim ya hemde en sevdiklerim:KK43:bi kac kez rejim deneyimim oldu 10 gun iyi gider 11.gun biri cagirir bi bakmisim azcik ondan azcik bundan hupletmisim tum tabagi sonrasi rejime elveda bu sefer oyle motive oldumki illah kimse zorlayamaz beni.mesela gecen memlekete gittim basima geleckleri bildigimden ne telkinlerde bulundum yemicem diye aklimda surekli bu var cunku.gitmeden de elma salatalik su doldurdum migdeyi ilk kez tehlikelo biseyle karsilasacaktim.gittik kayinvalideye etli ekmek yapmislar citir citir tam istedigimden.ben yemicem dedim yarisini al dediler yok yemicem dedim el insaf ucundan al dediler yemiyorum dedim.ve basardim biliuodum ki ucindan aldigim an o yarim olacak derken bir derken 2.hayir dedim die okadar mutlu oldumki anlatamam bi de alternatif bul oyle yerlerde hocbise yoksa su ic migden dolunca kacio hevesin moral bozma olacak bu is:)

Bugun 3 tabak hazirladim kendime koymadim kadin sok oldu nasil yani hic mi yemiceksin dedi yok dedim nasil gidio cklata felan yemionmu hic dedi yok 1 ay olacak agzima surmedim dedim helal olsun tebrik ederim dedi.kendimi okadar guclu ve kararli hissettimki yani mevzu sadce kilo vermek ince gorunmek degil.nefsine sahip cikmak kontrolu ona degilde beyne birakmak.suan yapamayacagim bisey yok die dusunuyorum ayaklarim daha saglam basiyo kendime guvenim geldi ya sirf bogazimi tuttum diye hele bi de incelirsem bak bendeki guce enerjiye:) konsantrasyon tam 100 gr versem vazgecmicem hep diorum bu sefer sonnnnnn tekrar gormicem 100 90 80!

Canim yapma dusunsene kendi yaptigimi yemedim ya hemde en sevdiklerim:KK43:bi kac kez rejim deneyimim oldu 10 gun iyi gider 11.gun biri cagirir bi bakmisim azcik ondan azcik bundan hupletmisim tum tabagi sonrasi rejime elveda bu sefer oyle motive oldumki illah kimse zorlayamaz beni.mesela gecen memlekete gittim basima geleckleri bildigimden ne telkinlerde bulundum yemicem diye aklimda surekli bu var cunku.gitmeden de elma salatalik su doldurdum migdeyi ilk kez tehlikelo biseyle karsilasacaktim.gittik kayinvalideye etli ekmek yapmislar citir citir tam istedigimden.ben yemicem dedim yarisini al dediler yok yemicem dedim el insaf ucundan al dediler yemiyorum dedim.ve basardim biliuodum ki ucindan aldigim an o yarim olacak derken bir derken 2.hayir dedim die okadar mutlu oldumki anlatamam bi de alternatif bul oyle yerlerde hocbise yoksa su ic migden dolunca kacio hevesin moral bozma olacak bu is:)
Memleket neresi Funda' cım? Etli ekmek demişsin Konya'yla bir alakası var mı?

Ayrıca kocaman tebrik ediyorum seni. Hayır demek bazen öyle zor oluyor ki maşallah sana :nazar:

Memleket neresi Funda' cım? Etli ekmek demişsin Konya'yla bir alakası var mı?

Ayrıca kocaman tebrik ediyorum seni. Hayır demek bazen öyle zor oluyor ki maşallah sana :nazar:

Yok kaptan antep dolma icli kofte yuvalamalarin mekani:) sizinkine pek benzemio ama bu da sahane oluo:)havzan da bicak arasi dehsetti bu arada:)

Menüm

sabah 09.00
2 dilim çavdar ekmeği
1 kk b. peynir
1 zeytin
1 çeri domatesi
1 bardak yarım yağlı süt

ara 11.00
10 fındık

öğle 13.30
2 dilim kızarmış çavdar ekmeği
1 kk b. peynir
1 çeri domatesi
1 bardak ayran

akşam 17.30
4 yk bulgur pilavı
3 yk yoğurt

kaçamak 21.00
15 adet burger king patates kızartması

2 lt su
40 squat

kızlar evde bugün hiçbir şey yoktu. kahvaltılık yemek zorunda kaldım. ekmeklerin kalorisi az olsun diye kızarttım. akşam dışardaydım 3 kişi gözümün önünde steak house, big king menü, çikolatalı sufle falan yedi. ama patateslere yenildim. 1 tane alayım dedim duramadım biraz da acıkmıştım yedim 15 tane :KK5: saat 23.40 da eve geldim, dışarda sadece 2 bardak çay içtim. su içmeye devam ediyorum :KK14:

Canim evet siskoyum ama cok hantal degilim genclik yilalrinda voleybolcuydum sıkı antremanlardan gectim o yuzden kendime guveniyorum tabi bellide olmaz sigarada iciyorum zorlayabilir belki kosu:) yarindan itibaren yuruyus yapacam kosu bandinda sonraki gunler kosmayi deneycegim evet spor yaparsam 2 kilo verebilirm die dusunuyorum hayirlisi bakalim.peki ne kadar yuruyeyim zaman olarak 30 dk az mi birazda ip atlayayim diorum.

canım bence 45 dk ıle hafıf tempo basla.
nabız hızın ve kılonun degerlendırıldığı bır hesap var;
buna gore kacıncı dakıkadan sonra vucudunun yag yakmaya basladını oğrenıyorsun.
benımkı 20.dakıkadan sonraya tekabül ediyordu.
kalan 25 dakıkayı spordan sayıyordum acıkcası.
tabı bu benım onerım.
ve bence de suan kosma.
ıp konusunda tavsıyede bulunayım kendımı baz alarak;
ben 72 kılomdayken ıp atlamaya basladım
ve vucudum sanırım agır geldı alt bacagımdakı damarlarım catladı,mor gozukuyorlar.
buna kesınlıkle dıkkat et.
ya da atladıktan sonra buz uygula.
ben o nahoş goruntuden sonra ıp atlamadım bır daha
bıraz daha hafıfleyınce tekrar donecegım

Son düzenleme:
Yok kaptan antep dolma icli kofte yuvalamalarin mekani:) sizinkine pek benzemio ama bu da sahane oluo:)havzan da bicak arasi dehsetti bu arada:)
Hımmmm güzel memleket :) Uzun süre Adana' da yaşadım hayranım sizin memleketin yemeklerine. :) Bu arada etli ekmek yemeyeli çok uzun zaman oldu :KK9:

Kızlar üniversite zamanıma ait bir fotoğraf ekledim albüme. Yorumlarınızı bekliyorum sabırsızlıkla :KK60:

sabah
08.00
bir lokma kepek ekmegının arasına peynır
2 zeytin
ara
10.00
ıkı bardak sekersız cay
oğle
12.30
bır dılım kepek ekmegı,3 kasık ıspanak yemegı
bır bardak ayran
bır sade turk kahvesı
ara
14.15
bir kucuk mandalın
aksam
17.30
bir tk zeytınyagıyla yaptıgım karnıbahar kavurması
bir kase sarımsaklı yogurt
yarım muz(dıger yarısı erımıs)yoksa yerdım yanı hepsını
:KK1::KK1::KK1:

su yatana kadar 2 lt ancak olur
30 dk tempolu yuruyus
15 dk karın egzersızı

Son düzenleme:
canım o çeyiz işi zaten felaket alıırsın sonra fikrin değişir falan da filanda derken bir bakmışın hiç senle alakalı olmayan şeyler almışın nitekim ben öğle yapmışım en azından

ayyy canım ders çalışmak da zor ama mecbur olunca yapacak bir şey yok tabi
çalış canım sen sonra sıkıntıya girmessin

evet canım çalışıyorum sonra sıkıntıya düşmek daha kötü evet :KK31:
ben çeyiz falan almıyorum o taraklarda hiç bezim yok hatta. annem sağ olsun yeterince doldurmuş zaten :KK9: birisiyle ciddi bir ilişkim olursa söz falan olursa anca o zaman heveslenir bakarım sanırım o tarz şeylere :KK34:

selam
menüm
sabah 09.00
1 yum haşlama 2 dilim ekmek

ara 11.00
1/2 portakl
1/2 nar
1 avuç fıstık
1 kupa yeşilçay

öğle 14.00
1 kase aşure

akşam17.45
mantar sote ve 1 dilim ekmek

su 2 litre olmuştur,daha d içerim.
spor yok kayınvaldemlerdeyim.

aşure olmamış sen de biliyorsun zaten :KK31:

ben de tam sebzeciyim.:KK49:eşim de eti cok sever.karıştırıp karıştırıp pişiriyorum ikimiz de yiyoruz...
keşke ben yemesem tabi:26:

ben deeeee!!!!!

sabah ben de iyi başladı ama sonra olmadı:KK43:

tövbe tövbeeeeé!!!!!

kızma canaaan tövbeeeeeee :KK9:

aşureeeeeeeee :KK52:

:KK60: :KK60:

fındığın kalorisi çok ...meyveyide teke düşürmeni tavsiye ederim..:KK9:

menü hiç iyi değil :KK50:

güzel menü..sabah az ama diğer menüler sağlam olmuş..

kurtulrusun gider onlarda..kilo koruma programında sporu öneririm..

bugün öğlen bende karnıbahar yedim..:13::KK9:

paşa paşa yediklerin iyi olmuş ..nefisne hakim olmanda ayrıca güzel tebrik ederim..:KK34:

yorum yok ..:KK43: geçti artık diğer günlere dikkat et..

stres kötü canım rahatatacak birşeyler denesen ..
teşekkür ederim..:KK9:

işte bu harikaaa karar ..sporda çok iyi :KK9::KK9:

evet olanlar oldu. bugün de batırdım. resmen iradesizim :KK5:

bugünkü menü..
sabah 07:30
elma sirkeli su..

kahvaltı 08:15
3 siyah zeytin..
2 parmak peynir..
1 yumurta
1 dilim ekmek..
1 parça helva..

ara 10:15
1 bardak ayran
1 şişe maden suyu..

sonrasında spor yaptım..

öğle 12:45
4 kaşık karnıbahar..
4 kaşık yoğurt..

ara 15:30
yeşil çay

akşam 17:15
1 kepçe mercimek çorbası
4 kaşık yeşil salata
2 adet taze fasulye turşusu

su şu an 2.5 lt
spor 65 dk tempolu yürüyüş..:KK8:
spor esnasında kendi terimle duş aldım :KK76:iki kere ter gözüme kaçtı yaktı..:KK52::KK37:

helva sanki olmamış. spor süper olmuş :KK9:

herkese selaaaammm :)
arkadaslar dun ugrayamadım.dısarda yedık eve cok gec geldım dırekt uyudum.
sımdı de degısıklık olsun dedık mac ızlemeye gıdıcez dısarı esımle.
gelınce ugrarım.
gecmısın ancak yarısına kadar geldım.
gelınce tamamını okurum.
çok kaynatmayın :)

benı ozleyın :)

:KK54:

bugübkü menümü yazayım:

sabah 10:00
2 dilim ekmek
3 zeytin
çok az tavada yumurta
yarım salatalık

ara 12:00
türk kahvesi

ara 13:00
5 incirle 3 bardak suyu kaynattım karışımdan 1 bardak içtim

öğle 15:00
1 kase yoğurt
1 dilim ekmek

akşam 18:30
haşlanmış karnıbahar ın üstüne sarımsaklı yoğurt döküp bir dilim ekmekle yedim

3 litre su içtim

:KK9:

sabah
çok az çorba
öğle
kıymalı karnıbahar
bol sarımsaklı yoğurt

akşam
1 kase çorba
çeyrekten daha az muz.

afiyet olsun canım. ve çok geçmş olsun. su az olmuş ama sağlık her şeyden önemli. hasta biri için çok güzel menü :KK19:

bugunku menum:
sabah:
1 yumurta
kk peynır
7 zeytın
yarım domates
1 sıvrı bıber

oglen yok kızlar cunku kahvaltıyı gec yaptık

aksam:
yarım kase mantı
salata
tursu
2,5 lt su

mantı olmasa iyiymiş ama saati erkense çok kötü değil bence. afiyet olsun. :KK31:

Sabah
1 yumurta haslanmis
Domates
Salatalik
Azcik pwynir
Ogle
Yokkkkk
Aksam
Yarim kase salata
1 sekersiz cay
1 turk kahvesi

tebrikler canım. patateslerden ben de şüpheliyim ama güzel menü bence :KK31:

arkadaşlar bu haftakı hedefım cok yuksek olamayacak :KK43:
cunku neredeyse 3 haftadır gram gram verdım kılolarımı.
bu sebeple ;
bu hafta kılom 66.1
yenı hedef 65.5

(aslında ıkı haftada ancak verebılecegımı dusunuyorum bu 600 gr ı ama bakalım ekstra caba sarfedecegım.
gerekırse proteın alırım 3 gun)
bılmıyorum:44: ya da onerılerınız varsa beklerım

senin yine iyi benim hedef düz 53 olmak yani 400 gr vermek çünkü bu sabah tartıda 54.2 gördüm :KK5:

artık kosuyordum....

:KK9:

çok geçmiş olsun cnım.

ben de aynı haldeyim canan :KK50: 34 beden pantolonlarıma giremiyorum. yeni almıştım tekini hiç giyemedim yaa :KK5: hep kaçamaklar yüzünden kilo veremiyorum. bıktım kendimden. :KK14:

Hımmmm güzel memleket :) Uzun süre Adana' da yaşadım hayranım sizin memleketin yemeklerine. :) Bu arada etli ekmek yemeyeli çok uzun zaman oldu :KK9:

Kızlar üniversite zamanıma ait bir fotoğraf ekledim albüme. Yorumlarınızı bekliyorum sabırsızlıkla :KK60:

hemen bakıyorum

X