Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Hoşbuldum:KK16: Maşallah çok iyi kilolar vermişsiniz ya darısı başıma inşallahh farklıyım bu sefer gerçekten ağzıma götürdüğüm herşeye acaba bu başıma ne işler açacak diye bakıyorum:KK52:
Zayıfalamaktan çok artık sağlıktan şüphe etmeye başladım baya kötü alışkanlıklarım vardı kahvaltı yapmamak ve günü 8-10 bardak nescafe ile geçirmek gibi ama Allaha şükür düzelttim.

canım bende daha yenı başladım ama en son tartıda ıkı kılo eksık cıktım fakat hafta sonu baya cıvıttım bıde adet öncesı donemdeyım acayıp şişkinlik hissediyorum kendımde ama olsun 1 gr bıle versem kar kardır bende kararlıyım gerekırse bır sene sursun o 15 kılo gıdecek

kızlar bu arada dünkü menumu yazmayı unutmuşum

sabah ;

2 dilim çavdar ekmegının arasına yarım domates ve beyaz peynır bir fincan nescafe

öglen mercimek corbası

ikindi

form biskuvi 3 adet limonlu

akşam

mercimek çorbası ve bir tane küçük haşlama tavuk but

yatarken bır elma

2,5 lt su

iş yerine yemek getirmke çok sinir bir durum ya ısıtmakta yasak hergü:26::26::26::26::26:n düşünüyorum ne getirsme diye bugünü atlattık yarın ne yiycem

Yani isteğe göre şekillendirebiliyoruz. Denemek lazım aslında. :KK34: Ama ben ancak hafta sonu yapabilirim. Bir araştırayım bakalım nasıl birşey,
Geçmiş olsun Nihal' cim. Keşke daha önce gidebilseydin de kaybetmeseydin dişini.

Menü gayet güzel. Umarım sınavdan da güzel bir sonuç alırsın. :KK16:

Çok teşekkürler Hanife' cim. Şimdi iyi allaha şükür. Benim boğazım tam iyileşmedi akşam olunca daha çok ağrıyor. Ama inat ediyorum ilaç içmemek için. İnşallah biran önce düzelirim.

Tamam canım ama uzak kalma buralarda. Seni izinli yazdım ama izinli değilsin biliyorsun dimi.

Yavaş yavaş o farketmeden azalt içeceklerdeki şekeri. Sütü nesquikli içirebilirsin. Birçok çocuk sade süt içmeyi sevmiyor zaten. Bu arada daha önce yazmayı unuttum. Seni tekrar burda gördüğüme sevindim. İnşallah bu kez iyi bir şekilde devam edebilirsin.

Geçmiş olsun Tuba' cım. Doktora git eğer devam ederse. İhmal etme.

Süpersin Hanife. Ayyy bende mi yapsam şimdi giden kiloları görünce heveslendim. Ama yapabilir miyim bilmiyorum. Bu arada sakın kaçamak yapma çünkü listeye girince kiloların bölünecek biliyorsun dimi. :KK34:

Kacamak yapmiyorum yapmicamda kaptancim haftasonu fazlasiyla yaptim zaten haftaya felanda oruca baslicam zaten kacamak hic olmaz :)

Kızlar yaaa bu hafta mezun olmakla olmamak arasında çok kararsız kaldım. Acaba bu hafta mezun olsam mı yoksa bir hafta daha mı beklesem.:44:Şöyle bir tehlike var benim için eğer mezun olursam hedefime ulaşamaya bilirim çünkü listede olduğumda kendimi daha rahat frenleyebiliyorum. :KK45:

Mezun olma kaptaaaan :)

geçmiş olsun canım

bence menun gayet guzel olmus

ewet canım ya dişten sonra yemek yemek imkansız

ben menunu cok begendım tatlım

bende yarın ve perşembe günü yapıcam canım yaaaa ayyy ne kadar guzel kılo vermıssın yada ödeme her neyse ama ınsanı mutlu olmaya itiyor bu sonuc

Evet canim yarini iple cekiyorummm :)

brlki persembe gunude yaparim tekrar zarari olur mu ki acaba

Bugünkü menüm

sabah
2 dilim tambuğday ekmeği arasına domates salatalık ve incecik peynir
yanında 1 bardak şekersi çay.

öğle
mercimek çorbası
3 kaşık mantı

akşam
17:30 da yedim :)

yoğurt çorbası yanında taze nane domates salatalık(bunları şimdi yiyorum)

yoğun iş günlerim geçti o yüzden rahatım ebruuuuuu
(işyerimde yemekte yenecek yemek olmadığı için mantı kaçırdım :KK43: kızartma şerbet filan vardı ama almadım)
Bugün bir iki bardak su içtim özellikle uyanır uyanmaz hemen bir bardak içtim ama şimdi bunu takviye edeceğim.

Menum :
Sabah 08.10 : 1 c.b pirinc lapasi
uzerine 3 kasik yogurt

Ogle 14.20 : Sabahin aynisi ek olarak 1 tane aci biber

Aksam 17.30: yarim cay bardagi pirinc lapasi
3 kasik yagsiz menemen
4 kasik lapanin uzerine yogurt
1 tane aci biber

Ebrucum ben listeye girmek istiyorum. Ne yapmam gerekir. Burdan ayrıldığım sürede hiç kilo almadım çok serum ve ilaç kullandım bir de inanılmaz yedim :KK70:

Yazip yazmamak arasinda kaldim dun gece memleketten geldigim icin evde biae yoktu bugun cok az yedim ya:KK43:sabah 1 salatalik 1 nescafe oglwn 2 ayran 1 turk kahvesi.
Aksamda daha yapacam yayla corbasi 1 tabak. Yuhhhh ne igrenc menu yazarken migdem bulandi:) yarin isten izne ayrilacagim dedemin kirki var yine memlekete gidecegim insallah sorunsuz atlatirim pazara kadar:KK43:

Mezun olma canım :) bence hedef kilona gel bir süre daha devam et hatta hiç gitme :)
Hedefime çok az kaldı. Listedeyim diye çok kasıyorum kendimi. Her hafta kilo vermek için uğraşıyorum. Aslında bir yönden iyi oluyor listede olmam ama kararsızım. Eninde sonunda gideceğim canım ömrümün sonuna kadar burda kalamam zaten :KK9:

Hoşbuldumm:KK51:
28 yaşındayım 1 yıllık evliyim henüz bebem yok (Allah bağışlasın seninkilerini Rabbim uzun ömür versin inşallah) Ne olduysa evlendikten sonra oldu zaten 30 kiloya yakın aldım 1 yılda tam depresyondaydım kiiiii bi silkindim kendime geldim 2 haftadır diyetteyim henüz spora başlamadım ama acccayip hırslıyım motivasyonum hiç düşmedi ilk kez bu kadar kararlı ilerliyorum ve kendime bir söz verdim eğer bu seferde veremzsem bi daha ugraşmıcam diye.BÜYÜK konuştum farkındayım:)Belki de ondan kaçamak bile yapamıyorum.
Tatlım katılmak isteyenler topiğinden okumuşsundur diye tahmin ediyorum. 14. takımın daha acil üyeye ihtiyacı varmış. Eğer istersen 14. takıma gidebilirsin. Tercih senin :KK16:

kızlar bu arada dünkü menumu yazmayı unutmuşum

sabah ;

2 dilim çavdar ekmegının arasına yarım domates ve beyaz peynır bir fincan nescafe

öglen mercimek corbası

ikindi

form biskuvi 3 adet limonlu

akşam

mercimek çorbası ve bir tane küçük haşlama tavuk but

yatarken bır elma

2,5 lt su
İkindide yediğin form bisküviler ve yatarken yediğin elma dışında gayet güzel bir menü ama sağlıksız bir menü. Protein ağırlıklı beslenmeye çalış canım. Bol bol et, yumurta, süt ve yoğurt tüket. Form bile olsa bisküvilerden ve light ürünlerden uzak dur. Aralarda ayran içebilirsin. Özellikle akşamdaki arada.

nereye ya daha benı zayıflatmadın hıc bır yere gıdemezsın :2::2::2::2::2:

lütfen kalll

Mecburen gideceğim canım çünkü artık yetişemez oldum hiç bir şeye. :KK50:

Kac gunudr yatıya mısafırım vardı o kadar yoruldum kı burayada gelemedım bı turlu kosturmacadan mısafırı daha az once yolladım. Buttun gunde dısardydım bıttım resmen yaa

Sabah
Sutsuz kahve

Ogle bı kase yogurt
Haslanmıs tavuk

Aksam
Salata kofte

Su hıc ıcemedım bugun malesef. Bu haftam cok duzensız gectı zaten sporda yapamadım hıc yarın hemen sokluyorum kendımı cumaya kadar ve bolcana spor :KK66:

iyi aksamlar,

benim icin pek iyi aksam sayilmaz kizlar.
durumumu biliyorsunuz ve gizli konusurlarken beni istemeye geleceklerini duydum baska birilerinin.
agla zirla mahfoldum fakat ailemin haberi yok.
moralim cok bozuk.
bisey yapip edip bu isi onlar gelmeden bozmam lazim.
istemedigimi söyledigim halde ailemin gelmelerine göz yummalarina anlam veremedim.
cok kirildim ama onuda bilmiyorlar.
kendimi cok kötü hissediyorum, Allah kimseyi böyle bir derde düsürmesin.

bugün menüm

10:00
1 kase nesfit + süt

15.30
4yk kuru fasulye
2 yk yogurt

baska ögün yapacakken az önce yazdigim mesajdaki durumu ögrendim.
suan istahim yok ve evde kimseyi görmek istemedigim icin odamdanda disari cikmiyorum.
suyumda cok az.
20dk yürüyüs.

iyi aksamlar,

durumumu biliyorsunuz ve gizli konusurlarken beni istemeye geleceklerini duydum baska birilerinin.
moralim cok bozuk.
istemedigimi söyledigim halde ailemin gelmelerine göz yummalarina anlam veremedim.

Canım benim durumunu bilmiyorum ben ama Herşeyin hayırlısını dile. Şer olarak gördüğün birçok şeyde hayr vardır. Gelsinler istenmek kızın şanındandır derler :) ben kızımın babasıyla çıkarken yle iyi taliplerim gelmişti ki.. Aynı senin isyanlarına takıldım bende şimdi ayrıldım kızımın babasından ve geriye sarsa zaman o isteyenlerden biriyle evlenirdim :) öyle yap demiyorum kötü süşünme diyorum :KK70:

Ebrucum bu arada hatırlarsan eylül ortalarında kızım 66 aylık olarak okula başladı :) ço kdertliydim öğretmen başaramayacak gibi duruyor dedi hem de ilk günlerinde aradan 1 ay geçtikten sonra öğretmene gerekirse özel okula alabileceğimi söyledim kesinlikle kızımı başka okula vermek istemediğini söyledi :) öğrendiği harflerle okumaya başladı yazmayı da güzel yazıyor çok şükür :)))

Ebrucum bu arada hatırlarsan eylül ortalarında kızım 66 aylık olarak okula başladı :) ço kdertliydim öğretmen başaramayacak gibi duruyor dedi hem de ilk günlerinde aradan 1 ay geçtikten sonra öğretmene gerekirse özel okula alabileceğimi söyledim kesinlikle kızımı başka okula vermek istemediğini söyledi :) öğrendiği harflerle okumaya başladı yazmayı da güzel yazıyor çok şükür :)))

anladim canim ama demek ki sevmissiniz ve güvenmissiniz ki evlenip vede cocuk yapmissiniz.
öyle veya böyle insanlar ayrilabiliyor bu demek degil ki diger biriyle evlenseydiniz ayrilmayacaktiniz.
ama yinede moral yapmaya calistigin icin tsk ederim :KK19:

iyi aksamlar,

moralim cok bozuk.

gerçekten çok kötü bi durum hangi devirde yaşıyoruz ya hu :44:

tesekkur ederım canım.kesınlıkle kontrollerı ıhmal etmemek lazım.ben bılerek gıdemedım hıc doktora.cunku en ust safhada dıscı fobım var.ve nıhayetınde dısımı kaybettım...

ıyı geceler canım

ıyı geceler canım,dınlen

canım benım ne guzel yaa doga yuruyusu gıbıs var mı..cok ıyı yapmıssın.
menune gelınce ben begendım,afiyet olsun.
bu arada sınavın nasıl gectı,umarım ıstedıgın gıbı gecmıstır.

iyiki gitmisim bugün canim. resmen 1 disimde cürük buldu doktor :KK53:
inanamadim ya ben okadar dikkat ediyorum dislerime nasil oldu bilemedim,
hatta doktorda dedi dislerin gayet temiz ve saglikli.
kücükken dikkat etmedigimde cürüklerim olmustu ve dolgularim var ama bu yenisi nasil oldu halen bilemiyorum :KK53:
zaten görünür degil bir aletle batirip biseyler bakti, baya ugrasti burada cürük varmis dedi :KK53:
haftaya yine rendevu aldim dolgu yapilicak yeni beklemedigim cürügüme.
ayrica karar vermistim eski dolgulari cikarttirip yeni beyaz dolgu yaptiricam.
baya pahaliya mal oluyor ama napayim oldum olasi sevmemisimdir o gri dolguyu.
birde nedense her dise ayri randevu verecekmis :26:
3 kez daha doktor yolu beni bekler.:KK76:
tedaviye uyusturmadan baslayip duruma göre sonra igne yapacakmis.
insallah ignesiz atlatirim :KK9:

Bu gün itibariyle sağlılı yaşam hayatıma başladım.

kahvaltım
tam buğday ekmeğinden yapılmış yağsız tost
yanında 1 şekerli çay(şekeri kesemiyorum çayı kesmeye karar verdim)

Arada leblebi

öğle
1 kase yoğurt çorbası
Fırında etli patetes vardı ben etlerini aldım
4-5 kaşık bulgur pilavı

Akşam
evdede yoğurtlu çorba vardı :)
2 dilim tam buğday ekmeği

şimdi:)
1 bardak süt

canim daha önceki menülerini bilmiyorum ama öncekiler daha kötüydüyse bu iyi olabilir.
ama normal bir menü gözüyle baktigimda ben pek begenedim.
günde 3dilim tam bugday ekmegi cok fazla. ve istedikten sonra o sekeri birakabilirsin.
üstelik 2 dilimini aksam yemissin bu fena olmus.
bende hep 1-1,5sk seker kullanirdim 1 kup caya ama artik sekersiz iciyorum.
sekerli ictigimde cok tuhaf ama sekerden baska bir tat alamiyorum hosuma gitmiyor bu seferde.
bayadirda böyleyim 2 sene belkide daha fazla oldu.

Sabah 8:30
2 lokma borek (tadınna baktım, normalde borege hiç dayanamam)

Öğlen 12:45
1 kepce corba
1 kepce cacık
2 servis kasıgı patlıcan musakka (pilav vardı yemedim)

aksam 17:30
1 tabak ıspanak
yogurt

19:00
1 kase asure

Su 2-2,5 lt
spor hergunku yurumelerim dısında bir spor yok

ciss olmus canim 1 günde 2 kacamak fena olabilir.
musakka kizartmamiydi bilmiyorum öyleyse eger menün hic iyi olmamis.

afiyet olsun güzel menü :)

güzel menü canım, afiyet olsun. saatleri göremiyorum smile çıktığı için ama olsun :))

tamam kaptan dikkat etmeye başladım dünden beri ben de En Büyük KK

berbat zaten tadı, baharatlarla tatlanıyor sadece kaptan :KK1:

tamamdır kaptancım :KK42: henüz kimse mesaj atmamış banaaa :KK52:

geçmiş olsun canım benim :KK43:

yedik yedik şiştik tabi. tam gaz diyete devammm :))

güzel menü, suyu düzelt sadece dediğin gibi :)

ay geçmiş olsun canım benim yaa kkıyamam :))

en güzel hedef 5 ler zaten :KK23: başarcazzz :KK76:

:KK19:

geçmiş olsun nurcum, şimdi iyisindir inş :26:

ohh ne güzelll :) menü de gayet iyi, afiyet olsun canım :KK31:

çaydaki şeker ve ekmeklerr :))

çok güzel menü, afiyet olsun canım :))

kaptanın onca uyarılara rağmen kaçamak yapmışsın, olmamış tuba :KK19:

günaydın canımmm :KK3:

geçmiş olsun canım, uzan dinlen :KK19:

günaydııın :KK3:

aynen canim dedigin gibi.
dün öyle icimden geldi canim demekki bugün moralim bozulacagini ben dünden sezmisim :KK53:

Ben yeniyim galiba:26:

hosgeldin canim ben nur, 22 yasindayim. suan nedense nasil tanittgimi unuttum kendimi :KK53:

Kızlar yaaa bu hafta mezun olmakla olmamak arasında çok kararsız kaldım. Acaba bu hafta mezun olsam mı yoksa bir hafta daha mı beklesem.:44:Şöyle bir tehlike var benim için eğer mezun olursam hedefime ulaşamaya bilirim çünkü listede olduğumda kendimi daha rahat frenleyebiliyorum. :KK45:

kaptancim öyle diyorsan hedef kilona ulasana kadar mezun olma.
birde mezun olduktan sonra yeni kaptan aricam demistin, mezun olmaki yeni kaptan gelmeside geciksin :KK53:

X