Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Beyaz Leblebi Zayıflatır mı?

En besleyici kuruyemiş çeşitlerinden biri olan beyaz leblebinin bir faydası daha ortaya çıktı. Erkek ve kadınları sevindirici bir haber olan beyaz leblebi zayıflatıyor iddiası birçok kişi için merak oldu.

Beyaz leblebinin büyük zayıflamaya yarıdımci olduğu nokta ise, yenildiğinde kişiyi tok tutma özelliği ve kolay kolay acıktırmama etkisi oluyor. Genellikle yenildiğinde mideyi bastırarak hem rahatsızlıkları önlediği hem de tok hissi verdiği için ara öğünlerde çok fazla tercih edilebilir.
beyaz leblebi

100 gramında 175 kalori bulunan beyaz leblebi, diğer kuruyemişler ile kıyaslandığında çok düşük kalorisi ile de dikkat çekiyor. Her gün ortalama 100 gram yiyeceğiniz beyaz leblebi hem size kilo aldırmayacak, hem de tok tutarak aşırı yemenizi engelleyecektir.

Sizlerde çantanızda mutlaka bir paket beyaz leblebi bulundurmaya özen gösterin. Canınız her atıştırmalık istediğinde birkaç tane bile ağzınıza atmak yeterli gelecektir. Hem tadının güzel olduğu hem de zayıflatan bir kuruyemiş daha bulmak oldukça zor olsa gerek. Fiyatının da diğer kuruyemiş çeşitlerine göre bir hayli uygun olduğu beyaz leblebi faydaları saymakla bitmeyecek gibi görünüyor.

Alinti

Kizlar siz arada beyaz leblebimi yiyordunuz yada o diger kavrulmus olan mi?

kizlar benim su icme sorunum vardi az iciyordum.
bugün asiri hararetim var suan 4,5lt bitmek üzere ve ben suya doyamadim.
cok asiri oldu bugün bir dikis tutturamadim

Su çok olmuş içme artık. Suyun fazlası da zararlı. Kalbi çok yoruyor aman dikkat.

kaptancim sana bisey demek haddime degil, ama menüyü görünce 2 soru sormak istedim.
salam yiyebiliyormuyuz? hangi cesit salamlar?

kuru meyveler daha cok seker barindirdigi icin de en gec 15de yememiz gerekmiyormu
ben gün kurusunu cok severim, en gec hangi saatte yiyebiliriz?

kızlar menüyü yazayım

sabah:
1 dilim ekmek
1 domates
1 kk peynir
1 yumurta
4 zeytin

ara:türk kahvesi

öğle
yarım karnıyarık
1 dilim ekmek
3-4 yemek kaşığı taze fasulye

ara: 1 elma

akşam:
2 tane közlenmiş patlıcan
avuç içi kadar haşlanmış kırmızı et
1 kase yoğurt

ara:küçücük bir elma

3 lt su

aslında acıkıyorum ya o yüzden çorbayı çok içtim mesela

yarın sandviç götürücem sabah ve akşam ekmek yemicem en azından sandviç yersem eve geldiğimde aç olmam zaten aç olunca ders felanda dinliyemiyorum

benim doğru düzgün beslenmem gerek

bu benim için iyi oldu teşekkür edeirm canım paylaştığın için

öğle oldu o mandalinayıda yemeseydim bayılırdım sanırım açlıktan ölüyodum :18:

ben sabah 8-8.30 arası kahvaltı yapıyorum ara yapmıyorum uzun zamandır yapsam iyi olur aslında en azından sabahki aramı ve öğleden sonraki aramı yemeklere çullanmam en azından.

yarın çeyrek sandviç yapıp götürücem evden olmuyo böyle çok sağlıksız besleniyorum

günde yaklaşık 8-9 saat ders çalışıyorum ( ki bu dahada yükselicek 12 saati felan bulur ) düzgün beslenmem gerek benim

menün genel olarak güzel ama eger karniyarigin patlicani firina girmeden önce kizartilmadiysa.
ve burcu bugün tekrar yasaklari paylasti bende bilmiyordum, saat 15den sonra meyve yemiyoruz yoksa yagdan vermiyoruz kilomuzu.

bugünkü yedıklerım su sekilde:
sabah 10.45 bır k k peynır,6 zeytın,yarım domates,1 tk yagda 1 yumurta,yarım dılım kızarmıs ekmek
ogle 13.05 bır kase tarhana corbası
ara 15.40 bır elma
aksam 18.45 patlıcan yemegı,bır kase yogurt,yarım dılım ekmek
2.5 lt su
1 sade kahve
30 dk tempolu kosu
10 dk egzersız (belımın yanlarını calıstırdım)

harika ben cok begendim

memnun oldum canim. ben nur, 22 yasimdayim ögrenciyim.

bulgur pirinc kadar zararlimi gercekten. ben bulgurun pirincden daha faydali oldugunu biliyordum.
fakat bilmedigim diyete uygun mu degil mi. demekki bulgurdanda uzak duracagiz

slm kızlar bende zeynep
33 yaşındayım
evliyim ve 2 kızım var

burcucum menün gayet güzel

İkisini de yiyebilirsin bence canım. Sarı olan çok daha fazla susatıyor.

Bugunku menum

Sabah
1bardak sut, 1dilim tam bugday uzeri beyaz peynir

Oglen
Az ezogelin, bezelye

Ara
2 kucuk mandaline

Aksam
5pilix nugget, ayran, 1dilim tam bugday

2lt su, 1 bardak yesil cay

afiyet olsun ama nugget olmamış bence

güzel menü

canım kahvaltılık alabilirsin yanına

afiyet olsunnnnn
sanki bir tık fazla geldi ebru menü bana

menün genel olarak güzel ama eger karniyarigin patlicani firina girmeden önce kizartilmadiysa.
ve burcu bugün tekrar yasaklari paylasti bende bilmiyordum, saat 15den sonra meyve yemiyoruz yoksa yagdan vermiyoruz kilomuzu.

yok canım kızartmadım
fırında üzerine fırçayla yağ sürüyorum
öğle fırına veriyorum patlıcanı

menü güzel canım

Ben yatiyorim kizlar, herkese iyi geceler
İyi geceler canım.

Olur mu öyle şey Nur' cum. Sonuçta bende sizin gibi bir insanım ve hatalarım olabilir. Salam işlenmiş bir gıda ama ben protein olarak kabul edip hazır dilimlenmişlerden arada bir iki dilim yiyorum. Yoksa her gün aynı kahvaltı sıkıcı oluyor canım kahvaltı yapmak istemiyor. Salamı abartmamak kaydıyla bence bir sakıncası yok. Çünkü dukan yapanlar salam yiyebiliyorlar. Kayısılar konusunda haklısın. Geç vakitte yedim ama fark ettiysen eğer öğle yemeğim oldukça erken. Hastanede yiyebileceğim en geç saatte yiyorum ama akşam yemeğiyle arası çok açık oluyor. Doğal olarak acıkıyorum. Leblebileri iş yerinde yemiştim. Eve gelince dolaba saldırmamak için elime ilk gelen şeyi yedim. Oda kayısı oldu. Yememem gerekiyordu ama daha kötülerinden kurtulabilmem için gerekliydi. Bir daha daha dikkatli olurum inşallah. Teşekkürler uyarı için. Sen yiyeceğin zaman en geç 15:00 te ye.

ebrucum sen bana mozaik pastanın tarifini ver demiştin vereyim canım

1 su bardağı süt
1 su bardağı tozşeker
125 gr tereyağ
1 paket kakao

bu dördünü ocakta pişiriyorsunuz
cıvık bir karışım oluyor
2-3 dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirin
ılınmasını bekleyin

500 gram bisküviyi kırın
üzüm fındık cevizufacık doğranmış kayısı ne bulduysam koyuyorum ben
büskivi ve kuruyemişleri kakaolu karışıma katıyorum
iyice yedirip piramit şekli veriyorum streç folyo ile ve buzluğa koyuyorum
misafir gelmeden 15 dk önce çıkartsanız yeter
özellikle kuruüzüm çok güzel lezzet ceriyo

Menün gayet güzel olmuş afiyet olsun. Akşamdan sonraki araları yoğurtla kurtarsan senin için sanki daha iyi olur gibi hissediyorum. Sen ne dersin?

Afiyet olsun Nihal' cim güzel olmuş menün, suyun ve sporun. Bakalım bu hafta ne kadar gidecek senden. Merakla bekliyorum.
afiyet olsunnnnn
sanki bir tık fazla geldi ebru menü bana
Merak ettiğim için soruyorum Zeynep' cim fazla olarak neresi göründü sana? Eğer hatam varsa tekrarlamayın bi daha kine

Teşekkürler canım zahmet oldu sana. En kısa zamanda yapıp atacağım buzluğa. Güzel bir ikram olur hazırda.

canım dediğin doğru
ama dayımlar bahçeden koparmışlar getirmişler tazecik meyveyi o yüzden yedim
ama inan ki elmalar cevizden az büyük
kocaman bir elma değil

neresi çok geldiğine gelince ebrucum
öğlen mesela bulguru yada çorbayı yemeyebilirdin birde öğlenle akşam arasında iki ara öğün yapmışsın o da fazla gelsi birde akşam yemeğinden sonra nescafe
ben diyetisyene gitmiştim 2 yıl önce bana asla nescafe içirmiyordu
içiceksen türk kahvesi iç diyodu

Teşekkürler canım zahmet oldu sana. En kısa zamanda yapıp atacağım buzluğa. Güzel bir ikram olur hazırda.

güzel oluyor canım
birde buzluk böreğim var benim
onu da bir ara yazarım
hatta bilenler onu sipariş edip gelir
biz geliyoruz börek varsa çıkar derler
kaşarlı peynirli patatesli bir börek

harika ben cok begendim
tsekkur ederım

tesekkur ederım cnm

tesekkur ederım ebrucugum.ben de merakla beklıyorum.yarından ıtıbaren kosumu 45 dk cıkarmayı hedeflıyorum.deneme yapıcam,sen de takdır edersın kı yorucu oluyor (30 dk olsa bıle)eger vucudum kaldırırsa bu hafta baya kalorı harcarım,hedefıme de haylı haylı ulasırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…