Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Beyaz Leblebi Zayıflatır mı?

En besleyici kuruyemiş çeşitlerinden biri olan beyaz leblebinin bir faydası daha ortaya çıktı. Erkek ve kadınları sevindirici bir haber olan beyaz leblebi zayıflatıyor iddiası birçok kişi için merak oldu.

Beyaz leblebinin büyük zayıflamaya yarıdımci olduğu nokta ise, yenildiğinde kişiyi tok tutma özelliği ve kolay kolay acıktırmama etkisi oluyor. Genellikle yenildiğinde mideyi bastırarak hem rahatsızlıkları önlediği hem de tok hissi verdiği için ara öğünlerde çok fazla tercih edilebilir.
beyaz leblebi
$beyazleblebi.jpg
100 gramında 175 kalori bulunan beyaz leblebi, diğer kuruyemişler ile kıyaslandığında çok düşük kalorisi ile de dikkat çekiyor. Her gün ortalama 100 gram yiyeceğiniz beyaz leblebi hem size kilo aldırmayacak, hem de tok tutarak aşırı yemenizi engelleyecektir.

Sizlerde çantanızda mutlaka bir paket beyaz leblebi bulundurmaya özen gösterin. Canınız her atıştırmalık istediğinde birkaç tane bile ağzınıza atmak yeterli gelecektir. Hem tadının güzel olduğu hem de zayıflatan bir kuruyemiş daha bulmak oldukça zor olsa gerek. Fiyatının da diğer kuruyemiş çeşitlerine göre bir hayli uygun olduğu beyaz leblebi faydaları saymakla bitmeyecek gibi görünüyor.

Alinti

Kizlar siz arada beyaz leblebimi yiyordunuz yada o diger kavrulmus olan mi?

$leblebi1.jpg

kizlar benim su icme sorunum vardi az iciyordum.
bugün asiri hararetim var suan 4,5lt bitmek üzere ve ben suya doyamadim.
cok asiri oldu bugün bir dikis tutturamadim :KK50:

Su çok olmuş içme artık. Suyun fazlası da zararlı. Kalbi çok yoruyor aman dikkat.

MENÜM

Kahvaltı (09:30)

1 kk beyaz peynir
1 tane haşlanmış yumurta
Domates, 2 ince dilim hindi salam
2 dilim kızarmış tam buğday ekmeği

Öğle (12:30)

2 yemek kaşığı haşlanmış tavuk
2 yemek kaşığı bulgur pilavı
1 kepçe domates çorbası

Ara (16:00)

1,5 avuç leblebi (beyaz ve sarı karışık)

Ara (17:00)

4 tane minik kayısı kurusu

Akşam (18:00)

1 tabak yoğurtlu haşlanmış kuru patlıcan ve biber kavurması

2,5 lt su, 2 fincan çay, 1 fincan sütlü nescafe 35 dk tempolu yürüyüş

kaptancim sana bisey demek haddime degil, ama menüyü görünce 2 soru sormak istedim.
salam yiyebiliyormuyuz? hangi cesit salamlar?

kuru meyveler daha cok seker barindirdigi icin de en gec 15de yememiz gerekmiyormu
ben gün kurusunu cok severim, en gec hangi saatte yiyebiliriz?

kızlar menüyü yazayım

sabah:
1 dilim ekmek
1 domates
1 kk peynir
1 yumurta
4 zeytin

ara:türk kahvesi

öğle
yarım karnıyarık
1 dilim ekmek
3-4 yemek kaşığı taze fasulye

ara: 1 elma

akşam:
2 tane közlenmiş patlıcan
avuç içi kadar haşlanmış kırmızı et
1 kase yoğurt

ara:küçücük bir elma

3 lt su

memnun oldum canım ismin nedir?

çok sağlıksız bi menü olmuş bu :KK20:

tatlım akşam menünü bi düzene sok acıkmasan bile bi kase yoğurt ye o yediğin mandalina senin kan şekerini fırlattı ve vücudun yagdan yakmıyo şu an

aslında acıkıyorum ya o yüzden çorbayı çok içtim mesela :KK19:

yarın sandviç götürücem sabah ve akşam ekmek yemicem en azından sandviç yersem eve geldiğimde aç olmam zaten aç olunca ders felanda dinliyemiyorum :KK50:

benim doğru düzgün beslenmem gerek :KK30:

zamanında takımda bazı yasak yazmıştım sanırım tekrar yazmam gerekecek

1. cumadan 2 gün önce bulgur kuru fasülye nohut v.b şişkinlik yapan ve gaz yapan yiyecekler yenilmeyecek
  2. asitli gazlı içecekler hazır meyve suları suları içilmeyecek(evde kaynattıklarınıza şeker koymayın çok güzel oluyo)
  3. tatlı kek pasta börek çörek poğaça asla yenilmeyecek.
  4. pirinç pilavı kızartma margarinli şeyler tüketilmeyecek(yemeklerinizi zeytinyağı ve tereyağ ile lezzetlendirin)
  5. meyveler öğlen 3 ten sonra yenilmeyecek. metabolizma yavaşladığı için fruktoz yani meyve şekeri depolanmaya yatkındır. kan şekerini çok yükselttiği için vücuttan yağ değil k.hidrat yakar.
  6. işlenmiş gıdalara çok yer vermeyin menülerinizde
  7. 3 bardaktan fazla bitki çayı veya yeşilçy içmeyin folik asiti bağlar ve bağırsak tembelliği yapar
  8. günde en az 30 dk spor yapın
  9. akşam yemeğinden sonra süt kesinlikle içmeyin meyveyle aynı etkiyi yapar ama yoğurt yiyebilirsiniz.
  10. çok acıkırsanız akşam en iyi kurtarıcı yoğurt ve salatalıktır.

bu benim için iyi oldu teşekkür edeirm canım paylaştığın için :KK31:

Hoşgeldin canım seda ben

Hmmm, biraz az olmuş canım, dikkat et halsızlık yapar, bir de yurumuşsun

Canım seninde öğlen kaçmış sanki

7 saate 3 öğün sığdırmışsın,bilemedim canımm

Canım nuggetlar hiç bir şeysiz mikrodalgada,

Menü saatlerim;

kahvaltı : 08:00
Öğlen : 12:00
Ara : 15:00
Akşam : 19:00

Afiyet olsun canım, öğleni yazmıştın zaten

öğle oldu o mandalinayıda yemeseydim bayılırdım sanırım açlıktan ölüyodum :18:

Fazlasını bile görebilirsin canım yeter ki inan kendine.

Öykü çok az yemişsin. Böyle bir menü olmaz. Hele ki senin kilon normalden fazla yani daha hedefine çok var. Eğer menülerin böyle devam ederse hem sağlığından olursun hem de kilo veremezsin. Ben daha önce bu konuda seni defalarca uyardım ama sen beni dinlememekte ısrar ediyorsun. İnşallah sonu kötü olmaz. Benden söylemesi.

Öğünlerinin saatleri çok kötü olmuş. Öğle olmamış zaten. Doğal olarak akşam yemeği de çok erken olmuş. O akşamdan sonraki mandalina hiç olmamış. Sonuç olarak bugün sağlıksız ve düzensiz beslenmişsin. Sabah ve akşam yemezsen eğer öğle sandviç yemende bir sakınca yok bence. Ama ekmeğini mutlaka kepekli ya da tam buğdaydan olsun.
Menün güzel olmuş canım ama fazla olmuş. Kahvaltı saatin çok geç. Daha öncede sende bu sorun vardı. Erken kahvaltı her zaman daha iyi olur. Kahvaltıyı geç yaptığın için öğle öğünün olmamalıydı onun yerine hafif bir ara yapabilirdin. Aklında olsun eğer kahvaltın bu kadar geç olursa sakın öğle yemeği yeme ara yap onun yerine.

ben sabah 8-8.30 arası kahvaltı yapıyorum ara yapmıyorum uzun zamandır yapsam iyi olur aslında en azından sabahki aramı ve öğleden sonraki aramı yemeklere çullanmam en azından.

yarın çeyrek sandviç yapıp götürücem evden olmuyo böyle çok sağlıksız besleniyorum :KK50: :KK14:

günde yaklaşık 8-9 saat ders çalışıyorum ( ki bu dahada yükselicek 12 saati felan bulur ) düzgün beslenmem gerek benim :KK14:

kızlar menüyü yazayım

sabah:
1 dilim ekmek
1 domates
1 kk peynir
1 yumurta
4 zeytin

öğle
yarım karnıyarık
1 dilim ekmek

akşam:
1 kase yoğurt

3 lt su

menün genel olarak güzel ama eger karniyarigin patlicani firina girmeden önce kizartilmadiysa.
ve burcu bugün tekrar yasaklari paylasti bende bilmiyordum, saat 15den sonra meyve yemiyoruz yoksa yagdan vermiyoruz kilomuzu.

bugünkü yedıklerım su sekilde:
sabah 10.45 bır k k peynır,6 zeytın,yarım domates,1 tk yagda 1 yumurta,yarım dılım kızarmıs ekmek
ogle 13.05 bır kase tarhana corbası
ara 15.40 bır elma
aksam 18.45 patlıcan yemegı,bır kase yogurt,yarım dılım ekmek
2.5 lt su
1 sade kahve
30 dk tempolu kosu
10 dk egzersız (belımın yanlarını calıstırdım)

sabah 10.45 bır k k peynır,6 zeytın,yarım domates,1 tk yagda 1 yumurta,yarım dılım kızarmıs ekmek
ara 15.40 bır elma
2.5 lt su
1 sade kahve
30 dk tempolu kosu

harika ben cok begendim:KK9::KK9::KK9:

okuyo musun canım yoksa öğretmen felan mısın :KK31:

bende kendimi tanıtayım adım hanife 18 yaşındayım üniversiteye hazırlanıyorum( o yüzden gündüzleri burda değilim sabahtan 2 ye kadar dershanedeyim ) inşallah 2014 yazındada evli mutlu olucam :KK16:

Mrb bende tanıtim kendimi adım öykü 20 yaşındayım evli öğrenci ve bir yaşında oğlum var oğlumdan kalan 20 kiloyu vermeye çalışıyorum

patates pirinç bunlar insülin direncini yükselttigi için vücut yağ depoluyo oyüzden yemesen daha iyi

memnun oldum canim. ben nur, 22 yasimdayim ögrenciyim.

bulgur pirinc kadar zararlimi gercekten. ben bulgurun pirincden daha faydali oldugunu biliyordum.
fakat bilmedigim diyete uygun mu degil mi. demekki bulgurdanda uzak duracagiz:KK55:

slm kızlar bende zeynep
33 yaşındayım
evliyim ve 2 kızım var

sabah(06:15)
1 yumurta ile sahanda yumurta
2 dilim salam
3 zeytin
yarım bardaktan biraz fazla süt
1 dilim kızarmış tam bugday

öğle(12:00)
1 kase yayla çorba
2 yk musakka
1 elma

akşam(18:15)
1 tabak kuru fasülye
salata
1 bardak ayran

3 litre su
8 dk bacak 8 dk basen mekik egzersiz

burcucum menün gayet güzel

Beyaz Leblebi Zayıflatır mı?

En besleyici kuruyemiş çeşitlerinden biri olan beyaz leblebinin bir faydası daha ortaya çıktı. Erkek ve kadınları sevindirici bir haber olan beyaz leblebi zayıflatıyor iddiası birçok kişi için merak oldu.

Beyaz leblebinin büyük zayıflamaya yarıdımci olduğu nokta ise, yenildiğinde kişiyi tok tutma özelliği ve kolay kolay acıktırmama etkisi oluyor. Genellikle yenildiğinde mideyi bastırarak hem rahatsızlıkları önlediği hem de tok hissi verdiği için ara öğünlerde çok fazla tercih edilebilir.
beyaz leblebi
Eki Görüntüle 818925
100 gramında 175 kalori bulunan beyaz leblebi, diğer kuruyemişler ile kıyaslandığında çok düşük kalorisi ile de dikkat çekiyor. Her gün ortalama 100 gram yiyeceğiniz beyaz leblebi hem size kilo aldırmayacak, hem de tok tutarak aşırı yemenizi engelleyecektir.

Sizlerde çantanızda mutlaka bir paket beyaz leblebi bulundurmaya özen gösterin. Canınız her atıştırmalık istediğinde birkaç tane bile ağzınıza atmak yeterli gelecektir. Hem tadının güzel olduğu hem de zayıflatan bir kuruyemiş daha bulmak oldukça zor olsa gerek. Fiyatının da diğer kuruyemiş çeşitlerine göre bir hayli uygun olduğu beyaz leblebi faydaları saymakla bitmeyecek gibi görünüyor.

Alinti

Kizlar siz arada beyaz leblebimi yiyordunuz yada o diger kavrulmus olan mi?

Eki Görüntüle 818932
İkisini de yiyebilirsin bence canım. Sarı olan çok daha fazla susatıyor.

Bugunku menum

Sabah
1bardak sut, 1dilim tam bugday uzeri beyaz peynir

Oglen
Az ezogelin, bezelye

Ara
2 kucuk mandaline

Aksam
5pilix nugget, ayran, 1dilim tam bugday

2lt su, 1 bardak yesil cay

afiyet olsun ama nugget olmamış bence

Bugunku menum

Sabah 8:30
1 etimek
Beyaz peynir
1 haslanmıs yumurta
1 dilim eski kaşar
5 zeytin

Oğlen 12:45
1 avuc fındık
4 tane gun kurusu

Aksam 17:30
1 kepce mercimek corbası
1 tabak patlıcan-kabak-biber karısık yemek
1,5 dilim etimek

Su
2,5 yaparım yatana kadar

Spor olarak metro merdivenleri, duraklara yurumem sayılabilir belki:)
25 tane de mekik cekmiştim:)

güzel menü
HELP HELP HELP!!!!!!

kızlar yarın ymekhanem çok sıkıntı öğleden sonra bi kültür merkezine film izlemeye gidiyoruz ve yemekhanemiz kalabalık oluyo yetişemiyoruz ben ne yicem yarın öğlen
:44::44::26::KK45:

canım kahvaltılık alabilirsin yanına

MENÜM

1 kk beyaz peynir
1 tane haşlanmış yumurta

1 kepçe domates çorbası

afiyet olsunnnnn
sanki bir tık fazla geldi ebru menü bana

menün genel olarak güzel ama eger karniyarigin patlicani firina girmeden önce kizartilmadiysa.
ve burcu bugün tekrar yasaklari paylasti bende bilmiyordum, saat 15den sonra meyve yemiyoruz yoksa yagdan vermiyoruz kilomuzu.

yok canım kızartmadım
fırında üzerine fırçayla yağ sürüyorum
öğle fırına veriyorum patlıcanı

ara 15.40 bır elma
2.5 lt su
1 sade kahve
30 dk tempolu kosu

menü güzel canım

Ben yatiyorim kizlar, herkese iyi geceler
İyi geceler canım. :KK16:

kaptancim sana bisey demek haddime degil, ama menüyü görünce 2 soru sormak istedim.
salam yiyebiliyormuyuz? hangi cesit salamlar?

kuru meyveler daha cok seker barindirdigi icin de en gec 15de yememiz gerekmiyormu
ben gün kurusunu cok severim, en gec hangi saatte yiyebiliriz?
Olur mu öyle şey Nur' cum. Sonuçta bende sizin gibi bir insanım ve hatalarım olabilir. Salam işlenmiş bir gıda ama ben protein olarak kabul edip hazır dilimlenmişlerden arada bir iki dilim yiyorum. Yoksa her gün aynı kahvaltı sıkıcı oluyor canım kahvaltı yapmak istemiyor. Salamı abartmamak kaydıyla bence bir sakıncası yok. Çünkü dukan yapanlar salam yiyebiliyorlar. Kayısılar konusunda haklısın. Geç vakitte yedim ama fark ettiysen eğer öğle yemeğim oldukça erken. Hastanede yiyebileceğim en geç saatte yiyorum ama akşam yemeğiyle arası çok açık oluyor. Doğal olarak acıkıyorum. Leblebileri iş yerinde yemiştim. Eve gelince dolaba saldırmamak için elime ilk gelen şeyi yedim. Oda kayısı oldu. Yememem gerekiyordu ama daha kötülerinden kurtulabilmem için gerekliydi. Bir daha daha dikkatli olurum inşallah. Teşekkürler uyarı için. Sen yiyeceğin zaman en geç 15:00 te ye.

ebrucum sen bana mozaik pastanın tarifini ver demiştin vereyim canım

1 su bardağı süt
1 su bardağı tozşeker
125 gr tereyağ
1 paket kakao

bu dördünü ocakta pişiriyorsunuz
cıvık bir karışım oluyor
2-3 dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirin
ılınmasını bekleyin

500 gram bisküviyi kırın
üzüm fındık cevizufacık doğranmış kayısı ne bulduysam koyuyorum ben
büskivi ve kuruyemişleri kakaolu karışıma katıyorum
iyice yedirip piramit şekli veriyorum streç folyo ile ve buzluğa koyuyorum
misafir gelmeden 15 dk önce çıkartsanız yeter
özellikle kuruüzüm çok güzel lezzet ceriyo

kızlar menüyü yazayım

sabah:
1 dilim ekmek
1 domates
1 kk peynir
1 yumurta
4 zeytin

öğle
yarım karnıyarık
1 dilim ekmek

akşam:
1 kase yoğurt

3 lt su
Menün gayet güzel olmuş afiyet olsun. Akşamdan sonraki araları yoğurtla kurtarsan senin için sanki daha iyi olur gibi hissediyorum. Sen ne dersin?

ara 15.40 bır elma
2.5 lt su
1 sade kahve
30 dk tempolu kosu
Afiyet olsun Nihal' cim güzel olmuş menün, suyun ve sporun. Bakalım bu hafta ne kadar gidecek senden. Merakla bekliyorum.
afiyet olsunnnnn
Merak ettiğim için soruyorum Zeynep' cim fazla olarak neresi göründü sana? Eğer hatam varsa tekrarlamayın bi daha kine :KK34:

ebrucum sen bana mozaik pastanın tarifini ver demiştin vereyim canım

1 su bardağı süt
1 su bardağı tozşeker
125 gr tereyağ
1 paket kakao

bu dördünü ocakta pişiriyorsunuz
cıvık bir karışım oluyor
2-3 dakika kaynattıktan sonra ocaktan indirin
ılınmasını bekleyin

500 gram bisküviyi kırın
üzüm fındık cevizufacık doğranmış kayısı ne bulduysam koyuyorum ben
büskivi ve kuruyemişleri kakaolu karışıma katıyorum
iyice yedirip piramit şekli veriyorum streç folyo ile ve buzluğa koyuyorum
misafir gelmeden 15 dk önce çıkartsanız yeter
özellikle kuruüzüm çok güzel lezzet ceriyo

Teşekkürler canım zahmet oldu sana. En kısa zamanda yapıp atacağım buzluğa. Güzel bir ikram olur hazırda.

MENÜM

1 kk beyaz peynir
1 tane haşlanmış yumurta

1 kepçe domates çorbası

Menün gayet güzel olmuş afiyet olsun. Akşamdan sonraki araları yoğurtla kurtarsan senin için sanki daha iyi olur gibi hissediyorum. Sen ne dersin?

Afiyet olsun Nihal' cim güzel olmuş menün, suyun ve sporun. Bakalım bu hafta ne kadar gidecek senden. Merakla bekliyorum.
Merak ettiğim için soruyorum Zeynep' cim fazla olarak neresi göründü sana? Eğer hatam varsa tekrarlamayın bi daha kine :KK34:

canım dediğin doğru
ama dayımlar bahçeden koparmışlar getirmişler tazecik meyveyi o yüzden yedim
ama inan ki elmalar cevizden az büyük
kocaman bir elma değil

neresi çok geldiğine gelince ebrucum
öğlen mesela bulguru yada çorbayı yemeyebilirdin birde öğlenle akşam arasında iki ara öğün yapmışsın o da fazla gelsi birde akşam yemeğinden sonra nescafe
ben diyetisyene gitmiştim 2 yıl önce bana asla nescafe içirmiyordu
içiceksen türk kahvesi iç diyodu

Teşekkürler canım zahmet oldu sana. En kısa zamanda yapıp atacağım buzluğa. Güzel bir ikram olur hazırda.

güzel oluyor canım
birde buzluk böreğim var benim
onu da bir ara yazarım
hatta bilenler onu sipariş edip gelir
biz geliyoruz börek varsa çıkar derler
kaşarlı peynirli patatesli bir börek

harika ben cok begendim:KK9::KK9::KK9:
tsekkur ederım:KK42:

afiyet olsun ama nugget olmamış bence

güzel menü

canım kahvaltılık alabilirsin yanına

afiyet olsunnnnn

yok canım kızartmadım
fırında üzerine fırçayla yağ sürüyorum
öğle fırına veriyorum patlıcanı

menü güzel canım
tesekkur ederım cnm:KK42:

tesekkur ederım ebrucugum.:KK42:ben de merakla beklıyorum.yarından ıtıbaren kosumu 45 dk cıkarmayı hedeflıyorum.deneme yapıcam,sen de takdır edersın kı yorucu oluyor (30 dk olsa bıle)eger vucudum kaldırırsa bu hafta baya kalorı harcarım,hedefıme de haylı haylı ulasırım

X