Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

cerenberen16 ve evamaria hosgeldiniz, ben nur eski üyelerdenim.
22 yasimdayim, okuyorum, suan 74,9kg mim, gruba basladigimda sanirim 81 kiloydum yanlis hatirlamiyorsam.
en son gruptan izine ciktigimda 72,1kg dim.
bu grup bana cok sey katti, güzel sohbetlerimiz oldu, en önemlisi herkes karsisindakini düsünerek özenle menüler hakkinda elestiriler yapildi. bazen elestiriler biraz daha baskiciydi ama bu karsimizdaki insanlarin bizi ne kadar ciddiye aldigi ile alakali, en cokda bunu seviyorum bu grupta herkes cok samimi.
kimse kacamak yapmamaya calisiyor ama yaptigindada acik acik belirtiyor ve telkin ediliyorki birdaha yapmasin.
benimde kacamagim olmustu ve bu kacamaklarin son bulmasida arkadaslarimin sayesinde olmustu.
cok uzun yazdim ya :KK53:

merhaba canım benim adım da zeynep
33 yaşındayım
doğum iznindeyim
3 aylık bebeğim var

kizlar spor icin bugün 4. günüm.
dün hamlamakdan zor oturup kalktim ve yürüdüm ona ragmen spor yaptim.
spordan kastim, bacak,popo ve bir tane karin egzersizleri arti pedal cevirme ve su siseleri ile kol kaslarini calistirma.
dizlerim ve popomun agrisi cok fazlaydi dün. yürükende sanki dizlerim gevsemis gibi hissettim bandlari zedeledim diye cok korktum.
aslinda cok yüklenmedim ama cok fena agriyordu, bugün halen biraz agiriyor.

bu derece hamlamamnormalmidir sizce, nerede yanlis yaptim bilmiyorum.
detayli sekilde yazayim 3 gün yaptiklarimi

1.gün 55dk. normal tepo yürüyüs, 5 dakika kosu
2.gün 1,5saat pedal cevirme (kücük bisiklet tarzi); ebru salliyla pilateste bi kac karin ve bacak hareketi, 50 squat
3. gün 70dk. pedal cevirme; 55 squat, su siseleri ile kol calisma

bugün yine squat yapacagim, eger gezmeye cikmazsak yine pedal cevirecegimen 1saat civari
belki bir kac pilates hareketi yapabilirim, özellikle karin hareketi bana cok gerekli

süper spor canım
tebriklerrrrrrrr

kızlar iki gündür misafirden mahvoldum
ayaklarımı hissetmiyorum
alt kata üst kata gezmekten
hayınvalidem alt katta yatıyo
üst katta kızımla ilgileniyorum
alt kata da fazla indiremiyorum bebeği
ortalıkta feci grip var
bu ara işim zor
sizde ne var ne yok

SABAH(11:00)
2 yumurtadan peynirli omlet
5 zeytin
domates biber
şekersiz çay

öğle(15:00)
salata
büyük bardak ayran

ara(16:00)
1 sade kahve
5 kabuklu fındık

akşam(18:30)
6 yk ciğer sote
1 kase yoğurt
soğan salatası

2.5 litre su
45 dk leslie
8 dk bacak 8 dk basen egzersizi
200 mekik

Evet harika bir Burcu menüsü gelmiş. Afiyet olsun bayıldım hem menüye hem spora. Ama su az olmuş. 3 lt :KK34:

Samsung Galaxy note 3 canım çok pahalı ben istemedim ama internete giriyorum diye ekran büyük olsun istedi bende istiyodum ama pahali diye Hayır dedim ama benim karım en iyisini layık dedi almasından çok bole konuşmasından çok mutlu oldum :)) canım kocam benim :)
Güle güle kullan canım hayırlı olsun telefonun. Hem markası güzel hem de eşinin böyle bir jest yapması. Maşallah size :nazar:

bugunku menum
sabah: (08:30)
1 haslanmıs yumurta
yarım domates
yarım salatalık
kk kadar peynır
kepeklı ekmek 1 dılım

öglen: (14:00)
kepek ekmegıyle sandıvıc
sekersız cay

aksam: (20:30)
salata
cacık
kucuk parca tavuk incik

yesıl elma 1 tane
1 mandalına
SPORUDA ZATEN İŞTE YAPIYORUM YETERINCE :))...
kızlar aksam yemegını gec yedım cunku işte yıyemedım :KK43:
Ekmek fazla olmuş canım. Birde o meyveleri hangi saatte yedin. Bu hafta ki + hala aklımda ona göre cumaya iyi hazırlan. Çok iyi bir kilo bekliyorum senden.

DÜNKÜ MENÜMM
Sabah: (08:30)
1 haslanmıs yumurta
domates salatalık
sekersız cay
1 dılım ekmek

öğlen: (13:00)
1 kase special k
sekersız cay

aksam: (18:30)
mantar corbası
arkasından armut 1 kac dılım

1,5 lt su:KK43:
Meyveleri en geç saat 15:00 ten önce yiyoruz. Onun haricinde güzel bir menü olmuş ama su çok az. :KK20:

tesekkur ederım ebrucum,bu hafta hergun bunu goreceksın.cok pıs azmettım bu hafta:KK1:
Hadi bakalım inşallah. Bu hafta bende çok kararlıyım. En az 1 kg gitmeli çünkü diyet sıkmaya başladı artık. Biran önce kurtulmam lazım bu 4,4 kilodan. Yarın sabah erkenden yürümeyi düşünüyorum başarabilirsem. Akşam eşimin gelmesini bekliyorum yürüyebilmek için o da geç oluyor. Havalar soğudu bebişide çıkartmak istemiyorum. En güzeli sabah herkes uyurken yürümek.

ayaklarımı hissetmiyorum
ortalıkta feci grip var
bu ara işim zor
sizde ne var ne yok

Allah kolaylık versin canım. Kayınvaliden iyileşemedi mi hala? Onun sana bakması gerekirken sen ona bakıyorsun maşallah. :nazar: Aman haaa bebişini iyi koru. Benimkisi kaptı kreşten hastalığı iki hafta oldu hala düzelemedi. Burnu tıkanıyor yavrumun sürekli. Bas bas bağırıyor okyanus suyunu sıkarken burnunu temizlerken. Temizlemesen nefes alamıyor mama içemiyor. Şaştım kaldım. Çok çekti yavrum. İnşallah seninkisi hastalanmaz. Çok dikkat et.

Günaydın kızlar
Dün giremedim kocacım bana yeni telefon aldı bütün gün ayarlarıyla uğraştı anca bugün gelebildim
Dünkü Menü
Sabah
Domates
Peynir
Salatalık
1 tane haşlanmış yumurta
Çay
Öğle
1 kase domates çorbası
Aksam
1 tabak kapuska
1 tabak salata
Su pek içemedim
spor
50 dk tempolu yürüyüş koşu bandında 4.5 km+ dışarda 20 dk yürüyüş

telefonun hayirli olsun canim, Allah huzurunuzu daim eylesin.
menüne saatleride yazarsan daha güzel olur :KK19:

SABAH(11:00)
2 yumurtadan peynirli omlet
5 zeytin
domates biber
şekersiz çay

öğle(15:00)
salata
büyük bardak ayran

ara(16:00)
1 sade kahve
5 kabuklu fındık

akşam(18:30)
6 yk ciğer sote
1 kase yoğurt
soğan salatası

2.5 litre su
45 dk leslie
8 dk bacak 8 dk basen egzersizi
200 mekik

coook begendim masallah :nazar:

Sanmıyorum canım bu kadar kısa sürede kas yapacağını büyük ihtimal ödemdir o. Ayrıca haftada bir tartıldığımızı unuttun galiba. İşte insanın moralini böyle bozuyor sürekli tartılmak. :KK34:
Menün çok güzel canım afiyet olsun. Sporun ve suyunda öyle. :KK9:

haklisin kaptancim, ben hic dayanamiyorum hergün tartiya cikiyorum diyet yaparken, yoksa catlarim ben :26:
genelde tartiya bakarak motive oluyordum bu sefer tersi oldu ama regl oldum bugün nedeni odur umarim :KK1:

merhaba canım benim adım da zeynep
33 yaşındayım
doğum iznindeyim
3 aylık bebeğim var

süper spor canım
tebriklerrrrrrrr

memnun oldum canim, Allah bebegini hayirli evlat eylesin.

ayaklarımı hissetmiyorum
ortalıkta feci grip var
bu ara işim zor
sizde ne var ne yok

Allah kolaylik versin canim, aman bebise dikkat.

kizlar meraktan direkt gecmise daldim hayirli aksamlar herkese,
nasilsiniz, güzel bir pazar gecirmissinizdir insallah :KK76:

Allah kolaylık versin canım. Kayınvaliden iyileşemedi mi hala? Onun sana bakması gerekirken sen ona bakıyorsun maşallah. :nazar: Aman haaa bebişini iyi koru. Benimkisi kaptı kreşten hastalığı iki hafta oldu hala düzelemedi. Burnu tıkanıyor yavrumun sürekli. Bas bas bağırıyor okyanus suyunu sıkarken burnunu temizlerken. Temizlemesen nefes alamıyor mama içemiyor. Şaştım kaldım. Çok çekti yavrum. İnşallah seninkisi hastalanmaz. Çok dikkat et.

yok canım yaa yataktan kalkamıyr
sadece lavaboya gidiyo
hafta içi bu kadar yoğun olmayız
haftasonu herkez ziyarete geldi sorma
çok korkuyoeum hasta olucak diye
daha çok küçük
rabbim korusun bebeciklerimizi

tamam kaptanım yiyim bari :KK56: çok yürüncek bi ortamı yok ebrucum ya zihniyet karışık burda aşırı dincide var aman banane diyende ama insanlara bakışları rahatsız ediyor beni o nedenle çok dışarda yürümeyi tercih etmiyorum it kopuk dolu etraf hep ama pazartesi en azından eve gelince bölgesel egzersize başlıyorum tüm gün evde olduğumda leslie filan yaparım artık
Ama biliyorsun ki açık havada yürümekle evde yürümek arasında çok fark var. Sonuçta büyük bir şehirde yaşıyorsun. Mutlaka yürüyüş için yerler olmalı. İlla ki eve yakın bir yer olmayabilir. Giy eşofmanlarını öyle bir yer bul kendine. Bak bakalım ne kadar mutlu hissediyorsun kendini. :KK34:

kaptan seni de alkışlıyoruz
15 yıl sonra süpersin:KK9::KK9::KK9:

eee biliyo çocuk hamarat kız arkadaşı var
fırsatı kullanıyor
bak bende hamarattım bu akşam
buzluk için börek yaptım koydum birde piramit pasta yaptım onu da buzluğa attım
misafir gelince iyi oluyor hazır
bu ikilinin yanına birde makarna salatası
ani misafir menüsü hazır
Teşekkürler canım. Allaha şükür ki bıraktım o pis ve kötü şeyi. Piramit pasta dediğin mozaik pasta mı?

ne güzel işte tutumlu olmak
bende tutumluyumdur kayınvalidemle o yüzden de anlaşıyoruz
o benden de tutumludur
ve çok zevkli bir kadındır
alışveriş arkadaşımdır benim
Maşallah size :nazar:

kaptancim nasilsin,

ben en son bu grupta kilo bildirimi yaptigimda 72,1kg dum diye hatirliyorum,
dogrusunu nereden bulabilirim?
suanki kilom 74,9kg.
listeye alinmam icin 2,8kg vermem yeterli mi?

hedef kilomu 59 kg diye vermistim sanirim.
Sanırım izne ayrıldığın kilonu bulmuşun. Başarı sıralamasında yazılan kilon değil ama. Sonuç listelerine bak geriye doğru ayrıldığın etapta yazar son kilon. Başarı listesinde ki yazan ay sonunda ki kilon.

kizlar spor icin bugün 4. günüm.
dün hamlamakdan zor oturup kalktim ve yürüdüm ona ragmen spor yaptim.
spordan kastim, bacak,popo ve bir tane karin egzersizleri arti pedal cevirme ve su siseleri ile kol kaslarini calistirma.
dizlerim ve popomun agrisi cok fazlaydi dün. yürükende sanki dizlerim gevsemis gibi hissettim bandlari zedeledim diye cok korktum.
aslinda cok yüklenmedim ama cok fena agriyordu, bugün halen biraz agiriyor.

bu derece hamlamamnormalmidir sizce, nerede yanlis yaptim bilmiyorum.
detayli sekilde yazayim 3 gün yaptiklarimi

1.gün 55dk. normal tepo yürüyüs, 5 dakika kosu
2.gün 1,5saat pedal cevirme (kücük bisiklet tarzi); ebru salliyla pilateste bi kac karin ve bacak hareketi, 50 squat
3. gün 70dk. pedal cevirme; 55 squat, su siseleri ile kol calisma

bugün yine squat yapacagim, eger gezmeye cikmazsak yine pedal cevirecegimen 1saat civari
belki bir kac pilates hareketi yapabilirim, özellikle karin hareketi bana cok gerekli
Spora çok yüklenmişsin Nur. Birden bire bu kadar çok spor yaparsan olmaz. Yavaş yavaş başla. İlerleyen günlerde diyetin sonlarına doğru artırırsın iyice.

iyi geceler herkeseeeeeeeeeeeeeeeee
İyi geceler canım. Sen böyle söyleyince gidiyorsun sanmıştım :KK9:

yok canım yaa yataktan kalkamıyr
sadece lavaboya gidiyo
hafta içi bu kadar yoğun olmayız
haftasonu herkez ziyarete geldi sorma
çok korkuyoeum hasta olucak diye
daha çok küçük
rabbim korusun bebeciklerimizi
Amin canım cümlemizin evladını. :KK16:

kizlar meraktan direkt gecmise daldim hayirli aksamlar herkese,
nasilsiniz, güzel bir pazar gecirmissinizdir insallah :KK76:
Hoş geldin Nur' cum. :KK16:

bugünki menüm berbat kizlar.
kendime cok kiziyorum ama eski irademe geri döndügümü sanmistim ama dönemedim.
pis bogazlilik bu baska bisey degil ve ben pis bogaz insanlari sevmem, kendime niye bu kötülügü yapip gencecik yasimi mahfediyorum bilmiyorumm:KK50::KK50:

12:30
2 yumurta ve 1tk sivi yag ile omlet
1,5 domates
salatalik
6 zeytin
1 bugdayli topuz ekmek

15:00
1 nektarin

18:00
2 dilim beyaz ekmek
1 bardak erik komposto
5 izgara köfte
3,5 tavuk kanat izgara
salata
3 zencefilli cörek- Lebkuchen

20:00
1 dilim cheescake
1 mandalina

1 bardak yesil cay
1,5 litre su
2 bardak siyah cay

aslinda bugün spor yapmayacaktim ama yaptimda sayilmaz,
az önce biraz egzersiz yaptim.

Son düzenleme:
Ama biliyorsun ki açık havada yürümekle evde yürümek arasında çok fark var. Sonuçta büyük bir şehirde yaşıyorsun. Mutlaka yürüyüş için yerler olmalı. İlla ki eve yakın bir yer olmayabilir. Giy eşofmanlarını öyle bir yer bul kendine. Bak bakalım ne kadar mutlu hissediyorsun kendini. :KK34:

Teşekkürler canım. Allaha şükür ki bıraktım o pis ve kötü şeyi. Piramit pasta dediğin mozaik pasta mı?

Sanırım izne ayrıldığın kilonu bulmuşun. Başarı sıralamasında yazılan kilon değil ama. Sonuç listelerine bak geriye doğru ayrıldığın etapta yazar son kilon. Başarı listesinde ki yazan ay sonunda ki kilon.
[/B][/I][/COLOR]
Spora çok yüklenmişsin Nur. Birden bire bu kadar çok spor yaparsan olmaz. Yavaş yavaş başla. İlerleyen günlerde diyetin sonlarına doğru artırırsın iyice.

kaptancim en son ayrildigimda 72,1 kiloydum cünkü 71.9a düsüp sonra oraya cikmistim diye hatirliyorum. 72.2 ile ile 72.1kg arasinda emin olamadim. ben o 100grmida verip gelirim yeterki vereyim

ben tam bilemiyorum ne kadar spor yapmaliyim.
yardimci olurmusun kaptancim 1 haftada kac gün ve neler yapilmali zayiflamak isteyenler icin.
benim en büyük problem bölgelerim karin ve basenler

İyi geceler canım. Sen böyle söyleyince gidiyorsun sanmıştım :KK9:

Amin canım cümlemizin evladını. :KK16:

Hoş geldin Nur' cum. :KK16:

hosbuldum, tesekkür ederim :KK19:

Son düzenleme:

[/B][/I][/COLOR]

evet canım mozaik pasta
ama benimki daha çok kuruyemiş pastası oluyor
kızım çok seviyor
bende besin değerini artırmak için içine
fındık ceviz tuzsuz badem kuruüzüm siyah üzüm ikuru incir
ne bulduysam ekliyorum

günaydın kızlar kahvaltımı yaptım çıkıyorum akşama gelirim anca biliyorsunuz bu arada kaptancım zorluyorum bakalım inş. listede olurum akşam en azından bölgesele ve mekiğe devam etcem yürüyecek yer var biiri tren yolunun kenarında sierra gibi olmayım sonra:KK1: biride boş bi arazi var şeker fabrikasına ait ora eskiden lojmanda oturablar içinmiş ama şu an lojmanlar boş bakalım en azından okuldan duraga filan mesafem var o ara hallederim pazartesi salı yürüyüşleri:KK9:

günaydın kızlar kahvaltımı yaptım çıkıyorum akşama gelirim anca biliyorsunuz bu arada kaptancım zorluyorum bakalım inş. listede olurum akşam en azından bölgesele ve mekiğe devam etcem yürüyecek yer var biiri tren yolunun kenarında sierra gibi olmayım sonra:KK1: biride boş bi arazi var şeker fabrikasına ait ora eskiden lojmanda oturablar içinmiş ama şu an lojmanlar boş bakalım en azından okuldan duraga filan mesafem var o ara hallederim pazartesi salı yürüyüşleri:KK9:

Günaydın canım
Allah korusun konuşma öle Sierra falan 😔

Gunayddııınnn kızlaaarr
Yepyeni bir haftayla yepyeni bir karar ve kararlılıkla geldim aranızaaa:) bugun 67 kilo ile baslıyorum tekrar, içimde kelebekler ucusuyor, 1 ay sonra kasım ayına 63 kilo ile girecek olmanın sevincini yasıyorum:))

Suan yoldayım okula gidiyorum, yolu yarıladım sayılır

X