100 Kilo Üzerindekiler Birlikte Zayıflıyor!

36 :) biraz geç anne oldum ben
iyi ki yazdın valla 30 yaş altısın sandım seni iyice paralayacaktım :))
bacıım bacııımmm nur topu gibi bir bebek büyüttün doğurdun o bedenin de aynaya baktıkça gurur duy allahın mucizesini taşıdın canında ne demek aynaya bakamıyorum iğreniyorum annen de seni doğurdu belki kardeşlerin de var sen hiç annenin göbüşünden karnından tiksindin mi sarılmadın mı anana

Alemsin .. Haklısın tabi ama şuanki ruh halim kg vermezsem düzelmeyecek. 2 haftadır niyetleniyorum ama bozuyorum bu gün kendime şeref sözü verdim. Yazarım her gün buraya ne yedim ne içtim :)

Alemsin .. Haklısın tabi ama şuanki ruh halim kg vermezsem düzelmeyecek. 2 haftadır niyetleniyorum ama bozuyorum bu gün kendime şeref sözü verdim. Yazarım her gün buraya ne yedim ne içtim :)
azcık öyleyim alemim
arkadaşım kendine dikkat et lohusa bunalımına girmeye meyilli gördüm seni yanına gelebilecek ailenden kimse yok mu bu aralar gelsin sana destek olsunlar biraz tek başına bebek büyütmesi çok zor ben yaşadım çok iyi bilirim

akşam
1 kase yeşil fasülye
1 dilim ekmek
2 saat sonrası
1 kase haşlanmış makarnaya sarımsaklı yoğurt kıyma sos

Annemler eşim yanımda ama bakmıyorlar. Birşekilde geçicek bu günler. Anne olmak kolay değil ne yapalım :)

Annemler eşim yanımda ama bakmıyorlar. Birşekilde geçicek bu günler. Anne olmak kolay değil ne yapalım :)
nasıl bakmıyorlar mecbur bakacaklar kendini çok kötü hisettiğinde ben hava alıcam daraldım de bırak bebeği baksınlar yarım saat 20 dk bile olsa çık dışarı bir tur dolan kendine gel senin şu dönem de desteğe ihtiyacın var özellikle manevi destek çok lazım sana

diyet guruplarında hadi yine yeniden topiğine gelelmek ister misin oradan laflarız arkadaşlarla beraber yeni bir cimcime geldi az önce bizim topiğe, 10 gündür sıvı diyeti yapıyormuş az da onunla muhabbet ettik onun da morali bozulmuş kuzum ya daha 24 yaşında hem bende 2 yere birden yetişmeye çalışmamış olurum muhabbete oradan devam edelim istersen

8"]kız asıl kötü kalpli cadı benmişiiimm
vegan beslenen kadının aklına neler sokuyorum tu kaka bana
vegan kıymanın neden yapıldığını merak ettim şimdi soya fasülyesinden mi acaba[/QUOTE]

Gercekten hic sorun degil : ) Yemek secimlerimi yargilamadiktan sonra sorun yok :)
Vegan kiyma da seitan denilen vejetaryenlerin eti diye bilinen bir urun kullaniliyo. O da bugday proteininden elde ediliyo. Bunun yaninda tatlandiricilar, yag kivam verici urunler filanda var tabii.
Et benzeri urunleri kullanmam aslinda.Et yiyosundur yada yemiyosundur ama benzerini aramak sacma. 2 senedir hayvan urunlerini biraktim, 1 kere sadece vegan peynir aldim birde simdi vegan kiyma. O da canim fena halde lahmacun cektigi icin : )) Biraziylada kofte yapicam :)

İğrenç görünüyorum şuan. Haftada 1 banyo yapabiliyorum. Aynaya bile bakmıyorum mecbur kalmadıkça.
Hosgeldin ! Ve bebegin hayirli olsun :)
Ayna konusunda demek istedigini cok iyi anliyorum, her ne kadar anne de olsan once bir kadinsin sonucta.
ama hamilelik kilolari cabuk gider diye biliyorum, biraz sabir ve cesaret

8"]kız asıl kötü kalpli cadı benmişiiimm
vegan beslenen kadının aklına neler sokuyorum tu kaka bana
vegan kıymanın neden yapıldığını merak ettim şimdi soya fasülyesinden mi acaba

Gercekten hic sorun degil : ) Yemek secimlerimi yargilamadiktan sonra sorun yok :)
Vegan kiyma da seitan denilen vejetaryenlerin eti diye bilinen bir urun kullaniliyo. O da bugday proteininden elde ediliyo. Bunun yaninda tatlandiricilar, yag kivam verici urunler filanda var tabii.
Et benzeri urunleri kullanmam aslinda.Et yiyosundur yada yemiyosundur ama benzerini aramak sacma. 2 senedir hayvan urunlerini biraktim, 1 kere sadece vegan peynir aldim birde simdi vegan kiyma. O da canim fena halde lahmacun cektigi icin : )) Biraziylada kofte yapicam :)[/QUOTE]
asla yargılamam ne haddime kimse kimsenin seçimlerini yargılama hakkına sahip değildir
yine de seçeneğinin olması çok güzel vegan ürünlerinin olması iyi düşünmüşler

asla yargılamam ne haddime kimse kimsenin seçimlerini yargılama hakkına sahip değildir
yine de seçeneğinin olması çok güzel vegan ürünlerinin olması iyi düşünmüşler[/QUOTE]
Evet bazi kisiler eti biraksalarda tadini ariyolar,kimileri de benim gibi 2 sene sonra lahmacun diye tutturuyo : )))
Hamuru acicak birini de buldummu tamamdir bu is : )))

yine de seçeneğinin olması çok güzel vegan ürünlerinin olması iyi düşünmüşler
Evet bazi kisiler eti biraksalarda tadini ariyolar,kimileri de benim gibi 2 sene sonra lahmacun diye tutturuyo : )))
Hamuru acicak birini de buldummu tamamdir bu is : )))[/QUOTE]
ekmek fırını yok mu yakınlarında hamur al elini yağa batır hamuru elinle aç koy harcı fırınla
yada ekmek makinası olan arkadaşın komşun varsa makinanın kitapçığında hamur tarifide var makinada yap hamurunu

Hamuru acicak birini de buldummu tamamdir bu is : )))
ekmek fırını yok mu yakınlarında hamur al elini yağa batır hamuru elinle aç koy harcı fırınla
yada ekmek makinası olan arkadaşın komşun varsa makinanın kitapçığında hamur tarifide var makinada yap hamurunu[/QUOTE]
Hamuru yaparim da acmaya üseniyorum.
Yarin anneme yaptiririm hehe : ))

Yarin anneme yaptiririm hehe : ))[/QUOTE]
Ya neden ben "cevapla"ya basinca, cevap verdigim mesaj sizinki gibi pembe cerceve icinde olmuyo ?

Yarin anneme yaptiririm hehe : ))[/QUOTE]

Yarin anneme yaptiririm hehe : ))
Ya neden ben "cevapla"ya basinca, cevap verdigim mesaj sizinki gibi pembe cerceve icinde olmuyo ?[/QUOTE]
az önce bende de oldu şimdi düzeldi

Kizlar, benim biraz cins seyleri denedigimi belki anlamissinizdir... : ))
Yeni birsey daha denemek istiyorum. Aslinda uzun zamandir aklimda.

"juice fasting" yada diye birsey duydunuzmu bilmiyorum. Ben bunu "fat sick and nearly dead" diye bir belgeseli izledikten sonra kesfettim (izlemek isteyen olursa : http://altyazili.org/fat-sick-nearly-dead/ )
Gerçek bir hikaye bu, avusturalyali genç bir adam, kilo ve saglik sorunlari var, devamli ilaç kullanmak zorunda ve kronik ürtiker hastaligi var. Bir gün kendi kendine düsünüyo, küçükken dizini yaraladiginda, yaraya hiç dokunmazsa eger kendiliginden bir kaç gün içinde kapandigini hatirliyo. Vücut distan kendi kendini onarabiliyosa, içten neden onaramasin diyo. Bunun en iyi yolu tabii vücuda ihtiyaci olan vitamin, mineral, enzimleri fazlasiyla vermek. Buda sebze ve meyve demek. Ve en kolay yolu, sebzeleri yemektense suyunu hazirlayip içmek (1 kilo havucun suyu 2 büyük bardak su filan yapar, 2 bardak suyu içebilirsiniz ama 1 kilo havuç biraz zor yenir, birinci neden bu. Ikincisi ve onemlisi ise, sebze ve meyveleri butun yedigimiz zaman, içerdikleri liflerden faydalaniyoruz, ve bu çok iyi bir sey ama bu lifler vucuda çok fazla enerji harcatiyor. Liflerden arindigi zaman 15 dakikada sindirilmis oluyorlar, ve vucut enerjiyi toksinleri atmak için kullaniyo)
Yanina meyve suyu sikacagini da alip yola çikiyo, 2 ay boyunca sabah aksam sebze meyve suyu tüketiyo. Belgesel de onun bu yolculugunu konu almis, yasadiklarini, karsilastigi insanlari filan. 2 ay sonunda eski adamdan eser yok, fazla kilolarini tamamen veriyo, kolesterolü düsmüs, ürtiker krizleri bitmis... (asagiya resimleri koyuyorum)
Bu film beni çok etkilemisti ve bunun üzerine baya bir arastirma yapmistim. Sebze suyu kürleri yeni birsey degilmis, bunu arastiran çok doktor varmis hatta 60li yillarda birçok hastaligi bu sayede tedavi eden bir kaç doktor bile olmus.

Arastirinca aslinda birçok insanin bu yola basvurdugunu da kesfettim, ve bu metodun faydali olduguna ikna oldum. Hatta kati meyve suyu sikacagi bile aldim aylar önce.
Ancak basliycak firsatim hiç olmadi. Temmuz ayina kadar çalisiyodum, ise giderken mümkün olmuyodu. Simdi zamanim var.
Ben 2 ay yapamam tabii, ama haftada 1 veya 2 gün deneyebilirim, ne dersiniz ? Hani arada bir vucudumuza kese atariz ya ölü deriler gitsin diye, buda bir nevi vucudun içini keselemek gibi bisey.

Onumuzdeki hafta hedefim bu olucak :) 2 gün sebze ve meyve suyuyla detox yapmak :)

Iste gece gece öylesine bi mesaj oldu buda... : ))))

çok sağ ol canım benimmm ben bayılırım bu tarz belgesellere açtım şimdi izliycem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…