100 Kilo Üzerindekiler Birlikte Zayıflıyor!

Aynen.. aç yatacaksın yani.. Bunun başka bi oluru yok

Günaydin bayanlar !
Ben pazartesi günleride tartiliyorum. 111,1 olmusum : ) Cuma gününden beri 900 gram vermisim. Cok bi mutlu oldum simdi : )
Bugün disçi günü, bana sans dileyin ...

Ben anlamadim... Nasil kurallar mesela ? : )

Mesela benim önerilerim şunlar:

• Her gün sabah bir önceki günün menüsü paylaşılacak. (Sabah giremeyen akşam başka bir şey yemeyeceğinden emin olduğu bir saatte de paylaşabilir.)
  • 1 hafta boyunca düzenli menü bildirimi yapmayan üyeler cuma günü liste paylaşımının ardından duyurulacak 3 hafta bildirim yapmayan ceza alacak. (ama cezayı bilemedim şimdi onu düşünürüz)
  • Her üye her gün menü bildirimi dışında en az bir mesaj daha yazarak o gün yaşadıklarını (kilo verme ile alakası olsun ve ya olmasın) paylaşmalıdır. Diğer üyelerin bu iki mesajı da yorumlaması paylaşımı arttıracaktır.
  • 3 Hafta üst üste kilo bildirimi yapmayan üye listeden çıkartılacak. (Tekrar dönüp kilo bildirimi yapmaya başladığında listeye geri alınır. Listeye geri alınması için listeden çıktığı kiloda veya daha altında olması gerekir.)

Aynen.. aç yatacaksın yani.. Bunun başka bi oluru yok

Kesinlikle ne geldiyse başıma geç saatte yemelerden geldi. Birde bizim akşam yemeğinden sonra çay keyfimiz vardı eşimle artık çayın yanına Allah ne verdiye eşim kilo almıyor ama ben şiştikçe şiştim öncelikle atıştırmayı bıraktım ama yine de akşam yemeği 8i buluyo maalesef. 6 ye çekebilsem onu çok iyi olacak
Günaydin bayanlar !
Ben pazartesi günleride tartiliyorum. 111,1 olmusum : ) Cuma gününden beri 900 gram vermisim. Cok bi mutlu oldum simdi : )
Bugün disçi günü, bana sans dileyin ...

çok iyi canım 900 gr

Ben bugün 22 saat oruçtayım. madem aralıklı oruç diyetine başladım bari borç oruçlarımı tutayım dedim
Planım şöyle arkadaşlar bir gün normal oruç, bir gün aralıklı oruç şeklinde devam edeyim diyorum
yorumlarınıza açığım

benzer şeyler yazacaktım bende bana uyar canım
ceza konusunda da bir beyin fırtınası yapalım etkili bişey olsun

Merhaba ! Fikir olarak guzel ise yarayacagini da dusunuyorum. Ama birden cok fazla yuklenmeyesin bunyene ?

Merhaba ! Fikir olarak guzel ise yarayacagini da dusunuyorum. Ama birden cok fazla yuklenmeyesin bunyene ?
Benimde gözüm korkmadı değil hani
bu hafta deneyeceğim cuma günü sonuca bakarak karar vereceğim. tek korkum çok acıkıp akşam saldırmak aslında

benzer şeyler yazacaktım bende bana uyar canım
ceza konusunda da bir beyin fırtınası yapalım etkili bişey olsun

en etkili ceza bence spor cezası olur

Hatta biraz daha acımasız olup en çok artıda olan yada en az kilo veren (yani haftanın yüzkarası) bir ceza alsın

benim bu oneriye oyum olumlu (not aldım köşeye)

herkes fikrini belirtsin arkadaşlar cumaya kadar netleştirelim kuralları

bu hafta deneyeceğim cuma günü sonuca bakarak karar vereceğim. tek korkum çok acıkıp akşam saldırmak aslında

bence sadece borç oruçlarını tut canım günün çoğu açlık olduğu için İF'e uyuyor zaten. bi de iftar ve sahurda ekmek ve türevini menünden çıkarırsan olur bu iş

Cok kati olursa ters etki yaratmasin ? Insanlar korkup hic gelmeyebilir : )

ben de çok katı kurallara karşıyım. ama listelerde birinci ve sonuncu yayınlanacak her hafta zaten artık. sonuncuya ceza verme işini konuşuruz tabi ama bence kilo almadığı sürece ceza verilmesin eğer kilo almışsa verilebilir. o cezada onun iyiliğine olacak bişey olur tabi (mesela bir hafta ekmek yasak gibi)

Paylaşım kraliçesi seçebiliriz mesela bir haftada en çok mesaj yazan kişi paylaşım kraliçesi olur. ona da bir ödül verilir. (mesela: bir dilim kek+ şekersiz çay )

Bu metodun uzmanlarina gore en onemli ogun aksam yemegi, o yuzden aksam yemek serbest.
Ornek olarak eski insanlari gosteriyolar, butun gun ava cikip aksam olunca tek ogunde depolayabildiklerini depoluyalardi. hatta orta cagda bile sabah yemek yemek oburluk olarak gorulurmus. 1950lerden sonra sadece sabah kahvaltisi yayginlasmis ve norm haline gelmis.

Bu isin tarihi kismi tabii, durum simdi farkli. bence kilo verirken uyguladigin metodu butunomur boyu yapabilirmisin diye dusunmek lazim. Gunde 16 saat oruc benim icin sorun olusturmuyo, sadece sabah kahvaltisini atlamis oluyorum. Dolayisiyla rejimi bitirince tekrar kilo alirmiyim derdi yok cunku bunu bi yasam tarzi haline getirebilirim kolaylikla.
1 gun yiyip 1gun ac kalmayi ne kadar zaman yapabilirsin onu dusun ?
belki kür olarak deneyebilirsin, kilo vermeyi hizlandirmak amacli. Mesela ayda 1 hafta bu tarz beslenip geri kalan zamanda normal 16 saatlik oruc tutabilirsin

inşallah canım bu hafta böyle geçecek inşallah güzel sonuç alırım

Paylaşım kraliçesi seçebiliriz mesela bir haftada en çok mesaj yazan kişi paylaşım kraliçesi olur. ona da bir ödül verilir. (mesela: bir dilim kek+ şekersiz çay )
Ödül mü olur ceza mı bilemedim
yiyecek vermeyelim yoksa ben burdan çıkmam yazar da yazarım sonra iş güç hakgetire
ama Paylaşım kraliçesi fikrini sevdim ödülü de hakediyo kraliçe o kadar emek vermiş dimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…