Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

ben sabahlari bol dereotu yiyorum..domates simdilik fena degil tadi ama sonra yenmez ..
Ben pekderotundan da haz etmem canim bi de yemek secmem derim kendime :KK48:
hormon degerletin nasil..ultrason yapildi mi..
Ben sebeplenip cevap vereyim mi hemen bu sorulara? Ultrason cektirdim ben canim hormon degerlerim de degisken uzulunce ozellikle yukseliyor hipertroidi var hemen biyopsi yapmayalim bi bakalim demisti prof ama ben cok duzenli ilac kullanmiyorum propycil ilacim, iyi mi ediyorum kotu mu ediyorum bilemedim en son bi ay once gittim tekrar kan tahliline ilac kullanin devam edin dedi ama 3 icersem 5 icmiyorum istikrar yok bendeo_O

B fit e ben bi gidip baksammi ki takim kaptani olarak bilemedim, ben fitness a cok gittim ama gelince yemek yedigim icin kilo veremedim of bilemedim
kaptan ben fitnessdan hep sıkılıyorum çok uzun sürüyo hemde çoğu hareket sakatlanmama sebep oluyo..Bu arkadasta bebeği oldugu için yarım saat sürüyo zaman acısından çok iyi dedi ama bilemiyorum tabi bakıcam bi ara..

Ben pekderotundan da haz etmem canim bi de yemek secmem derim kendime :KK48:

Ben sebeplenip cevap vereyim mi hemen bu sorulara? Ultrason cektirdim ben canim hormon degerlerim de degisken uzulunce ozellikle yukseliyor hipertroidi var hemen biyopsi yapmayalim bi bakalim demisti prof ama ben cok duzenli ilac kullanmiyorum propycil ilacim, iyi mi ediyorum kotu mu ediyorum bilemedim en son bi ay once gittim tekrar kan tahliline ilac kullanin devam edin dedi ama 3 icersem 5 icmiyorum istikrar yok bendeo_O
ultrason noemal miydi peki..nodul varsa biyopsi yaparlardi dite dusunuyorum...sintigrafi cekimi onerdiler mi peki..
hormonlarin yukseldiginde sikayetin olmuyorsa ilacdiz takip edilebilirsin..ama carpintin haldizligin nefes darligin vs oluyorsakullan derim ben

bu arada arkadaşlar ben doktorum..uzmanligim göğüs hastalıkları ve tüberküloz ama yine de
herhangi bir sorunuz olursa yanitlamaya çalışırım elimden geldigince..
çok sağol tatlım..
Serbest T4 --- 1.09 ng/dL ----- 0.93 - 1.6
TSH ----------- 0.92 ìIU/mL ------0.27 - 4.2
Anti tiroglobulin antikor -- 10 IU/mL ----- < 115
Anti TPO----------------------- 5 IU/mL------- < 34
kendimi eve gelen doktorun etrafını saranlar gibi hissettim.. Kusura bakma canım... :oops:

çok sağol tatlım..
Serbest T4 --- 1.09 ng/dL ----- 0.93 - 1.6
TSH ----------- 0.92 ìIU/mL ------0.27 - 4.2
Anti tiroglobulin antikor -- 10 IU/mL ----- < 115
Anti TPO----------------------- 5 IU/mL------- < 34
kendimi eve gelen doktorun etrafını saranlar gibi hissettim.. Kusura bakma canım... :oops:
evet canım değerlerin normal..
endokrinolojiye git yine de belki insülin direncin vardır..o açıdan da görmüş olur seni..

Son düzenleyen: Moderatör:
evet canım değerlerin normal..
endokrinolojiye git yine de belki insülin direncin vardır..o açıdan da görmüş olur seni..

çok güzel bir uygulamaya benziyor teşekkürler
evet insilün direncim biraz yüksek çıkmıştı.. zaten bu sürece de o yüzden başladım.. insülin direncinin yüksek olması kilo vermeyi de çocuk olma olasılığını da etkiliyormuş sanırım :KK43:

ultrason noemal miydi peki..nodul varsa biyopsi yaparlardi dite dusunuyorum...sintigrafi cekimi onerdiler mi peki..
hormonlarin yukseldiginde sikayetin olmuyorsa ilacdiz takip edilebilirsin..ama carpintin haldizligin nefes darligin vs oluyorsakullan derim ben
Nodulum var canim ultrason da cekildi elle de muayene edildi, once bi dahiliye uzmani biyopsi onerdi sonra endokronolojiye gittim elle muayene etti once biyopsi yapariz dedi sora bi ilacla devam edelim dedim. Ama sintigrafi cekilmedim. Her zaman olmuyor carpinti vs cok ofkelendigimde ellerde titreme ve carpinti oluyor evet

Kızlarr dünkü menüm
Sabah
Iki dilim kepekli ekmek
Çeyrek porsiyon Menemen

Öğlen yemedim sadece bir avuç Fındık Fıstık yedim

Akşam
1kase Çorba
Bir Parça tavuk eti(Fırında)
4kasık pilav
5tane yaprak sarma
3 kasık kuru fasulye

Sporum misafirlerim gidince 50 mekik:) 2saat kadar da ev işi
1.5lt su

gunaydin kızlar dünkü menum
kahvalti: 1yumurta salatalık maydanoz 2dilim ekmek peynir 6zeytin
ara:1bardak ihlamur
ara:1bardak zencefilli tarcinli çay 5 tane zeytinyağlı yaprak sarma
ara:1bardak siyah çay
aksam: yarım kase çorba 4 kasık bulgur pilavı 6kasık ıspanak yemeği yarım 4 kasık yoğurt
ara: 1türk kahvesi
su 1.5 lt leslie 3mil 30 mekik
Canım güzel menun
Günaydınlar olsun size fıstıklar... cumadan başlayan ve neredeyse pazar gğnüne bile sarkan doktor muhabbetlerimiz bir süreliğine kapanmıştır.. Troid lerime baktırdım bişey çıkmadı çok şükür :) Şimdi tekrar endokrin e dönüş yapıp, tedavime oradan devam edeceğim :)
Dünkü menüm ü paylaşayım bu arada:
sabah; geç kahvaltı
doamtes-salatalık (3 er dilim)
1kk kadar peynir.
1kk kadar köy kaşarı,
3 çb çay,
3 dilim ekmek,
1 çk kadar bal.
büyüklğü toplamda 3 yemek kaşığını dolduracak şekilde yumurtalı patates :p

ara:
1muz-1 süt

akşam:
1 kepçe mercimek çorbası,
1 yemek kaşığı et sote,
3 yemek kaşığı bulgur pilavı..
1 lt su
1 saatlik evde spor- gündüz temizlik, akşam 15 dk lık fizik hareketleri..
hepinize güzel bir haafta diliyorum. canlar :)
Güzel canım ama Ekmeğini azalt biraz en azından beyaz ekmek yeme

Gününüz aydın olsun kızlar... yağan yağmur gibi bereketli olsun gününüz.. :)
Kızlarr dünkü menüm
Sabah
Iki dilim kepekli ekmek
Çeyrek porsiyon Menemen

Öğlen yemedim sadece bir avuç Fındık Fıstık yedim

Akşam
1kase Çorba
Bir Parça tavuk eti(Fırında)
4kasık pilav
5tane yaprak sarma
3 kasık kuru fasulye

Sporum misafirlerim gidince 50 mekik:) 2saat kadar da ev işi
1.5lt su
ben akşam pilav varsa sarma yemiyorum daha doğrusu sarma varken pilav :p ikisinde de prinç var.. birinden birini seçmek lazım bence :KK66:
ya şu mekik olayını bende yapmak istiyorum ama biraz daha zayıflayayım o zaman başlayayım diyorum.. 50 tane süper, 10 tane yapınca nefesim kesiliyor :-) :-)

bu arada ben de dünkü menümü paylaşayım:
sabah
1kk kadar peynir,
4tane cherry domates,
2 dilim ekmek.

öğle:
(karışık zeytin yağlı tabağı)
1 ortaboy kereviz in yarısı kadar bir yemek,
1 kaşık pırasa,
3 kaşık mevsim salata,
1 küçük beyaz lahana sarması :p
1 dilim ekmek.

akşam,
5 kaşık etli nohut,
1 orta boy kase ev yoğurdu.
1 dilim ekmek.

1.5 lt su
spor yok.. :KK43: ama cuma günü ona da başlicam inşaallah :)

gunaydin guzeller:-) dünkü menum
kahvalti: 2dilim tam bugday ekmeği maydanoz salatalık 2kk peynir 5 zeytin şekersiz çay
öğle: 1kase yeşil mercimek çorbası
ara:ihlamur
aksam:1 kase çorba 4yk taze fasulye
ara: yağsız tuzsuz patlamış mısır 1 avuç
mısır cok canım çekti sinemada arkadaşlar yerken ben tokum falan dedim almadım eve gelince kendime yaptım:-) su 1 lt spor 1mil leslie 20 mekik

Gününüz aydın olsun kızlar... yağan yağmur gibi bereketli olsun gününüz.. :)

ben akşam pilav varsa sarma yemiyorum daha doğrusu sarma varken pilav :p ikisinde de prinç var.. birinden birini seçmek lazım bence :KK66:
ya şu mekik olayını bende yapmak istiyorum ama biraz daha zayıflayayım o zaman başlayayım diyorum.. 50 tane süper, 10 tane yapınca nefesim kesiliyor :-) :-)

bu arada ben de dünkü menümü paylaşayım:
sabah
1kk kadar peynir,
4tane cherry domates,
2 dilim ekmek.

öğle:
(karışık zeytin yağlı tabağı)
1 ortaboy kereviz in yarısı kadar bir yemek,
1 kaşık pırasa,
3 kaşık mevsim salata,
1 küçük beyaz lahana sarması :p
1 dilim ekmek.

akşam,
5 kaşık etli nohut,
1 orta boy kase ev yoğurdu.
1 dilim ekmek.

1.5 lt su
spor yok.. :KK43: ama cuma günü ona da başlicam inşaallah :)
gezel menun canm ama yemek zorunda kaldım zayıflamaya calışıyorum diyemedim güvec vardı onu da yemedim diye sordular biraz pilav aldım artık onu da almasam tabak cok boş olacaktı diyetim ortaya cıkacaktı masada konu olmak istemedim..
ama dün emeğimin karşılığını almaya basladım ablamlara gittim eniştem ve eltisi sen zayıflamışsın dediler çok mutlu oldum:KK68:

X