Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

Dünkü menüm ;
Sabah :
Bir simit
Bir karper
Bir çay
Öğle :
Bir çorba
Bir pors prenses piliç sarma
Ayran
Bir dilim ekmek
Akşam :
İki köfte
Salata
3 lt su
Yarım saat yürüyüş

Arkadaslar bisey soracagim. Bu hafta kilo bildiriminde bulunacak miyiz yeni uyeler olarak?

selam kizlar..pek faxls giremiyirum hafta sonu. .bugun dojtor kontrolun vardi yeni geldik. .dogum sonrasi kntrolumuz..hersey yolunda yasaklar kalktiiii hihiiiii..
birazdan da kayinvalideme gidicez muhtemeken guremem

dunki menum
sabah 1 yunurta 2 dilim peynir 2 dilim hellim peyniri 2 dilim light ekmrk 2 cevuz 2 kaşık nutella dereotu
ogle 1 kase nesfit ve yulaf ezmesi
aksam 1 buyuk kase mercimek çorbası 1 dilim ekmek 2 kaşık yogury
ara 2 kuru jayusi 2 kuru erik 2 ceviz
su 3.5 lt
spor 45 dk kosu bandinda tempolu yuruyus

Merhaba hanımlar..
Dünkü menüyü paylaşayım dedim

Sabah
Peynir, domates, 1 bardak çay
Öğlen
1 kase tarhana çorbası
Akşam
Ton balıklı salata
Yürüyüş yok
İçilen su 1 litre

canım bol tatlılı birgün olmuş bide 5 köfte çok en fazla üç olsun daha iyi olur...

Canım menün güzel ...
merhaba canım , iyiyim sen nasılsın ? Yoğun gündeyiz yine ...
haklısın canım 5 köfte fazla ama küçüktüler neyse bidaha 3 olsun ama bugün çok dikkatliyim resmen içim kıyıla kıyıla geziyorum umarım böyle devam ederim

Selam kızlar dünki menüleri çok beğendim bu beni teşvik edici oluyo bende şöyle bi gözden geçiriyorum menümü
Kaptancım bizim başlangıç lilomuz buraya başladığımız kilomuzmu sayılcak?

Bence diyetin ilk şartı kararlı olmak bi tanıdığım doğumda aldığı 15 kiloyu 1,5 ayda gerçekten diyet yaparak ve hiç kaçamaksız verdi. Ve bidaha geri almadı kızı 3 yaşında tek seferde çözdü olayı. En çok örnek aldığım insandır. Ben öyle hayatımı diyetle geçiremem sıkılırım dedi ve 1,5 ayda gitti hepsi
Kesinlikle kararli olmak gerekiyor ben de katiliyorum canim. Ben de kararli oluyorum veriyorum da kilo zaman zaman ama sonra tekrar aliyorum istikrar yok demekki bende:KK16:
canım maraş tarhanası nasıl bilmiyorum ama tarhana tarhanadır ve kalorisi 250 diye biliyorum bir porsiyonda o yüzden dikkatli yemek gerek ve diyetlerde menünde çorba varsa o öğün ekmek olmamalıymış
tarhananin kalorisinj bende bilmiyorum ama yapilirken icine epey bisey konuluyor haliyle kalorili olmasi cok normal diye dusunuyorumo_O
Slm canım, karatay kahvaltısı 2 yumurta, el ayan büyüklügunde her tür tam yağlı peynir,10_15 ev yapimi zeytin, 1 çay bardağı kavrulmamis kuruyemiş, 2 adet gunkurusu ve yeşilllikten oluşur.. bu kahvaltı metabolizmayi %30 hızlı çalıştırir

Canım kahvaltın ilginç olmuş, çorba köfte. Karatay da yumurtanin alternatifidir köfte. Tarhanaya gelince maraş tarhanasi dövme bugdaydan yapılır ve glisemik indeksi düşuk olduğundan benim diyetime göre makbuldur. Diğer tarhana unla yapıldığı için glisemik indeksi daha yüksektir ancak ev yapimi ve doğal olduğundan hele de tam buğday unuyla yapılmışsa yasak değildir.kalori saymak bana göre değil o yüzden karatay yapıyorum. :)benim menümde tarhana çorbası görürseniz ciss değil şimdiden soylim :KK76:ben de unlu ve şekerli bir de pakete girmiş her türlü hazır gıda cisss
karatayla ilgili kitap mi okudun canim ordan ediniyorsun bilgileri sanirim. Ben de dukan okumustum ama yapamadim aslinda benzer mantiktalar ama her seyin dogalini bulmak bana cok zor hatta imkansiz gibi geliyor:KK51:
Ama canım o kadarcıktan bişey olmaz :KK66:
neyse hadi bir defalik olsun bakalim:eek:
geçmiş olsun canım diyet vurdu herhalde dicem ama maşşallah sen bozmuşsun bugün diyeti bence bu ceza işi güzel olacak caydırıcı
kesinlikle ceza isi caydirici oluyor mesela
tamamdır kendim de verim 300 atlıorm hemen
kolay gelsin canim:KK3:
He hee aman bu saat de komşular rahatsız olmasın pat pattt :)
aynen aynen noluyyyy demesin kimse de:KK53:
Selam kızlar günaydın
Bu sabah itibariyle 60.5 kilom 500 gr gitmiş bile sevindim. Dünkü menümü paylaşayım
Sabah
1 dilim ekmek
Peynir 5 adet zeytin
Domates salatalık
Limonlu çay şekersiz tabi
Ara
1 dondurma cısss
Türk kahvesi
Öğle
K
Kabak tatlısı cıss
Kavun
Akşam
2 kaşık pilav
5 adet köfte
Salata yoğurt
Ara
1 mandalina
Limonlu ıhlamur

Su 1,5 lt

Benimde dün cıslarla doluymuş ama bugün daha dikkatliyim
Neyse kaptancım gelince cezamı verde böylelikle sporun biyerinden başlayayım
canim hangi tarz spor yapmak istedigin de onemli bence mesela iyi bir yuruyus kurtarir sanki seni. Zaman ve mekan kisitlamasi olmamasi lazim o yuzden step videolarini da deneyebilirsin :KK19:
Bu arada benim menum de söyle dün aksam için,

1 salkım üzüm
1 kase mercimek corbası
6 kasık nohut / bir dilim bugday ekmeği
2 adet havuc ve bolca su tabi ki

yatmadan önce de 1/6 nar ve 1/4 greyfurt yedim. ve bir avuc cekirdek yedim :KK43:( benim için en zor sey bu cekirdek işini bırakmak olacak sanırım. ama gün içinde oruclu olup bişey yemeğimden ve aksam 20 dakika yürüyüş yaptığımdan tolere etmişimdir diye düşündüm.

Kahvaltı için
1 kibrit kutusu peynir
2 tatlı kasığı pekmez
1 adet havuç
2 dilim ekmek

Güzel keyifli az kalorili günler arkadaslar
canim ogun ogun sabah ogle aksam seklinde yazarsan daha net yorum yapabilirim saniyorum. Kafam karisiyor boyle olunca:KK58:ama pardon tatlim simdi hatirladim sen niyetliydin allah kabul etsin su ve spor miktari eksik
canım bol tatlılı birgün olmuş bide 5 köfte çok en fazla üç olsun daha iyi olur...

Canım menün güzel ...
merhaba canım , iyiyim sen nasılsın ? Yoğun gündeyiz yine ...
yogun kiz seni:nazar:

dünüm
sabah
bir kase tuzlu yoğurt çorbası
1dilim ekmek
öğlen
1tabak nohutlu pirinç pilavı
1 gong
akşam
4-5 parça fırınlanmış patates (yağ yok gibi bişe yemek suyuyla pişmiş)
yarım kase cacık
Nasil gong ikili mi tekli mi:kk77:bende cok severim ama cok tuzlu bir gun olmus sanki bir de su ve spor miktarini yazmalisin canim:eek:
Arkadaslar bisey soracagim. Bu hafta kilo bildiriminde bulunacak miyiz yeni uyeler olarak?
canim ilk hafta deneme sureci evet ilk haftada paylasimda ve katilimda bulunursan bulunacaksin tabi ki:KK52:
unutmuşum ya afedersiniz
su 2lt
300 ip atladım cezam vardı
100squat
aferin gelsin sanaa:KK68::KK74:
selam kizlar..pek faxls giremiyirum hafta sonu. .bugun dojtor kontrolun vardi yeni geldik. .dogum sonrasi kntrolumuz..hersey yolunda yasaklar kalktiiii hihiiiii..
birazdan da kayinvalideme gidicez muhtemeken guremem
cok gecmis olsun canim :KK19:
dunki menum
sabah 1 yunurta 2 dilim peynir 2 dilim hellim peyniri 2 dilim light ekmrk 2 cevuz 2 kaşık nutella dereotu
ogle 1 kase nesfit ve yulaf ezmesi
aksam 1 buyuk kase mercimek çorbası 1 dilim ekmek 2 kaşık yogury
ara 2 kuru jayusi 2 kuru erik 2 ceviz
su 3.5 lt
spor 45 dk kosu bandinda tempolu yuruyus
guzel menun canim:KK49:
Merhaba hanımlar..
Dünkü menüyü paylaşayım dedim

Sabah
Peynir, domates, 1 bardak çay
Öğlen
1 kase tarhana çorbası
Akşam
Ton balıklı salata
Yürüyüş yok
İçilen su 1 litre
cok az yememis misin canim. Spor sart:KK49:
haklısın canım 5 köfte fazla ama küçüktüler neyse bidaha 3 olsun ama bugün çok dikkatliyim resmen içim kıyıla kıyıla geziyorum umarım böyle devam ederim
insallah canim sonuc guzel olmali. Onun icin caba gosteriyoruz:KK76:
Selam kızlar dünki menüleri çok beğendim bu beni teşvik edici oluyo bende şöyle bi gözden geçiriyorum menümü
Kaptancım bizim başlangıç lilomuz buraya başladığımız kilomuzmu sayılcak?
evet canim basladigin tarihteki kilon sayilacak

:KK17:Guzeller hepinizi tek tek cevaplayabildim umarim arada sorusu olan gozumden kacan varsa yine sorsun lutfen, ilgisiz sanmayin sonra beni uzulurum:)

Dunku menum
Sabah
1 pogaca
1 bitki cayi

Ara
1 nescafe

Ogle
1 tantuni lavas durum
1 ayran

Aksam
2 adet kofte
3 kasik makarna

Su 2 lt
Spor 30 dk tempolu yuruyus

cisli bir menu de benden geldi kizlar neyseki bugun daha cok dikkat ettim. Kis gelince benim duzenim bozuluyor yazin verdiklerimin hepsini aliyorum. Olacak is degil.

Nerdesiniz kuslar ben geldim herkes gitmis. Su her isini es zamanli olarak dengede tutan insanlara bayiliyorum. Benim hep bi taraftan sorun cikiyor ya isimle ilgi ya ozel hayatimla. Bunlari dengede tutanlar bi bana taktik versin ya:KK17:

Nasil gong ikili mi tekli mi:kk77:bende cok severim ama cok tuzlu bir gun olmus sanki bir de su ve spor miktarini yazmalisin canim:eek:
tekli gong çift asla yiyemem zten tekliyi de arkadaslar yüzünden yedim sürü psikolojisi

aferin gelsin sanaa:KK68::KK74:[/QUOTE .!.:
teşekkür ederimm :) :KK68: annem emekli olacak hafta sonu yürüyüslerine de çıkmayı düsünüorm artk :) :) tabi beni ekmezse

birde benim yediğim tarhana sadece suda haşlanıyor sadece sosu kendi isteğinize göre koyuyorsunuz internette bulamadm kalorisini :KK43: o yzden her ihtimale karsı az tüketicem

Kesinlikle kararli olmak gerekiyor ben de katiliyorum canim. Ben de kararli oluyorum veriyorum da kilo zaman zaman ama sonra tekrar aliyorum istikrar yok demekki bende:KK16:

tarhananin kalorisinj bende bilmiyorum ama yapilirken icine epey bisey konuluyor haliyle kalorili olmasi cok normal diye dusunuyorumo_O

karatayla ilgili kitap mi okudun canim ordan ediniyorsun bilgileri sanirim. Ben de dukan okumustum ama yapamadim aslinda benzer mantiktalar ama her seyin dogalini bulmak bana cok zor hatta imkansiz gibi geliyor:KK51:

neyse hadi bir defalik olsun bakalim:eek:

kesinlikle ceza isi caydirici oluyor mesela

kolay gelsin canim:KK3:

aynen aynen noluyyyy demesin kimse de:KK53:

canim hangi tarz spor yapmak istedigin de onemli bence mesela iyi bir yuruyus kurtarir sanki seni. Zaman ve mekan kisitlamasi olmamasi lazim o yuzden step videolarini da deneyebilirsin :KK19:

canim ogun ogun sabah ogle aksam seklinde yazarsan daha net yorum yapabilirim saniyorum. Kafam karisiyor boyle olunca:KK58:ama pardon tatlim simdi hatirladim sen niyetliydin allah kabul etsin su ve spor miktari eksik

yogun kiz seni:nazar:

su miktarına bakmadım ama genel olarak cok su içen birisiyim en az 1 lt içmişimdir. sporu yazmıstım 20 dk yürüyüş yaptım :)

Dunku menum
Sabah
1 pogaca
1 bitki cayi

Ara
1 nescafe

Ogle
1 tantuni lavas durum
1 ayran

Aksam
2 adet kofte
3 kasik makarna

Su 2 lt

cisli bir menu de benden geldi kizlar neyseki bugun daha cok dikkat ettim. Kis gelince benim duzenim bozuluyor yazin verdiklerimin hepsini aliyorum. Olacak is degil.

pogaca yerine simit tercih ediyorum daha az yaglı diye, ben eger kahvaltımı dışarı da yapacaksam. yarım simit kesinlikle daha tok tutuyor tavsiye ederim.

:KK17:Guzeller hepinizi tek tek cevaplayabildim umarim arada sorusu olan gozumden kacan varsa yine sorsun lutfen, ilgisiz sanmayin sonra beni uzulurum:)
Canım ilgin ve alakan için tekrar tŞkrler , bilmezmiyim seni :KK66:

Dunku menum
Sabah
1 pogaca
1 bitki cayi

Ara
1 nescafe

Ogle
1 tantuni lavas durum
1 ayran

Aksam
2 adet kofte
3 kasik makarna

Su 2 lt

Canım yoo , menün güzel .Kış miskinlik yapıyor hareket az insanın canı hiç bişey istemiyor ki !Normal bu geçiş süreci...
Nerdesiniz kuslar ben geldim herkes gitmis. Su her isini es zamanli olarak dengede tutan insanlara bayiliyorum. Benim hep bi taraftan sorun cikiyor ya isimle ilgi ya ozel hayatimla. Bunlari dengede tutanlar bi bana taktik versin ya:KK17:
Canım benimde öyle bitaraf düzelse diğer taraf yıkık üzülerek fikrim yok diyorum bu konuda.Şans diyelim :)

X