Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

msj 6

bilgiler çok güzel , özellikle karpuz için kalori değerini bilmemiz iyi oldu ..maden suyunu tek başına içemiyorum ama taze meyve suyu ile karıştırılabilir .diğerleri şeker ihtiva ettiği için meyveli olanları tercih etmemek gerekiyor ..ablama diyetisyen maden suyunu önermişti .vitamin eksikliği açığını kapatmak için ..

teşekkür edeim tatlımmben daha alışamadım sanırım,zamanla oturur herhalde:26:

işlerin içinde kolay gelsin canımm

evet mutlum sarıya sanırım cesaret edemem,bide açık renk saç biraz bakım istiyo,makyajsız ölü gibi oluyorum

sandvçler gerçekten benim kurtarıcım,sende akşamları hazırlasan dicem ama bazen benimde hiç vaktim olmuyo yada üşeniyorum ama bazen bimin kepekli sandviç ekmeklerinden alıyorum akşamdan dolduruyorum içini sabah hazırca dolaptan hoop çantaya işte hüpletiyorum...yada aktivianın kahvaltılıkları var yoğurt üstündede müslisi var bak oda bi altarnatif,ben hafta 1-2 gün yiyorum,hep aynı şeyleri yememek lazım
msj 2

Neslicim saçlarının rengi çok güzel olmuş , yakışır bizim kaptana herşey ..

teşekkür ederim deryacımm,utandırdın beni
acanım şu anki ruh hailini çok iyi anlıyorum ama inan bişeyler yapmazsan geçmiyo,kendin için değişiklik yapsan,mesela bana bu renk değiştirme iyi geldi ,tatil dicem ama oda uzak diyosun,ne bileyim spora falan yazılsan seni biraz olsun kendine getirecektir

Son düzenleme:
Özlem ben nasil atlamisim yazmamisim ya

Evlilik yildönümünüz kutlu olsun Rabbim daha nice mutlu ve huzurlu seneler versin yuvanizda

9 sene olmus masallah ya

Bizde görcek miyiz o zamanlari

Oglen bol yesil salata + 3 kücük parca izgara gögüs eti ve 2 dilim ekmekle salata yedim baya doyurucu oldu içinde ceviz, mantar, enginar falan vardi.

Aksama ne yicez bakalim

Spora gitmedim bugünde, aksam evde cam silcem, evi temizlicem yani sporumu aksama sakliyorum

Sabahları Limonlu Su İçmeniz İçin 10 Sebep

Limonun suyuna ekleyeceğiniz su ılık olmalı. Bunun nedenini araştırıp öğrendim ve şimdi limonlu suyu düzenli bir alışkanlık haline getirmek istiyorum.

Ilık limonlu su:

1- Bağışıklık sisteminizi destekler. Limonda bol miktarda bulunan C vitamini soğuk havalarla savaşmanızı sağlar. Beyin ve sinir sistemi fonksiyonlarını uyaran potasyum bakımından zengindir. Potasyum aynı zamanda kan basıncını kontrol altında tutmaya yardım eder.

2- pH değerini dengeler: Her gün limonlu su içerseniz vücudunuzun toplam asitlilik oranını düşürürsünüz. Limon en alkali gıdalardandır. Evet, limonda sitrik asit bulunur ancak sindirildiğinde asitlilik yaratmaz.

3- Kilo vermeye yardımcı olur: Açlık hissi ile mücadele etmeye yardım eden pektin lifi limonda bol miktarda bulunur. Daha alkali bir beslenmeye sahip kişilerin daha hızlı kilo verdiği de bilinmektedir.

4- Sindirime yardım eder: Limonlu su istenmeyen maddelerin vücuttan atılmasına yardım eder. Karaciğerin sindirim için gerekli bir asit olan safra üretimini destekler. Etkili sindirim mide ekşimesini ve kabızlığı azaltır.

5- İdrar söktürür: Limon vücuttan idrar çıkışını artırır. Bu da vücudun temizlenmesine yardım eder. Böylelikle toksinler daha hızlı atıldığından idrar yolu daha sağlıklı kalır.

6- Cildi temizler: İçindeki C vitamini kırşıklıkları ve lekeleri azaltır. Limon kandaki toksinleri temizler. Bu, cildin de temiz kalmasına yardım eder. Aslında görünürlüklerini azaltmak için doğrudan yara izlerine de uygulanabilir.

7- Nefesi tazeler: Yalnızca bu da değil. Diş ağrısı ve diş eti iltahabının iyileşmesine yardım eder. Sitrik asit diş minesini zedeleyebileceğinden bunu gözlemlemelisiniz. Kabul ediyorum, bu konuda biraz endişeliyim.

8- Solunumla ilgili sorunları azaltır: Ilık limonlu su göğüs enfeksiyonlarından kurtulmanıza yardım eder ve rahatsız edici öksürükleri keser. Astımı ve alerjisi olan insanlara da faydalı olduğu düşünülüyor.

9- Sakin tutar: C vitamini aklınızı ve vücudunuzu strese maruz bıraktığınızda ilk olarak yoksun kaldığınız şeylerden biridir. Daha önce de belirtildiği gibi limon C vitaminiyle doludur.

10- Kahve alışkanlığından kurtulmanızı sağlar. Sabah bir bardak limonlu su içtikten sonra canım kahve istemiyor. Bu garip ama nedenini açıklayamayacağım. Yalnızca söylüyorum.

Sağlam bir sebep bulamadığım tek konu suyun neden ılık olması gerektiği. Çin tıbbı üzerine çalıştıktan sonra tek söyleyebildiğim soğuk suyun muhtemelen vücut için bir şok ya da stres etkeni olduğu. İster inanın, ister inanmayın vücudunuzun soğuk ya da çok sıcak suyu sindirmesi oldukça fazla enerji gerektiriyor. BluePrint arınma programını hazırlayanlara suya ne kadar limon koyulmasını önerdiklerini sordum. Yalnızca limonun 1/8’i kadar olmasını önerdiler.

İpucu: Ilık limonlu suyunuzu içinde çay ve kahve lekeleri olan fincanlarınızdan için. Lekenin çıkmasını sağlayacaktır. Kullandığınız limonun kabukları ile çöp kutunuzu silerek kokusunu güzelleştirebilirsiniz.

(Alintidir)

Son düzenleme:
Limonlu suyu uzun bi süre denedim araliktan-marta kadar falan hergün içiyordum. Bi ara biraktim her gün içmekten bikmistim ama bu hafta geri basladim tavsiye ederim faydasini görürsünüz bence

bende dayanamadım canım pişileri görünce:) sonuç olarak 3 tane elimden minik pişiyi yedim ve sonra pişmanlıklar yakamı bırakmadı :) eksi çıkarım inşallah sporum çok yok ama ya ben bi dikiş tutturamadım yarından itibaren yeni bi diyet uygulamaya karar verdim sıkıldım ya.. protein diyetide beni çok acıktırdı elim ayağım halsizleşti akşama kadar.. uyguladığım diyette kahvaltıyı erken yapınca olmuyo 9bucuk gibi yapmam gerek 7 de yaptığımda 2 ara öğün oluyo 2.sinde acıkmış olduğum için öğle yemeğine gerek kalmıyo öğle çorbamı içmeyincede günüm verimsiz ve yemek yememiş gibi hissederek sürekli aç gibi hissederek geçiyo.. oyyy :)

neslihan ablacım ya bugünden itibaren bi başlangıç yapmalıyım yeni bi başlangıç.. yaa hep aynı kiloda dönüp durmaktan sıkıldım sıkı bi diyet yapmalıyım ki bari 62leri göriyim ya.. gezdim ama bişey anlamadım ki çok yoruldum daha bugün toparlayabildim kendimi ve evi.. moral ve motivasyonum kendine gelmiş durumda oldukça.. birde menü listesinde nasıl birşey yapsam yardımcı olabilirmisinizz?

ilk olarak dünkü menümü paylaşarak üstümdeki toprağı atıyorum kızlarr haydin bismillah.. :)
sabah;
2 dilim çavdar ekm
7 zeytin
yarımşar domates salatalık
ekşi ot dere otu nane maydonos
2 şekerli 2 bardak çay

ara; 11:30
domates salatalık
2 dilim çavdar ekm

öğle;
badem içi

akşam;
yoğurtlu biber kızartması (3kaşık)
dere otu,yeşil nane,ekşi ot
3 dilim çavdar ekm.

2 lt su
500 ml form çay (içerik;sinameki yaprak,ısırgan yaprak,rezene,civan perçemi gibi...)

bugünkü menüm;
sabah;
domates salatalık
bolca yeşillik yukardakilerden
1 dilim çavdar ekm.
7 zeytin 1 minik peynir
1 çay

ara;
salatalık domates

öğle;
1 kase yoğurda semizotu ve dere otu 1 serpim tuz.

ara;
7 tane kiraz
5 civarı üzüm

akşam;
1 haşlanmış but
1 kase kabak türlüsü
yeşillik..

sehercim bak bu liste benim daha önce diyetisyenimin verdiği liste,belki sana fikir olur

DİYET LİSTESİ

SABAH

07.00 -08.00 2 kibrit kutusu peynir(4-5 kaşık çökelek-lor)
1 ad.yumurta(haftada 1 gün)
açık şekersiz bitki çayı
2 ince dilim esmer ekmek
bol çiğ sebze

ARA ÖĞÜN 1
09.30 - 10.30 1 porsiyon meyve(1 yk kan üzümü veya 3 ad kuru kayısı
1 fincan bitki çayı
1 avuç leblebi,yada 1 galeta,grisini

ÖĞLE
12.00 - 13.00 2 yumurta büyüklüğünde et,tavukveya balık
2 ince dilim esmer ekmek
yarım su bardağı yoğurt,yada 1 bardak ayran
bol salata,1 tk zeytinyağı

ARA ÖĞÜN 2
14.30 - 15.00 1 su bardağı süt+3 yk nesfit veya 2 galeta

ARA ÖĞÜN 3
16.30 - 17.00 2 porsiyon meyve

AKŞAM
18.30 -19.30 8-10 yk. sebze yemeği(susuz)
1/2 bardak yoğurt veya cacık
1 kase çorba
2 ince dilim esmer ekmek
bol salata

ARA ÖĞÜN 4
21.30 -22.00 2 porsiyon meyve

not: günde 2 litre su,2 fincan yeşil çay,haftada 3-4 gün 45 dakika yürüyüş

ekmeğe çok ağırlık vermişim şu aralar menülerimi okuyunca farkettim.. eşim zaten dün hemen dikkat etmediğimi farketti ve göbüşün belirginleşmeye başladı gene dikkat etmiyomusun dedi yaa hayat yaşam sitilim haline getirmenin bir yolu yok mu şu sağlıklı beslenme işini??? (((

hmm evet neslihan ablacım güzel bi liste çok teşekkür ederim.. oo ben bunların hepsini yesem ertesi günde acıkmam :) yeni bir beslenme listesine ihtiyacım vardı çok iyi oldu :) Ramazan da geliyo şu aralar verebildiğim kilo kardır..

Özlem ben nasil atlamisim yazmamisim ya

Evlilik yildönümünüz kutlu olsun Rabbim daha nice mutlu ve huzurlu seneler versin yuvanizda

9 sene olmus masallah ya

Bizde görcek miyiz o zamanlari
canım teşekkür ederim çiğdemcim sende görürsün inşallah
ay leslie çok zevkli tavsiye ederim biz evde çocuklarla yapıyoruz.hafta sonu dahil toplam150 dakika canım

msj 4

canım Rabbim huzurlu ve sağlıklı nice yıllar nasip etsin ..benim de 30 Ağustos....unutmayalım dedim ama genellikle ben hatırlıyorum ..
bakalım bu yıl nasıl geçecek ..
teşekkür ederim ortak iki haftadır bayağı kilo verdim bu hafta kilom durdu bakalım cumaya kadar ne giderse kar

çok güzel bir menü ben ana öğünlerine ekmek eklemenden yanayım. menüye göre karbonhidrat eksiğin var tabi protein ağırlıklı beslenmek sana zarar vermiyorsa sen bilirsin ama ben kabızlık problemi yaşadım aklında bulunsun öyle birşey olursa hemen az öz kepek ekmeğinize dönün :)

keşke gelebilseydim de o 2 kaşık pudingi elinden kapabilseydim

yok yok menün dengeli olmuş mesela benimde bu akşam 2 top dondurmam vardı afiyetle yedim 2 kaşık puding te eminim kalori açısından farklı değildir hem dışarda yemediysen içine sütte koymuşsundur bu iyi tek kötü yanı yemekten sonra yatman olmuş. ben dondurmayı yiyeli 2 saat oldu ama içim rahat değil 50 mekik çekip yatacam. mümkünse beni anarken yaptığın her kaçamak için 20 mekik çekebilir misin???

kellogs kraker bende aldım yemek kısmet olmadı ama zor durumlar için çantama koydum. yinede sen ara öğünlerde hem kellogs kraker hem form bisküvi yeme ayran olur yanında üçgen peynir olur başka birşeyler ekle... bence akşam ayranı abartmamışsın patates salatasını fazla yemene engel olmuştur iyi olmuş :)

valla bende menü eleştirmenliği yapa yapa kendimi diyete adabte ettim. ayyy herkese yok olmamış de bunu ye yok olmaz eda diyorum :)))))))))

olmas olmas narlı soda olmas ama içmişsin yapacak birşey yok

tavuk inşallah derisizdir... bulgur pilavı inşallah tereyağsızdır... ayrıca köfte yemeniz gerekirse dışarda arkadaşlar mümkünse köfte yerine kuşbaşı et tercih edin köftenin içine herşeyi koyabilirler ben yemekhanede çalıştım tecrübeyle sabittir. ama şimdi diğer alternatif gözleme tarzı birşeyse benim oyum köfteden yana :)))) güzel menü olmuş neslicim ama ben eski menülerindeki sağlığı istiyorum ya o kan üzümleri ne bileyim farklı farklı yemekler, sebzeler, ara öğünler........

hadi güzelim bak bebişimiz bizi bekliyor 2014 annesi nesli...

benimde aynı sabah veriyorum akşam geri geliyor :) 2 gündür düzenli yürüyorum yine 1 kilo artı görünüyorum hayret bişe ya :) neyse alışacak nasılsa...

kavitasyon ben yaptırdım güzelim şimdi de yaptırıyorum beni motive edecek birşeyler daha olması gerekiyor çünkü. ayrıca diyet yaparken kilo vermiyorsun ayrıca incelmiyorsun da bazen öyle inat ediyor vücut kavitasyon sıkılaştırıyor en azından ha bu arada güzellik salonlarının 1 seansta 12 cm incelme hikayesine de açıklık getireyim. ben ilk seansta hakkaten kendim de ölçtüm 2-3 cm inceldim 4 noktadan ölçtü karın göbek....vs. toplam 10 cm etti ilk seansta 10 cm incelme dedi pehhhhhhh şimdi 3-4 cm lerdeyim. yarın hatta 4. seansa gideceğim. 10 seans aldım. hatta yeni birşey anlattılar ona da başlayacağım. sonumdan korkuyorum ne varsa deniyorum ama :))) kırmızı reishi mantarı diye bir bitkinin kahvesi çayı falanı filanı varmış gerçi migren ve insülin direnci için alacağım ama insülin direncimi kırabilirsem kilo da verebilirim gibi geliyor :26:

ozon sauna filanda var aslında yöntem çok ama denemek baya maliyetli şu fırsat sitelerine bir bakayım parayı bayılmadan deneyebileceğim birşeyler varmı :)))

bu cuma takım olarak iyi kilo verirsek ve ortalamamız iyi olursa öğlen istediğimizi yesekmi acaba .eda bana kızacan ama bir ödül olur ne dersiniz oylama yapalım

takım olarak kilo verirsek değil güzelim kilo verme yüzdesi 1,.... olan bir ara öğününde dondurma yesin tabi sade ve en fazla 3 top :) ayh az mı oldu acaba yok yok az olmadı üst üste 2 hafta 1,... in üstü olursa öğlen istediğini yesin........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…