Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

esracık dünkü yazdıklarını okudum.tam cevap yazayım derken bu sabah "kocama aşık olarak uyandım" cümlesini okudum.sana çok güldümevlilik işte bu ablacım

esracık dünkü yazdıklarını okudum.tam cevap yazayım derken bu sabah "kocama aşık olarak uyandım" cümlesini okudum.sana çok güldümevlilik işte bu ablacım

evet şimdide geri gıcık olmuş durumdayım bişey yaptıgından degil yaptıkları aklıma geldıkce diş biliyorum
okadar cok mevzu varkı ama hiç sebep yok:)dengesızle dengesız oldum:)
bu akşam annemlere geçicem işten artık 35 kere arar benı,aman ölür esra biyer kaçar gider sokak sokak gezer diye
bunu düşündükçe bıle delı oluyorum...
abla yaa yıllar geçip çoluk çocuk olursa bu adam bu huyundan vazgeçermı yaa ne dersın??
böyle yalnız çıkamamalar falan??
gerçi nianlılıga göre bi level atladık şimdi azcık daha serbestım ama olsun yınede ıstedıgım gıbı degıl:)
acaba dıyorum 5-6 yıl geçerde benden bıkar ve rahat bırakırmı??

kesinlikle değişir..hatta yanında herkese "bu adam delinin tekiydi,bakmayın böyle akıllı durduğuna" dersin de herkesle beraber o da kendine güler..
halil o kadar huysuzdu ki..bir keresinde dr b12 iğnesi vermiş ona.evde iğneyi yaptım.bak hayatım hiç acımadı değil mi dedim.kalktı ayağa.tutturdu" sen bana iğne yapmadın.hiç acımaz mı yaa" diyor deli.halil bak daha iğne deliği orda duruyor diyorum..inandıramadım.tamam dedim.yat.bi daha yapayım.yatırdım enjektöre sf deriz tuzlu sudur aslında..onu çektim.bastım halile..yandım dedi..şimdi anlatıyorum.kendide gülüyor.özür diliyor
her ay daha çok değişecek..o da sen de..
çocuk evliliği daha çok sıkıntıya sokuyor.bizde öyle olmuştu.mutluluğu artırmıyor yani.hala özgür için tartışırız.

gecmis olsun gülnihal ablacim neyin var ben kaçirdim sanirim :26:

müdürünüz sizi düsünüyo vay be esra bide bu isten cikmak istiyosun

bende sana tur bindircek irade yok onu anca sen yaparsin bende iste senede 100 gram vere vere mutlu olurum napim
hahaha ama dur bu seni gaza getircekse azcik verimde seni catlatayim sonra sen gaza gel sen catlat beni

cok gecmis olsun canim ya insanlik sifir hayvanlik yükseldikçe yükseliyor
Allahindan bulsunlar pislikler hem o polis denilen mahlukat hemde diger pislik

bugün diyete başlayalı tam 1 ay olmuşş :) not defterime bakınca çok şaşırdım ben 3 hft fln sanıyodum :) bugün sabah kahvaltı sonrası tok karınla ve 1 lt su içmiş halimle 65.300 e inmişim :) 3.300 gr vermişim 1 ayda.. bu diyeti yapmadan bole vermişsem bi 4 kilo falan versem yeter bana :) zaten 8 kilo versem önümüzdeki ay burda olmayabilerim :) ama ben yinede uğrarım sevdim kızlar hepinizi :)

ya canım çok zor bişeymiş insülin direnci dediğin şey.. Allah yardmcn olsun canım umarım dilediğin kiloya ulaşırsın.. sağlıklı sıhhatli şekilde en önemlisi

ne kötü bişey yaşamışsın canım yaa hakikaten ne günlere kalmışız.. ya böyle insanları duydukça gördükçe erkeklerden tiksiniyorum ya.. akılları fikirleri oralarında.. ( hepsini kastetmiyorum kızlar bu tarz şuursuzları kastettim) ayıp ya hiç mi anaları bacıları yok..

günaydınn kızlarr kimsecikler gelmedimi bugün buraya :)
ben dünkü menümü yazıyım;

sabah 9:30
2 dilim kızarmış çvdr ekm.
domates biber (yarısı ikisinnde)
bi dilim peynir

ara 11:30
1 az şekerli Türk kahvesi

öğle: 13:00
tarhana çorbası ve yoğurt

ara 15:00
bi avuc fındık

ara 16:30
1 kızarmış dilim çvdr ekm.
bir minik dilim peynir

akşam;
1 kase çorba
5-6 kaşık ısbanak yemegi
1 kase yoğurt
1 dilim çvdr ekm.

3 lt su
45 dk yürüyüş

kızlarrrrrr
nasılsınız bakalım?
vallahi bir geçmişi okuyayım dedim gözüm yemedi yahu....
napıosunuz iyi misiniz bakalım?
ne var ne yok
esram senin durumlar ne alemde iyisin demi canım

Günaydin kizlar

Dünkü menüm:

Sabah: 1 tas kellogs
Ara: 1 havuç + 1 elma
Öglen: Roka salatasi + haslanmis karnibahar + mantar + 5 top köfte (hepsi kücük bi kutuya sigcak sekildeydi azar miktarda) + 1 top çikolatali dondurma
Ara: yok
Aksam: 2 havuç + findik ( 3 avuç ) + çay

Bu arada yazmiyorum ama hergün en az 2 litre su içiyorum. 2 litreyi geçiyor çogunlukla.

Son 4 gündürde gram oynamadim sabitim bu ara

iyi vermissin sehercim yaa masallah ! ben bi ayda anca 1 kilo veriyorum bogazimi tutamiyorum ya

canım benim eşim makinist ya o yüzden yola çıkıyor mesela bir gün sonra dönüyor. döndüğü gün dinlenme oluyor. o yüzden o gün işten dönmüştü evde dinleniyordu.
öyle severim ben mikrobumu işte. çimen göz...
ama bazen çok pislik olabiliyor.

kızlarrrrrr
nasılsınız bakalım?
ne var ne yok

hosgeldin melekcim. ben iyiyim cok sükür bi yaramazlik yok simdilik
sana bisey sormak istiyordum iyiki geldin
sabit kalinca ne yapmak gerek ? haftada 3 yada 4 kere spora giderim (özellikle son 2 aydir hiç aksatmadim) + aksam tv karsisinda yemelerimi kestim.
aksam salata haricinden agir yemek yiyemiyorum cidden rahatsiz oluyor midem. Ton balik, semiz otu, roka, marul, havuçla degisik salatalar yaparim hep aksamlari. Öglen ama iyi yerim, etimi, bazen karbonhidratimi falan bazen salatami, sandvicimi.
bi düzenim oturdu suan ama sabit kaldim veremez oldum napsam acaba? sen neler yaptin $oklamak için?

selam canım. ben de bi süre sabit kaldım malum ben çok kilo verdim. 112 den düştüm 78 e. 34 kilo falan verdim yani ben.
şöyle ki yaptığın spor güzel. yani haftada 4 gün spor yapmak harika. gerçi ben her gün yapıyordum ama ben çok kiloluydum ve sarkmamam gerekiyordu o yüzden her gün yaptım canım. şimdi de haftada 5 gün falan yapıyorum.
soruna cevap verebilmem için şu anki kilonu, boyunu , diyete başlamadan önceki kilonu ve hedef kilonu bilmem lazım.

evet valla masallah sana zaten

Boyum 168.
Geçtigimiz aralikta 68leri gördüm. Hemen basladim aralik basi gibi kalori sayimiyla. Spora zaten giderim iki senedir ama hizlandirdim diyete baslayinca bu yana.
(Eskiden belki haftada 2 belki 1 giderdim yinede kilo almisim ama yag almamisim cok fazla. Bu arada geçen haziranda evlendigimde 63 kiloydum yani evlendikten sonra ve sigarayi biraktiktan sonra 6ayda 5 kilo almisim )
En son bu sabah ve 4 gündür 64.6'da çakili kaldim kimildamiyor

Hedefimde 58 kilo canim :)

Son düzenleme:

boy:168
kilo: 64,6
hedef:58

ok anladım. şimdi bak şöyle canım. vücudundaki yağ oranın ne kadar azsa o kadar zor verirsin o fazlalığı.
senin şimdi vermen gereken 7 kilon falan var. bu rakam 34 e göre çok az. yani şunu anlatmaya çalışıyorum ki ne kadar çok kilo o kadar hızlı kilo kaybı. ne kadar az kilo o kadar yavaş kilo kaybı. sabit kalmanın nedenlerine gelince
1-vücudun uzun zamandır aynı derecede spor yapmaya alıştığı için sabitsin. haftada 3 gün spor yapıyorsan 4 e veya 5 e çıkarmanı öneririm. kardiyo çalış. en az 1 saat koşu bandında tempolu yürü. koşma ama kas yaparsın koşarsan kası vermek de yağı vermekten daha zordur. o yüzden tempolu 1 saat yürü.
2- en az 3 lt su içtiğini düşünüyorum gün boyunca. içmiyorsan devam et.
3- akşam düzenimi oturttum salata tarzı yiyorum diyorsun ama bu düzene de alışmış görünüyor vücut. bu düzenini değiştir.
örnek vereyim sana;
sabah kalkınca mutlaka ılık bir bardak su iç. içine bir iki damla limon suyu damlatabilirsin.
KAHVALTIDA mutlaka yeşillik olsun. maydanoz dereotu mutlaka olsun. üzerine limon sık ve kesinlikle tuz katma. tuzu
hayatından çıkar. tuz vücutta su tutar çünkü. haftanın 3 günü bir tane kaynamış yumurta da ye kahvaltıda. 2 dilim de tam
buğday ekmeği ye.
10,30 da bir kase yoğurt ye veya bir bardak süt iç.
ÖĞLEN YEMEĞİNDE mutlaka protein tüket. bir kase de çorba iç. çorba mercimek olmasın. çok fazla kalorisi var çünkü mercimeğin. onun dışında her çorba olabilir. ızgara köfte , tavuk yiyebilirsin. bol salata tüketebilirsin. 2 dilim yine tam buğday ekmeği ye canım.
15-16 arası, bir tane meyve ye, elma, bir dilim karpuz , 10 tane çilek veya 10 tane kiraz olabilir. günde bir öğün mutlaka meyve yemelisin. ama muz falan yersen yarım yemeye çalış. kalorisi yüksek çünkü. meyve istemezsen bir avuç fındık da yiyebilirsin. veya badem.
AKŞAM YEMEĞİNDE 1 dilim ekmek mutlaka ye. ekmek çok önemli. ama tam buğday ye. kepekli yememeni öneririm kansızlık yapmasın. bol salata, ve zeytinyağlı bir porsiyon yemek yiyebilirsin. yoğurt yiyebilirsin yine. ama akşam yemeğini en geç 19,30 da bitirmiş ol canım.

Bütün bunların dışında kafein tüketmemeye çalış. çay içebilirsin günde bir iki fincan ama şekeri hayatından çıkarman lazım. ben ne kahvede ne de çayda asla şeker tüketmiyorum. şeker ihtiyacımı meyveden alıyorum. bir de zaten spor açlık duygusunu anında kesiyor. bol bol su iç. 3 lt altına inmesin. buna özen göster.
Bütün bu dediklerimi yaparsan eminim bu 7 kiloyu en geç 1,5 ayda verirsin.
unutmadan! haftada bir tartıl. her gün tartılma. (ben onu yaptım sen bana bakma benim kilom fazlaydı. ) birden bire gittiğini göreceksin kilolarının.
umarım faydalı olmuşumdur. başka sormak istediklerin varsa cevaplayabilirim.
SEVGİYLE KAL.

kızlarrrrrr
nasılsınız bakalım?
ne var ne yok

iyiyim caım bı yaramazlık yok şuanda sadece uykusuzum sabahları 6da kalkıyorum 2 gündür baygınım:)
senin aramıza geri dönmen ıyı oldu canım benım yaa:)

havuç güzelii sen cokmu sevıyosun bakım havucu:)
o lıstedekı o dondurmayı yirim ben yirim:)
sen zayıfsın yaa provakatör olarak aramızdasın dimi rakıp takımlardan geldinn:)

melekk bende snu merak edıyorum hergün ama hergün nasıl yaptın sen bu sporu
ben nıyetlenıyorum bırı gelıyo bızı cagırıyo yok dügün oluyo bılmem ne oluyo zırt pırt
en ıyı performasmda bıle haftada 5 gündür maksımum...ama 1 saat yada 1,5 saat yapıyorum aralıksız..
bide senın bunye alıstı yürüyüşe şımdı nekadar yapıyosun günde??

çidomm sigara konusunda ne durumdasın ben zayıflamadan bırakmak ıstemıyorum gözüm korkuyor
gerçekten bırakılabılıyor bu meret dimi yaaa
benım sigarayı bırakabılmemın tek yolu cocuk heralde

süper diyetisyen olur senden artık bu bılgılerle bacımmm
sendekı şu azim azcık banada bulaşsın yaa
valla senın spor senı suanda 78 kılodan daha az gösteriyor melek
rahat 75 altı duruyosun çok güzel sıkılaştın
bide işte azmetmek lazımmm

Önerilerin için çok tesekkür ederim canim.
Sporu artir demissin ben cabuk bikarim ama o yüzden bikmak istemiyorum 3 kere salona gidip 1 kere yüzmeye gitmek yetiyor bana.
Sabahlari ilik limonlu suyu içtim ilk 3 ay falan ama pek bi faydasini göremedim dogrusu.
Ilk zamanlar haslanmis yumurtayi yiyordum spordaki hocam kas yaparsin protein cok yeme dedi kararinda ye dedi :26: haftada 2/3 yemem lazim aslinda sanirim...
Ne içersem sekersiz içerim ben senelerdir bundan yana sorun yok cok sükür.
Tuz atmiyorum artik iyice alistim, ama bazen misir patlatiyorum kendime full tuzlu :26: arada bi canim tuz istiyor.
Yemek konusunda degistirmem gerekiyo beslenme seklini haklisin canim :44:
Kahvaltida yesillik ne yapar acaba, neyse maydonozu cok severim alip yemeye caliscam.

Tekrar cok tesekkür ederim zahmetin icin. yapmaya caliscam mutlaka :26:

canım benim eşim sağolsun asla ne kilolu olmamı ne de bunu benim sorun yapıyor olmamı sorun yapmadı kendisine.
Ben kendime küstüm. Kendimle konuşmuyordum artık. Ve genç kızken gerçekten çok güzel bir bayandım.
Bu konuda mütevazi olamıycam. Sanırım bu yüzden küstüm kendime. Kendimi ne hale soktum böyle diyerek bir hınçla başladım. Kendime tabiri caizse eziyet ettim her gün spor yaparak. Ayağımı sakatladım. O yükü her gün 1 saat tempolu yürüyerek taşımak zorunda kalan ayaklarım iptal oldu. Ayak kılcal damarlarım çatladı üzerlerine basamadım. Bileklik taktım ilaç kullandım. 15 gün spor yok dedi dr. Ama ben durmadım 7. Gün başladım sporuma devam ettim. Kendime ettim yani. O yüzden hala hırslıyım eski günlerime döneceğim. Evli olmam bir şeyi değiştirmez. Benim için görsellik çok önemlidir. Bu yüzden hala inatla ısrarla hırsla devam ediyorum zayıflamaya. Ama bu benim tabitımda da var. Ben hırslı bi bayanım. Yapacağım deyip de yapmadığım bir şey olmadı henüz çok şükür.

rica ederim. Bir de şunu unutma ki vücut bir süre bu kiloya alışık olduğundan kilo verme de zorlanır. Inatla direnir. Ben bi ara spor da yapsam yemelerime dikkat de etsem 15 gün boyunca vücutta kaldı kilolar gitmedi sonra baktım direnç kalktı. Bir süre sonra kalkar merak etme.

esrammm hosgelmissin
havucu seviyorum ya bugün sabah bisey istemedi canim 3 havuç 1 elma yedim. Ögle yemegine kadar gider artik hem tok tutuyo beni havuç.
Dondurmam ufak kacamagim ama insaf o kadar da olsun dimi canim ya bi topu maksimum 150 kaloridir ki ben korneti yemem..
evet ben provakatör olarak varim, gaza gelin benim sayemde dermisim
ama asil gaza benim ihtiyacim var esra

kuzum sigara konusunda simdi istemek önemli dicem ama klasik kalicak.. valla bak yalan degil istesen sen basarirsin adim gibi eminim.
ben evde bi tek balkonda icerdim onada kocam sınırlı sayıda yollardi beni balkona. ciktimmi 2/3 tane icerdim resmen bidaha cikamicam diye
is yerindede balkona cikardim acele acele en az 2 tane icip girerdim resmen ke$ gibi sigarayi yemek isterdim
sonra ben tiksindim bi ara. ve pat diye biraktim. ilk 2 ay hiç agzima sürmedim canim bile istemedi. Birakali 8 ay olcak simdi arkadas ortaminda bulunursam 1 tane icerim onlarla.
anneme gittikce onla 2 / 3 içiyorum. istesem onuda icmem ama bazen cok midem bulanio onlar yanimda icipte ben icmezsem. bide sohbet keyif iyi gidio arada bi.
en onemlisi ilk bi kac ay icmeyip sigaraya ispatladim ona bagimli olmadigimi

kilo veriyorken birak bence. ister istemez kilo alabiliyor insan birakinca. ben 1/2 kilo aldim ve direkten döndüm. iste evliligin ilk 4 ayi 3 kilo almisim sigaradan sonra 2. Toplam 5 kilo alip diyete basladim.
agzinin tadi gelio sigarayi birakinca, hersey lezzetli gelio ondan yiyosunda yiyosun mübarek

hamile kalinca birakirsan cok zorlanirsin, önce birakmaya calis bence. ama sana biri birak dedikce sen baglancaksin, tiksinmeye bak benim gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…